Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomo¶æ
mirh
Wys³any: 2008-01-21, 09:32   2K na 1K ?
0
UP DOWN

Posty: 152
Czy to przeciwskazanie k³adzenia warstw z ró¿nych technologi jest rzeczywi¶cie tak restrykcyjne?
Przyk³adowo mam drobne uszkodzenie do podk³adu i chcia³bym na to daæ szpachlê 1K Novola a na ni± lakier 2K te¿ od Novola. Czy wystarczy jak odpowiednio d³ugo poczekam a¿ szpachla wyschnie?
Nie wiem czy jest sens dla ma³ych odprysków rozrabiaæ zwyk³± szpachlê (bardzo ma³e ilo¶ci), któr± trzeba jeszcze podk³adowaæ przed po³o¿eniem lakieru...
 

online 
Wys³any: 2008-01-21, 09:37   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
je¶li masz szpachlê 1k, zazwyczja w tubce, np. akrylowa lub nitro, która s³u¿y do poprawiania nierówno¶ci w podk³adzie przed samym lakierowaniem, to mozesz j± jak najbardziej zamkn±æ akrylem 2k. ja tak przynajmniej robie z akrylówk± :wink:
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-21, 16:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
online ma racje, tak sie robi. natomiast nie polecam dziwnych podkladow 1k w spraju bo dzieja sie rozne jaja z nimi.
 

mirh
Wys³any: 2008-01-21, 18:52   
0
UP DOWN

Posty: 152
rbfm napisa³/a:
online ma racje, tak sie robi. natomiast nie polecam dziwnych podkladow 1k w spraju bo dzieja sie rozne jaja z nimi.


A motipa szpachla w spraju te¿ jest do bani?
 

maras 
Wys³any: 2008-01-21, 20:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 211
Sk±d: Sokolniki k.Poznania
W³a¶nie nie dawno s³ysza³em o szpachli natryskowym motipa, ale okazji u¿ywaæ nie mia³em. Co podk³adów w sprayu, mam Novola spectrala zamkniêtego w spray, nie wiem jak to siê robi, ale ponoæ jest to normalny podk³ad z utwardzaczem, trochê ciê¿ej go rozmieszaæ ni¿ typowe spraye, ale ¿adnych problemów jeszcze z nim nie mia³em(u¿ywam w miejsca, gdzie sie przeszlifuje)
 

lukas
Wys³any: 2008-01-21, 20:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 339
maras napisa³/a:
Co podk³adów w sprayu, mam Novola spectrala zamkniêtego w spray, nie wiem jak to siê robi, ale ponoæ jest to normalny podk³ad z utwardzaczem, trochê ciê¿ej go rozmieszaæ ni¿ typowe spraye, ale ¿adnych problemów jeszcze z nim nie mia³em(u¿ywam w miejsca, gdzie sie przeszlifuje)


:?: Dziwne.
A jak d³ugo masz ten podk³ad? Po jakim czasie wysycha?
 

maras 
Wys³any: 2008-01-21, 21:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 211
Sk±d: Sokolniki k.Poznania
Mam go jaki¶ miesi±c, kupi³em przez allegro:http://moto.allegro.pl/it...pray_300ml.html
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-22, 00:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
maras napisa³/a:
¿adnych problemów jeszcze z nim nie mia³em


dlatego bo to podklad 2k.
wada jest taka ze po zmieszaniu trzeba zuzyc caly lub nadmiar wywalic bo po prostu sie utwardzi w tej puszce.
choc przyznam szczerze ze nie slyszalem o takim produkcie.
 

maras 
Wys³any: 2008-01-22, 03:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 211
Sk±d: Sokolniki k.Poznania
W³a¶nie nic sie nie dzieje, jak nie zu¿yjesz, ja go stosuje tylko na przeszlifki, wiêc naprawdê ma³o mi tego wychodzi, a kupi³em to na próbê, bo nie chcia³o mi siê nigdy pistoletu brudziæ do zapodk³adowania przeszlifowanego drobiazgu :wink: sam nie wiem, jak to mo¿liwe, ale klar du ponta te¿ sprzedaj± w tych samych sprayach
 

online 
Wys³any: 2008-01-22, 12:17   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
moze lakier z utw. miesza siê podczas aplikacji? :roll: tzn przed wylotem z dyszy? no moze to troche to g³upie, ale jak inaczej?
albo to technologia, która do utwardzenia potrzebuje tlenu, a w puszcze go nie ma :???:
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-22, 12:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
maras napisa³/a:
W³a¶nie nic sie nie dzieje, jak nie zu¿yjesz,


czyli jest to 1k bez utwardzacza. jak inaczej sobie to wyobrazasz?

online napisa³/a:
moze lakier z utw. miesza siê podczas aplikacji?



nie ma opcji. widzialem spraje motipa ktore sie miesza przed prysnieciem.

online napisa³/a:
albo to technologia, która do utwardzenia potrzebuje tlenu


nie sadze
 

online 
Wys³any: 2008-01-22, 12:51   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
jedynie gdybam... sam sobie nie wyobrazam takiej opcji, ze mamy 2k lakier w spreju i gdy potrz±sniemy sprejem musimy go zu¿yc :roll: przecie¿ przy samym transporcie odlecia³a by po³owa produkcji...
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-22, 12:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
online napisa³/a:
jedynie gdybam... sam sobie nie wyobrazam takiej opcji, ze mamy 2k lakier w spreju i gdy potrz±sniemy sprejem musimy go zu¿yc :roll: przecie¿ przy samym transporcie odlecia³a by po³owa produkcji...


przed wymieszaniem robisz takim przyciskiem dziure i wtedy utwardzacz wplywa do lakieru.
 

mirh
Wys³any: 2008-01-22, 12:55   
0
UP DOWN

Posty: 152
A co z t± szpachl± w spraju od Motipa? Kiedy warto tego u¿yæ i czy nie pogryzie siê z lakierem 2k (podk³adem 2K)?
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-22, 13:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
mirh napisa³/a:
A co z t± szpachl± w spraju od Motipa? Kiedy warto tego u¿yæ i czy nie pogryzie siê z lakierem 2k (podk³adem 2K)?


nie wiem, nie uzywam sprajow, a tymbardziej szpachli.
 

zed
Wys³any: 2008-01-22, 19:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
http://www.prowest.pl/adm...l-Converter.pdf
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

online 
Wys³any: 2008-01-22, 21:41   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
uzywalem szpryc kitu motipa w spreju na mikro dziurki, zamykalem to normalnie akrylowym i po problemie :wink: wszystko sie przyjmowa³o :grin: ale u¿ywa³em to na naprawdê ma³e dziurki czy do³ki w plastikach (np. poprawianie seryjnych owiewek, ktore w miejscu spawania zaczepów zosta³y przegrzane itd)...
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

maras 
Wys³any: 2008-01-22, 23:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 211
Sk±d: Sokolniki k.Poznania
zed napisa³/a:
http://www.prowest.pl/admin/upload/prod_fle_368_6.10%20Informacja%20o%20produkcie%20Mipa%20Acryl-Converter.pdf

Mo¿e w³a¶nie tak to robi±, nie wiem. W ka¿dym b±d¼ razie, s± zwyk³e spectrale dostêpne we wszystkich kolorach(odcieniach szaro¶ci), jakie mo¿na kupiæ. Z tego co wiem, novol nie produkuje spectrali w sprayu, wiec mo¿e faktycznie jest tak, jak w aukcji opisane. Mi w ka¿dym b±d¼ razie siê sprawdza. Mo¿e to dzia³a tak, jak pisze online, czyli dopiero sie utwardza, gdy ma kontakt z powietrzem, nie wiem :roll:
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-23, 00:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
maras napisa³/a:
Mo¿e to dzia³a tak, jak pisze online, czyli dopiero sie utwardza, gdy ma kontakt z powietrzem, nie wiem :roll:


jutro spytam goscia ktory tym handluje.
 

maja28
Wys³any: 2008-01-23, 08:11   
0
UP DOWN

Posty: 17
ka¿dy spray ma w sobie gaz z przy¶pieszaczem nie wiem czemu sie tak dziwicie novol podklad spray równie¿ to ¿aden utwardzacz.
przeciez jak nabija sie spraj farb± z mieszalnika te¿ wysycha - gaz+przy¶pieszacz
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-23, 15:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
no wlasnie sie dowidzialem. kolego najprawdopodobniej dosta³es po prostu wa³a na tej aukcji :) tam nie ma zadnego utwardzacza. motip ma w ofercie puszki z dwoma pojemnikami ale to widac golym okiem. takie informacje podal mi facet w sklepie.
 

maras 
Wys³any: 2008-01-23, 18:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 211
Sk±d: Sokolniki k.Poznania
rbfm napisa³/a:
motip ma w ofercie puszki z dwoma pojemnikami ale to widac golym okiem. takie informacje podal mi facet w sklepie.

ale o co chodzi??
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-23, 19:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
maras napisa³/a:
ale o co chodzi??


o podwojna puszke
 

maras 
Wys³any: 2008-01-24, 00:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 211
Sk±d: Sokolniki k.Poznania
pierwsze o tym s³yszê, chyba,ze chodzi Ci o spraye do nape³niania, tak?
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-24, 05:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
maras napisa³/a:
pierwsze o tym s³yszê, chyba,ze chodzi Ci o spraye do nape³niania, tak?


spraj do napelnienia. ma podwojne dno :) czy jakos tak. po prostu dwa oddzielne pojemniki w jednym spraju do jednego idzie lakiero do drugiego utwardzac. przd uzyciem jakos to sie przekluwa czy otwiera i miesza. dokladnie ci nie opisze bo nigdy tego nie uzywalem. moze niech opisze to ktos kto tym handluje. nie ma opcji o utwardzaniu przy obecnosci tlenu. informacje mam od sprzedawcy. sam tego nie rozkminiam bo spraj to nie jest obiekt mojego zainteresowania w jakiejkolwiek formie.
 

maja28
Wys³any: 2008-01-24, 08:01   
0
UP DOWN

Posty: 17
spraj do nabijania to zwyk³y spraj taki jak ka¿dy jeden na pó³ce tylko jeden jest nabity podk³adem drugi klarem a trzeci akrylem. spraj do nabijania czyli niby pusty ma w sobie gaz i przy¶pieszacz który powoduje to ¿e czy nabijesz do niego podk³ad ,klar, baze to wyschnie .do sprayu 400ml wbija sie 100ml jakiego¶ produktu i spraj gotowy
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-24, 08:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
maja28 napisa³/a:
spraj do nabijania to zwyk³y spraj taki jak ka¿dy jeden na pó³ce tylko jeden jest nabity podk³adem drugi klarem a trzeci akrylem. spraj do nabijania czyli niby pusty ma w sobie gaz i przy¶pieszacz który powoduje to ¿e czy nabijesz do niego podk³ad ,klar, baze to wyschnie .do sprayu 400ml wbija sie 100ml jakiego¶ produktu i spraj gotowy


to wiem. ale ja pisze o jakims nowym systemie motipa ktory umozliwa zastosowanie utwardzacza. wiesz cos o tym ?
 

Siekiera
Wys³any: 2008-01-24, 12:09   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
S± takie puszki 2w1 ale ja nie s³ysza³em aby kto¶ u¿ywa³ takich "surówek" do nabijania kolorków bo pewnie by³yby za drogie.

Te zwyk³e "surówki" to faktycznie maj± mieszaninê gazów, rozcieñczalników i mo¿e jaki¶ katalizatorów ale one i tak dzia³aj± tylko na akryle jednokomponentowe i synetyki.

A to ¿e aryl 2K nabity do spraja wysycha to nie znaczy ¿e on siê utwardza!!!!!!!!! on po prostu wysycha tak jak lakier arylowy 2K w zwyk³ej puszce litrowej gdy lakieru zostanie ciut na dnie.
Utwardzi³ by siê gdyby nabijaj±cy zmiesza³ lakier czy podk³ad z odpowiedni± ilo¶ci± utwardzacza i tak± mieszaninê wcisn±³ do puszki ale musia³by o tym poinformowaæ ¿e taki spray wytrzyma 3-5 dni bo powoli zacznie zachodziæ polimeryzacja, powoli bo jest tam du¿o rozcieñczalnika.
 

mirh
Wys³any: 2008-01-24, 12:25   
0
UP DOWN

Posty: 152
Kiedy kupowa³em klar Motipa w spraju, facio w sklepie gor±co namawia³ mnie na taki w puszce 2K. By³ to jaki¶ firmowy produkt. Przed u¿yciem trzeba by³o co¶ wcisn±æ ¿eby przebiæ zbiornik (wewnêtrzny) z utwardzaczem i po wymieszaniu trzeba by³o zu¿yæ przez 7h. Facio bardzo to poleca³, mówi³ ¿e z tego akurat spraju to maluje siê praktycznie jak pistoletem (tam chyba musia³ byæ jaka¶ regulacja). W ka¿dym b±d¼ razie puszka 500ml kosztowa³a 50z³.
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-24, 13:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Siekiera napisa³/a:
A to ¿e aryl 2K nabity do spraja wysycha to nie znaczy ¿e on siê utwardza!!!!!!!!! on po prostu wysycha tak jak lakier arylowy 2K w zwyk³ej puszce litrowej gdy lakieru zostanie ciut na dnie.
Utwardzi³ by siê gdyby nabijaj±cy zmiesza³ lakier czy podk³ad z odpowiedni± ilo¶ci± utwardzacza i tak± mieszaninê wcisn±³ do puszki ale musia³by o tym poinformowaæ ¿e taki spray wytrzyma 3-5 dni bo powoli zacznie zachodziæ polimeryzacja, powoli bo jest tam du¿o rozcieñczalnika.


no to przeciez wlasnie o tym pisalem od samego poczatku. i nie 3-5 dni lecz godzin.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang