Szukaj FAQ Album



Otwarty przez: Tech 2008-07-17, 11:03
Autor Wiadomo¶æ
mirh
Wys³any: 2008-01-05, 23:39   Pytanie o pistolet mini do moderatora
0
UP DOWN

Posty: 152
Dosz³y mnie s³uchy z dzia³u lakiernictwo samochodowe ze moderator z dzia³u airbrush ma ten pistolet:
http://www.allegro.pl/ite...c_3_dysze_.html
Jest on dobry do zaprawek?
Chodzi mi o zaprawki na samochodzie (lakier akryl nie metalik) i na forum lak. sam. ca³y czas mnie zniechêcaj± do aerografu i ka¿± kupowaæ pistolet :-)
W czym pistolet bêdzie lepszy i dlaczego aerograf ma byæ gorszy. Ja nie zamierzam lakierowaæ ca³ych elementów a jedynie leczyæ odpryski i zadrapania.
 

adams90-90 
Wys³any: 2008-01-05, 23:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 400
Sk±d: Krasiniec
mirh, koledzy pisali ze do akrylu jeszcze ujdzie ale do metaliku sie nie nadaje bo zmienia kolor
 
 

mirh
Wys³any: 2008-01-05, 23:59   
0
UP DOWN

Posty: 152
adams90-90 napisa³/a:
mirh, koledzy pisali ze do akrylu jeszcze ujdzie ale do metaliku sie nie nadaje bo zmienia kolor


¯e siê tak siê g³upio spytam dlaczego aerograf zmienia kolor w metalu a ten mini pistolet nie?
Czy takim pistolecikiem mam te¿ tak± precyzjê jak aerografem?
 

acidhouse
Wys³any: 2008-01-12, 13:49   
0
UP DOWN
Kustom Kulture


Pomóg³: 10 razy
Posty: 267
Tak posiadam ten pistolet, jestem z niego w miarê zadowolony, do klaru siê nie nadaje, jednak wszelkie podk³ady mo¿na nim wymêczyæ. Powierzchnie które ogarnia to kaski, baki i b³otniki, mniejsze elementy. Zaprawki - no có¿ trochê wprawy, æwiczeñ i niskie ci¶nienie oraz odleg³o¶æ i mo¿na powalczyæ. Tak¿e nie rozumiem sytuacji ze zmian± koloru, malowa³em zarówno aerografem jak i w/w pistoletem kolorem metalicznym i nie zauwa¿y³em ¿adnych zmian :?:
_________________
Training all life
 
 

mirh
Wys³any: 2008-01-13, 17:32   
0
UP DOWN

Posty: 152
acidhouse napisa³/a:
Tak posiadam ten pistolet, jestem z niego w miarê zadowolony, do klaru siê nie nadaje, jednak wszelkie podk³ady mo¿na nim wymêczyæ. Powierzchnie które ogarnia to kaski, baki i b³otniki, mniejsze elementy. Zaprawki - no có¿ trochê wprawy, æwiczeñ i niskie ci¶nienie oraz odleg³o¶æ i mo¿na powalczyæ. Tak¿e nie rozumiem sytuacji ze zmian± koloru, malowa³em zarówno aerografem jak i w/w pistoletem kolorem metalicznym i nie zauwa¿y³em ¿adnych zmian :?:


Dlaczego siê do klaru nie nadaje? I czy do zaprawek zostaæ lepiej przy aerografie?
 

online 
Wys³any: 2008-01-13, 18:37   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
lakiery z efektem czyli np. metalik lub per³a s± bardzo uczulone na to, czym sie je naklada.

na odcien bazy w bardzo duzym stopniu wplywa dysza w pistolecie. zalecana to 1.3/1.4 mm.

maluj±c mniejsz± dysz± jak w aerografie, rzêdu 0.2 lub 0.3 mm lakier jest du¿o ja¶niejszy :] ale nie wiem Mihr, czy jest sens kupowania przez Ciebie 2 pistoletu, aby zrobiæ sobie parê zaprawek na bryce? rzêdu 1cm2 max! :?: :roll:
aerografem te¿ to zrobisz :smile:
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-26, 05:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
online napisa³/a:
maluj±c mniejsz± dysz± jak w aerografie, rzêdu 0.2 lub 0.3 mm lakier jest du¿o ja¶niejszy :]


jest na to sposob - zmniejszenie cisnienia. tylko ze nie zawsze sie da odpowiednio je zmniejszyc.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime