Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
miedzian22 
Wys³any: 2013-03-30, 20:06   naci±ganie auta bez ramy
0
UP DOWN

Posty: 12
Witam jestem tutaj nowy ale my¶lê ¿e w miarê do¶wiadczonym lakiernikiem i troszkê mniej do¶wiadczonym blacharzem. przejdê do rzeczy wybudowa³em sobie drugi gara¿ w którym chce przygotowywaæ auta do malowania ale i do robienia blacharki g³ównie do swoich potrzeb dlatego tê¿ nie chce kupowaæ ramy bo to zbyt du¿e koszta. nie mam wylanej jeszcze posadzki my¶la³em ¿eby wkopaæ i oblaæ betonem jakie¶ rury ¿eby pó¼niej w razie potrzeby w³o¿yæ w nie np szynê kolejow± za któr± za³o¿ê ³añcuch i bêdê móg³ naci±gaæ oczywi¶cie po wcze¶niejszym umocowaniu auta za przeciwn± szynê. Móg³by kto¶ mi doradziæ ile takich rur wbetonowaæ i jaki rozstaw? albo mo¿e macie jaki¶ inny ciekawy pomys³. wcze¶niej mia³em dozer od kolegi ale dobre czasy siê skoñczy³y
 

mezotr 
Wys³any: 2013-03-30, 20:16   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 172
miedzian22 napisa³/a:
my¶la³em ¿eby wkopaæ i oblaæ betonem jakie¶ rury ¿eby pó¼niej w razie potrzeby w³o¿yæ w nie np szynê kolejow± za któr± za³o¿ê ³añcuch i bêdê móg³ naci±gaæ oczywi¶cie po wcze¶niejszym umocowaniu auta za przeciwn± szynê

:shock: , czyli np.jak chce pociagnac pod³uznice do przodu, to za tylna belke ³ancuch i do s³upa wiaze, tak kombinujesz?
 
 

rogal-master1
Wys³any: 2013-03-30, 20:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 848
Pod³u¿nice najlepiej siê ci±gnie o sosne ewentualnie Jab³onkê , wiem co mówie :D
 

rogal-master1
Wys³any: 2013-03-30, 20:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 848
http://www.youtube.com/watch?v=ItpX-7Jb6iA
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2013-03-30, 22:13   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
miedzian22 napisa³/a:
nie mam wylanej jeszcze posadzki my¶la³em ¿eby wkopaæ i oblaæ betonem jakie¶ rury ¿eby pó¼niej w razie potrzeby w³o¿yæ w nie np szynê kolejow± za któr± za³o¿ê ³añcuch i bêdê móg³ naci±gaæ oczywi¶cie po wcze¶niejszym umocowaniu auta za przeciwn± szynê.

Zobacz kolego jak wygl±da system Korek z firmy Blackhawk i we¿ siê na tym spróbuj "wzorowaæ" jak szukasz czego¶ co mo¿na zamontowaæ w posadzce :tak:
 

artex.folwark 
Wys³any: 2013-03-30, 23:12   
0
UP DOWN
Q-SERVICE

Posty: 31
Sk±d: pomorskie
Robertlodz09 napisa³/a:
miedzian22 napisa³/a:
nie mam wylanej jeszcze posadzki my¶la³em ¿eby wkopaæ i oblaæ betonem jakie¶ rury ¿eby pó¼niej w razie potrzeby w³o¿yæ w nie np szynê kolejow± za któr± za³o¿ê ³añcuch i bêdê móg³ naci±gaæ oczywi¶cie po wcze¶niejszym umocowaniu auta za przeciwn± szynê.

Zobacz kolego jak wygl±da system Korek z firmy Blackhawk i we¿ siê na tym spróbuj "wzorowaæ" jak szukasz czego¶ co mo¿na zamontowaæ w posadzce :tak:


Nie wdawaj sie w blacharki na ramie bo sa to roboty nie rêtowne.
Mam dwie dobre ramy z pomiarami i od dwóch lat ich nie u¿ywamy z coraz lepszym powodzeniem ,bo op³acalno¶æ drastycznie spad³a.
Obudzi³e¶ siê z blachark± o parê lat za puzno :tak: :?:
Rób jakchcesz :spoko:
 
 

MichuMachu
Wys³any: 2013-03-31, 10:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 14 razy
Posty: 347
A moze kolego zerknij na ten filmik

http://www.youtube.com/user/baa1100?feature=watch

gosc ma bloga i wszystko pokazane jak robil. Duzo sie od niego nauczylem ogladajac jego filmy. Pozdrawiam i zachecam wszystkich do ogladniecia naprawde chlop ma ciekawe materialy.
 

miedzian22 
Wys³any: 2013-03-31, 10:48   
0
UP DOWN

Posty: 12
widzê ¿e co niektórzy nie maj± powa¿nego podej¶cia do tematu
znam blacharzy i to dobrych którzy nie maj± ram a robi± same m³ode auta blacharstwo to nie lakiernictwo ¿e w okre¶lony sposób musisz coæ robiæ blacharstwo to pomys³owo¶æ wiêc proszê tylko o m±dre wypowiedzi
 

miedzian22 
Wys³any: 2013-03-31, 11:12   
0
UP DOWN

Posty: 12
¿eby by³o wszystko jasne auta mam zamiar przymocowaæ za broki u¿yje normalnych szczêk a jakiego¶ profilu którego uwi±¿e do do tych s³upów
 

rogal-master1
Wys³any: 2013-03-31, 12:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 848
koledze chyba chodzi o rame tak± jak na tym filmiku http://www.youtube.com/wa...=endscreen&NR=1 ? ???
 

miedzian22 
Wys³any: 2013-03-31, 13:16   
0
UP DOWN

Posty: 12
no w³a¶nie o co¶ takiego tylko nie wiem jak to najlepiej zrobiæ??
 

rogal-master1
Wys³any: 2013-03-31, 13:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 848
Mnie tez by interesowa³a taka rama :D
 

miedzian22 
Wys³any: 2013-03-31, 14:07   
0
UP DOWN

Posty: 12
na moje potrzeby spokojnie wystarczy s³upy w beton wpu¶ciæ to nie problem gorzej z tym mocowaniem auta na tych szynach
 

MichuMachu
Wys³any: 2013-03-31, 17:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 14 razy
Posty: 347
Pisalem wczesniej ze gosc ma bloga i tam jest pokazane na zdjeciach jak robil warsztat i narzedzia czemu nie zerkniesz

https://plus.google.com/photos/104848194355112207619/albums/5523864822002696177/5565072403240386338?banner=pwa&authkey=COOSv6fI7fCFZw
 

speedlak 
Wys³any: 2013-03-31, 20:12   
0
UP DOWN

Posty: 5
Sk±d: malopolskie
miedzian22 napisa³/a:

znam blacharzy i to dobrych którzy nie maj± ram a robi± same m³ode auta blacharstwo to nie lakiernictwo ¿e w okre¶lony sposób musisz coæ robiæ blacharstwo to pomys³owo¶æ


Witam Panowie!
niby tak ale jesli chcesz robic duze klepy i na tym zarabiac to bez konkretnego sprzetu sie niestety nie obedzie..... wiadomo ze jak sie chce zrobic to sie zrobi, ale jak rozlozysz na dodziny to co zarobiles to bedzie marnie..... kolega baa1100 fajne roboty robi i ciekawie ma zrobiony warsztat ale to jest ok do naprawy poszyc i drobnego prostowania, wymiana np podluznic to jest meczarnia i pelno kombinowania czyli strata czasu... ja np pracuje na ramie spanesi z pomiarem, wszystko robie na gotowych szablonach spanesi i takie roboty co normalnie inni blacharze robia po 10 dni ja robie 2-3 dni . Noi dzieki temu zarobek jest zupelnie inny. wiec kolego jak chcesz sie rozwiac i isc do przodu to lepiej przemysl dobrze bo dokladac pewna sume pieniedzy do czegos co bylo dobre 30lat temu nie wiem czy ma sens... a urzywana dobra rame z pomiarem idzie teraz za dobre pieniadze kupic
pozdrawiam
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2013-04-01, 00:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
speedlak napisa³/a:
miedzian22 napisa³/a:

znam blacharzy i to dobrych którzy nie maj± ram a robi± same m³ode auta blacharstwo to nie lakiernictwo ¿e w okre¶lony sposób musisz coæ robiæ blacharstwo to pomys³owo¶æ


ja np pracuje na ramie spanesi z pomiarem, wszystko robie na gotowych szablonach spanesi i takie roboty co normalnie inni blacharze robia po 10 dni ja robie 2-3 dni


Co to za szablony :?: Jak to dzia³a i "z czym to siê je" :?:
_________________
http://niezalezna.pl/
 

speedlak 
Wys³any: 2013-04-01, 16:35   
0
UP DOWN

Posty: 5
Sk±d: malopolskie
polecam ogladnac ten filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=UhtyeuFgCfw
ogolnie zasada jest bardzo prosta, masz cos w rodzaju karty technicznej ale nie ma na niej wymiarow, jest stworzony tak jakby szablon jak przykrecic wszystkie uchwyty pomiarowe ramy do samochodu, ktore tworza odpowiedni wymiar.
uszkodzona czesc dociagasz, wycinasz, przykrecasz nowa do uchwytow i nie ma mozliwosci zeby cos bylo nie tak.
wymiana cwiar to bajka na tej ramie, duza oszczednosc czasu i co najwazniejsze samochod prosty jak z fabryki
 

miedzian22 
Wys³any: 2013-04-04, 20:26   
0
UP DOWN

Posty: 12
dziêki kolego za link zrobie sobie co¶ takiego bo tak jak ju¿ pisa³em na moje potrzeby starczy;)
 

speedlak 
Wys³any: 2013-04-04, 22:27   
0
UP DOWN

Posty: 5
Sk±d: malopolskie
miedzian22 napisa³/a:
dziêki kolego za link zrobie sobie co¶ takiego bo tak jak ju¿ pisa³em na moje potrzeby starczy;)


My w zakladzie tez mamy na takie szybkie roboty slupy w scianach,
jak rama jest zajeta to i na tym cos sie zawsze pociagnie:)
jest to zrobione tak ze z przodu jeden, drugi z tylu ruchomy tak gdzies na 1.5m i boczny tak kolo dwóch metow ruchomy.
slopy sa ze starych docerow od car bencha a przemieszczaja sie po teownikach przykreconych do sciany:)
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group