Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Homer S. 
Wys³any: 2013-04-10, 18:55   Praca w Anglii
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Mam pewn± ofertê pracy w Anglii a chcia³ bym wiedzieæ wcze¶niej na jakich zasadach przyjmujê siê pracownika (legalnie ). :?:
_________________

 

hematol 
Wys³any: 2013-04-13, 00:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
Homer,i co my¶lisz,powa¿nie o wyjezdzie za granicê na zarobek?u mnie akurat ruszy³o pe³n± para (oby tak dalej) wiêc wiosna ,te sprawy napewno bezie du¿o kilentów. ;)
Je¶li jednak chcesz spróbowaæ pracy za granic± to ok,ale pamiêtaj,inwestuj kasê zarobion± w siebie,tzn w sprzêt,Twoj± halê,wyposa¿enie itd,bozawsze masz gdzie wróciæ i dalej krêciæ lody...!Pozdrawiam. :spoko:
 

Homer S. 
Wys³any: 2013-04-14, 11:48   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
hematol napisa³/a:
Homer,i co my¶lisz,powa¿nie o wyjezdzie za granicê na zarobek?u mnie akurat ruszy³o pe³n± para (oby tak dalej) wiêc wiosna ,te sprawy napewno bezie du¿o kilentów. ;)
Je¶li jednak chcesz spróbowaæ pracy za granic± to ok,ale pamiêtaj,inwestuj kasê zarobion± w siebie,tzn w sprzêt,Twoj± halê,wyposa¿enie itd,bozawsze masz gdzie wróciæ i dalej krêciæ lody...!Pozdrawiam. :spoko:

Ruszy³o siê ^^ to by³o tak z 6 lat wstecz jak na placu czeka³o cierpliwie 20 samochodów . Teraz jak mam 3 z czego 2 bez czê¶ci to jest Ok. W okolicy u wszystkich jest tak samo na mieszalniach mikro obroty . Warsztatów jest za du¿o ceny za element na poziomie minimalnym a ja nie porabiam na materia³ach ,,no name,, .
_________________

 

Homer S. 
Wys³any: 2013-04-17, 18:03   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Dalej siê ruszy³o :D tak od oko³o 7 maja to bêdê siê logowa³ z Anglii :shock:
_________________

 

okoñ
Wys³any: 2013-04-17, 19:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 293
A co tam masz zamiar robiæ? Dalej w zawodzie blacharz-lakiernik?
 

Homer S. 
Wys³any: 2013-04-17, 19:36   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Yes ^^
_________________

 

okoñ
Wys³any: 2013-04-17, 21:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 293
No to klasa :) Nic tylko jechaæ i siê cieszyæ lepszym pieni±dzem sory teraz to bêdzie Money ;)
 

hematol 
Wys³any: 2013-04-18, 00:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
Homer S. napisa³/a:
Dalej siê ruszy³o :D tak od oko³o 7 maja to bêdê siê logowa³ z Anglii :shock:

Pochwal sie homer,na jakich warunkach opiera sie ta praca?
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2013-04-18, 09:51   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
hematol napisa³/a:
Pochwal siê homer,na jakich warunkach opiera sie ta praca?

A sk±d on mo¿e biedny teraz ci powiedzieæ :tak: jak zapewne kolego hematol wiesz ustalenia "w kraju" odbiegaj± czêsto od tego co zastaniemy "na miejscu" po przylocie... ;)

Homer podstawa to jêzyk oraz unikanie "rodaków znad Wis³y"....... :spoko:
 

hematol 
Wys³any: 2013-04-18, 09:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
Cytat:
A sk±d on mo¿e biedny teraz ci powiedzieæ

Chodzi³o mi o to co mu naobiecywali..... ;)
Cytat:
Homer podstawa to jêzyk oraz unikanie "rodaków znad Wis³y"....... :spoko:

¦wiêta s³owa,Robertlodz09,znam to z w³asnej autopsji. :D
 

Homer S. 
Wys³any: 2013-04-18, 15:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Robertlodz09 napisa³/a:
A sk±d on mo¿e biedny teraz ci powiedzieæ jak zapewne kolego hematol wiesz ustalenia "w kraju" odbiegaj± czêsto od tego co zastaniemy "na miejscu" po przylocie...

15 min rozmowy przez komórkê i 1,5h na Skype
Robertlodz09 napisa³/a:
Homer podstawa to jêzyk oraz unikanie "rodaków znad Wis³y".......

Tego nie da siê unikn±æ jak siê jêzyka nie zna mo¿e 1-den na 100-stu Polaków w Anglii to nie Ch...j :?:
Odmówi³em ju¿ nastêpne naprawy , zosta³o mi do zrobienia ostatnie gracisko i spadam . Tak zak³adam ¿e mogê szybciej wróciæ ni¿ wyjecha³em ^^ i ¿e zostanê zrobiony w Ch... takie ¿ycie . A czy siedzenie i modlenie siê pod warsztatem ¿e bêdzie lepiej i te 250z³ za element (okoliczna ¶rednia) pozwoli mi na godne ¿ycie :roll:
_________________

 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2013-04-20, 22:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
Homer S., Powodzenia :!:
Moi znajomi którzy wyjechali do UK s± w wiêkszo¶ci bardzo zadowoleni (tak + - 90% z nich) ;)
_________________
http://niezalezna.pl/
 

juny 
Wys³any: 2013-04-20, 22:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 20 razy
Posty: 2384
Sk±d: Ostrów WLKP
Moj znajomy pojecha³ do angli, ale nie lakiernik tylko kierowca ciê¿arówki, jak przyjedzie to 10 ty¶ potrafi rozwali¶ na zabawe :D
_________________

 

okoñ
Wys³any: 2013-04-20, 23:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 293
A pó¼niej jak wyleczy kaca to siê ³apie za g³owê coja kur... takiego zrobi³em :x: A za chwilê " a niewa¿ne, najwa¿niejsze ¿e kumple my¶l±, ¿e du¿o zarabiam" :rotfl: Typowy polak dopóki sam nie zobaczy co ten chleb warty jest ;)
 

Homer S. 
Wys³any: 2013-04-21, 10:47   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
juny napisa³/a:
Moj znajomy pojecha³ do angli, ale nie lakiernik tylko kierowca ciê¿arówki, jak przyjedzie to 10 ty¶ potrafi rozwali¶ na zabawe :D

,, Jak siê bawiæ to siê bawiæ drzwi rozwaliæ nowe wstawiæ ^^ ,,
_________________

 

diablo74 
Wys³any: 2013-05-16, 21:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 600
jak tam Homer sk±d siê logujesz, z Anglii?
 

unek83
[Usuniêty]
Wys³any: 2013-06-09, 13:49   

diablo74 napisa³/a:
jak tam Homer
:cool: :?:
 

Homer S. 
Wys³any: 2013-06-09, 15:09   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Ju¿ od 2 tygodni jestem w domu i odrabiam straty :sciana: . Za bardzo by³em w¶ciek³y ¿eby na ¶wie¿o to opisaæ .
1- nie szukajcie pracy oferowanej przez Polaków a ju¿ na pewno u takich co handluj± autami w Anglii
2- omijajcie z daleka og³oszenia pracy oferowane przez agencje pracy ,,staff-finders ,, do podpisania umowy bêdzie i pomoc z znalezieniu pokoju , za³atwieniu dokumentów a nawet lekcji angielskiego . By³ pokój dwuosobowy z jednym ³ó¿kiem :D , umowa po Angielsku po moich telefonach i mailach do tej pory jej nie dosta³em .Praca by³a w firmie .... robi±cej auta po kolizjach pod ,,ubezpieczalnie,,. Mia³a byæ tam opieka pracowników Polaków ale oni tam pracuj± na akord i nie s± niañkami ( tu ich rozumiem w 100% ). Moj± wyp³atê (za kilka dni pracy) przelano na cudze konto (wina agencji) gdzie dopiero gro¼bami odzyska³em kasê .
3- te czasy gdzie brano Polaków bez znajomo¶ci jêzyka minê³y i ja jestem tego przyk³adem
4- je¿eli jeste¶ kawalerem to za te 350f za tydzieñ idzie prze¿yæ i co¶ od³o¿yæ ale jak masz w Polsce rodzinê na utrzymaniu to ni¿ej ni¿ 400F tygodniówki to nie radzê szukaæ pracy .
5- A i bym zapomnia³ w 99,99% musisz mieæ swoje narzêdzia z sob± w nowej pracy wszystko oprócz sprê¿arki ,spawarki ,spottera, zgrzewarki i innych to oferujê pracodawca . Lakiernik ma trochê l¿ej bo tylko profesjonalne ,,b±czki,, , heble ,pistolety itp. Koszt zakupu narzêdzi na miejscu to tak na ,,oko,, 2-3ty¶.Funtów .
6- 1ty¶ funtów to minimum jakie powinno siê posiadaæ jad±c w poszukiwaniu pracy do Anglii nawet jak teoretycznie praca jest pewna :idea:
To nie poradnik tylko moje skromne spostrze¿enia :!:
Bardzo du¿o w Anglii pomóg³ mi Kolega z naszego forum za co jestem Mu dozgonnie wdziêczny o¶wieci³ mnie i przekaza³ cenne rady na przysz³o¶æ .
_________________

 

unek83
[Usuniêty]
Wys³any: 2013-06-09, 17:10   

No to lipa okrutna :roll:
Sam zastanawiam siê czy aby te¿ nie wyjechaæ ale nie do Anglii :D
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-06-09, 18:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
unek83 napisa³/a:
Sam zastanawiam siê


Ja po tej zimie stracilem nadzieje na normalno¶c w tej bran¿y,,, us³ug , dok³adnie to mamna mysli.
Sprawe zalatwi³em skutecznie autami na handel w ilo¶ciach ,,, mnogich ^^ rocznikach powyzej 2000.

Us³ugi sporadycznie, tylko swoje auta i....... aby zachowaæ podstawowa plynno¶æ finansow± ..................................... JUTRO PIERWSZY DZIEN DO NORMALNEJ PRACY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odleg³o¶æ 1km od mojej wsi.
By³em , widzia³em,,, podoba mi siê.

To tak zamiast rzucenia wszystkiego i wyjechania w nieznane.

Lawetka i internet jest,,, kryteria wyszukiwania do 150km... myslê ¿e takie rozwi±zanie da mi wynik finansowy podobny do tego co daje dobra emigracja..... i codziennie spaæ bedê w domku.


Pozdrawiam Homer,,, dobrze ze tylko tak siê zakoñczyla Twoja przygoda w krainie dreszczowców. :spoko:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

gugun 
Wys³any: 2013-06-10, 10:51   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
wszedzie dobrze gdzie nas nie ma ;) wspolczucia kolego :tak:
 
 

Homer S. 
Wys³any: 2013-06-10, 15:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
gugun napisa³/a:
wszedzie dobrze gdzie nas nie ma ;) wspolczucia kolego :tak:

No nie tak ca³kiem bo jak bym nie pojecha³ teraz to by mnie to gryz³o jak robak jab³ko ^^ .
By³em jako¶ prze¿y³em te 3 tyg. wiem teraz jak to w realu wygl±da .Jak bym zna³ jêzyk to bez trudu bym znalaz³ pracê w Angielskim warsztacie .
_________________

 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2013-06-10, 23:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
Homer S., Masz 100% racjê. Swoje prze¿y³e¶, trochê siê pow¶cieka³e¶, ale za jaki¶ czas bêdziesz to wspominaæ z u¶miechem.

P.S. Paru moich znajomków wyjecha³o do UK i puki co s± zadowoleni / b±d¼ bardzo zadowoleni. Choæ oni znaj± angolski.
_________________
http://niezalezna.pl/
 

KK 
Wys³any: 2013-06-12, 01:28   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Homer S. w jakim stopniu pos³ugiwa³e¶/pos³ugujesz siê jêzykiem angielskim?

Nie wiem gdzie mieszka³e¶, ale te¿ by³em w Anglii, powiem tyle, czy to korzystasz z us³ug agencji(biura zatrudnienia) czy szukasz pracy sam dla siebie, to nie wierzê, ¿e kto¶ z opanowanym jêzykiem angielskim w stopniu ¶rednim nie znajdzie pracy i nie przesiedzi sobie miesi±ca. W tym czasie wyrabiaj±c sobie numer pracownika, aby bez stresu szukaæ pracy wszêdzie gdzie siê da, bezpo¶rednio w warsztatach itd.

Nie wiem gdzie mieszka³e¶, ale ja za mieszkanie i wy¿ywienie nie p³aci³em wiêcej ni¿ 100f na tydzieñ.

Natomiast polak za granic± to niestety h... strze¿cie siê jak ognia pomocnych kolegów.

W biurach pracy widzia³em wielu Polaków szukaj±cych pracy? Na pytanie jakiej pracy szukaj± nie potrafili odpowiedzieæ po angielsku, tylko stali i siê j±kali.
Dziwicie siê, ¿e tak wielu Polaków wraca z innych krajów? Mnie ju¿ nic nie zdziwi.

Natomiast wiem jedno, je¶li anglik, zobaczy, ¿e dobrze pracujesz, chodzisz do pracy normalnie(nie w kratkê jak niektórzy) to pracê masz pewn± i na umowê.

Mój kuzyn, który pojecha³ pierwszy raz do Anglii, sam jak palec... szuka³ pracy miesi±c, nie wiedzia³ co i jak i nawet gdzie i¶c. Straci³ wszystkie oszczêdno¶ci. Najpierw roznosi³ ulotki, aby mieæ na czynsz i jedzenie. Za³apa³ siê w pracy w pizzerri. Chodzi³ od lokalu do lokali i pyta³(to jest tam normalne), szuka³ te¿ w gazetach.
Potem znalaz³ pracê w wytwórni p³yt CD. Tam ju¿ odku³ siê i pracuje do dzisiaj.
Tak¿e liczy siê determinacja, nie pojecha³em...wywalili mnie i wracam. Tylko nie uda³o siê, to szukam dalej.

Pierwszy krok znale¼æ warsztaty lakiernicze w okolicy, pojechaæ, konkretnie oznajmiæ, ¿e cz³owiek zna siê na tym dobrze, ¿e przez 1 dzieñ popracuje siê za free, aby to udowodniæ.
Tylko przyda³aby siê karta pracownika miêdzynarodowy nr ubezpieczeniowy czy co¶ w ten deseñ, czyli tak czy siak trzeba jaki¶ czas pracowaæ i po¶wiêciæ na jej wyrobienie.
 
 

Homer S. 
Wys³any: 2013-06-17, 18:25   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
KK napisa³/a:
Nie wiem gdzie mieszka³e¶, ale te¿ by³em w Anglii, powiem tyle, czy to korzystasz z us³ug agencji(biura zatrudnienia) czy szukasz pracy sam dla siebie, to nie wierzê, ¿e kto¶ z opanowanym jêzykiem angielskim w stopniu ¶rednim nie znajdzie pracy i nie przesiedzi sobie miesi±ca. W tym czasie wyrabiaj±c sobie numer pracownika, aby bez stresu szukaæ pracy wszêdzie gdzie siê da, bezpo¶rednio w warsztatach itd.

Ledwo 20-30 s³ów a to za ma³o ¿eby samodzielnie szukaæ pracy
KK napisa³/a:
Natomiast wiem jedno, je¶li anglik, zobaczy, ¿e dobrze pracujesz, chodzisz do pracy normalnie(nie w kratkê jak niektórzy) to pracê masz pewn± i na umowê.

No to siê w³a¶nie wi±¿e z jêzykiem Angielskim a dok³adnie z jego nie znajomo¶ci±
A i tak wyjadê tylko teraz wiem czego siê tam spodziewaæ
_________________

 

KK 
Wys³any: 2013-06-17, 22:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Jak trafisz na normalnych Anglików, to bêd± Cie chwaliæ i miejsce w firmie zagrzejesz d³ugo.
Ja nie mog³em zostaæ wtedy na sta³e, mia³em studia nieskoñczone, a zreszt± za bardzo têskni³em za domem.

Wolê tu siedzieæ za mniejsze pieni±dze, w¶ród znajomych ni¿ tam sam jak palec. Chyba, ¿e jedziemy ca³± ekip± no to wtedy co innego.

Niestety jêzyk to podstawa, inaczej zawsze taki cz³owiek bêdzie po¶miewiskiem w¶ród polaczków no i dziadostwa Angielskiego(m³odzi Anglicy).


p.s.
Ogólnie to gratulujê odwagi :) , wiem, ¿e w tak podesz³ym wieku to ciê¿ko ju¿ nawet do ubikacji doj¶æ, a co dopiero wyjechaæ do pracy.
¯artowa³em :)
 
 

przemo1972 
Wys³any: 2013-06-18, 23:00   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
KK napisa³/a:
wiem, ¿e w tak podesz³ym wieku to ciê¿ko ju¿ nawet do ubikacji doj¶æ, a co dopiero wyjechaæ do pracy.

@KK, nie skakaj starym po pagonach, bo pujdziesz po czerwonym dywanie na tygodniowy urlop.
_________________
Wyrywanie chwastow
 

KK 
Wys³any: 2013-06-19, 23:25   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Przemo1972 przecie¿ napisa³em, ¿e ¿artujê. Trochê rozrywki/¿artu nie zaszkodzi chyba nikomu.
Lepsze to ni¿ niekoñcz±ca k³ótnia forumowa w wykonaniu pewnej osoby.
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » POZOSTA£E » Off Topic

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group