Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
hamir 
Wys³any: 2013-02-24, 10:55   wk³ad filtra do CKD
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 754
Sk±d: Astana
Panowie co ile zaleca siê wymianê wk³adu filtra do seperacji mg³y olejowej w CKD?
Czy te wk³ady sa jednorazowe czy da sie im przed³u¿yæ ¿ywotno¶æ?
 

Matix 
Wys³any: 2013-02-24, 23:29   
0
UP DOWN


Posty: 316
Sk±d: Rybnik
Wiem ¿e filtry w odwadniaczu trzeba wymieniaæ co 1000 roboczogodzin i s± dostêpne same wk³ady, ale o odolejaczach nic nie pisze wiêc ciê¿ko powiedzieæ.
 

KK 
Wys³any: 2013-06-22, 01:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Dowiadywa³em siê w jednym sklepie, niby mo¿na te wszystkie wk³ady myæ, ale nie wiem czy to dobry pomys³. Wyczy¶ci³em je benzyn± ekstrakcyjn±, i jakby teraz jest wiêkszy problem z separacj± kondensatu i oleju. Filtry nie zatrzymuj± wszystkiego, tak¿e dupa.

Powinno to siê myæ w jakim¶ detergencie...ale próbowa³em wody z ludwikiem i ten filterek mg³y olejowej jest nie do wyczyszczenia.

Ogólnie jak dla mnie gówno, a filterek mg³y olejowej to chyba ponad 100z³.

Teraz muszê przebudowaæ instalacjê i szukam czego¶ lepszego ni¿ ckd.
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-06-22, 08:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
KK,
Olej... Benzyna to jego rozpuszczalnik.
Wk³ad na jakis czas w benzynê, dmuchanie i znow czysta benzyna.
Wklad nie dziala jak masz wode w ukladzie.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

PROJEKTER
Wys³any: 2013-06-22, 11:44   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
KK napisa³/a:
Dowiadywa³em siê w jednym sklepie, niby mo¿na te wszystkie wk³ady myæ, ale nie wiem czy to dobry pomys³. Wyczy¶ci³em je benzyn± ekstrakcyjn±, i jakby teraz jest wiêkszy problem z separacj± kondensatu i oleju. Filtry nie zatrzymuj± wszystkiego, tak¿e dupa.

Powinno to siê myæ w jakim¶ detergencie...ale próbowa³em wody z ludwikiem i ten filterek mg³y olejowej jest nie do wyczyszczenia.

Ogólnie jak dla mnie gówno, a filterek mg³y olejowej to chyba ponad 100z³.

Teraz muszê przebudowaæ instalacjê i szukam czego¶ lepszego ni¿ ckd.


Mo¿e chwilê siê zastanów ;) , Filtr na ujêciu jest do KOÑCOWEGO oczyszczenia powietrza. Tzn. do usuniêcia tych zanieczyszczeñ i kondensatu które mog³y siê pojawiæ pomiêdzy filtrem wstêpnym za sprê¿ark±, a ujêciem na stanowisku. ¯le z instalacj± jest wtedy gdy filtr wstêpny nape³nia siê kondensatem i zapycha olejem, lub gorzej jakimi¶ cz±stkami sta³ymi. Bardzo ¿le jak syf jest te¿ w filtrach na stanowisku koñcowym bo to oznacza ¿e magistrala na tym odcinku tez jest ju¿ zasyfiona

Szukasz lepszego filtra koñcowego - powiadasz. No dobra LEPSZEGO tzn. Jakiego ? ...

¯aden nie zatrzyma kondensatu je¿eli jego zbiornik siê ju¿ wype³ni. W tej sytuacji "lepszego" to jakiego ? 0,01 um ? Samo oczyszczaj±cego ? Z niezniszczalnym wk³adem ( np. br±z spiekowy lub prasowany ) Jaki¶ cyklon ?.

Oczywi¶cie mo¿esz szukaæ kupowaæ i eksperymentowaæ ... jednaka najtaniej by³oby po prostu zrobiæ prawid³owo magistralê, przyjrzeæ siê sprê¿arce, a jak jest ona OK to mo¿e postawiæ j± w inne miejsce ... bo o zmiennej wilgotno¶ci powietrza na zewn±trz z pewno¶ci± czyta³e¶. ............... Kondensat nie bierze z "nik±d" ;)
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

KK 
Wys³any: 2013-06-23, 21:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
@Lackdoctor wiem, wiem p³uka³em w benzynie, odczeka³em, wydmucha³em i tak kilka razy. Nastêpnym razem potrzymam to kilka minut, ale w benzynie normalnej 95, widaæ, ¿e ta g±bka ma problem, aby nasi±kn±æ w szybkim tempie.
Mo¿e to polepszy rezultat finalny.

@Projekter
Co do kondensatu to wiem, ¿e nie powstaje bez przyczyny. Musze na¶wietliæ sprawê bo inaczej doradziæ siê nic nie da.
Po pierwsze nie jestem lakiernikiem, po prostu mnie ta praca ciesz hobbystycznie. G³ównie spawam plastiki no i lakierujê to co poskleja³em do kupy, czasem jaki¶ b³otnik, maska(rzadko). ¯adnych tam ca³o¶ciówek. Rozumiecie mnie pewnie.
Na co dzieñ gara¿(nora) s³u¿y mi g³ównie do napraw kompletnie innego rodzaju.

Obok warsztatu mam drugie pomieszczenie, które jest przed³u¿eniem warsztatu. Pomieszczenia dzieli ¶ciana(25cm). Tam stoi kompresor, wywalony ze wzglêdu na ha³as.
W pomieszczeniu nie ma ogrzewania, ani ocieplenia. W zimie jest czasem poni¿ej 0, latem w upa³y jest 35 stopni. Tak ostatnio by³o jak zaczê³y siê problemy z nieczystym powietrzem.
Instalacja jak± mam jest prowizoryczna.

Kompresor Walter GK 530/100L 3 t³okowa. Niedawno by³ nowy, do dzisiaj nie wiem czy siê dotar³ bo jak na moje oko bierze za du¿o oleju. Zaraz przy kompresorze na wyj¶ciu z butli jest separator cyklonowy OMI bodaj¿e 1" lub 3/4" nie pamiêtam teraz.
Za nim zawór no i w±¿ z oplotem fi 16(¶rodek) oko³o 10m, który wchodzi do stanowiska pracy w drugim pomieszczeniu. W warsztacie jest blok ckd 3000, czyli 3/8".
W bloku ckd(osuszacz z reduktorem) ca³y czas jaka¶ tam ilo¶æ wody siê pojawia³a, w drugiej czê¶ci bloku czyli odolejacz olej by³ w samym tylko filterku, w zbiorniczku sucho i czysto. By³o tak d³ugo d³ugo. Wylewa³em tylko kondensat z butli, separatora(w którym jak dla mnie gromadzi siê tej wody ma³o) i odwadniacza.
Ale ostatnio podczas upa³ów wody by³ chyba za du¿o no i w zbiorniku z odolejaczem pojawi³a siê rosa i kropelki. Od razu wê¿e siê zabrudzi³y i przy dmuchaniu powietrzem zauwa¿y³em smugê(mg³ê) wydobywaj±c± siê z pistoletu.
Wyczy¶ci³em wszystko, ale niezbyt siê polepszy³o.
Nie mam zrobionych ¶lepych nitek w instalacji...wiem, ¿e to b³±d.

Mam dwie Iwaty lph 80 i supernov± hd, no i szkoda mi zabrudziæ te sprzêty. Muszê co¶ zrobiæ, aby by³o tak jak trzeba. My¶la³em nawet o osuszaczu ziêbniczym, ale w tym momencie muszê kupiæ kamerê inspekcyjn±(2 tys) i mnie zwyczajnie nie staæ. Chyba, ¿e na raty.
Mam te¿ maskê sata 2000 i filtr wêglowy bêdzie wskazany.
 
 

Mariko12 
Wys³any: 2013-06-23, 22:14   
0
UP DOWN
My¶libórz


Pomóg³: 1 raz
Posty: 342
Sk±d: Zachodniopomorskie
Maska chyba secura 2000 ?
_________________
My¶liborz gór± !!
 

hamir 
Wys³any: 2013-06-24, 01:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 754
Sk±d: Astana
Mariko12 napisa³/a:
secura 2000

http://www.youtube.com/watch?v=YYi1iXvoxUs
 

KK 
Wys³any: 2013-06-24, 01:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Tak Sate Vision 2000. Mam jeszcze 3m 7500, ale lubi kapn±æ z niej pot no i noszê denka od s³oików.
 
 

Miki
Wys³any: 2013-06-24, 07:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
Je¶li ju¿ macie myæ wk³ady do filtra to tylko zmywaczem silikonowym WODNYM.
_________________
Mart-Dent
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-06-24, 14:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Miki,
Wk³ad z filtra odwadniacza mozna sie pokusic o mycie w zmywaczu, ale odolejacz to juz inna bajka i ten zmywacz nie bedzie skuteczny.

Raz by³em zmuszony wymyæ syf wodno olejowy z obu filtrów i benzyna by³a idealnym ¶rodkiem do tego.
My³em w momencie w³±czenia w uklad osuszacza, aby syf z filtrów nie psu³ efektu pracy osuszacza.
Od tego momentu ... pieprz w filtrach.
Oleju tez nie uswiadczysz.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

KK 
Wys³any: 2013-06-25, 22:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
@Miki rozwiñ swoj± wypowied¼, mo¿e wiesz co¶ wiêcej ni¿ my.
 
 

Miki
Wys³any: 2013-06-25, 22:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
Lackdoctor napisa³/a:
Miki,
Wk³ad z filtra odwadniacza mozna sie pokusic o mycie w zmywaczu, ale odolejacz to juz inna bajka i ten zmywacz nie bedzie skuteczny..


A mia³e¶ kiedy¶ taki(zmywacz do systemów wodorozciêczalnych) ¿e piszesz ze nie bêdzie skuteczny?
_________________
Mart-Dent
 

KK 
Wys³any: 2013-06-25, 22:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Lepiej napisz dlaczego benzyna siê nie nadaje tylko zmywacz wodny?
 
 

KK 
Wys³any: 2013-07-08, 00:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Dobra to ja napisze, je¶li d³u¿ej potrzymamy ten filterek w benzynie to po wyjêciu i przedmuchaniu zrobi siê taki dziwny, jakby osad na nim. Po kilku myciach zacznie siê kruszyæ i polec± papry z niego. Tych zbiorniczków te¿ radzê nie myæ w benzynie 95, ani ekstrakcyjnej, matowieje i h... widaæ przez okienka.

Co do bloków 1//4 i 3/8" jest to podobno to samo, tylko wyj¶cia s± inne, tak¿e 1000 l przep³ywu mamy tylko do dyspozycji.

U siebie mam w tym momencie separator cyklonowy Omi za sprê¿ark± od razu, od tego zbudowa³em instalacjê ze ¶lepymi nitkami i odwrócon± liter± U. W lakierni:D jest reduktor/odwadniacz CKD 1/2"(4000), za nim ca³y blok na 3/8"(odwadniacz i odolejacz) i dalej filtr wêglowy do wody wytrzymuj±cy 8 bar ci±g³ej pracy(tylko do maski i lakierowania).
Minimalna ilo¶æ wody jest tylko w CKD 1/2", kilka kropel.
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga