Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomo¶æ
useless
Wys³any: 2008-01-24, 01:19   pro¶ba o pomoc fachowców - odpryski
0
UP DOWN

Posty: 2
Witam :)

Potrzebujê pomocy. Nie jestem lakiernikiem ale mam problem zwi±zany z tym fachem. A mianowicie.

Kupi³em do autka zderzak zrobiony z jaki¶ tam w³ókien. Mój lakiernik pomalowa³ go ale jak mi powiedzia³ po malowaniu nie u¿ywa³ podk³adu pod lakier gdy¿ stwierdzi³, ¿e zderzak musia³ mieæ ju¿ podk³ad bo tak wyglada³. No i jest problem. Lakier odpryskuje ca³y czas. Delikatne uderzenie kamyczka i ju¿ jest ma³y bia³y odprysk. Zderzak ma 2 miesi±ce a ju¿ ca³y jest w miniaturowych odpryskach (na czarnym strasznie je widaæ )

Czy jest jaki¶ sposób aby uratowaæ ten zderzak ?? Ten lakiernik twierdzi ¿e nie ma :( i juz nic nie da siê zrobiæ. Mo¿e znacie jakie¶ metody naprawy takiego czego¶ lub mo¿e jest jaki¶ lakier, którym mo¿na prysn±æ zderzak, ¿eby ten lakier jako¶ siê trzyma³ ??


pozdrawiam
Rafa³
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-24, 06:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
useless napisa³/a:
Czy jest jaki¶ sposób aby uratowaæ ten zderzak ?? Ten lakiernik twierdzi ¿e nie ma


to pewnie ¿elkot.

dupa nie lakiernik. ale ma racje ze nie do uratowania, bo kto pozdrapuje caly lakier? chyba ze poczekasz az sam odpadnie.

rada na przyszlosc nie kupowac wynalazkowych zderzakow. raz ze problemy z lakierowaniem, a dwa ze to jest gowno ktore peka i zazwyczaj nie pasuje:) takie moje zdanie.
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-24, 11:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
nie doda³ uelastyczniacza do lakieru :!: :!: :!:
useless napisa³/a:
Czy jest jaki¶ sposób aby uratowaæ ten zderzak ??
usun±æ stary lakier,po³ozæ podk³ad akrylowy z dodatkiem uelastyczniacza,lakier równie¿ z dodatkiem tego ¶rodka.to nie tylko zapobiegnie pêkaniu lakierów na elastycznych pod³o¿ach,ale i powoduje odbicie kamyczków bez odpry¶niêcia lakieru,
 
 

online 
Wys³any: 2008-01-24, 12:33   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
je¶li jest to zderzak z laminatu (¿ywica+ w³ókno/tkanina np. poliesterowa) to tak jak napisa³ RBFM bêdzie na tym geal coat/zelkot.

zajmowa³em siê robieniem kopii elementów kiedy¶ na potrzeby przeróbek i powiem jedno. nie wiem jak inni to robi±, ale zelkotu sie nie da pomalowaæ tak, zeby by³o dobrze!!
moze i daje g³±dk± powierzchniê, ale to jest najgorsze, co mo¿e byæ. ¿as lakierowanie samego laminatu to nic trudnego. primer, podklad, lakier. jesli trzeba to dajemy uelastyczniacz, ale odlewy z laminatu s± zazwyczaj b. twarde (twardsze od plastikowych zderzaków).
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-24, 13:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
mzlowa³em wiele takich ¿eczy i do momentu gdy kto¶ sam nie zaczepi³ o co¶ ,czy rozwali³ nie mia³em problemów z odpryskami.dodanie uelastyczniacza doskonale zapobiega odprysk±,kamyk siê odbija jak od gumy, tak samo dodajê uelastyczniacz na alusy,felgi.twardy lakier prêdzej siê wy³uszczy od uderzenia kamyczkami:!:
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-24, 13:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
online napisa³/a:
nie wiem jak inni to robi±, ale zelkotu sie nie da pomalowaæ tak, zeby by³o dobrze!!


dokladnie. dlatego ja nie robie takich robot bo predzej czy pozniej przyjdzie reklamacja. zelkot to najgorsze gowno jakie moze byc.
 

lukas
Wys³any: 2008-01-24, 21:11   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 339
Problem lakierowania ¿elkotów by³ pewnie spowodowany przez ¶rodki rozdzielaj±ce które stosuje siê w celu ³atwego wyci±gniêcia takiego zderzaka z formy.
 

useless
Wys³any: 2008-01-24, 22:49   
0
UP DOWN

Posty: 2
Dziêki za odpowied¼ mimo i¿ ma³o pocieszaj±ca :P Rozmawia³em z nim i powiedzia³, ¿e mo¿e spróbowaæ ale nie jest pewny czy to pomo¿e pomalowaægo jeszcze raz ale jakim¶ takim lakierwm czy lakierem z dodatkiem, ¿e ponoæ bêdzei jak guma. Mówi³, ¿e gumowe elementy siê tym maluje i wtedy lakier zachowuje siê jak guma i nie pêka. Mówi³, ¿e nie iwe czy to pomo¿e ale mo¿na spróbowaæ.

A co Wy my¶licie o tym i czy mo¿ê to faktycznie pomóc ??
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-25, 08:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
uelastyczniacz to niby ta guma!!!
useless napisa³/a:
A co Wy my¶licie o tym i czy mo¿ê to faktycznie pomóc ??
pisa³em ci co zrobiæ,wiêc nie ma co tu my¶leæ tylko tak poprawiæ.i ma dodaæ gumu ,i do podk³adu i do lakieru :!: :!: :!:
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime