Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
piotreq_zet
Wys³any: 2008-01-18, 12:48   Proporcje
0
UP DOWN

Posty: 4
Witam jestem tu nowy i bardzo pocz±tkuj±cy a mianowicie zabra³em sie do malowania mojej Mz czarnym metalikiem wczoraj po³o¿y³em podk³ad i bardzo fajnie mi to posz³o a dzisiaj natrafi³em na pierwsz± przeszkodê a mianowicie kupi³em 0.5 litra lakieru i

Mam pytanie czy trzeba do niego dolaæ jeszcze drugie 0.5 litra rozcienczalnika ????

i drugie pytanie : W takim razie utwardzacza muszê dolewaæ do lakieru przed rozcieñczeniem czy po bo jak przed to do pó³ litra lakieru muszê dolaæ 100 ml utwardzacza a jak po rozcieñczeniu muszê dolaæ 200 ml utwardzacza . Czyli jak ??? muszê to przed rozcieñczeniem namieszaæ z utwardzaczem czy po rozcieñczeniu w 2x wiêkszych ilo¶ciach ???

Szuka³em na forum ale tego sie nie doszuka³em mam nadzieje ze mi pomo¿ecie : :oops:

dzieki :mrgreen:
 

Bisuside14 
Wys³any: 2008-01-18, 14:37   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
Zazwyczaj bazy s± w proporcjach 2:1 wiêc na 0,5l bazy przypada 250ml rozciêczalnika. Na puszcze z lakierem powiniene¶ mieæ dane ile tego dodawaæ. Je¶li mia³by¶ baze np. w proporcjach 3:1 to na 1l bazy przypada 300ml rozciêczalnika(dok³adnie 333ml). Nie mo¿na Ci dok³adnie pomóc, bo nie poda³e¶ jakie proporcje zaleca producent/mieszalnia.
 
 

piotreq_zet
Wys³any: 2008-01-18, 14:54   
0
UP DOWN

Posty: 4
powiedzieli mi ze rozcieñczaæ 1:1 ale nie wiem co z utwardzaczem no bo jak zmieszam lakier z rozpuszczalnikiem to utwardzacza tez muszê daæ 2 razy wiêcej
czy tylko tyle ile jest wskazane do lakieru pomijaj±c rozpuszczalnik ???
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-18, 15:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
najpierw napisz co to za lakier kupiles. jesli baza to nie dajesz utwardzacza. utwardzacz miesza sie w proporcjach liczonych dla samego lakieru bez rozcienczalnika. dodaje sie go do akrylu i bezbarwnego (pomijam dziwne przypadki dodawania sladowych ilosci do baz)
 

piotreq_zet
Wys³any: 2008-01-18, 15:20   
0
UP DOWN

Posty: 4
o i o to mi chodzi³o DZIÊKUJE :D Jakby by³y problemy to bêde pisa³.. :mrgreen:

[ Dodano: 2008-01-19, 12:08 ]
Mam jeszcze jedno pytanie a mianowicie czy do bezbarwnego dodaje sie rozpuszczalnik ??? wiem ze utwardzacz w stosunku 2:1 ale o rozpuszczalniku nic nie wiem :oops: Bezbarwny jest firmy EXLAK ..

Dzieki
 

Bisuside14 
Wys³any: 2008-01-19, 14:09   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
Do bezbarwnego daje siê rozciêczalnik + utwardzacz. Ja jestem pocz±tkuj±cy i jeszcze nie lakierowa³em, ale najczê¶ciej klar w proporcjach 2:1 jest w stosunku do utwardzacza, a rozciêczalnik dodaje siê do klaru w stosunku 20% do czystego klaru. Czyli jak masz 1L klaru dodajesz 0,5L utwardzacza i 0,2L rozciêczalnika.(daje przyk³ad innej firmy bezbarwnego lecz stosunki czêsto s± takie same).
P.S: Je¶li siê mylê, to proszê mnie poprawiæ (nie znam siê tak bardzo-pocz±tkuj±cy). Czêsto klar sprzedawany jest z utwardzaczem i nic nie pisze o dodaniu rozciêczalnika. Np. Firma Sikkens wypuszcza sam lakier bezbarwny ( Autoclear III ), lecz przygotowuje siê go w proporcjach 100:50:30
Co do mieszania to raczej nie ma kolejno¶ci, ale prawie zawsze miesza siê nastêpuj±co: Klar+rozciêczalnik+utwardzacz.(mo¿e dlatego, ¿e jest chyba wygodniej) Skombinuj kubek z miark±, odmierzysz idealnie, a kubki mo¿na nabyæ np. w mieszalni.
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-19, 16:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Bisuside14 napisa³/a:
a rozciêczalnik dodaje siê do klaru w stosunku 20% do czystego klaru


skoro nie wiesz, to nie wprowadzaj innych w blad.


Bisuside14 napisa³/a:
ale prawie zawsze miesza siê nastêpuj±co: Klar+rozciêczalnik+utwardzacz.


j.w.


piotreq_zet napisa³/a:
Mam jeszcze jedno pytanie a mianowicie czy do bezbarwnego dodaje sie rozpuszczalnik ???


dodaje sie. wyjatkiem sa vhs-y
 

Bisuside14 
Wys³any: 2008-01-19, 16:28   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
RBFM skomentowa³e¶ mój post-to dobrze bo o to prosi³em. Ale napisz czy mia³em racje, jak nie to napisz jak ma byæ, w jakich proporcjach itp. , bo autor nie tylko prosi³ o porade czy do bezbarwnego dodaje siê rozciêczalnik. Pyta³ siê te¿ o inne ¿eczy : kolejno¶æ itp.

rbfm napisa³/a:


piotreq_zet napisa³/a:
Mam jeszcze jedno pytanie a mianowicie czy do bezbarwnego dodaje sie rozpuszczalnik ???


dodaje sie. wyjatkiem sa vhs-y


Mo¿e napisz ile sie dodaje, bo ja napisa³em ogólnie i nie wprowadzam ludzi w b³±d tylko naprowadzam na w³a¶ciw± drogê. Sam na jaki¶ sposób napisa³e¶ to co ja, wiêc nie napisa³es dok³adnie tylko naprowadzi³e¶ autora. Szuka³em w goglach tej firmy, ale znalaz³em klar do "aluminium". Jeste¶ do¶wiadczony wiêc odpisz konkretnie autorowi tematu. Przepraszam za komentowanie twojego postu.(Na wszelki wypadek, w moim po¶cie nie mam zamiaru sk³aniaæ cie do k³ótni, dyskusji itp. Chce tylko , ¿eby¶ pomóg³ bardziej odemnie autorowi).
P.S O co chodzi z tym j.w :?: , przyznaje siê ¿e nierozumiem.

rbfm napisa³/a:
Bisuside14 napisa³/a:
a rozciêczalnik dodaje siê do klaru w stosunku 20% do czystego klaru


skoro nie wiesz, to nie wprowadzaj innych w blad.

Przecie¿ napisa³em, ¿e podaje stosunek rozciêczalnika do klaru innej firmy. Przecie¿ jak by da³ nawet 25% czy 30% to tylko czas odparowywania rozciêczalnika by siê zwiêkszy³ i krycie troche zmniejszy³o. Najprawdopodobniej do jego klaru dodaje siê rozciêczalnik i lepiej ¿eby da³ te 20-30% ni¿ mia³ by nie dawaæ wcale.
 
 

online 
Wys³any: 2008-01-19, 22:16   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
j.w.- skrót od "jak wy¿ej" :!:

co do exlaka- mieszasz klarlack z utw. w stos. 2;1 (kolejno 2 czesci lakieru 1 czesc utw.). do calej mieszanki dodaje siê do 20% rozcienczalnika exlak (koszt 10z³/1l). tak pisz ena puszcze, mam w garage tne klarlack i nikomu, ale nikomu go nie polecam!
co chcesz nim malowaæ? jak masz szansê, to siê nawet nie bierz za jego aplikacje :!:

ja raz nim zrobilem i masakra, nie chce mi sie pisac co bylo nie tak;] ale sama cena mowi za siebie. chyba 35z³/komplet 1l+0.5l
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

piotreq_zet
Wys³any: 2008-01-19, 23:14   
0
UP DOWN

Posty: 4
Wszystko pomalowa³em i wysz³o pieknie jak na pierwszy raz :D Dzieki za pomoc,,,,,, fajne forum :mrgreen:
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-20, 12:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Bisuside14 napisa³/a:
Mo¿e napisz ile sie dodaje, bo ja napisa³em ogólnie


ogolnie to wprowadziles goscia w blad. online wyjasnil. mi sie nie chcialo po raz kolejny pisac to samo w przeciacu tygodnia.
 

piotrusiek
Wys³any: 2008-01-21, 00:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 64
koledzy , w zesz³ym roku jeden go¶æ co sprzedaje lakiery w mojej okolicy rozprowadza³ exlaka hektolitrami !!! (po 40 z³ za litr) wszyscy gara¿owcy brali ,ja osobi¶cie testowa³em go na starych tanich brykach i powiem fajnie sie go rozlewa ,ale ze schniêciem tragedia (po 2 dniach pola³ deszcz i bia³e plamy ,ewentualne polerowanie bardzo ciê¿ko i nie na drugi dzieñ )
ja robie na max mayerze ,du poncie i lesonalu (wole dro¿sze bo wychodzi taniej i nie ma poprawek przy masówce)
co do ilo¶ci rozcienczalnika ,to ja nie dawa³em za du¿o max10 % (wszystko zale¿y od aplikacji pistoletem jak bedzie <<plu³>> to musisz dodaæ bo sie nie rozleje .

Wa¿na jest proporcja :lakier - utwardzacz ,najczê¶ciej 2-1 ale s± te¿ 3-1 i inne.
rozcienczalnik i tak odparowuje ale im mniej go tym lepiej bo nie ,,zgazuje" i nie zmatowieje.
 

online 
Wys³any: 2008-01-21, 00:30   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
ja pomalowa³em moto exlakiem i ku-wa nic innego nie przysporzy³o mi tyle nerwów :mad: mia³em oryg. rozpuch. dawa³em 15% (mozna daæ do 20%).

lakier moze i sie rozlewa³ be zproblemu, jak ka¿dy, ale po wyschniêciu staw±³ sie matowy. nie by³a to wina gazowania... najgorsze gówno jakie kiedy kolwiek widzia³em i u¿ywa³em :evil: masakra z polerowaniem by³a... nie polecam!

p.s. zeby nie by³o.. robi³em mase prób tym klarem i do dzisiaj mam do ze 2 litry i sprzedaje kumplom na jakie¶ komarki po 300 ml :lol:
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

gruber
Wys³any: 2008-01-23, 17:37   a do podk³adu ...
Go¶æ
Mam pytanie odn.rozcieñczalnika do podk³adu akrylowego, tzn ile siê go dodaje do podk³adu.K³ad³em ostatnio podk³ad GoldCar i producent nic nie pisze o rozcieñczalniku a dysza 1.8 plu³a tym, wiêc trzeba by³o rozcieñczyæ. I drugie pytanie odn.tego samego podk³adu,co oznaczaj± cyfry 5:1 ?
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-23, 19:39   Re: a do podk³adu ...
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
gruber napisa³/a:
Mam pytanie odn.rozcieñczalnika do podk³adu akrylowego, tzn ile siê go dodaje do podk³adu.K³ad³em ostatnio podk³ad GoldCar i producent nic nie pisze o rozcieñczalniku a dysza 1.8 plu³a tym, wiêc trzeba by³o rozcieñczyæ. I drugie pytanie odn.tego samego podk³adu,co oznaczaj± cyfry 5:1 ?


to dupa nie producent skoro nie podaje ile % rozc. dodawac. w novolu jest to chyba do 20% (dla ms, nie pamietam dokladnie)
natomiast 5:1 to proporcja podklad:utwardzacz
 

samouk
Wys³any: 2008-05-01, 19:54   lakier exlak
Go¶æ
Chcia³em powiedzieæ co¶ na temat lakieru bezbarwnego Exlak.
Malowa³em zarówno MS-em jak i Brillantem i powiem jedno - zarówno MS jak i Brillant jest to moim zdaniem dobry lakier bezbarwny. Fakt ¿e trochê wolniej schnie ale jest na to rada - trzeba u¿yæ utwardzacza RAPID i po k³opocie.
Je¶li malujesz w garazyku nie ogrzewanym to niestety musisz poczekaæ.WE¯ utwardzacz RAPID EXLAK i po k³opocie.
Cze¶æ
 

LLBG
Wys³any: 2008-05-01, 20:08   klar exlak
Go¶æ
Nie wiem co chcecie od tego klaru. Jest tani i dobry. Brillant l¶ni i ma wspania³y po³ysk.
Tak jak mówi samouk - chcesz mieæ szybkie pomalowanko - we¿ utwardzacz RAPID.
UWAGA !! Nie wolno laæ tego utwardzacza na pa³ê !!!! Musisz mieæ idealn± proporcjê 2:1.
Tan klar nie lubi kombinacji - je¶li dasz mniej utwardzacza ni¿ trzeba - to masz problem.
Raz nala³em mniej utwardzacza - na pa³ê i musia³em siê pa³owaæ ze z³o¶ci. Odmierz idealnie utwardzacz 2:1 i 15-20% rozpuszczalnika ( ja stosuje UNIWERSALNY EXLAK) i jest naprawdê bardzo ³adnie
Powodzonka
 

Joker_Paint
Wys³any: 2008-05-03, 11:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 64
Ja ostatnio lakierowa³em Exlakiem MS i szczerze powiem ¿e je¶li chodzi o rozlewno¶æ to by³ niez³y, ze schniêciem nie mia³em problemów, ale polerowanie tego syfu to tragedia...

Wiêcej tego nie wezme choæby dawali za darmo...

A teraz pytanie z innej beki: Robi³ kto¶ klarem GOLD CARa ??? Je¶li tak prosze co¶ napisaæ bo go¶æ z mieszalni w której biore zachwala³.
 

kalbi 
Wys³any: 2008-05-03, 14:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
Joker_Paint napisa³/a:
Robi³ kto¶ klarem GOLD CARa ??? Je¶li tak prosze co¶ napisaæ bo go¶æ z mieszalni w której biore zachwala³.


ogólnie robie APP HS special ale ostatnio mi zabrak³o i by³ jedynie Gold Car wiêc nie mia³em wyj¶cia i go wzi±³em...

ogólnie wra¿enie dobre (zalecaj± na 1,5 raza, ja robi³em na 2,5 i wysz³o ok - ma dobr± rozlewno¶æ)
rozcieñczalnika dawa³em oko³o 10 % do gotowej mieszanki klaru z utwardzaczem (jedyne co to troche ¶mierdzi i strasznie siê klei pod³oga, kombinezon i wogóle wszystko je¶li nie masz dobrego wyci±gu lub kabiny :P...
kto¶ mi wcze¶niej mówi³, ¿e d³ugo schnie i trzeba uwa¿aæ na nastêpny dzieñ przy polerowaniu ale ja nie mia³em z tym problemu... polerka po oko³o 20 h utwardzania w temp 18 C, tak¿e my¶le, ¿e mo¿esz spróbowaæ...
_________________

 
 

£ukasz79 
Wys³any: 2008-05-04, 12:38   
0
UP DOWN

Posty: 57
Ja raz wzio³em na próbê tego nowego GoldCara VHS, dziadostwo niesamowite: po³ysk do d...y, matowanie pod polerke ok. ale przywróciæ go do po³ysku masakra. Ostatnio jeden go¶æ lakierowa³ nim okularnika (te¿ nie mia³ czym :razz: ),przeklina i bardzo ¿a³uje swojego wyboru. W tej grupie cenowej bez porównania lepszy jest np. Novol Ms,Hs
 
 

EDEK
Wys³any: 2008-05-04, 20:04   MS Exlak
Go¶æ
Robi³em Novolem - ostatnio zepsu³ siê, brak duszy i po³ysku
Robi³em Gold Car-em - taki sobie
Spróbowa³em MS Exlak - powiem tak - ³adnie sie go k³adzie, z utwardzaczem szybkim
dobrze schnie, ma po³ysk i nawet dobrze sie rozlewa.
Dla mnie jest ok. Polerowa³em go te¿ - wcale nie jest ¿le.
Ja go polecam. A ¿e jest tani - to chyba dobrze.
Siemanko
 

peter
Wys³any: 2008-05-04, 23:07   
0
UP DOWN

Posty: 133
rbfm napisa³/a:
Bisuside14 napisa³/a:
Mo¿e napisz ile sie dodaje, bo ja napisa³em ogólnie


ogolnie to wprowadziles goscia w blad. online wyjasnil. mi sie nie chcialo po raz kolejny pisac to samo w przeciacu tygodnia.


ogolnie to ty wprowadzasz z tego co widze gosci w blad piszac
1.Do lakieru dodaje sie najpierw rozcienczalnik,nastepnie utwardzacz.
Paranoja,bo rozciencza sie zawsze calosc razem z utwardzaczem
2.Do lakieru nie musisz dodawac rozcienczalnika chyba ze producent zaleca inaczej.
Jest wiele lakierow gdzie producent zaleca np rozcienczalnik 0-10 procent maksymalnie,czyli mozesz dodac ale nie jest to obowiazkowe.
Ty lakierujesz i ty widzisz jak lakier siada na samochod,jak sie rozlewa... :razz:
 

jan-ek
Wys³any: 2008-05-05, 07:44   
Go¶æ
Peter ma racje.
Moze dlatego ludzie maj± problemy z lakierami bo do lakieru dodaj± rozpuszczalnik a potem utwardzacz
NARA
 

rbfm 
Wys³any: 2008-05-05, 09:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
peter napisa³/a:
ogolnie to ty wprowadzasz z tego co widze gosci w blad piszac
1.Do lakieru dodaje sie najpierw rozcienczalnik,nastepnie utwardzacz.
Paranoja,bo rozciencza sie zawsze calosc razem z utwardzaczem


kole¿ko gdzie ja napisalem ze najpierw dodaje sie rozcienczalnik ?
dobrze sie czujesz?
 

peter
Wys³any: 2008-05-07, 11:24   
0
UP DOWN

Posty: 133
rbfm napisa³/a:
Bisuside14 napisa³/a:
a rozciêczalnik dodaje siê do klaru w stosunku 20% do czystego klaru


skoro nie wiesz, to nie wprowadzaj innych w blad.


Bisuside14 napisa³/a:
ale prawie zawsze miesza siê nastêpuj±co: Klar+rozciêczalnik+utwardzacz.


j.w.


piotreq_zet napisa³/a:
Mam jeszcze jedno pytanie a mianowicie czy do bezbarwnego dodaje sie rozpuszczalnik ???


dodaje sie. wyjatkiem sa vhs-y


a to j.w ktore potwierdziles to niby co jest?

udajesz znawce czlowieku a jak poczytalem twoje niektore posty to ubaw mialem na maxa.
Nie rob z siebie niewiadomo jakiego lakiernika, bo sadzac po twoich co niektorych wypowiedziach jestes jak ty to nazywasz zwyklym paprokiem. :wink:
 

Bisuside14 
Wys³any: 2008-05-07, 11:46   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
peter mo¿e bez wyzwisk, nie chcemy tu k³ótni. Tak naprawdê to ja namiesza³em, wiêc nie czepiaj sie rbfm.
Po co Ci±gniesz ten temat? Autor ju¿ dawno pomalowa³ swoj± mz.
 
 

peter
Wys³any: 2008-05-07, 11:59   
0
UP DOWN

Posty: 133
Bisuside14 napisa³/a:
peter mo¿e bez wyzwisk, nie chcemy tu k³ótni. Tak naprawdê to ja namiesza³em, wiêc nie czepiaj sie rbfm.
Po co Ci±gniesz ten temat? Autor ju¿ dawno pomalowa³ swoj± mz.


w tym momencie nie chodzi o to czy pomalowal czy tez nie.
Ktos nie znajacy tematu przeczyta i dozuci najpierw rozpuszczalnik do lakieru a nastepnie utwardzacz i bedzie za chwile pytal dlaczego mu nie schnie,dlaczego mu sie polalo?
 

rbfm 
Wys³any: 2008-05-07, 12:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
peter napisa³/a:
a to j.w ktore potwierdziles to niby co jest?


chlopie ty jestes chory umyslowo ochyba. przeczytaj ze zrozumieniem to co ja napisalem a pozniej to co ty.

gdzie w powyzszym jest napisane ze najpierw dodaje sie rozcienczalnik a pozniej utwardzacz? idz sie lecz na glowe.

zastanawiam sie czy naprawde jestes taki glupi czy tylko udajesz.

kolejny kretyn co to probuje mnie poprawiac, wprowadzajac dezinformacje na forum nie majac racji. teraz odszczekaj to wszystko.

popdpowiedz dla malo rozgarnietego: j.w. znaczy jak wyzej. teraz sprawdz co bylo wyzej.

lakiernictwo to chyba jeden z tych zawodow ktory wykonuja ludzie majacy klopoty z mysleniem. to forum jest tego najlepszym przykladem niestety.

peter napisa³/a:
udajesz znawce czlowieku a jak poczytalem twoje niektore posty to ubaw mialem na maxa.
Nie rob z siebie niewiadomo jakiego lakiernika, bo sadzac po twoich co niektorych wypowiedziach jestes jak ty to nazywasz zwyklym paprokiem. :wink:


juz tu byli tacy co tak pisali. tylko nie potrafili podac zadnych konkretow. uwalam takie texty. mozesz sobie pisac co chcesz. i tak twoje pisanie jest gowno warte.

Nie to ¿ebym siê czepia³, ale troszkê nale¿a³o by zluzowaæ tzn. nie u¿ywaæ niektórych s³ów ;) Taka ma³a pro¶ba do wszystkich :razz: Pzd. Bodzio
 

peter
Wys³any: 2008-05-08, 12:19   
0
UP DOWN

Posty: 133
rbfm napisa³/a:
popdpowiedz dla malo rozgarnietego: j.w. znaczy jak wyzej. teraz sprawdz co bylo wyzej.


a wedlug ciebie to jak niby napisales ?

poczytaj dokladnie calosc od poczatku.Nawet nie wiesz co piszesz.
Ktos zapytal co oznacza skrot j.w.
Odpowiedz byla jednoznaczna


Zreszta rozmowa z debilem z gory jest skazana na przegrana,dlatego ze najpierw debil sprowadzi cie do swojego poziomu a nastepnie pokona doswiadczeniem. :mrgreen:

Z ostatniego apostrofu wyciag wnioski.. :mrgreen:





Cytat:
Bisuside14
ale prawie zawsze miesza siê nastêpuj±co: Klar+rozciêczalnik+utwardzacz.


Cytat:
rbfm
j.w.

jasne teraz dla cIEBIE?
 

rbfm 
Wys³any: 2008-05-08, 12:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
peter napisa³/a:
a wedlug ciebie to jak niby napisales ?

poczytaj dokladnie calosc od poczatku.Nawet nie wiesz co piszesz.


teraz juz wiem ze nie udajesz. ty jestes zwyczajnie glupi.
wyjasniam:
j.w tyczylo sie tego ze Bisuside14 wprowadza w blad, a dokladniej tego stwierdzenia: "skoro nie wiesz, to nie wprowadzaj innych w blad. ". czy teraz jest to dla ciebie jasne ?
w dodatku pozniej napisalem " utwardzacz miesza sie w proporcjach liczonych dla samego lakieru bez rozcienczalnika" - tylko idiota i æweircinteligent moglby pomyslec ze nalezy mieszac lakier z rozcienczalnikiem najpierw.
ciezki przypadek z ciebie. pozostaje mi tylko wspolczuc. mysle ze reszta forumowiczow(ci rozgarnieci) ma podobne odczucia. niektorym to trzeba lopatologicznie wszystko tlumaczyc bo sie biedaczyska nie polapia. ¿al.

Cytat:
Zreszta rozmowa z debilem z gory jest skazana na przegrana,dlatego ze najpierw debil sprowadzi cie do swojego poziomu a nastepnie pokona doswiadczeniem. :mrgreen:


spokojnie, nie martw sie. nie sprowadzisz mnie do swojego poziomu :mrgreen:

Cytat:
jasne teraz dla cIEBIE?


dla mnie oz zawsze wszystko bylo jasne. to ty masz jakies problemy z logika i czytaniem ze zrozumieniem. teraz napisz z czego to tak bardzo sie usmiales czytajac moje posty. a jak nie to daruj sobie takie texty bo kazdy kazdemu moze napisac "w dupie byles i gowno widziales" tylko ze nic z tego nie wynika.

Jezeli nadal nie rozumiesz tego co napisalem to ja wymiekam i koncze dyskusje prowadzaca do niczego.
 

Bisuside14 
Wys³any: 2008-05-08, 13:17   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
Mêczy mnie te "wytykanie" b³êdów które pope³ni³em pó³ roku temu.
Bisuside14 napisa³/a:
ale prawie zawsze miesza siê nastêpuj±co: Klar+ rozciêczalnik+ utwardzacz.

rbfm ma racje, ¿e wprowadzi³em cz³owieka w b³±d. Peter ja nie napisa³em ¿e do kubka wlewa siê najpierw klar+rozciêczalnik, mieszasz to a dopiero utwardzacz. Przecie¿ jak se robisz herbatkê to nie wlewasz wrz±tku do kubka dodajesz cukier, mieszasz a dopiero wrzucasz herbatkê. :mrgreen: To jest po prostu bez sensu.
Chodzi³o mi o wygodê rozrabiania klaru - dodawania poszczególnych sk³adników, aby by³o wygodniej. No i w³a¶nie tu pope³ni³em b³±d tz. Zapomnia³em, ¿e rozciêczalnik dodaje siê w stosunku do klaru + utwardzacz i to w³a¶nie wypomnia³ mi rbfm.
Zreszt± jak wlejesz najpierw odpowiedni± ilo¶æ rozciêczalnika do klaru w stosunku do klar+utwardzacz, a dopiero utwardzacz to nic siê nie stanie. A jak za ma³o dodasz rozciêczalnika to najwy¿ej dolejesz i te¿ nic siê nie stanie tylko se zabawê wyd³u¿ysz.
Peter i po co siê tak unosisz :?:
 
 

adams90-90 
Wys³any: 2008-05-08, 17:42   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 400
Sk±d: Krasiniec
W moich kubkach sa kreski A do klaru B do utwardzacza i C do rozcziêczalnika. Trzeba nie miec wogole pojecia zeby nalac napoczatku rozciêczalnika a dopiero utwardzac.
 
 

f_maciej
Wys³any: 2008-07-28, 19:08   
0
UP DOWN

Posty: 174
Siema mistrzowie.
Przywie¼li mi dzisiaj lakier z mieszalni i na puszcze jest proporcja 2:1:10%, czyli akryl : rozcieñczalnik: utwardzacz, tak?? W jakiej kolejno¶ci naj³atwiej mieszaæ te sk³adniki?? Pozdro
 

zouzaty 
Wys³any: 2008-07-28, 20:37   
0
UP DOWN

Posty: 23
Sk±d: Hoorn/Holandia
2:1:10%
2-akryl
1-utwardzacz
10%-rozcienczalnik

a mianowicie : 1litr akrylu : 0,5litra utwardzacza : 150ml rozcienczalnika
 

baqo 
Wys³any: 2008-07-28, 20:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
akryl:utwardzacz,po zamieszaniu dodajesz rozcieñczalnik!!
 
 

arti
Wys³any: 2008-07-28, 20:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 98
NIE! Akryl+utwardzacz+do 10 procent rozpuszczalnika!
P.S. 3 posty w jednej minucie! To¶my siê zbulwersowali :D
 

zouzaty 
Wys³any: 2008-07-28, 20:40   
0
UP DOWN

Posty: 23
Sk±d: Hoorn/Holandia
wyczucie :devil:
 

baqo 
Wys³any: 2008-07-28, 20:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
arti napisa³/a:
P.S. 3 posty w jednej minucie! To¶my siê zbulwersowali
tak bywa :spoko:
 
 

f_maciej
Wys³any: 2008-07-28, 20:56   
0
UP DOWN

Posty: 174
Dziêki wielkie;]
 

mebArth 
Wys³any: 2008-07-29, 14:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Ja robie tak:
1L akrylu
500ml utwardzacza
NA OKO rozcienczalnika zaleznie ile potrzeba.
_________________
Bart
 
 

f_maciej
Wys³any: 2009-04-23, 18:18   
0
UP DOWN

Posty: 174
Witam ponownie, mam do psikniêcia lotkê kumpla, z tym,¿e to jest metalik, a metalikiem pierwszy raz malujê :/ Przyniós³ mi puchê z baz± i jest proporcja 1:0,9 czyli litr bazy i 0,9utwardzacza?? Bazê siê rozcieñcza? Tak samo klar siê rozcieñcza??, dodaje siê utwardzacz??
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-04-23, 18:24   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Do bazy dodajesz tylko rozcienczalnik dedykowany do baz, zadnego utwardzacza.1:0,9?A co to za baza?Co do reszty pytan-PRZECZYTAJ POSTY POWYZEJ LUB INFO NA OPAKOWANIU PRODUKTU-TO NAPRAWDE NIE BOLI :evil:
 

f_maciej
Wys³any: 2009-04-23, 18:33   
0
UP DOWN

Posty: 174
Lakier dorabiany, nie ma tam ¿adnego info oprócz tej proporcji i kodu lakieru.
 

No-limit
Wys³any: 2009-04-23, 21:10   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
f_maciej napisa³/a:
Lakier dorabiany, nie ma tam ¿adnego info oprócz tej proporcji i kodu lakieru.

A jakiej firmy ten lakier.W DP jest Baza 1:0,8 roz..
 

f_maciej
Wys³any: 2009-04-23, 21:34   
0
UP DOWN

Posty: 174
Z tego co pamiêtam to jest Deber.
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-04-23, 21:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Na 100 ml bazy 90 ml rozcieñczalnika do wyrobów akrylowych,¿adnego utwardzacza,po 15 minutach pomaluj lakierem bezbarwnym,bo ta baza nie ma ¿adnej odporno¶ci,musi byæ pokryta.
 
 

f_maciej
Wys³any: 2009-04-24, 16:02   
0
UP DOWN

Posty: 174
Dziêki wielkie, ju¿ wszystko jasne :)
 

macmart
Wys³any: 2009-06-22, 16:54   
0
UP DOWN

Posty: 5
Witam wszystkich forumowiczów. Jestem nowy na forum i zaczynam dopiero swoj± przygodê z lakiernictwem, wiec je¶li napiszê co¶ g³upiego to proszê od razu mnie nie naje¿d¿aæ (patrz wy¿ej).

Moje pytanie jest nastêpuj±ce: mam bazê i klar firmy NOVOL, w sklepie facet powiedzia³ mi ¿e baza jest w stosunku 1:1, i nie jestem do koñca przekonany czy ja przed malowaniem mam j± rozcieñczyæ jeszcze z rozpuszczalnikiem w tym stosunku (1l bazy + 1 l rozpuszczalnika) czy ta baza jest ju¿ gotowa do malowania??

proszê o odpowiedz
 

Nurglepl 
Wys³any: 2009-06-23, 07:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
To popatrz na gêsto¶æ, Jak jest rzadka to rozcieñczy³, a jak nie to pewnie da³ Ci rozcieñczalnik do zestawu.
No chyba ¿e nie powiedzia³e¶ o rozcieñczalniku to móg³ nie daæ, s± te¿ tacy.

Pomieszaj i zobacz jak to wygl±da, Skoro stosunek mieszania jest 1:1 to jak nie jest rozcieñczona to bêdzie bardzo gêsta. To musi byæ trochê gêstsze od wody.

I nie rozpuszczalnik (typu nitro) tylko ROZCIEÑCZALNIK oryginalny do tej bazy.

Jak dasz nie odpowiedni rozcieñczalnik to mog± powstaæ oczka, z³y kolor itd.

Albo te¿ mo¿na sprawdziæ ilo¶ciowo. Skoro chcia³e¶ kupiæ przyk³adowo 0,2 L bazy a masz 0,4 to masz rozcieñczone :)
 

macmart
Wys³any: 2009-06-23, 10:08   
0
UP DOWN

Posty: 5
"Nurglepl" wielkie dzieki :spoko:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania