Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomo¶æ
online 
Wys³any: 2008-01-03, 21:31   Pytanie Do RBFM, ale i innych!!
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Siema, mam sprawe.

Do malowania mam gruby projekt :]
Szukam per³y- pomarañcz. nie zadna sraka, pomarañæz, czyli bêdzie musia³a byæ to jaka¶ 3warstwówka.

tu pytanie do RBFM!
jak Ty to masz na Taunusie. na podk³ad po³o¿ona pomaranczowa baza (per³a?) potem xyralic napruszony? ile i jak i potem czysty klar?

Czy jak to jest?

musze to zrobiæ tak, zeby bylo jak najmniej babrania. najwazniejsze- warto bawiæ sie w xyralic?
czy zastosowaæ biala/srebrna baza + perla + barwiony klar :roll:

Ogolnie temat nie jest dla mnie jasny w 100%. pomocy

ps. jak z cen± xyrallica?
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-03, 21:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
online napisa³/a:
tu pytanie do RBFM!
jak Ty to masz na Taunusie. na podk³ad po³o¿ona pomaranczowa baza (per³a?) potem xyralic napruszony? ile i jak i potem czysty klar?


na taunusie mam lakier electric orange (L6SE chyba). to jest system 3 warstwowy. podstawa to szary podklad (u mnie akurat jest uzyty podklad akrylowy ms z linni novola ktory mial akurat wymagana szarosc widmowa).

xyralik to po prostu jeden ze skladnikow lakieru i to wszystko.
idziesz do mieszalni i mowisz ze chcesz electric orange z nowego focusa i po sprawie. ja tak zrobilem poniewaz nie znalem kodu lakieru.

za 2 litry tego lakieru zaplacilem 500 zl. pol litra xyraliku kosztuje jakies 250 zl (do 2 litrow weszlo 0,4, zostalo mi 100ml ktore wlalem do czarnej perly ktora jest na dachu).

[ Dodano: 2008-01-03, 21:43 ]
dodam jeszcze ze zabawy w jakies barwienie bezbarwnego to nieporozumienie dla mnie.
 

danielpainter 
Wys³any: 2008-01-03, 21:45   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
Ja bym pomalowal na pomaranczowo, potem bym dal klar 1k z dodatkiem Xralica i na to bezbarwny. U nas w spiesu xralic kosztuje okolo 400 zl za litr ale pojdzie ci tego naprawde malo wiec o koszty nie musisz sie martwic ( ja mysle ze na auto starczy jakies 50-100 ml). Druga metoda która opisales tez daje zajebisty efekt ale pomalowanie nia samochodu jest duzo trudniejsze (pamietajac o felcach i zalamaniach). No i ewentualna naprawa jest trudniejsza.
 
 

online 
Wys³any: 2008-01-03, 22:25   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Czyli RBFM mówisz, ¿e masz tak:
- podk³ad (wiadomo odpowiednia szarosæ widmowa)
- baza (el. orange)
-czysty klar

:?: Je¶li tak, to dla mnie takie rozwi±zanie by³oby gites :D :D:D

Bo szczerze powiedziawszy nie chce mi sie bawiæ w malowanie barwionym klarem... :grin:

Zw³aszcza, ze do malowania bêd± fele oskomplikowanym kszta³cie (13 cali) i ma³e elementy, o równie¿ bardzo skomplikowanym ksztalcie.

Dobra Dziêki wielkie, pozdrawiam serdecznie :wink:
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-03, 22:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:
(L6SE chyba).
6FSE Z FORDA.
Cytat:
to jest system 3 warstwowy.
TY TO ZROBI£E¦ W DWÓWARSTWOWYM I W TYM KOLORZE ZALECANE MALOWANIE CA£O¦CIOWE,A TY ¯E¦ WALI£ W ROZSYPCE.DLATEGO RÓ¯NI¡ CI SIÊ ELEMENTY NA TYM AUTKU.POWINIENE¦ LECIEÆ MINIMUM CA£Y BOK,BO NIE NA£O¯Y SIÊ ZA KA¯DYM RAZEM TAKIEJ SAMEJ GRUBO¦CI WARSTWY BAZY!!!A W TYM PRZYPADKU 6FSE MA TO ZNACZENIE :lol:
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-03, 23:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
online napisa³/a:
Czyli RBFM mówisz, ¿e masz tak:
- podk³ad (wiadomo odpowiednia szarosæ widmowa)
- baza (el. orange)
-czysty klar

:?: Je¶li tak, to dla mnie takie rozwi±zanie by³oby gites :D :D :D


tak wlasnie mam

baqo napisa³/a:
6FSE Z FORDA.


dokladnie

baqo napisa³/a:
TY TO ZROBI£E¦ W DWÓWARSTWOWYM I W TYM KOLORZE ZALECANE MALOWANIE CA£O¦CIOWE,


3 warstwy, tyle ze za szara baze posluzyl szary podklad. elementy mi sie nie roznia oprocz blotnika o ktorym kiedys wspominalem (ponowne maloanie dorabianym lakierem, ktory nie wyszedl)
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-03, 23:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:
wspominalem (ponowne maloanie dorabianym lakierem, ktory nie wyszedl)
NIE PISA£E¦ ¯E CI ZBRAK£O I NIE DOCI¡DNO£E¦,A MO¯E I CI KIEPSKO DOROBILI,TYLKO KTO TAK DORABIA KOLOR,CHYBA JAKI¦ :shock: ?
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-04, 09:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
baqo napisa³/a:
Cytat:
wspominalem (ponowne maloanie dorabianym lakierem, ktory nie wyszedl)
NIE PISA£E¦ ¯E CI ZBRAK£O I NIE DOCI¡DNO£E¦,A MO¯E I CI KIEPSKO DOROBILI,TYLKO KTO TAK DORABIA KOLOR,CHYBA JAKI¦ :shock: ?


blotnik byl 3 razy lakierowany. za 1 razem wyszedl idealnie, pozniej byl 2 razy uszkodzony. lakier dorabiany byl w malych ilosciach i to byl blad. i na sam koniec dodatkowo jeszcze braklo mi troche tej bazy ale ze mialem juz tego dosc wiec zostawilem jak jest. a wiesz jak jest gdy sie dorabia 0,2 w porownaniu do litra czy dwoch. zawsze wychodzi blad rzedu grama. zreszta taunus byl testem swego rodzaju. przetestowalem na nim cala game produktow novola, jak i lakierowanie niecalosciowe najtrudniejszym rodzajem lakieru. poczatkowo mial isc na niego kameleon ale dostawca przygral w ch* .
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-04, 13:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:
dorabia 0,2
ja zrobiê i setkê,i kolory wchodz±,ale tym siê nie stresyjê bo i tak wszystko cieniujê.
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-04, 14:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Cytat:
ja zrobiê i setkê,i kolory wchodz±,ale tym siê nie stresyjê bo i tak wszystko cieniujê.


ty moze zrobisz, ale ten kto dorabial juz tam nie pracuje od jakiegos czasu wlasnie z tego powodu. zreszta ja tam juz nie kupuje bo ostatnio sprzedali mi lakiery z 2004 roku i z rozbrajajaca szczeroscia powiedzieli ze i tak im nic nie zrobie. tyle ze sie myla :)
 

mebArth 
Wys³any: 2008-01-04, 16:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
A ja sie spotkalem z opinia na mieszalniku Standoxa (ludzie X lat tam pracuj±, jedna ekipa) ze nie biora odpowiedzialnosci za setke dwie czy 1.5 setki, ze wejdzie kolor. Krêca strasznie nosem jak lece po setke czegokolwiek. KOlega @baqo ma racje...cieniowac trzeba zawsze, zreszta kiedys przegladalem specyfikacje Standoxa i tam jest napisane jak BYK, ¿e metallic czy per³a MUSI byæ cieniowana. Zadna probka,fiszka,nastrysk próbny nie odda rzeczywistosci na elemencie. Taka jest moja opinia...a jak kto¶ mi powie, ¿e JEMU KOLORY WCHODZ¡ 100/100 pere³ki na ostro to nie uwierzê.
_________________
Bart
 
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-04, 17:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
mebArth, bo oni chc± jak najwiêcej sprzedaæ,i na tym zarabiaj±,pewnie ¿e minimum to 0,25 do dorabiania.ja sam sobie dorabiam,i na 100 gramach kolory mi wchodz±,nie mówiê ¿e 100% ale 95 do wzorników :smile:
 
 

Amiggo 
Wys³any: 2008-01-04, 18:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
U mnie na mieszalniku jest wszystko uzale¿nione od minimalnej ilo¶ci jednego pigmentu a jest to 3 gramy i tak czasem wychodzi ¿e i 50 gram mogê zrobiæ a czasem minimum to 300 gram.
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-04, 18:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
przeciez to jest logiczne ze z mniejszej ilosci lakieru gorzej wchodzi. wez pod uage ze przykladowo receptura zawiera np 5gr jakiegos pigmentu na 1 litr lakieru. to jak odmierzyc proporcjonalnie dla 0,1 litra? a co z dokladnym wymieszaniem tego co na sciankach? fizycznie niemozliwe. wystarczy dmuchnac w strone wagi i juz waha sie w granicach 1-2 gramy.
 

ZENEK
Wys³any: 2008-01-05, 12:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 86
Siemka mam pytanie do baqo powiedzia³e¶ ¿e 100 gram wychodzi tobie na 95% a jak z kolorem bia³ym na Forda, VW, Fiata Mercedesa i na VW LY7Z te¿ tobie wychodza ,bo cos mi sie wydaje ze nie masz racji, bylem w mieszalni Du Ponta i zapytalem jak im wychodzi i potwierdzili ze nie wychodzi i jak niektórzy forumowicze ze nie bior± odpowiedzialno¶ci nawet przy cieniowaniu.Amiggo i rbfm maj± racjê ¿e kolory maja zbyt ma³a ilo¶æ pigmentów na 0,1l i tu kolor zawsze bêdzie inny nawet przy przebarwianiu lub odejmowaniu pigmentów i wtedy dobry lakiernik i kolorysta zawsze zobaczy miejsce cieniowania bo wiedza jak ustawiæ sie do auta i w jakim ¶wietle ogl±dac.Baqo jak d³ugo pracujesz na wodzie du ponta i ile pomalowa³es aut ¿e tak zachwalasz ,bo znam warsztat który juz rok pracuje na wodzie du ponta i ma duzy przerób a tez ma wpadki kolorystyczne mimo do¶wiadczonego mieszacza pracujacego od samego pocz±tku na du poncie a to juz 8 lat wiec uwa¿am ¿e ma facet jaka¶ wiedzê na temat systemu rozpuszczalnikowe i wodnego
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-05, 13:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
ZENEK, po pierwsze wydaj 50 z³ za 250 gram a 20 za 100,dalej trafiaj± siê receptury bez natrysków-wydasz piêæ dych na 250 czy zrobisz setkê aby zobaczyæ co wyjdzie, z tymi bia³ymi te¿ nie ma problemu bo mo¿na wycieniowaæ,zreszt± bia³ego to idzie najmniej,mam ma³o bia³ych aut,dalej cromax to tylko bazy,wiêc jak mam bazê to cieniujê,
Cytat:
lakiernik i kolorysta zawsze zobaczy miejsce cieniowania bo wiedza jak ustawiæ sie do auta i w jakim ¶wietle ogl±dac.
to zale¿y od sztuki cieniowania,jak je wykonasz!jak robisz tak ¿e widaæ to jes ¿le zrobione,
Cytat:
jak d³ugo pracujesz na wodzie du ponta i ile pomalowa³es aut ¿e tak zachwalasz
cromaxa posiadam dwa miesi±ce,a aut nie liczê,jedynie co zauwa¿am po tym czasie to mniej potyczek,wyczajam duponta,mam nowy ColorQick Pro,lepiej dobrane proporcje mieszania,itd.to podwóch miesi±cach,a po roku :!: :grin:
Cytat:
duzy przerób a tez ma wpadki kolorystyczne
ten nie ma problemów co nic nie robi!ja u siebie staram siê aby by³o ich jak najmniej :???: to kto ile lat robi przy lakierach to mnie nie interesuje,jeden ja¿y lepiej drugi go¿ej,a jak bardzo ciê to interesuje to przy autach robiê ko³o pietnastu lat,zaczyna³em od napraw blacharskich,kilka lat robi±c blacharki na ramie,tak ¿e i wyci±ganie blach te¿ mam opanowane, .
Cytat:
mimo do¶wiadczonego mieszacza pracujacego od samego pocz±tku na du poncie a to juz 8 lat
ja sam dorabiam przesz³o dwa lata i jak dla siebie na tyle opanowa³em kalorystykê ¿e mi wystarcza! cieniujê i siê nie stresujê!!!tak ¿e czy to jest 100 gram czy litr ,ma nie byæ widaæ ró¿nicy w kolorze i klient ma byæ zadowolony. :lol:
 
 

ZENEK
Wys³any: 2008-01-06, 17:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 86
baqo jak zrozumia³em z twego wcze¶niejszego posta kolory w ma³ych ilo¶ciach wychodz± na 95% do fiszek a teraz piszesz ze do cieniowania to w koñcu siê zdecyduj czy ma³e ilo¶ci wychodz± czy nie i nie pisz o cieniowaniu bo ju¿ chcia³em wzi±¶æ du ponta do sklepu ze taki dobry na ma³e ilo¶ci a tu d...
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-06, 17:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
no dobra,ale jak fiszka nie pasuje mi do auta,to korygujê ,powiem tak! jak bedzie kto¶ mia³ w³asny mieszalnik,to ciekawe czy zawsze bedzie robi³ minimum 250 gram.
Cytat:
i nie pisz o cieniowaniu
no ale co w tym z³ego?
Cytat:
bo ju¿ chcia³em wzi±¶æ du ponta do sklepu ze taki dobry na ma³e ilo¶ci a tu d...
to bêdziesz ¿a³owa³! :neutral: ¿e nie wzi±³e¶. dodam ¿e i tak na ¶redni element potrzeba oko³o 130 gram bazy,do tego do³±cz natrysk,trzeba zrobiæ ze dwie setki.a jak kto¶ siê walnie o grama na takiej ilo¶ci,to niech nie miesza.ja z kolorystyki du ponta jestem zadowolony.mam kolegê co robi na rmie.ten siê dopiero poci i maluje dwa elementy dwie godziny.w ostatnim miesi±cu spali³a im komora 1000 l paliwa.wychodzi czas suszenia.no ale to ich sprawa,dosta³ sprê¿are ¶rubow± od csv to niech sie mêczy.ja przystajê przy du pont :!: pozdr
 
 

ZENEK
Wys³any: 2008-01-06, 18:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 86
baqo dalej siê motasz pytanie bylo konkretne ile aut brak odpowiedzi albo tak ma³o ¿e nie chcesz o tym pisaæ piszesz o pasowalnosci 95% do fiszek a teraz piszesz o fiszkach nie pasujacych do auta pierw tak teraz inaczej nawet nie zauwa¿y³es ze pisze o sklepie a tu klient ma decyduj±cy g³os chce 0,1 l na styk to tak musi byæ to juz nie czasy kiedy klient prosi³ zrob Pan teraz to sprzedawca mowi kup Pan chyba widzisz ró¿nice mam pytanie ile p³aca ci za reklamê du ponta
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-06, 18:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
wg mnie dorabianie 0,1 jest totalnie bez sensu. po pierwsze kolor wychodzi do dupy, po drugie i tak taka ilosc nie starczy nawet na 1 element. a gdzie natraysk probny i cieniowanie?. jedyne co mi przychodzi do glowy to lakierowanie lusterka i tutaj mozna przebolec ze nie pasuje bo i tak nie widac. nie wpsomne juz nawet o trudnosci dokladnego wymieszania, kiedy to kilkanascie gram zostaje na sciankach.
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-06, 20:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:
klient ma decyduj±cy g³os chce 0,1 l na styk to tak musi byæ
to ju¿ twój problem!a ten klient to cio³ek co cieniowaæ nie potrafi.albo siê nie chce!
Cytat:
, po drugie i tak taka ilosc nie starczy nawet na 1 element. a gdzie natraysk probny i
o tym pisa³em wy¿ej! a pisa³e¶ ¿e nie ma konieczno¶ci malowania ca³ego zde¿aka ,gdy jest optarty gdzie¶ z boku? gubisz do tablicy.tak siê robi.i co na ma³y naro¿niczek bêdziesz robi³ 250 gram za 50 z³, ca³y zde¿ak tym pomaluje. a i ile we¿miesz za zaprawkê? 300 z³. ja sobie zrobiê seteczkê,a ty musisz kupiæ 250,bo handlowc± nie op³aci siê mniej dorabiaæ.wstaw sobie rbfm chocia¿ novola mieszalnik i potem pogadamy co jest do d..y?
Cytat:
baqo dalej siê motasz pytanie bylo konkretne ile aut brak odpowiedzi
jak ci powiem ¿e wyrabiam 3500 tysia miesiêcznie na materia³ach to ci starczy.robimy we trzech,jak robi³e¶ kiedy¶ na warsztacie,bo widzê ¿e jeste¶ te¿ HANDLOWCEM to siê domy¶l.
Cytat:
95% do fiszek a teraz piszesz o fiszkach nie pasujacych do auta pierw tak teraz inaczej
ty bez jaj ! wszystkie kolory duponta maj± wchodziæ na kanta! t³umaczê ci ¿e takie co¶ siê skoñczy³o nie pocieniujesz to siê stresujesz,i nie pisz mi ¿e wszystkim wodn± bazê robisz na kanta :lol:
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-06, 20:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
[ Dodano: 2008-01-06, 20:07 ]
baqo napisa³/a:
o tym pisa³em wy¿ej! a pisa³e¶ ¿e nie ma konieczno¶ci malowania ca³ego zde¿aka ,gdy jest optarty gdzie¶ z boku? gubisz do tablicy.tak siê robi.i co na ma³y naro¿niczek bêdziesz robi³ 250 gram za 50 z³, ca³y zde¿ak tym pomaluje. a i ile we¿miesz za zaprawkê? 300 z³. ja sobie zrobiê seteczkê,a ty musisz kupiæ 250,bo handlowc± nie op³aci siê mniej dorabiaæ.wstaw sobie rbfm chocia¿ novola mieszalnik i potem pogadamy co jest do d..y?


ty sie dobrze czujesz? chyba pomyliles osoby bo ja zadnych zaprawek nie robie tylko jade w calosci element i 100ml nie starczy. dla mnie zaprawki to fuszera po calosci.
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-06, 20:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:
zaprawki to fuszera
bo trzeba umieæ j± zrobiæ! co rozpu do zaprawek nie masz! fuszera :lol: :lol: :lol: ty jak robiæ auta bez takiej naprawy! przyjedzie go¶ciy z przytartym zderzaczkiem i co ¶ci±gasz go do ca³o¶ciowego malowania,jak wystarczy wycieniowaæ ro¿ek i klar rozpem przetrysn±æ.
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-06, 20:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
baqo napisa³/a:
bo trzeba umieæ j± zrobiæ! co rozpu do zaprawek nie masz! fuszera :lol: :lol: :lol: ty jak robiæ auta bez takiej naprawy! przyjedzie go¶ciy z przytartym zderzaczkiem i co ¶ci±gasz go do ca³o¶ciowego malowania,jak wystarczy wycieniowaæ ro¿ek i klar rozpem przetrysn±æ.


wszystko zalezy od skali uszkodzen. zreszta nie to jest tematem tego watku wiec pisz na temat.
 

ZENEK
Wys³any: 2008-01-06, 20:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 86
rbfm przepraszam ze ci sie oberwa³o od baqo temat mieszania 0,1 lporuszy³em ja ZENEK ale niestety co¶ nie tak z jego odpowiedziami. baqo je¿eli ty klienta traktujesz jak cio³ka to ja im wspólczuje naucz sie czytac ja prowadze sklep!!!!!! a nie jestem typowym lakiernikiem a obrót 3500 z³ przy lakierach wodnych to bardzo ma³o bo w tym masz kolory i dodatki a z tego co wiem to du pont do tanich nie nale¿y wnioskuje ze masz ma³y warsztat i tego zdania nie zmienie u mnie jeden klient potrafil zostawic 2000 tylko za lakiery rozpuszczalnikowe bez dodatków a ma jednego lakiernika i blacharza a lakieruje bez kabiny wiec porównaj
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-06, 20:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:
wszystko zalezy od skali uszkodzen.
co czy malujesz ca³y element czy ca³e auto :lol: .bo zaprawek nie robisz.
Cytat:
zreszta nie to jest tematem tego watku wiec pisz na temat.
a kto zacz±³ pisaæ o setkach?to jest forum a tematy siê rozci±gaj±,poza tym wszystko o lakiernictwie,
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-06, 20:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Cytat:
co czy malujesz ca³y element czy ca³e auto :lol: .bo zaprawek nie robisz.


mam troche inny profil dzialalnosci niz ty.
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-06, 21:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:
temat mieszania 0,1 lporuszy³em ja ZENEK
jak dobrze czytam to rbfm pisa³ o ma³ej ilo¶ci na taunusa.
Cytat:
rbfm przepraszam ze ci sie oberwa³o od baqo
ja tu nikomu nie dowalam,a czy rbfm oberwa³ to niech sam siê wypowie,my¶lê ¿e jaet ok.
Cytat:
rbfm przepraszam
ale li¿esz u rbfm-a :lol:
Cytat:
zostawic 2000 tylko za lakiery rozpuszczalnikowe bez dodatków a ma jednego lakiernika i blacharza a lakieruje bez kabiny wiec porównaj
jak jeden lakiernik tyle wyrabia? :roll: a dalej to wspó³czuje mu. tyle malowañ robiæ w gara¿u.ale tak to jest jak siê wyko¿ystuje czyje¶ zdrowie.szew sam kasê zbiera,bo taki ma wysoki przerób,a ludzi± ka¿e pracowaæ w takich warunkach.

[ Dodano: 2008-01-06, 21:41 ]
Cytat:
to du pont do tanich nie nale¿y
ty my¶lisz ¿e kupujê po tyle ile ty masz w sklepie.my¶lisz ¿e ja nie wiem ile co kosztuje.wcale tak zle nie wychodzi!
Cytat:
baqo je¿eli ty klienta traktujesz jak cio³ka
ty jakby przyszed³ go¶æ i powiedzia³ ¿e chce setkê bazy na kanta to bym go wy¶mia³,pisa³em ci jak siê robi.zreszt± nie sprzedajê jakim¶ laik±,farby mam dla siebie,jedynie jak kto¶ znajomy z warsztatu przyjedzie i mu pasuje to robiê. a poza tym setke komu¶ robiæ to mi szkoda czasu,ale jak mam sobie robiæ 100 czy 250 to jest ró¿nica. a i jeszcze jedno,co ¿e¶ siê tak bojowo na mnie nastawi³ :twisted: no i jakie farby sprzedajesz?
 
 

ZENEK
Wys³any: 2008-01-06, 22:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 86
baqo u nikogo nie musze lizac tylko posiadam trochê kultury osobistej czego tobie brakuje potrafisz tylko krytykowaæ innych ¿e garaz ¿e ¼le robia lub na badziewiastych materia³ach to poka¿ naprawde jaki masz warsztat i mieszalnie kabina to nie wszystko a pisanie o materia³ach to mozna ¶ci±gn±c z internetu lub z instrukcji w sklepie gdzie pewnie kupujesz jak chcesz wiedziec posiadam w sklepie kilka mieszalni z niektórych rezygnuje mo¿e pierw te tansze to IWATA potem MAX MAYER STANDOX i du pont z ktorego rezygnuje z powodu zlego klaru na którym pop³ynalem do dzis nikt mi nie wyjasnil gdzie tkwi³ b³ad a bra³em z Warszawy musze podj±c decyzje na czym bede dalej pracowa³ i wiem jakie mozesz miec ceny nawet gdzies na pólocy Polski a wiem ze stam jestes bo og³asza³es sie bodajze jako sklep lub hurtownia teraz nie chce mi siê tego sprawdzac ale tam to poleca³es chyba inna firme cos Pa³ynak czy cos podobnego
 

DrCruel
Wys³any: 2008-01-07, 09:43   
0
UP DOWN


Posty: 418
Je¿eli mogê siê wtr±ciæ :wink:
Zenek lepiej zastanów siê nad swoim podej¶ciem do mieszania setek "do kantu" na ka¿de rz±danie klienta. Przy wodzie to jest zabójstwo, zarobisz siê na ¶mieræ a i tak nie wygrzebiesz siê z poprawek i nie wa¿ne na jakim systemie bêdziesz robi³ ale oczywi¶cie s± systemy bardziej przyjazne a inne mniej. Jak dla mnie to z tych czterech mieszalników które posiadasz to ja bym wymienia³ na wodê w kolejno¶ci: du ponta, standoxa, max meyer (tej wody nie znam, wiêc tylko dlatego na 3 pozycji) a ivat jak na razie wod± siê nie pochwali³.
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-07, 12:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
OK ZENIU! masz racjê ,ponios³o mnie,wymknê³o siê spod kontroli. PRZEPRASZAM :!: mam dla ciebie foto ale na temacie DU PONT,wcze¶niejsza strona,opiszesz co¶ wiêcej o tym klarze ,s³ysza³em co¶ o tym,jestem ciekaw co ty powiesz, z góry dziêki :!: :wink: :wink: :wink:

[ Dodano: 2008-01-28, 19:19 ]
rbfm napisa³/a:
online napisa³/a:
tu pytanie do RBFM!
jak Ty to masz na Taunusie. na podk³ad po³o¿ona pomaranczowa baza (per³a?) potem xyralic napruszony? ile i jak i potem czysty klar?


na taunusie mam lakier electric orange (L6SE chyba). to jest system 3 warstwowy. podstawa to szary podklad (u mnie akurat jest uzyty podklad akrylowy ms z linni novola ktory mial akurat wymagana szarosc widmowa).

xyralik to po prostu jeden ze skladnikow lakieru i to wszystko.
idziesz do mieszalni i mowisz ze chcesz electric orange z nowego focusa i po sprawie. ja tak zrobilem poniewaz nie znalem kodu lakieru.

za 2 litry tego lakieru zaplacilem 500 zl. pol litra xyraliku kosztuje jakies 250 zl (do 2 litrow weszlo 0,4, zostalo mi 100ml ktore wlalem do czarnej perly ktora jest na dachu).

[ Dodano: 2008-01-03, 21:43 ]
dodam jeszcze ze zabawy w jakies barwienie bezbarwnego to nieporozumienie dla mnie.
sam nieuku pisa³e¶ przez K.ale da³e¶ dupy :mrgreen:
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime