Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Homer S. 
Wys³any: 2012-12-11, 16:32   Szukam pracy za granic± ?
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Jak tam jest gdzie nas nie ma :?:

W jaki rejon europy warto udaæ siê w poszukiwaniu pracy jako blacharz lub lakiernik .
Teoretycznie rozwa¿am taki krok jako¶ tak mi to chodzi po g³owie :roll: .
Za i przeciw :idea:
_________________

 

Chali68
Wys³any: 2012-12-11, 18:57   
0
UP DOWN

Posty: 247
Drogi kolego tylko Norwegia i Szwecja!
Socjal i wynagrodzenie nieporównywalnie wy¿sze ni¿ w naszej czê¶ci eu.
 

hematol 
Wys³any: 2012-12-11, 19:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
od tego trzeba zacz±æ czy znasz jêzyk(i) obcy ?w Szwajcarii b.dobre zarobki,w Austrii zarobisz +- 12euro /h netto,podobnie w niemczech. :) :)
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-12-11, 20:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
Homer S. napisa³/a:
Jak tam jest gdzie nas nie ma :?:

Wszêdzie dobrze, gdzie nas nie ma ;)
Ja by³em w Irlandii, wytrzyma³em d³uuuugo a¿ mies±c ^^
Je¶li chodzi o jêzyk to nie musisz byæ lingwist± aby siê dogadaæ.
Ja pracowa³em u dziada prywaciarza, zarobki ok 7 euro/h, zapi.e.r.d.ol od 8-18
Co prawda trochê siê nauczy³em, bo przed wyjazdem nie wiedzia³em co to Trizact itp...
Ogólnie to wolê tu skromniej ale na miejscu, tym bardziej,¿e by³em ,,za kawalera" teraz jestem ¿onaty i z pewno¶ci± bym tam nie pojecha³, choæ mam mo¿liwo¶æ.
Co do NRD to te¿ nad tym my¶la³em, bo blisko i mo¿na na weekend do domu przyjechaæ ale niemiaszki wymagaj± kwita na wykonywanie zawodu (ja takiej szko³y nie koñczy³em) dopiero potem liczy siê to co potrafisz aczkolwiek zarobisz od 12 do nawet 20 euro /H.
Z tego co sie orientujê to w niemcach trzeba mieæ niemiecki kwit aby pracowaæ w zawodzie lakiernika, do tego meldunek choæby czasowy ale to ¿aden k³opot.
Je¶li chodzi o za³atwienie czego¶ w faszystowskim urzêdzie to spoko, s± otwarci nie utrudniaj±.
Pozdro
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

hematol 
Wys³any: 2012-12-11, 22:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
pawel1108 napisa³/a:
Wszêdzie dobrze, gdzie nas nie ma

¦wiête s³owa,Pawle! :tak:
A propo,jakbym ja mia³ pracowaæ z a7euro to wole jechaæ na przys³owiowe truskawki.... ^^ ni¿ odwalaæ odpowiedzialn± robotê,idzie zarobiæ ale trzeba dobrze trafiæ,dzi¶ to jest dosyæ cie¿ko znalezc dobra i dobrze p³atn± robote za granic± no i na d³u¿ej.
Pozdrawiam.
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-12-11, 23:39   
+1
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
heh
ja to mo¿e bym i posiedzia³ d³u¿ej w tym irlandzkim syfie, ale robi³em du¿o nadgodzin a jak przysz³o do rozliczenia to szanowny pan szef powiedzia³, ¿e jakbym siê bardziej przyk³ada³ ja i jeszcze jeden ch³opak z Pl to t± robotê zrobiliby¶my w czasie pracy i on nie widzi konieczno¶ci p³acenia za nadgodziny,dobre co? To siê wkooorwi³em kupi³em bilet i wróci³em do ojczyzny :D
Homer je¿eli masz chwilê zw±tpienia jak czasem wielu z nas to usi±d¼ na kamieniu otwórz browar i pomy¶l co zmieniæ aby by³o lepiej, fach w ³apach masz, nie musisz robiæ aut bo z tym coraz gorzej co prawda ale s± inne tematy do lakierowania, mdf-y, meble, i du¿o innych.
Norê odstawi³e¶, napracowa³e¶ siê i chcesz wyje¿d¿aæ do niewoli?
Szkoda tego wszystkiego, pokombinuj z pewno¶ci± co¶ wymy¶lisz :spoko:
... a jak tylko badasz temat, jak to jest za granic± to powiem ci jedno- ciê¿ko i fizycznie i psychicznie tym bardziej nam ¿onatym.
Pozdro
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

sawmaster 
Wys³any: 2012-12-12, 09:00   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
Homer S., w Polsce nie jest a¿ tak ¼le :)
 

Homer S. 
Wys³any: 2012-12-12, 14:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
sawmaster napisa³/a:
Homer S., w Polsce nie jest a¿ tak ¼le :)

¬le nie tylko ..ujowo :)
Doszed³em do pewnego pu³apu ¿e pracuj±c sam i tak wiêcej nie zarobiê .Inwestowaæ w warsztat na wsi 200ty¶ lub wiêcej to jak wywalaæ kasê do pieca. Robotê mam ale nie jest to co by³o nawet 2 lata temu .
Teraz co do jêzyków obcych :roll: Niemiecki to nie wiem jak to powiedzieæ wiêcej rozumiem ni¿ jestem w stanie powiedzieæ :D .Nawet jak przyjedzie sam Niemiec to jestem w stanie siê dogadaæ wzglêdem naprawy i ceny ;) .Angielski to OK i Fack .... itp.
_________________

 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-12-12, 17:42   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Homer S. napisa³/a:
sawmaster napisa³/a:
Homer S., w Polsce nie jest a¿ tak ¼le :)

¬le nie tylko ..ujowo :)
Doszed³em do pewnego pu³apu ¿e pracuj±c sam i tak wiêcej nie zarobiê .Inwestowaæ w warsztat na wsi 200ty¶ lub wiêcej to jak wywalaæ kasê do pieca. Robotê mam ale nie jest to co by³o nawet 2 lata temu


Bo siê bez sensu upierasz przy tych samochodach ! Najdro¿szy próg wej¶cia w profi zak³ad, najwy¿szy poziom wymagañ jako¶ciowych w bran¿y lakiernictwa, najwiêksza konkurencja, najni¿sze ceny za us³ugi , najdro¿szy sprzêt.

Pomy¶l tylko jakby¶ tak spawa³ ogrodzenia, albo malowa³ mdf czy robi³ silosy na paszê, lub przerabia³ przyczepy, spawa³ konstrukcje, lakierowa³ obudowy plastikowe dla przemys³u ? Masz setkê mo¿liwo¶ci wykorzystania posiadanych umiejêtno¶ci zaplecza i sprzêtu to uparcie trzymasz siê samochodów. Ten zawód ( balcharstwo lakiernictwo ) zosta³ ju¿ skopany przez tych co zaczêli robiæ tanio, tanim sprzêtem w norach. Ta bran¿a ju¿ siê nie d¼wignie do poziomu na jakim by³a. Za du¿a poda¿ i nikt nie odpu¶ci nawet jak go przepisy zmusz± do legalizacji. Ci co maja profi firmy jako¶ wytrzymuj± jeden kryzys po drugim. Reszta siê zawsze chwieje jak krzaczki na wietrze i nie jeden pêknie.

Dlatego przemy¶l sprawê i uciekaj z tej bran¿y, a nie z kraju. Rozejrzyj siê doko³a ile rzeczy jest polakierowanych natryskowo ;) ... ile to spawane konstrukcje ;) Jak siê zaczniesz spraw± interesowaæ to siê zdziwisz jak jest poda¿ zleceñ.

9 na 10 moich klientów gdy zapytam Dlaczego chcecie robiæ w³asn± lakierniê ? odpowiada Bo nasz podwykonawca nas ju¿ wkurza ! ... £apiesz przekaz ? Dotrzymujesz terminów robisz OK cena ciê zadowala, a oni p³ac± na czas i nie ma problemów z "wkurzaniem" s± d³ugie proste i powtarzalne zlecenia. Np. taka stolarka okienna i drzwiowa ? ;) Polska to najwiêkszy producent okien w Europie.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Homer S. 
Wys³any: 2012-12-12, 18:42   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Z wyjazdem to daje sobie czas do po³owy przysz³ego roku mam 43 lata i pochopne decyzje to raczej nie ja :blee: ¯ona dzieci i ca³y bajzel to nie tak hop-siup ^^
Spawam zawodowo ;P na prze³omie 1999-2001 robi³em kute ogrodzenia ale to d³ugo terminowe zlecenia i wiecznie mi kasy brakowa³o :rotfl: Na teraz u mnie ten rynek jest na full nabity takimi firmami :tak:
Robi³em metalowe nogi do mebli dla du¿ej firmy meblarskiej ale wiecznie musia³em upominaæ siê o pieni±dze :help:
Znam siê na obróbce metalu bo jednym z moich zawodów jest ,,operator obrabiarek skrawaj±cych i ¶lusarz ,, :D
Lubiê obróbkê metalu i lakierowanie mo¿e i nie musz± to byæ samochody :idea:
Warsztat jest mój prywatny 11 arów ogrodzonych 160m2 w 4 pomieszczeniach :D .
Mo¿e i moje pole widzenia jest ograniczone samochody ,samochody ...... :?:
_________________

 

Tytexo
Wys³any: 2012-12-12, 19:08   
+1
UP DOWN


Posty: 241
Sk±d: Dzia³oszyn
Popieram pozostanie w kraju, mo¿e czasem zwariowanym i rozkradanym przez ludzi, ale nie po to dziadek za czasów niemca gin±³.

Ciekawe to wszystko ciekawe. Bran¿a lakiernictwa samochodowego rzeczywi¶cie kuleje. Dobrze ¿e to tylko moje hobby, ale sam bym chêtnie dorobi³ pistoletem ale je¶li nie autka to co??
 

grzechoo2008 
Wys³any: 2012-12-12, 22:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 377
Sk±d: kuj-pom
PROJEKTER napisa³/a:
Bo siê bez sensu upierasz przy tych samochodach

I to s± ¶wiête s³owa!
Jest tyle rzeczy do malowania w tym kraju i tyle chêtnych na zlecenie takich us³ug, ¿e tak naprawdê to a¿ nie wiadomo na co siê dok³adnie nastawiæ a jako¶æ wykonania... hmmm... byle siê ¶wieci³o i nie korodowa³o przez jaki¶ czas. Ja od czasu do czasu lakierujê jeszcze samochody ale traktujê to jako wkur wiaj±cy dodatek do sta³ego dochodu jakim jest lakierowanie stalowych wyt³oczek, ponadto kilku ludzi robi±cych ogrodzenia kute namawia mnie na lakierniê proszkow± z du¿ym piecem bo na chwilê obecn± aby lakiern±æ proszkowo 8 metrow± bramê zasuwaj± z ni± ponad 100 km a do tego parê innych tematów wiêc te auta to naprawdê wkur... dodatek.
Pomy¶l nad tym Jacku :spoko:
 
 

lak 
Wys³any: 2012-12-12, 23:50   
0
UP DOWN

Posty: 223
A jakby tak hydrografika-...Albo malowanie chromem...
 

Homer S. 
Wys³any: 2013-01-19, 14:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Wracaj±c do tematu szukania pracy jak wygl±da to u nas w kraju . Jakie s± szanse znalezienia pracy w zawodzie lakiernika-blacharza w takich miastach jak Wroc³aw ,Poznañ ..... ? . Ile mo¿na zarobiæ w du¿ym mie¶cie :roll: .
_________________

 

YAMAHER
Wys³any: 2013-01-19, 18:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
Przenies sie moze do jakeigos miasta i wynajmij jakies pomeisczenie i bedziesz kosi³ dobra kase :) z Tw zdolnosciami :)

a gdzies by³ post ile zarabiaja lakiernicy w wikeszych miastach :)
 

Homer S. 
Wys³any: 2013-01-19, 18:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Przeniós³ bym siê (chyba) do wiêkszego miasta ¿eby Moje dzieci mia³y lepiej . Ja mogê popracowaæ u kogo¶ zrobiê swoje i do domu :tak: .
_________________

 

YAMAHER
Wys³any: 2013-01-19, 18:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
W ³dz bys moze znalaz³ miejscówke gdzies w saloniie. CHociaz tam jest tak ze biora lakiernika na robote a nie na sta³e roznie to jest ;)

Ale Jak bys taka blacharke robil jak robisz w ldz to bysmy mogli wspo³pracowac :) miejsca mam pod dostatkiem.
 

Homer S. 
Wys³any: 2013-01-19, 19:07   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Czas na zmiany 2013r jak roboty bêdê szuka³ to warunki pracy ,zaplecze sprzêtowe i p³aca to bêdzie podstawa mam ju¿ swoje lata a chcê jeszcze trochê po¿yæ ^^ .
_________________

 

YAMAHER
Wys³any: 2013-01-19, 21:15   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
A co czy ja robie w jakiejs szopie czy na kompresorku w³asnej budowy zeby cos sie sta³o :D ?

:D chyba ze nawiazaujesz do wodorro ^^
 

pawel1108 
Wys³any: 2013-01-19, 21:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
YAMAHER napisa³/a:

:D chyba ze nawiazaujesz do wodorro ^^

Ty to by¶ znalaz³ szybko robotê na dalekim wschodzie, oni tam lubi± jak co¶ lata w powietrzu ;)
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

YAMAHER
Wys³any: 2013-01-19, 21:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
No ale wystrza³y to tam z zamilowania ;D do cenzura :D
G³osniej strzela jak na polowaniu strzelam ze sztrzucera :)
 

pawel1108 
Wys³any: 2013-01-19, 21:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
Jacku ja robi³em rozpoznanie jak to zarabiaj± lakiernicy we Wroc³awiu.
Mia³em takie odbicie pod koniec roku i powiem Ci tak ogólnie p³ac± od 60 do 90 pln za element, ile zrobisz tyle zarobisz, ¶rednio wychodzi ok 3000 miesiêcznie.Warunki spoko, w³asne mieszalniki, kabina itp,itd.
Je¿eli by¶ siê zdecydowa³ odwiedziæ Wroc³aw w poszukiwaniu pracy to chêtnie pomogê.
Ostatnio by³ poszukiwany lakiernik do du¿ej firmy (kabiny,strefy itd) wiem, ¿e robi± na materia³ach R-M, lakier DiamontopCP to tam podstawa wiêc na bogato,zarobki by³y min 2,5 naprawa dla [...] i BMW.
Pozdro
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

Chali68
Wys³any: 2013-01-29, 12:07   
+1
UP DOWN

Posty: 247
Tak se czytam i nie mogê siê nadziwiæ. Drogi Pawe³ku od elementu i od roboty to jest ¿adna praca!!! Brak stabilnej nawet minimalnej stawki skutkuje tym ¿e na chleb nie zarobi. Ju¿ przerobi³em ten temat. Póki robota jest jeste¶ potrzebny jak jej niema mówi±
do widzenia! panu ju¿ dziêkujemy! I biedny ch³opina zostaje z rêk± w nocniku.
Jedyne co mo¿e zrobiæ to zmieniæ bran¿ê a w du¿ym mie¶cie jest inaczej inne uk³ady itd.
Bez du¿ego wsparcia niema szansy, tym bardziej ¿e nie robi³ w du¿ych warsztatach.
Widzisz ja dzisiaj mia³em ofertê z Holandii i dupa, dzwoni³ holender i siê nie dogadali¶my
Mówi³ ³amanym angielskim i stwierdzi³ ¿e to ja mówiê za s³abo. Takie to jaja.
Homer sied¼ na swoim i szukaj wspó³pracy. Lub rozwa¿ inn± opcjê dzia³alno¶ci.
Pozdrawiam.
 

pawel1108 
Wys³any: 2013-01-29, 20:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
Cytat:


Tak se czytam i nie mogê siê nadziwiæ. Drogi Pawe³ku od elementu i od roboty to jest ¿adna praca!!! Brak stabilnej nawet minimalnej stawki skutkuje tym ¿e na chleb nie zarobi.

Ja tylko opisa³em jak to jest we Wroc³awiu, z tego, co wiem.
Ogólnie to jak napisa³em powy¿ej, wszêdzie dobrze, gdzie nas nie ma ;)
W 100% siê z Tob± zgadzam.Jak robisz to o.k, brak roboty pa pa.
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

piwo76
Wys³any: 2013-02-02, 23:25   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 176
u mnie dla lakiernik z og³oszenia bo takie by³y 16000 brutto.Wiêc da³em sobie spokój i u siebie mêcze podobnie wyjdzie i nie buduje jakiego¶ wyzyskiwacza na dorobku-jak nikogo nie znajdzie to podniesie
 

maciej214 
Wys³any: 2013-02-03, 00:36   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 95
Sk±d: KNS
piwo76 napisa³/a:

u mnie dla lakiernik z og³oszenia bo takie by³y 16000 brutto.

No mnie by takie zarobki zadowala³y :D
 
 

hematol 
Wys³any: 2013-02-03, 01:16   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
Cytat:
Wiêc da³em sobie spokój i u siebie mêcze

W³a¶nie w ten sposób powstaje szara strefa.Jak mas robiæ za 1600 brutto ca³y dzieñ to lepiej przyrobiæ sobie "w norce" mniej godzin za te same pienia±dze bez marudzenia,jednak po jakim¶ tam czasie stwierdza sie,¿e trzeba wyechaæ za granicê,i tak to sie koñczy. :shock:
 

Homer S. 
Wys³any: 2013-02-03, 09:00   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
maciej214 napisa³/a:
piwo76 napisa³/a:

u mnie dla lakiernik z og³oszenia bo takie by³y 16000 brutto.

No mnie by takie zarobki zadowala³y :D

Moje minimum to 3ty¶. netto :!: poni¿ej tej kwoty nie podj±³ bym pracy :)
_________________

 

maciej214 
Wys³any: 2013-02-03, 13:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 95
Sk±d: KNS
Homer S. napisa³/a:
Moje minimum to 3ty¶. netto

piwo76 napisa³/a:
16000 brutto

Widzê, ¿e nikt nie dopatrzy³ siê trzech zer (zamiast wnioskuje, ¿e dwóch) w po¶cie kolegi. :)
 
 

piwo76
Wys³any: 2013-02-03, 18:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 176
s³uszna uwaga maciej214 16000 to szczyt marzeñ lakiernika by by³,oczywi¶cie mia³o byæ 1600.Popieram Homera S 3000 to dobry pieni±dz za lakierkê.Bo wbrew pozorom to nie tylko szybkie machanie pistoletem.Co do Skandynawi to nie wiem przecie¿ tam nie ma wypadków wcale mo¿e jeden od ¶wiêta.
 

karambol 
Wys³any: 2013-02-04, 17:07   
0
UP DOWN

Posty: 3
koledzy to jak z t± robot± o za granicami naszego kraju?
Nosze sie z zamiarem wyjazdu do Niemiec lub Austrii, ale nie za robot±, tylko w dwójke (ja i dziewczyna) wyjechaæ i nie wracaæ do tego burdelu

Czy za pensje lakiernika w Niemczech mo¿na co¶ wynaj±æ, w miarê godnie ¿yæ i co¶ od³o¿yæ? Krótko czy jest sens wyjazdu na zachód nie w celu zarabiania i powrotu do kraju, tylko osiedliæ sie tam i zacz±æ nowe ¿ycie maj±c fach lakiernika w rêku?

Dzieki z góry za odp
 

hematol 
Wys³any: 2013-02-06, 00:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
karambol napisa³/a:
Czy za pensje lakiernika w Niemczech mo¿na co¶ wynaj±æ, w miarê godnie ¿yæ i co¶ od³o¿yæ?

POwiem krótko,tam jest tak na emeryturze:
Sposób spêdzania czasu przez emerytów w ró¿nych krajach:
- USA- butelka whiskey i ca³y dzieñ na rybach
- Francja- butelka wina i ca³y dzieñ na dziewczynkach
- Polska- butelka moczu i ca³y dzieñ w przychodni.
Wybór spêdzania czasu na emeryturze bêdzie nale¿a³ do Ciebie. :spoko: ^^
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » POZOSTA£E » Off Topic

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group