Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomo¶æ
kamil
Wys³any: 2008-01-04, 15:23   PROBLEM Z KRYCIEM LAKIERU
0
UP DOWN

Posty: 5
Witam wszytkich dzis malowalem 2 b³otniki kolorem z³otym z duza iloscia per³y i moj problem polega³ na tym ze na szpachlowane miejsca po³ozylem szary podklada tylko w miejsce gdzie mialem szpachel i po polozenieu lakieru zlotego nie chcialo mi w ogole kryc na tym szarym podkladzie a na reszczie elementu siad³o ladnie polozylem 3 warstyw i dalej nie pokrylo nic !!!co zle robilem czy za kazym razem musze zamykac ca³y element podkaldem zeby miec jednolity kolor na podklad czy w koncu poczekalem jak wyszchnie baza zmatowilem ja i polozymenn na to akryl jasno zielony cos w kolorze pistacji i po wyschnieciu polozylem na to zloty kolor siadlo idealnie czy kotos ma jakis po,mysl na to zeby cos takiego mi sie juz wiecej nie powtarzalo z tym przebijnaim podladu co robic o to jest moje pyt
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-04, 15:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
pod wszelkie perly nalezy polozyc jednolity podklad w odpowiedniej szarosci widmowej. po prostu perla jest lakierem czesciowo przezroczystym.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-01-04, 16:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Ja to zabarwiam podk³ady lub kupujê podk³ad mniej wiecej podobny jak jest w oryginale. Sa bia³e czerwone szare ciemno-szare czerwone itd...i zamykam ca³y element, no chyba ze cieniowanie elementu uszkodzonego czy jakas drobna naprawa. I nie przedzieraæ rantów...bo nieraz szlag mnie trafia jak mi bordo swieci czarnym rantem :)

pzdr
_________________
Bart
 
 

Amiggo 
Wys³any: 2008-01-04, 18:11   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
U mnie do ka¿dego koloru bazowego jest odpowiednia szaro¶æ widmowa. A to tablica orientacyjna.

2007-10-20 12-08-01.jpg
Plik ¶ci±gniêto 7877 raz(y) 50.16 KB

 

grzesiek3210 
Wys³any: 2008-01-04, 18:49   
0
UP DOWN

Posty: 24
dok³adnie tak jak koledzy mówi±.Do per³y bezpiecznie jest stosowaæ barwiony podk³ad.Gorzej wygl±da sprawa drobnych zaprawek gdzie pod³adowanie ca³ego elementu mija sie z celem.Mia³em taki przypadek z czerwonym Yarisem.Mimo ¿e by³a to zwyk³a czerwieñ nie per³a to za nic nie chcia³a kryæ,widaæ by³o lekka ciemn± kreske na ³±czeniu gdzie podk³ad styka³ siê ze starym lakierem.W mieszalni go¶æ powiedzia³ ¿e do tego koloru musowo stosowaæ t³o gdy¿ ten kolor nie kryje.
 

Amiggo 
Wys³any: 2008-01-04, 19:08   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
grzesiek3210 napisa³/a:
Do per³y bezpiecznie jest stosowaæ barwiony podk³ad

Mówi±c barwiony podk³ad masz na my¶li szaro¶ci widmowe czy dobarwianie pigmentami pod kolor (ewentualnie podk³ad w okre¶lonym kolorze) ?
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-04, 19:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Amiggo napisa³/a:
grzesiek3210 napisa³/a:
Do per³y bezpiecznie jest stosowaæ barwiony podk³ad

Mówi±c barwiony podk³ad masz na my¶li szaro¶ci widmowe czy dobarwianie pigmentami pod kolor (ewentualnie podk³ad w okre¶lonym kolorze) ?


ja slyszalem opinie ze lepiej jest dac w odpowiedniej szarosci niz barwic bo mimo wszystko wtedy lepiej kryje i wypadkowy odcien jest odpowiedni.
 

Amiggo 
Wys³any: 2008-01-04, 19:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
No mo¿e i prawda. Ale tu trzeba wzi±æ pod uwagê i ekonomiê. Ja maj±c na mieszalniku dwie puszki podk³adu (bia³ego SG01 i szarego SG05) i dodatek ciemny pigment(ja nazywam to czernid³o) mogê uzyskaæ pe³n± gamê szaro¶ci widmowych w ilo¶ciach mi potrzebnych. Kupuj±c podk³ady barwione kupujesz np. litr zu¿ywasz pó³ a resztê kiedy? Dobarwianie podk³adów pigmentem te¿ wydaje mi siê ma³o op³acalne bo wiadomo podk³ad zawsze jest tañszy od pigmentu. Wiêc szaro¶ci widmowe wydaj± mi siê najbardziej op³acalne, ale to moje zdanie i nie ka¿dy musi siê z nim zgadzaæ. Pozdrawiam
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-04, 19:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Amiggo napisa³/a:
Wiêc szaro¶ci widmowe wydaj± mi siê najbardziej op³acalne, ale to moje zdanie i nie ka¿dy musi siê z nim zgadzaæ.


technologia novolu zaleca wlasnie szarosci widmowe i ja to stosuje. przypuszczam ze wszystkie systemy zalecaja to samo.
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-04, 20:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:
Wiêc szaro¶ci widmowe wydaj± mi siê najbardziej op³acalne, ale to moje zdanie i nie ka¿dy musi siê z nim zgadzaæ. Pozdrawiam
ja siê zgadzam.dupontem ca³y czas pracujê na odcieniach szaro¶ci,nazywa siê to VS ValueShade,przede wszystkim mniejsze zu¿ycie materia³u,wnêki ,zakamarki,jest pewno¶æ ¿e nie bêdzie gdzie¶ ¶wieciæ niedomalowaniem,
 
 

thomas-29
Wys³any: 2008-01-04, 20:01   
0
UP DOWN

Posty: 27
Pod kolory s³abokryj±ce zastosowaæ szaro¶ci: podk³ad a nastêpnie szar± bazê odpowiednik do koloru w³a¶ciwego
Zapytaj w swojej mieszalni.
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-04, 20:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
kamil, jak± baz± malowa³e¶?firm±?

[ Dodano: 2008-01-04, 20:20 ]
Cytat:
U mnie do ka¿dego koloru bazowego jest odpowiednia szaro¶æ widmowa. A to tablica orientacyjna.
obej¿a³em te ko³o,faktycznie na to szkoda koloru,odcieñ szaro¶ci to od bia³ego przez szare do czarnego. a tu czym dobarwiaæ akrylowe podk³ady jak mieszalnik z wod±? :arrow: przesz³o¶æ
 
 

kamil
Wys³any: 2008-01-04, 21:37   
0
UP DOWN

Posty: 5
Baza firmy ixell !!!!!!!!!
 

Amiggo 
Wys³any: 2008-01-04, 21:54   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
thomas-29 napisa³/a:
Pod kolory s³abokryj±ce zastosowaæ szaro¶ci: podk³ad a nastêpnie szar± bazê odpowiednik do koloru w³a¶ciwego
Zapytaj w swojej mieszalni.

Te¿ mam takie co¶, na wodzie mogê wymieszaæ z pigmentów odpowiednie SG do danego koloru. Chocia¿ mo¿na taki efekt uzyskaæ w systemie M/M.
 

grzechu280 
Wys³any: 2009-02-17, 12:38   
0
UP DOWN
Grzechu280

Pomóg³: 1 raz
Posty: 102
Dobrze a jak korzystaæ z z tej tabeli z paskami ??. Jak Co oznacza SG07 przyk³adowo??
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-02-17, 13:20   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Witam
Podklady akrylowe mozna barwic specjalnymi tonerami do podkladu.Ja uzywam tonerow UPOL-a.Kolory tonerow to zolty, niebieski , czerwony, czarny i bialy.Pod perly natomiast stosuje sie baze-podklad koloryzujacy.Np.na mieszalniku Deebera,DP,PPG i innych pod danym kolorem znajduje sie info o kryciu koloru. Jezeli kolor jest slabo kryjacy znajduje sie rowniez nr.podkladu koloryzujacego przeznaczonego do danego koloru.Dotyczy to tylko mieszalnikow w starym systemie (solvent base).W "wodzie " jest to zbedne, a dlaczego kazdy wie ;)
 

baqo 
Wys³any: 2009-02-17, 20:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
przemo1972 napisa³/a:
W "wodzie " jest to zbedne, a dlaczego kazdy wie ;)
ja jednok stosuje t± metodê :tak:
 
 

zdenek_zdenek
Wys³any: 2009-02-17, 20:18   
0
UP DOWN

Posty: 99
przemo1972 napisa³/a:
W "wodzie " jest to zbedne, a dlaczego kazdy wie ;)


Ja nie wiem, mo¿e to wyja¶nisz
 

No-limit
Wys³any: 2009-02-17, 20:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
baqo napisa³/a:
kamil, jak± baz± malowa³e¶?firm±?

[ Dodano: 2008-01-04, 20:20 ]
Cytat:
U mnie do ka¿dego koloru bazowego jest odpowiednia szaro¶æ widmowa. A to tablica orientacyjna.
obej¿a³em te ko³o,faktycznie na to szkoda koloru,odcieñ szaro¶ci to od bia³ego przez szare do czarnego. a tu czym dobarwiaæ akrylowe podk³ady jak mieszalnik z wod±? :arrow: przesz³o¶æ


Do @bago.A do czego s± podk³ady DP z linii LE :?:
 

baqo 
Wys³any: 2009-02-17, 20:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
No-limit napisa³/a:
Do @bago.A do czego s± podk³ady DP z linii LE :?:
no co ty :shock: nie wiesz?ja akurat stosuje 1052: 1056 :)
 
 

No-limit
Wys³any: 2009-02-17, 21:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
baqo napisa³/a:
No-limit napisa³/a:
Do @bago.A do czego s± podk³ady DP z linii LE :?:
no co ty :shock: nie wiesz?ja akurat stosuje 1052: 1056 :)


I tak trzymaj :cool:No tak woda,woda,woda i VOC vel LZO. :)
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-02-18, 13:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
@zdenek_zdenek- Co tu wyjasniac,perly Standoxa bardzo ladnie kryja, nigdy nie bylo z tym klopotu.Jezeli juz to niektore srebra czasami sa transparentne ale tylko malowane na podkladach innych od szarego.
_________________
Wyrywanie chwastow
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group