Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomo¶æ
kipp
Wys³any: 2008-01-24, 08:18   Lakierowanie nowego elementu - zamiennika
0
UP DOWN

Posty: 16
Witam, mam do polakierowania nowy b³otnik. Jest to zamiennik jakiejs hiszpanskiej albo w³oskiej firmy, nazwy nie pamietam. Jak kazdy zamiennik, jest pokryty czarnym fabrycznym podk³adem i teraz niewiem czy wystarczy go przematowac np 240 i na to k³asc podk³ad akrylowy czy lepiej zedrzec wszystko do go³ej blachy i dalej lakierowac wg wuiadomego schematu, podk³ad, baza (woda), klar.
Gdyby by³ to orygina³ to wiadomo ze lepiej nie zdzeirac czarnego do blachy ale co z tym zamiennikiem ?
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-24, 09:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
ja dla pewnosci podrobki szlifuje do golej blachy. nawet te ktore maja na naklejce napis "cataphoretic". nie ufam im :)
 

online 
Wys³any: 2008-01-24, 12:25   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
RBFM nie wierze, ¿eby podróbki by³y po kataforezie, wiec dobrze robisz wg mnie :wink:

targaj to czarne dziadostwo!! jakie¶ 2 tyg. temu by³ u mnie wujek, który odda³ do lakiernika bit± astre w przód. czêsci takie jak blotniki byly oryg. ale maska juz nie. kupili nowy zamiennik.

co sie okaza³o?
lakiernik przematowa³ czarny podklad, waln±³ akrylowca i bia³y akryl. efekt taki, ¿e z po³owy maski zszed³ seryjny czarny podklad, a z 2 po³owy zacz±³ odpadaæ akryl wraz z podkladem akryl. :!:
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

kipp
Wys³any: 2008-01-24, 13:03   
0
UP DOWN

Posty: 16
dzieki panowie za odpowiedzi

jak juz zedre czarny podk³ad do blachy to wystarczy ze pomaluje dok³adnie podk³adem akrylowym 2K z dwoch stron b³otnika, czy lepiej kupic epoksyd albo reaktywny i przypruszyc element przed po³ozeniem podk³adu akrylowego. Element bedzie malowany baza wodn±
 

online 
Wys³any: 2008-01-24, 14:08   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
wah primer, tzn reaktywny
akrylowy
baza
klar.

najlepsze zabezpieczenie antykorozyjne :wink:
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-24, 14:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
online napisa³/a:
wah primer, tzn reaktywny
akrylowy
baza
klar.

najlepsze zabezpieczenie antykorozyjne :wink:


ja ostatnio sie zastanawiam nad polozeniem epoksydu na akrylowy. mysle ze ma to sens.
 

online 
Wys³any: 2008-01-24, 17:10   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
rbfm napisa³/a:

ja ostatnio sie zastanawiam nad polozeniem epoksydu na akrylowy. mysle ze ma to sens.


kurde, masz na mysli chyba to co ja? bo wlasnie wczoraj myslalem o idealnym zabepzieczeniu np. drogich aut. i wymyslilem washprimer, akryl, epoksy. o tym samym mysla³e¶?
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-24, 17:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
online napisa³/a:
washprimer, akryl, epoksy. o tym samym mysla³e¶?


no dokladnie. skoro zabroniono dawac epox na wash, to ja musialem cos wymyslic, zeby jednak zastosowac epoksydowy.
 

kifcioo
Wys³any: 2008-01-24, 19:50   Lakierowanie nowego elementu - zamiennika
0
UP DOWN

Posty: 18
online napisa³/a:
washprimer, akryl, epoksy. o tym samym mysla³e¶?


z tego co mi wiadomo to na washprimer mozna stosowac akryl, ja wkasnie kilka razy zabezpieczylem tak: wash, eopksyd, akryl i podobno niemozna tak ale dosc dawno to zrobilem w kilku wozkach i od czasu do czasu je widze i jest ok. to jest na przykladzie RM-a nie wiem jak u innych producentow to wyglada. pozdr.
 

Benos77
Wys³any: 2008-01-24, 21:20   
0
UP DOWN

Posty: 133
Sk±d: Szczecin
rbfm napisa³/a:
skoro zabroniono dawac epox na wash, to ja musialem cos wymyslic, zeby jednak zastosowac epoksydowy

a czemu zabroniono? Nic nie s³ysza³em? W karcie technicznej na stronie Novola pisz± ¿e wash primer jest pokrywalny przez podk³ad epoksydowy?
http://www.novol.pl/att/1.../LT_2_08_PR.pdf
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-24, 22:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Benos77 napisa³/a:
a czemu zabroniono? Nic nie s³ysza³em? W karcie technicznej na stronie Novola pisz± ¿e wash primer jest pokrywalny przez podk³ad epoksydowy?
o podk³adzie proteck 340 pisz± co innego.nie wiem czym one siê :?: oba s± na poliwinylach.mo¿e kwasem?
online napisa³/a:
i wymyslilem washprimer, akryl, epoksy.
hy...hy...hyyy... :idea: :?:
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-25, 06:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
baqo napisa³/a:
online napisa³/a:
i wymyslilem washprimer, akryl, epoksy.
hy...hy...hyyy... :idea: :?:


czego nie rozumiesz?
wiesz czym sie charakteryzuje epoksyd w stosunku do calej reszty?

[ Dodano: 2008-01-25, 06:26 ]
Benos77 napisa³/a:
a czemu zabroniono? Nic nie s³ysza³em? W karcie technicznej na stronie Novola pisz± ¿e wash primer jest pokrywalny przez podk³ad epoksydowy?
http://www.novol.pl/att/1.../LT_2_08_PR.pdf


najnowszy wash primer novolu nie mozena juz pokrywac epoksydem.

ale ja chce miec i wash primer i epoksyd wiec nie pozostaje nic innego jak oddzielic je akrylem.
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-25, 08:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
online napisa³/a:
i wymyslilem washprimer, akryl, epoksy.
rbfm napisa³/a:
czego nie rozumiesz?
tego ¿e jeszcze ¿aden producent lakierów tak nie zaleca³. :idea: coraz to cytujecie karty techniczne,¿e niby tak siê do nich stosujecie,a robicie jakie¶ inne kombinacje.dla mnie to dziwne,ale ka¿dy robi po swojemu :neutral:
 
 

online 
Wys³any: 2008-01-25, 09:02   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
baqo napisa³/a:
online napisa³/a:
i wymyslilem washprimer, akryl, epoksy.
rbfm napisa³/a:
czego nie rozumiesz?
tego ¿e jeszcze ¿aden producent lakierów tak nie zaleca³. :idea: coraz to cytujecie karty techniczne,¿e niby tak siê do nich stosujecie,a robicie jakie¶ inne kombinacje.dla mnie to dziwne,ale ka¿dy robi po swojemu :neutral:


ja nic takiego nie robie. po prostu zastanawia³em siê nad tym z czysto teoretycznej strony! :wink:
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-25, 09:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Cytat:
tego ¿e jeszcze ¿aden producent lakierów tak nie zaleca³.


ale nigdzie nie napisal ze tak nie wolno.

baqo napisa³/a:
coraz to cytujecie karty techniczne,¿e niby tak siê do nich stosujecie,a robicie jakie¶ inne kombinacje.dla mnie to dziwne,ale ka¿dy robi po swojemu :neutral:


to co wymylsilem jest w pelni zgodne z wszelkimi kartami charakterystyk. zadna karta nie mowi o zakazie stosowania epoksydu na akryl. czy to jest dla ciebie jasne?

idac dalej twoim tokiem rozumowania nie mozna by uzyc epoksydu do naprawy czesci elementu bo nalezalo by wjechac nim na stara powloke akrylowa.
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-25, 09:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
dla mnie i dle mojej dzia³alno¶ci to poronione! co! dasz te trzy podk³ady mokro na mokro :?: tutaj liczy siê czas i dobre wykonanie,jak producent pisze ¿e wystarczy trawienny i akrylowy podk³ad do odpowiedniej ochrony antykorozyjnej,to co! chcecie byæ lepsi chocia¿by od firmy NOVOL,czy innych producentów.
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-25, 10:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
baqo napisa³/a:
dla mnie i dle mojej dzia³alno¶ci to poronione!


ale zrozum wreszcie ze ty i twoja dzialalnosc nie jest zadna wykladnia dla wszystkich.

baqo napisa³/a:
tutaj liczy siê czas


jak wyzej. to co dla ciebie sie liczy nie musi sie liczyc dla innych.

baqo napisa³/a:
jak producent pisze ¿e wystarczy trawienny i akrylowy podk³ad do odpowiedniej ochrony antykorozyjnej,to co!


nico. mozliwe ze ma racje, a mozliwe ze jej nie ma. badan nikt z nas przeprowadzac nie bedzie. nic nie stoi na przeszkodzie zebym dodal dla spokoju ducha jeszcze jednej warstwy ktora w niczym ie zaszkodzi a moze tylko pomoc.

baqo napisa³/a:
chcecie byæ lepsi chocia¿by od firmy NOVOL,czy innych producentów.


tak wlasnie chcemy. ale nie od nich tylko np od ciebie. jak myslisz co daje lepsza ochrone: wiecej czy mniej warstw? tak na chlopski rozum nie zaglebiajac sie w szczegoly wlasciwosci epoksydu ktorych najwyrazniej nie znasz?
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-25, 12:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
rbfm napisa³/a:
ja ostatnio sie zastanawiam nad polozeniem epoksydu na akrylowy. mysle ze ma to sens.
to sobie po³ó¿ kie³basê na suchy chleb,a po tej kie³basie dopiero posmaruj mas³em :lol: albo jeszcze lepsze! daj baranka na go³± blachê,a potem pomaluj go epoxydem :?: ciekawe czy nie bêdzie korodowaæ :lol: to co? ten epox ma zabezpieczaæ blachê przed rdz± ,czy inne materia³y lakiernicze PRZED RDZ¡ :!: :!: :!: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

[ Dodano: 2008-01-25, 12:39 ]
rbfm napisa³/a:
ale nie od nich tylko np od ciebie.
A TU CH£OPCZE TO CI DU¯O BRAKUJE :!: jak ju¿ siê mnie czepiasz :twisted:
 
 

lukas
Wys³any: 2008-01-25, 16:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 339
Znów epoxydy to siê znów wetnê :mrgreen:

Pewnie ¿e normalnej naprawie dla normalnego Kowalskiego taka wydumka siê nie kalkuluje ale...???

Gdybym robi³ dla siebie jakie¶ cenne autko zabytkowe to kto wie czy tak bym nie zrobi³ jak pisze RBFM i Online.

Mamy wtedy wash primera który daje zabezpieczenie chemiczne, pokryty akrylem, wiêc OK a epoksyd w takim uk³adzie traci swoje zabezpieczenie chemiczne o którym pisze Baqo ale dalej daje nam bardzo dobr± ochronê barierow± dziêki du¿emu usieciowaniu ¿ywicy epoksydowej. Jest mniej przepuszczalna dla wilgoci i tlenu ni¿ ¿ywica akrylowa.

Moim zdaniem uk³ad OK choæ raczej dla wybranych, kasiastych klientów.
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-25, 17:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
baqo napisa³/a:
albo jeszcze lepsze! daj baranka na go³± blachê,a potem pomaluj go epoxydem :?: ciekawe czy nie bêdzie korodowaæ :lol: to co? ten epox ma zabezpieczaæ blachê przed rdz± ,czy inne materia³y lakiernicze PRZED RDZ¡ :!: :!: :!: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


powien jedno - g³upi¶.
a teraz odrob zadanie domowe pt. "jak dziala wash primer oraz epoksyd".

lukas dal ci podpowiedz.

to co epoksyd "straci", z powodzeniem nadrabia wash primer. to co tracisz nie kladac epoksydu, nie nadrobisz akrylem. rozumiesz? czy ci to narysowac ?
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-25, 17:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
rbfm napisa³/a:
powien jedno - g³upi¶.
ty nie potrafisz dyskutowaæ-tylko od razu piszesz JESTE¦ G£UPI.SAM NIESTETY JESTE¦ CIEÑKI I WSTYD CI SIÊ PRZYZNAÆ,NIE POTRAFISZ SIÊ WYT£UMACZYÆ ,TYLKO PRZY SPORACH MÓWISZ-G£UPI.jeszcze raz napiszê ¿e twój uk³ad jest poprostu p.....,
lukas napisa³/a:

Mamy wtedy wash primera który daje zabezpieczenie chemiczne, pokryty akrylem, wiêc OK a epoksyd w takim uk³adzie traci swoje zabezpieczenie chemiczne o którym pisze Baqo ale dalej daje nam bardzo dobr± ochronê barierow± dziêki du¿emu usieciowaniu ¿ywicy epoksydowej. Jest mniej przepuszczalna dla wilgoci i tlenu ni¿ ¿ywica akrylowa.
lukas napisa³/a:
Jest mniej przepuszczalna dla wilgoci i tlenu ni¿ ¿ywica akrylowa.
to mo¿e nie nadaje siê na podk³ad antykorozyjny!ty kolego trochê kombinujesz prawie jak rbfm.
Cytat:
Moim zdaniem uk³ad OK choæ raczej dla wybranych, kasiastych klientów.
p......!!! to tak jak ten go¶æ co sobie dziury wierci³ w aucie ¿eby lepiej zakonserwowaæ ni¿ fabryka.sami mu pisali¶cie ¿e to auto i tak kiedy¶ zgnije!!! wiêc jak wystarczy 50 micron epoxydu na blasze to co pomo¿e dodatkowo trawienny i akryl pod spodem :?: ¶miaæ mi siê chce :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

[ Dodano: 2008-01-25, 17:48 ]
rbfm napisa³/a:
powien jedno - g³upi¶.
mówisz to do wszystkich tych,którzy siê z tob± nie zgadzaj±.niez³e podej¶cie! to zobacz sobie do galerii jak G£UPI cieniuje srebrne kolory!G£UPI :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: A MO¯E TY POKA¯ESZ JAK¡¦ SWOJ¡ ROBOTÊ.BO TAUNUSA TO SIÊ NIE CHCE OGL¡DAÆ :lol: :lol: :lol: HEJ :!: :!: :!:

[ Dodano: 2008-01-25, 17:51 ]
rbfm napisa³/a:
to co epoksyd "straci", z powodzeniem nadrabia wash primer. to co tracisz nie kladac epoksydu, nie nadrobisz akrylem. rozumiesz? czy ci to narysowac ?
TO DAJ NA BLACHÊ EPOXYD A NA AKRYL TRAWIENNY ,TO ZOBACZYMY KTO CO STRACI :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 

lukas
Wys³any: 2008-01-25, 17:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 339
Ja nie kombinuje, ja to wiem.

Wyobra¼ sobie, ¿e podk³ad eksydowy bez ¿adnych dodatków antykorozyjnych wytrzyma ze dwa razy d³u¿ej w komorze solnej ni¿ podk³ad arylowy z takimi dodatkami. Dzia³a jako bariera przed solank±. Akrylowy te¿ tak dzia³a ale w mniejszym zakresie.

W³a¶nie ze wzglêdu na usieciowanie ¿ywicy epoksydy bdb nadaj± siê na wyroby antykorozyjne.
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-25, 20:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
baqo napisa³/a:
NIE POTRAFISZ SIÊ WYT£UMACZYÆ


t....., przez kilka postow nie robie nic innego jak tlumacze. jak dla mnie koniec dyskusji bo z betonem dyskutowac sie nie da.

zreszta tlumaczy ci tez lukas o co chodzi z epoksydem. ze ma mniejsza przepuszczalnosc od akrylu. ale skad ty to mozesz wiedziec przeciez ty robisz masowke, na ilosc byle szybko i byle skroic klienta na pare stow za swojego duponta.
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-25, 20:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
lukas napisa³/a:
Wyobra¼ sobie, ¿e podk³ad eksydowy bez ¿adnych dodatków antykorozyjnych
chodzi ci o dodatki do epoxa ?przecie¿ to jest podk³ad antykorozyjny! no ale dobra kolego! jak tak siê orientujesz w czasach komór,to powiedz mi ile wytrzyma epoxyd +lakier nawierzchniowy w komorach wilgotno¶ciowej i solnej,oraz ile wytrzymuje podk³ad trawienny + lakier nawierzchniowy w tych komorach :?: :?: :?:

[ Dodano: 2008-01-25, 21:40 ]
rbfm napisa³/a:
ale skad ty to mozesz wiedziec przeciez ty robisz masowke, na ilosc byle szybko i byle skroic klienta na pare stow za swojego duponta.
sk±d ty wiesz ile aut przerabiam? przy twoim przerobie to i jedno auto tygodniowo to ju¿ MASÓWKA.co do materia³ów duponta,to ty wiesz ile kosztuj± :?: DP nie jest mój :roll: ! ja na nim poprostu wykonujê naprawy lakiernicze,ca³ym systemem od podstaw i jestem z niego zadowolony!nie pisz bzdur,gdy nie widzia³e¶ jak ja robiê naprawy :twisted: a skoro mam auta do naprawy ,to o czym¶ to ¶wiadczy,w przeciwieñstwie do ciebie co nic nie robi bo pewnie nie ma co,a pisze ¿e mu siê nie chce :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 

MAJSTER
[Usuniêty]
Wys³any: 2008-01-26, 01:16   

Bago
Epoksyd jest antykorozyjny bo po usieciowaniu (usieciowanie czyli zwi±zanie z utwardzaczem), nie przepuszcza nic przez siebie, wiêc stanowi barierê dla czynników powoduj±cych korozjê, a wiêc id±c tymi faktami jest sens stosowania epoksydu na akryl.
O tym czy co¶ jest antykorozyjne mówi PN (nie znam numeru), gdzie jest napisane ile godzin ma wytrzymaæ jaki¶ epoksyd czy WP w komorze solnej aby móc nazwaæ go antykorozyjnym, tak wiêc ka¿da szanuj±ca siê firma maj±ca takie produkty na pewno przeprowadzi³a takie badania by móc je nazwaæ antykorozyjnymi, wiêc po co p³aciæ tyle za DP skoro s± inne równie dobre ¶rodki antykorozyjne. Pamiêtaj BAGO czasy kiedy papier wszystko przyjmowa³ juz siê skoñczy³y, teraz jak co¶ napisa³e¶ na opakowaniu to za to odpowiadasz!!!
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-26, 05:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
baqo wyobraz sobie (choc w twoim przypadku moze byc to niewykonalne) taka rzecz:

siatka na ryby z duzymi oczkami powiedzmy 10x10cm to akryl, firanka to epoksyd. pileczka do pingponga to czasteczka wody.

pojmujesz czy nie?
jesli nie to sprubuje ci to naszkicowac w wolnym czasie.
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-26, 13:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
ale wy mi nie musicie tego t³umaczyæ :lol: jak was to interesuje to dawno tomu by³ temat o epoxie,DR CRUEL opisywa³ to co wy tutaj teraz chcecie mi u¶wiadomiæ. :lol: chyba nie czytacie forum od pocz±tku :oops:

[ Dodano: 2008-01-26, 13:18 ]
Cytat:
jak tak siê orientujesz w czasach komór,to powiedz mi ile wytrzyma epoxyd +lakier nawierzchniowy w komorach wilgotno¶ciowej i solnej,oraz ile wytrzymuje podk³ad trawienny + lakier nawierzchniowy w tych komorach
jak tacy znawcy jeste¶cie to odpowiedzcie na to pytanie!a nie t³umaczcie mi jak± strukturê ma akryl i epox.

[ Dodano: 2008-01-26, 13:19 ]
rbfm napisa³/a:
(choc w twoim przypadku moze byc to niewykonalne)
:lol: :lol: :lol:

[ Dodano: 2008-01-26, 13:33 ]
MAJSTER napisa³/a:
wiêc po co p³aciæ tyle za DP skoro s± inne równie dobre ¶rodki antykorozyjne
staæ mnie to p³acê! klient p³aci :!: a ja mu dajê gwarancjê!!!robiê ca³ym systemem to ca³ym! jak co¶ odpadnie,to wiem od czego! a kto inny jak kombinuje z dziesiêcioma ró¿nymi firmami ,to potem jeden na drugiego zwala.a bo baza z³a,a bo klar z³y,a bo to podk³ad a nie szpachla,itd.a poza tym du ponta uwa¿am za najwy¿sz± pó³kê,wiêc cenê te¿ ma dobr±. równie¿ mój warsztat chcê aby by³ profesjonalny na najwy¿szym poziomie ,to do tego materia³y odgrywaj± najwiêksz± rolê.badziewiami ju¿ siê narobi³em!!! jak was nie staæ na DP to nie czepiajcie siê jego ceny :!: tak na boku- powiem ogl±da³em ceny materia³ów sikkensa. :shock: bez komenta¿a :!:
 
 

marikk 
Wys³any: 2008-01-26, 16:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 249
baqo napisa³/a:
tak na boku- powiem ogl±da³em ceny materia³ów sikkensa. bez komenta¿a
a mo¿e s± porównywalne do Du Ponta je¶li chodzi o jako¶æ wydaje mi sie ¿e Sikkens ma dobre materia³y ale niestety w moich okolicach za bardzo nieidzie dostaæ sikkensa
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-26, 17:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
baqo napisa³/a:
Cytat:
jak tak siê orientujesz w czasach komór,to powiedz mi ile wytrzyma epoxyd +lakier nawierzchniowy w komorach wilgotno¶ciowej i solnej,oraz ile wytrzymuje podk³ad trawienny + lakier nawierzchniowy w tych komorach
jak tacy znawcy jeste¶cie to odpowiedzcie na to pytanie!a nie t³umaczcie mi jak± strukturê ma akryl i epox.


ja ci odpowiem. najdluzej wytrzyma reakt+akryl+epox.
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-26, 19:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
rbfm napisa³/a:
ja ci odpowiem. najdluzej wytrzyma reakt+akryl+epox.
we¿ ju¿ z tym nie wyje¿d¿aj! jeszcze nigdzie w ¿yciu nie s³ysza³em ¿eby kto¶ tak robi³. pyta³em o co innego,a to o czym ty piszesz mnie nie interesuje :!:
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-26, 20:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
baqo napisa³/a:
w ¿yciu nie s³ysza³em ¿eby kto¶ tak robi³.


a kogo obchodzi co ty w zyciu slyszales?

baqo napisa³/a:
a to o czym ty piszesz mnie nie interesuje :!:


to tak jak wiekszosci osob czytajacych ten watek nie obchodzi co ty piszesz
 

mirh
Wys³any: 2008-01-26, 20:14   
0
UP DOWN

Posty: 152
baqo napisa³/a:
to tak jak ten go¶æ co sobie dziury wierci³ w aucie ¿eby lepiej zakonserwowaæ ni¿ fabryka.sami mu pisali¶cie ¿e to auto i tak kiedy¶ zgnije!!!


Poczytaj gdzie¶ sobie w necie jak siê profesjonalnie konserwuje klasyki i przestañ siê nabijaæ :evil: to ¿e czego¶ nie stosujesz wcale nie oznacza ¿e nie jest skuteczne...
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-26, 20:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
mirh, a ! to ty pyta³e¶ o t± konserwacjê.

[ Dodano: 2008-01-26, 21:00 ]
online napisa³/a:
washprimer, akryl, epoksy.
rbfm napisa³
Cytat:
to czemu fabryka tego nie przewidziala? moim zdanie za bardzo zdziwiasz.
:lol: :lol: :lol:
 
 

Benos77
Wys³any: 2008-02-07, 21:31   
0
UP DOWN

Posty: 133
Sk±d: Szczecin
rbfm napisa³/a:
najnowszy wash primer novolu nie mozena juz pokrywac epoksydem.

ale ja chce miec i wash primer i epoksyd wiec nie pozostaje nic innego jak oddzielic je akrylem.

Wczoraj dzwoni³em do Novola i rozmawia³em z ich technikiem.Powiedzia³ ¿e nie ma ¿adnych przeciwskazañ do pokrywania podk³adu reaktywnego epoksydowym.No tylko zwróci³ mi uwagê na ekonomiczny aspekt takiej naprawy.
UPS...ale w³a¶nie w karcie technicznej przeczyta³em ¿e pisz± ¿e nie wolno. I dalej chodzê g³upi :mrgreen:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group