Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
maaks 
Wysłany: 2008-01-10, 19:56   Jak to się nazywa i jak wykonać
0
UP DOWN

Mam pytanie
jak nazywają sie takie wzory i jak je się robi
czy do wykonania takich cienkich linii potrzebnę są szablony??

Wysłany: 2008-01-10, 22:36   
0
UP DOWN
MTGarage.

to na dachu auta, to krzyż maltański :wink:

Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/

danielpainter 
Wysłany: 2008-01-10, 23:58   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

ja bym to podciągnol pod tri :roll: bale trza obklejac :lol:
te cienkie linie to jest "pinstriping", nistety w polsce ciezko o pedzelki.

maaks 
Wysłany: 2008-01-11, 07:47   
0
UP DOWN

danielpainter napisał/a:
te cienkie linie to jest "pinstriping", nistety w polsce ciezko o pedzelki.

no własnie miałem na myśli te cienkie linie tylko zastanawiam się czy to jest robione z wolnej ręki

aeroarte 
Wysłany: 2008-01-11, 08:12   
0
UP DOWN

Jest takie coś jak Laska malarska - właśnie do malowania długich linii i nie tylko. Bardzo proste i pomocne narzędzie.

maaks 
Wysłany: 2008-01-11, 08:37   
0
UP DOWN

aeroarte napisał/a:
Jest takie coś jak Laska malarska

wydaje mi się chyba o tym mowa :wink:

dzięki już wiem co i jak
szkoda że pędzelki do pinstriping'u są takie drogie :neutral: ale myśle że i tak warto się tego nauczyć

aeroarte 
Wysłany: 2008-01-11, 08:57   
0
UP DOWN

Co do pędzli , to na kupowanie , w moim wypadku ,kiedy maluję rozcieńczalnikiem , bym nie wyrobił , często je przysuszam, a dobre są bardzo drogie. pędzle robię sam.
Kupuje w sklepie malarskim pędzel płaski o długim miękkim włosiu. Rozbieram go ,składa się on jakby z poszczególnych pęczków włosia. Taki jeden pęczek rozkładam na papierku.
Układam z niego poszczególne włoski ,jeden obok drugiego na odpowiednią szerokość ,zależną od grubości przyszłego pędzelka. Potem docinam z szarej taśmy klejącej ,bo jest cienka, pasek ok 1cm szer ,długi ok 7cm. Ten pasek przyklejam na ułożone włoski po przekątnej. Obcinam na końcach taśmę dogniatam i całość odwracam.
Teraz trzeba zwinąć całość w rurkę ,ale tak żeby krótszy włos był potem w środku pędzelka ,czyli od krótszego do najdłuższego . Tworzy się wtedy wewnątrz jakby kałamarz ,gdzie zatrzymuje sie duża ilość farby ,co pozwala na ciągnięcie długich linii.
Jak już jest zwinięte ,to niepotrzebny koniec ,ten grubszy ,obcinam ok 1cm za taśmą . Zostaje tylko oprawienie w jakiś patyczek i uformowanie szpica. Pędzelek mączę w wodzie
,ale nie do końca .Wkładając do ust i wyciągając go zciąga sie nadmiar wody i formuje w szpic .Póki mokry ,przy taśmie puszczam kropelkę kleju gluta ,lub lakieru do paznokci.
I gotowe. Przy wprawie można to wszystko zrobić w 15 minut. Może ten opis zaoszczędzi Wam pieniędzy na trudno dostępne pedzle . PS; zwijając włosie odwrotnie uzyskujem pędzelek do normalnego malowania.

maaks 
Wysłany: 2008-01-11, 09:11   
0
UP DOWN

Dzięki to napewno się przyda bo troche szkoda wydawać 70zl na pędzel który narazie by posłóżył do ćwiczeń :wink:

acidhouse
Wysłany: 2008-01-12, 13:57   
0
UP DOWN
Kustom Kulture

That's right sztuka posługiwania się długim pędzlem nazywa się pinstriping i wykonuje się ją odręcznie nie zaś od szablonu. Pomocne czasami bywają cyrkle (do okręgów) jednak całość strzela się z ręki. Do pinstripingu (z tego co zauważyłem, a mogę się mylić) służą 2 rodzaje pędzelków. Pierwszy o długim cienkim, okrągłym włosiu na długiej rączce, służy do kreślenia cienkich, długich linii, drugi zaś to płaski, ostro zakończony pędzelek osadzony na krótkiej rączce, służy do wypełnień i rozszerzania linii. Do nauki warto zastosować patent, który przytoczył Aeroarte, jednak gdy człowiek się poduczy wiadomym i świadomym staje się fakt zakupienia droższego specjalistycznego sprzętu, ponieważ pędzle do pinstripingu są wykonane ze specjalnego włosia (w tej chwili nie wiem czy syntetycznego czy naturalnego).

aeroarte 
Wysłany: 2008-01-12, 19:15   
0
UP DOWN

Takie pędzle są robione z włosia bobrowego lub kuny. Czasami w hipermarketach są tanie pędzle malarskie chińskie właśnie z takiego włosia ,bo oni chrzanią ochronę tych zwierząt. Włosie bobra jest krótsze bardzo miękkie w kolorze ciemno brązowym ,kuny dłuższe ,sztywniejsze w kolorze brązowo-zielonkawym.Jak się dojdzie do wprawy ,oprawi klejem w bambusik ,wychodzą profesjonalne pędzle. Długie proste cienkie linie do1cm maluje się pędzlem o średnicy takiej jaka szerokość linii ,prowadząc go prawie płasko. Kałamarzyk tworzony przez włosie pozwala na pociągnięcie odcinka ok 30 cm przy średnicy 1cm.

Krys_G 
Wysłany: 2008-01-13, 21:52   
0
UP DOWN

Z tego co doczytałem sie na stronach pędzelki sa robione też z włosia wiewiórczego dokładnie z jakiegos gatunku niebieskiej wiewiórki, osobiście zakupiłem taki pędzelek w polsce na stronie producenta http://www.pedzle.eu/ nie ma ich na stronie ale maja takie w swojej ofercie
Jest to typ sztyletowy z wiewiórczego włosia.
Taką odpowiedz otrzymalem z firmy:
"W naszej ofercie posiadamy pędzle o numerze serii 560, które najbardziej odpowiadają Pana opisowi. Pędzel Nr 1 serii 560: trzonek ok. 60 mm dł., włos ok. 45 mm dł., grubość włosia 1,5 mm. Pędzel Nr 0 serii 560: trzonek ok. 65 mm dł., włos ok. 45 mm dł., grubość włosia 1 mm. Można oczywiście zamówić po jednej sztuce "na próbę".
Przy zamówieniach w ilościach detalicznych proponujemy ceny detaliczne:
nr 0: netto 29,25 zł, brutto 35,69 zł
nr 1: netto 31,66 zł, brutto 38,63 zł.
Przy większym zamówieniu proponujemy ceny hurtowe:
nr 0: netto 21,50 zł, brutto 26,23 zł
nr 1: netto 24,30 zł, brutto 29,65 zł."

można tez ze stanów ja zamawiam z tej stronki http://www.coastairbrush.com

Pozdro

DSC00719.JPG
Taki pedzelek otrzymałem (zdjęcie kartka A5)
Pobierz Plik ściągnięto 221 raz(y) 82,41 KB

aeroarte 
Wysłany: 2008-01-13, 22:48   
0
UP DOWN

Pędzel do zdobienia
super długie, czyste włosie czerwonej kuny.
http://www.pedzle.com.pl/products.php?pcid=5

[ Dodano: 2008-01-13, 23:05 ]
Dodam jeszcze ,że do takich długich linii nadają się również pędzle do kaligrafii . 12 stuk oprawionych w bambusiki kupiłem kiedyś na allegro za 34 zeta. Ten ,który pokazałeś nie ma tego kałamarzyka i długiej linii się nim nie pociągnie ,chociaż podobnie ścięte są używane przez malarzy pokojowych do odcinania paskiem sufitów ,jak również do malowania paseczków na porcelanie / kubek obraca się wokół osi a pędzelek się tylko przykłada/,ale to jest inna zasada spływania farby z włosia.

rebelart
Wysłany: 2008-03-07, 15:28   
0
UP DOWN

Witam.
Polecam jednak te firmowe, kosztuja swoje ale oszczedzają bardzo dużo czasu oraz jak ma sie dobra reke to zwraca ci sie to w postaci braku wyklejania wszystkiego. Ja mam jeden za 80 zl kupiony od znajomego i jest rewelacja...bardzo dobrze trzyma farbę i nawet jak go zostawie i zaschnie to po minucie w nitro jest jak nowy. Na allegro kupilem ostatnio jakis grubszy pedzel,ale ten juz nie jest taki fajny...chyba ze mi poprostu nie wychodzi tak jak bym chciał.
Pozdrawiam
www.rebelart.pl

acidhouse
Wysłany: 2008-05-27, 07:43   
0
UP DOWN
Kustom Kulture

bio napisał/a:
www.rockyburris.com Tu masz pare lekcji.

cube 
Wysłany: 2009-06-19, 14:45   
0
UP DOWN

tak wygladaja pedzelki do pinstripingu
te trzy z metalowa blaszka bez nazwy (2 fota) kupione w Polsce ok 40 z szt tu

http://www.pedzle.eu/prod...p?pcid=1&page=4

bardzo dobrze smigaja

P1020248.JPG
te sluza do scrollingu czyli do malowania wzorow petli i roznych zawijasow
Plik ściągnięto 153 raz(y) 23,58 KB

P1020247.JPG
pedzelki mack sprowadzone z USA
Plik ściągnięto 226 raz(y) 34,36 KB

SpeedGold 
Wysłany: 2009-06-23, 23:51   
0
UP DOWN

Jakiej farby uzywa się do tego ?? czy może to być zwykła farba akrylowa ??

cube 
Wysłany: 2009-06-24, 16:21   
0
UP DOWN

raczej nie - choć chyba akrylami nie próbowałem. długo poszukiwałem zastępstwa generalnie żeby nie wydać fortuny na farby z USA 1-shot (puszeczka 120 ml z UK ok 60 zł). musi to być farba emulsyjna. ktos polecał śnieżkę - mi z nią nie szlo. hammerite - troszkę za rzadka i za szybko wysycha. Skończyłem na 1-shotach. Cała zabawa jest w tym żeby uzyskać właściwą konsystencje (flow) farby. Za rzadka spływa zbyt szybko z pędzla i moze robić kleksy. Zbyt gęsta robi linie nieregularnej szerokości (lub przerywa) - a wtym cała sztuka. Ostatecznie nawet do 1-shota trzeba dodawać po kropelce rozcieńczalnika (reducer) - na wyczucie - by konsystencja byla właściwa.

LAKIEROWANKO Strona Główna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu