Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
robert147
Wys³any: 2013-01-06, 22:42   Hobby
0
UP DOWN

Posty: 108
Sk±d: Podlasie
Witam
Na pocz±tku trzeba siê przedstawiæ, nie znacie mnie a ja ju¿ was troszkê tak. Forum przegl±dam od jakiego¶ czasu.
Nazywam siê Robert pracuje w wydawnictwie jednak to nie daje mi ¿adnej satysfakcji. Popo³udnia spêdzam w gara¿u grzebi±c siê w swoim aucie. G³ównie zajmujê siê naprawami b±d¼ modyfikacjami. W ostatnim czasie uda³o mi siê polakierowaæ dwa komplety felg. Te pierwsze w akrylu natomiast drugie to baza plus lakier bezbarwny kolor srebrny.

Pierwsze lakierowanie akrylem wysz³o ca³kiem nie¼le, bior±c pod uwagê fakt ¿e zawsze my¶la³em ¿e g³ównym problem s± zacieki, uda³o siê bez. Dumny zostawi³em obrêcze do wyschniêcia. Jakie by³o moje zdziwienie nastêpnego dnia gdy zacz±³em siê przygl±daæ pod ¶wiat³o i zobaczy³em ¿e lakier nie odbija jak lustro. Matowa³em na mokro pó¼niej g3 i polerka elektryczna zwil¿on± g±bk±. Efekt przeszed³ naj¶mielsze amatorskie oczekiwania.





Materia³y

Podk³ad epoxydowy Troton
Podk³ad wype³niaj±cy 2K DUPONT DUXONE
Lakier akrylowy
Pasta g3

Narzêdzia amatorskie

Kompresor (market) 1 t³ok 50l + dodatkowa butla 30l
Pistolet dysza 1.4 SICO TOOLS BRONZE który ciek³ ju¿ po 1 u¿ytku.
Polerka elektryczna (market)
Polerka oscylacyjna pneumatyczna (market)






Porwa³em siê na samodzielne polakierowanie boku w swoim aucie.
Mam du¿o pytañ dotycz±cych chemii , sprzêtu, techniki.

Pozdrawiam Robert
 

zeniTh 
Wys³any: 2013-01-06, 23:17   
0
UP DOWN

Posty: 64
Sk±d: RSR
robert147 napisa³/a:
Porwa³em siê na samodzielne polakierowanie boku w swoim aucie.

Mam du¿o pytañ dotycz±cych chemii , sprzêtu, techniki.


pytaj wiêc ;)

poka¿ fotki co tam masz do roboty w tym aucie.

te felgi wysz³y bardzo ³adnie jak na amatora z wydawnictwa ;) oby tak dalej, tylko ¿yczyæ lepszego sprzêtu :spoko:
 
 

mateusz999 
Wys³any: 2013-01-07, 12:43   
0
UP DOWN


Posty: 72
Sk±d: Poznañ
Jak masz duzo pytañ to poczytaj forum. sprzêt masz kipski ale i gorszym malowa³em. Ale jak chcesz aby to jako¶ wygl±da³o to sobie odpu¶æ chyba ¿e masz do pomalowania starego golfa.
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-01-07, 14:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
mateusz999 napisa³/a:
Ale jak chcesz aby to jako¶ wygl±da³o to sobie odpu¶æ chyba ¿e masz do pomalowania starego golfa.


Przecie¿ to co pokaza³e¶ z tymi milionami wtr±ceñ to sie tylko na bardzo starego golfa nadaje.

A tu kolege prostujesz aby sobie odpu¶ci³. :x:

I nie pisz mi ¿e polerka da³a radê, bo to dobre teksty i g³adkie lustro dla laika.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

mateusz999 
Wys³any: 2013-01-07, 14:40   
0
UP DOWN


Posty: 72
Sk±d: Poznañ
i poco gadasz g³upoty? jak mówie ¿e polerka da³± to da³a nie wierzysz to wpadnij to ci udowodniê jeste¶ z wlkp to do poznania trafisz ;) ja malowalem przyczepke i inne duperele a on chce pomalowac calego boku auta ;)
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-01-07, 15:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
mateusz999 napisa³/a:
nie wierzysz

Nie wierzê.
Zawsze lustro i slady po ciêciu papierem zostaj±.
A tego nie cierpiê w pracy lakiernika.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

mateusz999 
Wys³any: 2013-01-07, 15:22   
0
UP DOWN


Posty: 72
Sk±d: Poznañ
Cierpisz nie cierpisz ja tam ¿adnych rys nie mam ;)
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-01-07, 15:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
mateusz999,
¦lady po wyciêtych syfach mia³em na my¶li a Twoje foty mini morisa to jedna wielka tragedia.
Ale poprawisz to i nie bêdzie ¼le.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

mateusz999 
Wys³any: 2013-01-07, 16:22   
0
UP DOWN


Posty: 72
Sk±d: Poznañ
Dorobie siê pomieszczenie u siebie to sie poprawie ;) i licze ¿e jeszcze swoj± wiedz± mi pomo¿esz ;)
 
 

teac27 
Wys³any: 2013-01-07, 16:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 155
Sk±d: podkarpacie
mateusz .. powiedz mi dlaczego starsze nic nie warte auto ma byc gorzej pomalowane od nowego ? .. nie rozumie tego.. albo jest sie solidnym i robi tak jak nale¿y albo robi siê syf na lakierze którego Ty masz na swoich elementach pe³no.. Przepraszam ale takie my¶lenie to chyba nie jest odpowiednie w tym zawodzie w którym liczy siê dok³adno¶æ ... Wiedza wiedz± ... ale chêci do pracy i solidno¶ci to podstawa..

Zanim dorobisz sie pomieszczenia to opinia o Tobie mo¿e byæ ju¿ kiepska i mo¿e Ci sie ona juz nie przydaæ .. Wiêc wyci±g wnioski sam .
_________________

 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-01-07, 16:50   
+1
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
teac27 napisa³/a:
Zanim dorobisz sie pomieszczenia to opinia o Tobie mo¿e byæ ju¿ kiepska i mo¿e Ci sie ona juz nie przydaæ ..

Niekoniecznie.
To s± pocz±tki na forum, pe³no syfu na aucie i w . . . g³owie, bo dopuszcza tak± ilo¶æ i akceptuje.
Po¿yjemy, kolega zmieni podej¶cie, bêdzie widaæ postêpy to i opinia sie zmieni na plus.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

robert147
Wys³any: 2013-01-07, 20:00   
0
UP DOWN

Posty: 108
Sk±d: Podlasie
Pacjent: kolor srebrny grigio sterling 5d.
Uszkodzenia: zderzak przód, b³otnik, drzwi kierowcy, drzwi tylne, nadkole ty³.







Obecnie drzwi s± za³o¿one ten sam kolor z innego auta (przednie i tylne), odpada wyci±ganie wgnieceñ i rze¼ba. Przedni b³otnik równie¿ upoluje u¿ywany nie naprawiany. Wiadomo nie s± to elementy idealne maj± jakie¶ drobne ryski czy odpryski od kamieni.


Tylny b³otnik wypcha³em od ¶rodka tyle ile mog³em. Nada³em kszta³t zbli¿ony, wyrówna³em blachê resztê wyszlifowa³em.

Nastêpnie odt³uszcza³em zmywaczem bolla.

Po³o¿y³em:
podk³ad epoxydowy
podk³ad wype³niaj±cy szary
Matowa³em lekko drobnym papierkiem , odt³uszcza³em

Cienkie warstwy szpachli z w³óknem szklanym.
Przetar³em z grubsza papierem na klocku powsta³y przetarcia do blachy

Odt³uszcza³em

Po³o¿y³em:
podk³ad epoxydowy
podk³ad akrylowy wype³niaj±cy szary
odt³uszcza³em

Kolejne cienkie warstwy szpachli z w³óknem szklanym

Szlif
Odt³uszcza³em
podk³ad epoxydowy
podk³ad wype³niaj±cy szary

Nada³em przyczepno¶æ papierem ¶ciernym.

Odt³uszcza³em
Szpachlówka wykañczaj±ca

Szlif+ odt³uszczenie

podk³ad epoxydowy
podk³ad akrylowy wype³niaj±cy szary

Szlif+ odt³uszczenie

Szpachlówka natryskowa

Szlif+ odt³uszczenie

Podk³ad akrylowy.

Wysz³o bez do³ów kszta³t nadkola zosta³ odtworzony. Zderzak pasuje linia prosta, przerwa zachowana. Aczkolwiek jeszcze do dopieszczenia.

Zosta³o przygotowaæ idealnie powierzchnie pod srebro... Chce lakierowaæ ca³y bok b³otnik, drzwi, b³otnik ty³ i rama na oko³o drzwi.

Swojego kompresorka chce u¿yæ do podk³adu natomiast bazê plus klar bêdê k³ad³ przy u¿yciu sprê¿arki 100L 2 t³okowej wydajno¶æ 240l.

Jestem na etapie poszukiwania pistoletu którym chce po³o¿yæ bazê i klar.


Jak przygotowaæ powierzchnie „nowych drzwi i b³otnika” na którym jest ju¿ kolor.
Lakierowaæ b³otnik, drzwi na aucie?
Jakie podk³ady polecacie?
Chodzi mi o uzyskanie jak najlepszego efektu.
 

Dumel19
Wys³any: 2013-01-07, 21:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 397
Sk±d: LKR
robert147 napisa³/a:
Jak przygotowaæ powierzchnie „nowych drzwi i b³otnika” na którym jest ju¿ kolor.


jezeli nie masz dziurek ani do³ków to ja bym zmatowi³ 600 potem 1000 poprawic i lecieæ baza i bezbarwny, jesli za¶ s± defekty to 240papierkiem, podk³ad akrylowy i dalej ;)

robert147 napisa³/a:
Lakierowaæ b³otnik, drzwi na aucie?


tak, oczywi¶cie je¶li nie chcesz zeby Ci inne odcienie srebra wysz³y na ca³ym aucie, poniewa¿ srebro jest najczêstrzym kolorem w którym wychodza chmurki oraz inne problemy. Jesli nigdy nie malowa³e¶ srebra to odrazu we¼ sobie lampê na staywie aby mieæ jak najwiêcej ¶wiat³a przy po³ozeniu bazy, oraz nie ¶piesz siê bezbarwnym i dok³adnie obejrzyj elementy po bazie ;)

robert147 napisa³/a:
Jakie podk³ady polecacie?


osobi¶cie u¿ywam novola, jak wychodzi mozesz zobazyæ w galerii w moich tematach ;)

robert147 napisa³/a:
Chodzi mi o uzyskanie jak najlepszego efektu.


wiec rób to na luzie i nie ¶piesz siê, felgi super kolor ¶rodków z polerowanym rantem masakrycznie przyciagaj± oko, i alfa równiez zacna, powodzenia :spoko:
 
 

mateusz999 
Wys³any: 2013-01-08, 01:05   
0
UP DOWN


Posty: 72
Sk±d: Poznañ
teac27 ¼le mnie zrozumia³e¶ chodzi³o mi o to ¿e uczyæ siê mo¿na na starym golfie albo innym klamocie który za d³ugo nie poci±gnie, a nie o to ¿e jak stary to mo¿na fuszerkê zrobiæ ;) Co do przyczepki i syfków na niej to co to ma wspólnego z opini± bud¿et by³ znikomy nie staæ mnie wtedy by³o na podjêcie komory i wysz³o jak wysz³o, zleceniodawca by³ zadowolony bo nie liczy³ na wysok± jako¶æ a liczy³ tylko siê bud¿et, nie mia³em warunków to i nie zrobi³em lepiej.
 
 

zeniTh 
Wys³any: 2013-01-08, 09:11   
0
UP DOWN

Posty: 64
Sk±d: RSR
mateusz999 napisa³/a:
zleceniodawca by³ zadowolony bo nie liczy³ na wysok± jako¶æ a liczy³ tylko siê bud¿et


w wielu przypadkach tak jest :D
znam to z autopsji xD
 
 

teac27 
Wys³any: 2013-01-08, 10:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 155
Sk±d: podkarpacie
Mateusz popracujesz trochê .. przewinie Ci sie przez gara¿ trochê osób .. wykonasz kilka zleceñ i zobaczysz jakie s± realia. Klienci w polsce s± tacy ¿e chc± dobrze a tanio .. wiem juz po sobie a w tym temacie siedzê zaledwie parê miesiêcy .
_________________

 
 

Dumel19
Wys³any: 2013-01-08, 10:56   
+1
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 397
Sk±d: LKR
mateusz999 napisa³/a:
nie mia³em warunków to i nie zrobi³em lepiej.


kiedy obczaisz tak jak ja po jakim¶ czasie jak przygotowaæ pomieszczenie pod malowanie to bêdziesz mia³ lakierek tylko do przeciêcia trizackiem a góra dwa malutkie wtr±cenia, po pierwsze folia do [...], na pod³oge du¿o wody i na ¶ciany wosk kabinowy, w drzwiach wywal dziurê na wiatrak samochodowy od ch³odnicy i po drugiej stronie zrób dziurê ¿eby sk±d¶ to powietrze mia³o poci±gaæ, filtra u¿yj tzw. gazy ja³owej, nie jest tania ale u¿ywana jako filtr, kupisz j± w ka¿dej aptece i problem z g³owy. :spoko: powodzenia ;)
 
 

rude.boy
Wys³any: 2013-01-08, 13:09   
0
UP DOWN


Posty: 203
o dzieki Dumel za ta wypowiedz! :) ciekawy sposob i w rozsadnej kasie jesli rzeczywiscie mialoby byc jak mowisz.
_________________
Honda The Power Of Dreams

"zawsze pod pr±d, bo z pr±dem p³yn± tylko ¶mieci"
http://youtu.be/3o55ca8rSPE
http://youtu.be/vU_R980SZVs

http://youtu.be/b6m9DDlBGu4

Semper Fidelis
 

Dumel19
Wys³any: 2013-01-08, 13:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 397
Sk±d: LKR
rude.boy napisa³/a:
o dzieki Dumel za ta wypowiedz! ciekawy sposob i w rozsadnej kasie jesli rzeczywiscie mialoby byc jak mowisz.


ciesze sie ¿e sie podoba, ja jestem garazowcem i sie tego nie wstydze, i u mnie w ten sposób w gara¿u mam zrobiony nawiew i wyci±g, w lecie bajkowo sie maluje i polecam :spoko:
 
 

mateusz999 
Wys³any: 2013-01-08, 15:42   
0
UP DOWN


Posty: 72
Sk±d: Poznañ
ten wentylator samochodowy lepiej zast±piæ jak±s turbink± bo zasilacz do takiego wentylatorka bêdzie kosztowa³ wiêcej ni¿ markowa turbinka ;) 12v 30A z 1000z³ :) no chyba ¿e pod kompresor pod³±czyæ jeszcze stary alternator ;) ps. kolego folia nie jest do de... bo przyci±ga wszystko. poczytaj sobie w wielu amatorskich pomieszczeniach folia na suficie to standard. A u mnie folia ma za zadanie nie zamalowanie kafelkow ;)
 
 

teac27 
Wys³any: 2013-01-08, 16:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 155
Sk±d: podkarpacie
Kolega ma na warsztacie wszedzie ¿arówki po 12v.. koszt przeróbki 80 z³ na 4 lampy tyle wiem :D jest jakis transformator a kabel idzie normalnie do gniazdka :) wiec z wentylatorem moze byc podobnie :)
_________________

 
 

Dumel19
Wys³any: 2013-01-08, 16:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 397
Sk±d: LKR
mateusz999 napisa³/a:
ten wentylator samochodowy lepiej zast±piæ jak±s turbink± bo zasilacz do takiego wentylatorka bêdzie kosztowa³ wiêcej ni¿ markowa turbinka


skoro tak mówisz to tak zrób, powodzenia :)

mateusz999 napisa³/a:
ps. kolego folia nie jest do de... bo przyci±ga wszystko.


w³asnie kolego PRZYCI¡GA a nie bêde siê rozwodzi³ nad tematem dlaczego w lakierniach u¿ywa sie ANTYSTATYCZNYCH folii czyli które NIE PRZYCI¡GAJ¡ ;) jest na forum tego du¿o, i poka¿ mi komore w której wisi folia lub samochód w lakierni jest obklejony foli± a nie papierem ;)

mateusz999 napisa³/a:
poczytaj sobie w wielu amatorskich pomieszczeniach folia na suficie to standard. A u mnie folia ma za zadanie nie zamalowanie kafelkow


w³asnie ...to jest g³ówny problem..."w wielu amatorskich..." amator nie zwraca uwagi na syfy, brak dostatecznego ¶wiat³a, maluje raz, a co za tym idzie jak to mnie nauczy³ PROJEKTER za co mu dziêkuje bo przejrza³em na oczy, wiêc co za tym idzie robota jest z dupy :) wiem ze umiesz wyszpachlowaæ itd. itp. ale efekt koñcowy niszczy ciêcie lakieru jak ju¿ pisa³ gdzie¶ LACKDOCTOR który wie co pisze, rys sie nie pozbêdziesz, a jesli ich nie widzisz to poprostu w³ó¿ okulary :) lakiernik powinien widziec takie rzeczy... ;) powodzenia :spoko:
 
 

Dumel19
Wys³any: 2013-01-08, 16:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 397
Sk±d: LKR
teac27 napisa³/a:
Kolega ma na warsztacie wszedzie ¿arówki po 12v.. koszt przeróbki 80 z³ na 4 lampy tyle wiem jest jakis transformator a kabel idzie normalnie do gniazdka wiec z wentylatorem moze byc podobnie


dok³adnie, mnie koszt wyniós³ oko³o 30 z³ bodajze, wentylator z ducato chyba, a ten strasznie drogi trafo który kosztuje wg. Pana mateusz999 1000 z³ wyniós³ mnie w sklepie CASTORAMA 25 z³ ;)
 
 

robert147
Wys³any: 2013-01-08, 18:22   
0
UP DOWN

Posty: 108
Sk±d: Podlasie
robert147 napisa³/a:


Nastêpnie odt³uszcza³em zmywaczem bolla.

Po³o¿y³em:
podk³ad epoxydowy
podk³ad wype³niaj±cy szary
Matowa³em lekko drobnym papierkiem , odt³uszcza³em

Cienkie warstwy szpachli z w³óknem szklanym.
Przetar³em z grubsza papierem na klocku powsta³y przetarcia do blachy

Odt³uszcza³em

Po³o¿y³em:
podk³ad epoxydowy
podk³ad akrylowy wype³niaj±cy szary
odt³uszcza³em

Kolejne cienkie warstwy szpachli z w³óknem szklanym

Szlif
Odt³uszcza³em
podk³ad epoxydowy
podk³ad wype³niaj±cy szary

Nada³em przyczepno¶æ papierem ¶ciernym.

Odt³uszcza³em
Szpachlówka wykañczaj±ca

Szlif+ odt³uszczenie

podk³ad epoxydowy
podk³ad akrylowy wype³niaj±cy szary

Szlif+ odt³uszczenie

Szpachlówka natryskowa

Szlif+ odt³uszczenie

Podk³ad akrylowy.

Wysz³o bez do³ów kszta³t nadkola zosta³ odtworzony. Zderzak pasuje linia prosta, przerwa zachowana. Aczkolwiek jeszcze do dopieszczenia.

Nie przesadzi³em ?
 

Dumel19
Wys³any: 2013-01-08, 22:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 397
Sk±d: LKR
ja bym pomin±³ epoxyd juz w kolejnych warstwach i odcinanie ka¿dej szpachli podk³adem akrylowym, ale technicznie chyba jest dobrze, je¿eli masz to dosuszone to nie powinno byæ problemów, ostatecznie mo¿e troche si±¶æ jak dostanie s³oneczka, ale to jak si±dzie to sobie poprawisz, technicznie jest ok, a¿ nawet nazbyt, nikt sie chyba z tym tak nie pie¶ci :D wielki+ za to dla ciebie :spoko: rób dalej i relacjonuj powodzenia :spoko:
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-01-08, 22:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Dumel19 napisa³/a:
ale technicznie chyba jest dobrze,


Helo³, jakie dobrze?

Dumel19 napisa³/a:
a¿ nawet nazbyt


Tyle postów i dalej kicha. :help:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

grzechoo2008 
Wys³any: 2013-01-08, 22:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 377
Sk±d: kuj-pom
Dumel19 napisa³/a:
i poka¿ mi komore w której wisi folia lub samochód w lakierni jest obklejony foli± a nie papierem
:sciana:
yyy... co druga komora albo jeszcze czê¶ciej a co do oklejania auta to jak osi±gniesz odpowiedni poziom "wtajemniczenia foliowego" to nie bêdziesz chcia³ u¿yæ niczego innego.
Pozdro!
 
 

robert147
Wys³any: 2013-01-08, 23:05   
0
UP DOWN

Posty: 108
Sk±d: Podlasie
Stara³em siê trzymaæ tego co przeczyta³em na tym forum. Problemem mo¿e byæ moja interpretacja i czytanie z zrozumieniem oraz zastosowanie teorii w praktyce. Jednak najwiêksz± trudno¶ci± jest wy³apanie tego kiedy kto¶ sobie ¿artuje albo celowo wprowadza w b³±d.


Na³o¿y³em tych warstw tyle poniewa¿ obawia³em siê przetaræ „epoxydu” do blachy. Równie¿ znalaz³em takie stwierdzenie gdzie wynika³o i¿ nale¿y „epoxyd” oddzielaæ podk³adem akrylowym.
Szpachle k³ad³em cienko i bardzo du¿a jej czê¶æ posz³a na pod³ogê wraz z szlifowaniem.

U¿y³em na sam koniec szpachlówki natryskowej chyba tak profilaktycznie ¿eby w razie czego by³o co zeszlifowaæ.
A na ni± znów po³o¿y³em podk³ad akrylowy.

Mam lekkie wra¿enie ¿e przesadzi³em. Czym siê objawia siadanie szpachli, podk³adu w praktyce. Jak si±dzie to mam zdzieraæ do blachy ?

Lakierowaæ baza zamierzam dopiero jak bêdzie ciep³o. Czy przed tym czekaæ na s³oñce i wygrzaæ auto ?


Wszelkiego rodzaju uwagi s± mile widziane. Jak i dyskusja na temat.
Pozdrawiam Robert
 

mateusz999 
Wys³any: 2013-01-09, 00:43   
0
UP DOWN


Posty: 72
Sk±d: Poznañ
Dumel19i poka¿ mi ten twój zasilacz i wentylator ;) pochwal sie tym przed kim kolwiek kto choæ troche ma wiedzy o elektryce to cie wysmieje wiec nie cenzura takich bzdur na forum ps. KLIK najtanszy jaki znalazlem daje 15A i gwarantuje ci ze sie spali po 30min pracy ;) pokaz mi twoj zasilacz za kilkadziesiat zl i jakie napiêcie daje ;)

ps. nie przecze ¿e popelniam wiele blêdów przy organizacji stanowiska ale po to jestem na tym forum aby sie uczyc aby ktos mnie cenzura za gadanie glupot i robienie bledow a nie po to aby sie k³óciæ ;)
 
 

Dumel19
Wys³any: 2013-01-09, 22:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 397
Sk±d: LKR
Lackdoctor napisa³/a:
ale technicznie chyba jest dobrze,



Helo³, jakie dobrze?



Dumel19 napisa³/a: a¿ nawet nazbyt



Tyle postów i dalej kicha.


no dobra moze i powiedzia³em ze dobrze i jest ¼le, ale wska¿ Lackdoctor, b³ad, na moje oko to moze si±¶æ i tyle ;)
 
 

Dumel19
Wys³any: 2013-01-09, 22:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 397
Sk±d: LKR
mateusz999 napisa³/a:
Dumel19i poka¿ mi ten twój zasilacz i wentylator pochwal sie tym przed kim kolwiek kto choæ troche ma wiedzy o elektryce to cie wysmieje wiec nie cenzura takich bzdur na forum


ok jestem teraz w Kielcach bo tu studiuje, jak tylko wrócê to zrobiê fotkê jak wszystko mam i dzia³a, a ten w³asnie zasilacz poleci³ mi ELEKTRYK z zawodu z 14 letnim sta¿em jak i ca³± elektrykê mi zrobi³, mia³em zak³adaæ tak jak mówisz niestworzone turbiny, ale jestem zaledwie studentem i nie staæ mnie na to, lakierujê hobbystycznie ale i na brak pracy nie narzekam, wiêc przy najblizszej okazji zrobiê foto wielkiej zwojnicy czyli transformatora który mi to wszystko zasila ;) i równie¿ nie chodzi mi o k³otnie i za³oze dla Ciebie specjalny temat :spoko:
 
 

Dumel19
Wys³any: 2013-01-09, 22:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 397
Sk±d: LKR
robert147 napisa³/a:
Mam lekkie wra¿enie ¿e przesadzi³em. Czym siê objawia siadanie szpachli, podk³adu w praktyce. Jak si±dzie to mam zdzieraæ do blachy ?


przepraszam za ten wczesniejszy spam,

siadanie(usychanie) szpachli objawia siê "do³kami" , pêkniêciami, marszczeniem siê pow³oki, ogólnie w ró¿ny sposób ;) i nie zawsze sie to dzieje.

Je¿eli pojawi± siê pekniêcia w szpachli to musisz zrywaæ j± do blachy, a jak pojawi± siê do³ki to mnie uczono ze wystarczy zmatowiæ dok³adnie do³o¿yæ tyle ile brakuje i dobrze wysuszyæ i nic sie nie dzieje, i narazie to sie sprawdza ;) zapytaj na priv. Guguna albo Lackdoctora, wiedz± na ten temat bardzo du¿o :spoko: powodzenia :spoko:
 
 

mateusz999 
Wys³any: 2013-01-10, 00:16   
0
UP DOWN


Posty: 72
Sk±d: Poznañ
Czekam na temat i chce to zobaczyæ na jakim¶ filmiku jak zasilacz za kilka dych zasila wentylator samochodowy ;)
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-01-10, 01:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
mateusz999 napisa³/a:
zasilacz za kilka dych zasila wentylator samochodowy


W czym tu widzisz problem?
Od 125 z³ masz ju¿ zasilacze 12V 30A.

Mam zapytaæ jakiego¶ elektryka? :fiu:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

mateusz999 
Wys³any: 2013-01-10, 11:24   
0
UP DOWN


Posty: 72
Sk±d: Poznañ
hahahahahahahahaha 125z³ 12v 30A no to ¿e¶ mnie teraz roz¶mieszy³ hahaha ;D

Kolego nie masz pojecia o elektryce zajmij sie lakierowaniem i jako kolejny nie rozprowadzaj durnych mitow. Taki zasilasz spali sie po chwili bo go temperatura zabije, nie kluc sie bo mam o tym duz± wiedze. Takie zasilacze nadaj± sie do pod³±czenia kilku diodek a nie wentylatora



Bzdury o tym gadacie a do teraz nie zobaczy³em ani jednego przyk³adowego linka ;)
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-01-10, 12:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
mateusz999 napisa³/a:
Kolego nie masz pojecia o elektryce zajmij sie lakierowaniem


No to mo¿e mam zasiêgn±æ porady u jakiego¶ dobrego elektryka? :rotfl:
mateusz999 napisa³/a:
nie kluc sie bo mam o tym duz± wiedze.

A wiesz, nie bêdê Ciê u¶wiadamia³, , , ,mo¿e kto¶ inny Ci wska¿e naszego nadwornego elektryka obu for :tak:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

gugun 
Wys³any: 2013-01-10, 12:36   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
grzechoo2008 napisa³/a:
yyy... co druga komora albo jeszcze czê¶ciej a co do oklejania auta to jak osi±gniesz odpowiedni poziom "wtajemniczenia foliowego" to nie bêdziesz chcia³ u¿yæ niczego innego.
Pozdro!
zgadzam sie w 100%
Lackdoctor, mateusz999, i kto ma wiekszego? ^^
 
 

Dumel19
Wys³any: 2013-01-10, 13:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 397
Sk±d: LKR
mateusz999 napisa³/a:
hahahahahahahahaha 125z³ 12v 30A no to ¿e¶ mnie teraz roz¶mieszy³ hahaha ;D


z ciekawosci zapytam :D ile masz lat?? :D
 
 

Dumel19
Wys³any: 2013-01-10, 13:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 397
Sk±d: LKR
gugun napisa³/a:
grzechoo2008 napisa³/a:
yyy... co druga komora albo jeszcze czê¶ciej a co do oklejania auta to jak osi±gniesz odpowiedni poziom "wtajemniczenia foliowego" to nie bêdziesz chcia³ u¿yæ niczego innego.
Pozdro!
zgadzam sie w 100%
Lackdoctor, mateusz999, i kto ma wiekszego? ^^


ja sie z tym równiez zgadzam, ale folia wszêdzie to te¿ nie jest wyjscie, bo te py³ki fruwaj±, a jak troche zrosimy pomieszczenie(pod³oge), i dobrze je pistolecikiem odkurzymy, to ilo¶æ ewentualnych wtraceñ jest minimalna, a ja foli± oklejam równie¿, ale samochody gdzie ju¿ u¿ywanie papieru graniczy z lekkim nadu¿yciem(duza powierzchnia). ;)
 
 

gugun 
Wys³any: 2013-01-10, 14:08   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
ty mowisz o foli 4x6 za 3zl a my mamy na mysli specjalna folie do oklejania aut...ktora nie puszcza syfu,przylega ladnie do powierchni i jest o wiele praktyczniejsza od papieru
 
 

YAMAHER
Wys³any: 2013-01-10, 14:32   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
ja okleja³êm ORACALEM ca³e auta i nigdy syfu nie mia³em mimo ze nie mam foli na scianach :) a folia wylewna :)

Jak przyciemniam szyby to musi byc steerylnie bo inaczej beda syfki pod folia ;)
 

Dumel19
Wys³any: 2013-01-10, 14:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 397
Sk±d: LKR
gugun napisa³/a:
ty mowisz o foli 4x6 za 3zl

dok³adnie tak :)

gugun napisa³/a:
my mamy na mysli specjalna folie do oklejania aut...ktora nie puszcza syfu,przylega ladnie do powierchni i jest o wiele praktyczniejsza od papieru


rozumiem, ale w tym gara¿u u mateusz999 jest ta zwyk³a, o któr± mi chodzi³o, a ona faluje we wszystkie strony przy najmniejszym zawirowaniu powietrza :/ a tej lepszej nie uzywa³em, zapytam w mojej mieszalni o ni±, pozdr. :spoko:
 
 

Dumel19
Wys³any: 2013-01-10, 14:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 397
Sk±d: LKR
YAMAHER napisa³/a:
Jak przyciemniam szyby to musi byc steerylnie bo inaczej beda syfki pod folia


znam ten ból :D
 
 

YAMAHER
Wys³any: 2013-01-10, 15:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
dlatego ja przyciemniam w ³azience :D

Fronterka z SOLAR

Focus z 3M :)

DSC00914.JPG
Plik ¶ci±gniêto 117 raz(y) 144.04 KB

DSC09227.JPG
Plik ¶ci±gniêto 106 raz(y) 422.5 KB

 

Dumel19
Wys³any: 2013-01-10, 15:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 397
Sk±d: LKR
piêkna robota, a i paseczek z przodu naklei³e¶ :D :spoko:
 
 

juny 
Wys³any: 2013-01-10, 15:49   
0
UP DOWN


Pomóg³: 20 razy
Posty: 2384
Sk±d: Ostrów WLKP
Haha mo¿e i sterylne warunki ale kurna auto umyc to nie problem :P :D
_________________

 

YAMAHER
Wys³any: 2013-01-10, 15:53   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
bys zobacyz³ jaki teraz mam u siebie :D 20 pare cm :D hehehe
nie ma lipy :D

juny --> ten na dole brudas to nie moj:D
 

juny 
Wys³any: 2013-01-10, 16:31   
0
UP DOWN


Pomóg³: 20 razy
Posty: 2384
Sk±d: Ostrów WLKP
:D My¶la³em ¿e tak± fuszerkê bêdziesz robi³ :D
_________________

 

robert147
Wys³any: 2013-01-10, 16:42   
0
UP DOWN

Posty: 108
Sk±d: Podlasie
Nie spodziewa³em siê tylu postów w moim temacie.
 

juny 
Wys³any: 2013-01-10, 17:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 20 razy
Posty: 2384
Sk±d: Ostrów WLKP
Noo troche siê rozci±gnê³o :P
_________________

 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Fotorelacje

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group