Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
Sławek
Wysłany: 2013-01-30, 18:47   Poprawka lakiernicza

Poszukuję pomocy w następującej kwestii. Mianowicie posiadam samochód (BMW e92), który miał naprawę blacharsko-lakierniczą polegającą na wymianie i lakierowaniu tylnego błotnika. Robił to jeden z warszawskich aso i zostało to zrobione bardzo dobrze, ale Panowie nie ustrzegli się błędów. Mianowicie nie zrobili przejścia pomiędzy błotnikiem i zderzakiem i było widać trochę inny kolor lakieru, wykraczający poza dopuszczalną różnicę plastik-blacha (dodam, że kolor krwista czerwień). Ostatnimi czasy, miła pani uderzyła w mój samochód niszcząc w nim zderzak (tylko). I znów serwis, wymiana i lakier. Tyle tylko, że panowie zgłupieli i polakierowali tak, że tylni zderzak odcina się z obu stron (argumentowali, że były różne odcienie na błotnikach i chcieli wypośrodkować). Nie mam już siły z nimi walczyć i tłumaczyć, że jest źle. I tu pojawia się moje pytanie, czy jest możliwym polakierowanie zderzaka w taki sposób, żeby z jednej strony kolor nawiązywał do jednego błotnika, a z drugiej do drugiego, z jakimś przejściem pośrodku. Ewentualnie czy da się ścieniować zderzak na błotniki. Jeżeli się da, czy możecie polecić więcej niż solidnego lakiernika z Warszawy (bez komory nie ma rozmowy). Cena nie jest kryterium. Dodam jednak, że samochód jest bardzo rzadki, a ja jestem szczególnie wyczulony na kwestie estetyczne (nie chcę nikogo obrazić, tylko jasno naświetlić zadanie do wykonania). Ważne jest, żeby po "zabiegu" mi się gęba na parkingu (tj. w sztucznym świetle) nie krzywiła z wściekłości;)

Lackdoctor 
Wysłany: 2013-01-30, 18:59   

Sławek napisał/a:
(tj. w sztucznym świetle)

A tu metameryzm widzę przeszkadza.
http://www.glasurit.com/pl/metameryzm
Dlatego trzeba cieniować przyległe elementy.
Kogo polecić?
Oczywiście napisz do @Kalbi - polecam.

Sławek
Wysłany: 2013-01-31, 01:30   

Dzięki Lackdoctor, napisałem.

Sławek
Wysłany: 2013-01-31, 19:24   

Temat nieaktualny, proszę o niewysyłanie namiarów.

LAKIEROWANKO Strona Główna » POZOSTAŁE » Ogłoszenia » Rodzaj ogłoszenia » Zlecę / wykonam usługę

Odpowiedz do tematu