Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
thedawidos 
Wys³any: 2013-06-20, 22:05   Gara¿owiec
0
UP DOWN

Posty: 92
Sk±d: Wlkp. Ko¶cian
Witam

Tak wiêc coraz to bardziej chwytam siê za powa¿niejsze prace. Zaczyna³em na malowaniu p³otów a na t± chwile przysta³em na samochodach.

Tym razem na odszcza³ poszed³ Daewoo Tico by³a lekka st³uczka lecz niestety nie mam zdjêæ jak wygl±da³ na samym pocz±tku :roll:

Pewnie sporo osób doczepi siê tego ¿e malowa³em maske na za³o¿onym samochodzie lecz nie posiadam JESZCZE stojaka i by³em zmuszony tak pomalowaæ.

Prace Oceñcie sami ;) :cool:


I

http://zapodaj.net/86bd561d4ad5a.jpg.html

II

http://zapodaj.net/7e93a0d03edb6.jpg.html

III

http://zapodaj.net/973da9e7d6785.jpg.html

IV

http://zapodaj.net/6ae38e857ca5f.jpg.html

V

http://zapodaj.net/8f3b541ae78f4.jpg.html

VI

http://zapodaj.net/05cb67c1b3e52.jpg.html
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-06-20, 22:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
thedawidos,

Nie mog³e¶ tego ciut spieprzyæ?

Kilka much zawsze trzeba wrzuciæ i trocin nasypaæ aby by³o widac ¿e to garazowa robota.

A tu jestes zaprzeczeniem Roberta,,,
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

kamilbusko
Wys³any: 2013-06-20, 22:19   
0
UP DOWN

Posty: 349
odszcza³ to siê mój s±siad pod p³ot
 

juny 
Wys³any: 2013-06-20, 22:30   
0
UP DOWN


Pomóg³: 20 razy
Posty: 2384
Sk±d: Ostrów WLKP
Nie zd±¿y³em napisaæ :D

Te¿ chcia³em poprawiæ :/


ODSTRZA£


A robota gitara :D
_________________

 

pawel1108 
Wys³any: 2013-06-20, 22:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
W jakim celu b³otnik pokry³e¶ ca³y baz± skoro by³ uszkodzony z przodu przy kierunku?
Zrobi³e¶ co¶ z tymi przeszlifkami?
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

memol 
Wys³any: 2013-06-21, 00:14   
0
UP DOWN

Posty: 173
te¿ chce byæ gara¿owcem
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-06-21, 00:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
memol,
Projekter Ciê odstrzeli. :sciana:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

thedawidos 
Wys³any: 2013-06-21, 05:51   
0
UP DOWN

Posty: 92
Sk±d: Wlkp. Ko¶cian
pawel1108, b³otnik poszed³ ca³y w baze poniewa¿ na pocz±tku my¶la³em ¿e zrobiê zaprawke ¶cieniuje ten b³otniik i gitara, lecz po pytaniu jakie zada³em na forum (czy malowaæ ca³y czy nie ) dostalem odpowiedz od Lackdoctor, tzn doradzi³ mi ¿e malowaæ ca³y i te¿ tak zrobi³em i nie ¿a³uje. W dalszej czê¶ci b³otnika by³y drobne ogniwa korozji i do¶æ mocne przytarcia do podk³adu wiêc potraktowa³em to papierm po czym lekko zaszpachlowalem no i to jest powód ze musia³em malowac ca³y ;pp :cool:
 

pawel1108 
Wys³any: 2013-06-21, 06:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
thedawidos napisa³/a:
lecz po pytaniu jakie zada³em na forum (czy malowaæ ca³y czy nie ) dostalem odpowiedz od Lackdoctor, tzn doradzi³ mi ¿e malowaæ ca³y

Chodzi³o Mu pewnie o klar, nie o bazê, bo teraz pewnie jest ró¿nica odcienia drzwi.
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

thedawidos 
Wys³any: 2013-06-21, 12:39   
0
UP DOWN

Posty: 92
Sk±d: Wlkp. Ko¶cian
¬le zrozumia³e¶ to co napisa³em pawel1108, ;P
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-06-21, 14:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
pawel1108, Troche nie dobrze to tam w przygotowaniu wysz³o zrozumienie, ale to uroki intensywnego kursu on line... i tak nastepne bêdzie doskonalsze dzieki Twojemu oku i innych.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

PROJEKTER
Wys³any: 2013-06-21, 18:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Lackdoctor napisa³/a:
... A tu jestes zaprzeczeniem Roberta,,,


Raczej potwierdzeniem ¿e ocena roboty lakiernika przez FOTO na ekranie monitora to jaka¶ ¿enada ^^ . Czego wiêc piejesz z zachwytu Krysiu jak tego nie widzia³a¶ ? Sk±d wiesz jak to wygl±d gdy wysch³o i siê utwardzi³o, usiad³o i przymatowia³o ? Sk±d wiesz czy na krawêdziach nie ma zacieków ? sk±d wiesz ¿e ten przetarty poliester na masce mnie zostawi³ ¶ladu na bazie ? sk±d wiesz czy pasuje kolor skoro nie cieniowa³ .... sk±d wiesz czy to oklejanie do podk³adu na ostro i malowanie do krawêdzi ta¶my podk³adem ( i to na pokrywie silnika :sciana: ) nie zem¶ci³o siê na koniec wielk± widoczn± krech± ? ... i sk±d wiesz jak to bêdzie wygl±da³o za 14 - 30 dni gdy faktycznie wszytko wyschnie odparuje i usi±dzie ? Co masz do powiedzenia na temat struktury bezbarwnego ,.... i na koniec sk±d wiesz ile lakieru i materia³ów posz³o na ta malutk± naprawê ? ... mo¿e wiêcej ni¿ by³o warte to nibyauto ?

Ja tego te¿ nie widzia³em, a stawiam w ciemno flachê na to ¿e jest spier dzielone i w realu znajdê przynajmniej kilka powa¿nych wad i kilkana¶cie nie doróbek :tak: Dlaczego ? ... bo nie ma szans ... kompletnie ¿adnych szans na to ¿eby by³o to zrobione profesjonalnie. :tak:

Dodam ¿e nie wtr±cam siê amatorskie zabawy w gara¿ach. Wisi mi to wiêc proszê bez riposty i zbêdnej dyskusji. Lackdoktor poprosi³ mnie o komentarz ^^ .... to to go dosta³ ^^

Jedyne co widaæ na tych foto to kilka b³êdów przygotowawczych i to ¿e jest umalowane w podobnym kolorze raz ¿ó³tozielonym raz w zielonym ^^ Tyle z rzetelnego komentarza.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
  
 

PROJEKTER
Wys³any: 2013-06-21, 18:55   
+1
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
memol napisa³/a:
te¿ chce byæ gara¿owcem

WOW !!! Macie ambitne marzenia. Bravo @memol ... Lackdoktor pomorze ci zostaæ gownozjadem musisz tylko go pilnie s³uchaæ :spoko:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-06-21, 19:16   
+1
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
PROJEKTER napisa³/a:
Ja tego te¿ nie widzia³em, a stawiam w ciemno flachê na to ¿e jest spier dzielone i w realu znajdê przynajmniej kilka powa¿nych wad i kilkana¶cie nie doróbek Dlaczego ? ... bo nie ma szans ... kompletnie ¿adnych szans na to ¿eby by³o to zrobione profesjonalnie.

Kolega nie jest profesjonalist±, wiêc ocena jest po prostu ogólna, bez zbednego wnikania w detale.
Pawe³ tu juz dok³adniej sie wypowiedzia³, wiêc nic odkrywczego nie napisa³es.

Ale dobrze ¿e napisa³e¶ jakie wady sa mozliwe do zrobienia, wiêc kolega raczy zapoznaæ sie z tym streszczeniem i jego wiedza sie pog³êbi.

Taki urok forum,,, wysmiewaj±c pomagasz. :spoko:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

PROJEKTER
Wys³any: 2013-06-21, 19:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Lackdoctor napisa³/a:
PROJEKTER napisa³/a:
Ja tego te¿ nie widzia³em, a stawiam w ciemno flachê na to ¿e jest spier dzielone i w realu znajdê przynajmniej kilka powa¿nych wad i kilkana¶cie nie doróbek Dlaczego ? ... bo nie ma szans ... kompletnie ¿adnych szans na to ¿eby by³o to zrobione profesjonalnie.

Kolega nie jest profesjonalist±, wiêc ocena jest po prostu ogólna, bez zbednego wnikania w detale.
Pawe³ tu juz dok³adniej sie wypowiedzia³, wiêc nic odkrywczego nie napisa³es.

Ale dobrze ¿e napisa³e¶ jakie wady sa mozliwe do zrobienia, wiêc kolega raczy zapoznaæ sie z tym streszczeniem i jego wiedza sie pog³êbi.

Taki urok forum,,, wysmiewaj±c pomagasz. :spoko:


Ale Ja czyta³em tytu³ tego tematu. Nie komentuje jego poczynañ. Nie karcê nie krytykujê i nie pouczam. Skomentowa³em tylko to ¿e bardzo nierzetelna jest twoja ocena. Skoro widzisz ¿e nic nie widzisz na tych foto to po co siê odzywaæ chwal±c lub gani±c ch³opaka ?

Dobra .... ju¿ mnie tu nie ma :x:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-06-21, 19:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
PROJEKTER napisa³/a:
¿e bardzo nierzetelna jest twoja ocena.


Nie ceniê Twojej oceny mojej oceny. :blee:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2013-06-21, 21:40   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Panowie ,spokojnie ;) przecie¿ ten "samochód" jest wart góra z 1 tys.z³ :tak:
osobi¶cie to podziwiam ¿e komu¶ siê chce jeszcze dotykaæ takie "rdzawe skorupy" :tak:
w³a¶ciciel tego auta to powinien "ca³owaæ po stopach" ..... :spoko:
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-06-21, 22:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Robertlodz09 napisa³/a:
przecie¿ ten "samochód" jest wart góra z 1 tys.z³
osobi¶cie to podziwiam ¿e komu¶ siê chce jeszcze dotykaæ takie "rdzawe skorupy"
w³a¶ciciel tego auta to powinien "ca³owaæ po stopach" .....


Dok³adnie tak jak piszesz.
Dlatego nie wnikalem w przecierki, kolor podk³adu i inne mega problemy.
To praca kolegi, który w tym sie odnajduje i sprawia mu przyjemno¶æ reanimacji takiego sztrucelka.
On nie podejmie sie nigdy (dlugo jeszcze nie) lakierowania lambo.

Stad opinia,,, wysz³o ok. Dla potrzeb tego auta konkretnie.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

PROJEKTER
Wys³any: 2013-06-22, 11:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Nadal mnie jednak zadziwia ... SK¡D TY TO WIESZ ? Widzia³e¶ t± robotê ? :shock: Nie ma znaczenia czy to TICO czy SRICO i czy @thedawidos siê na nim rozprawiczy³ jako lakiernik, czy robi³ to setny raz .... nie ma nawet znaczenia, czy to gara¿, nora, czy warsztat ... mnie ciekawi SK¡D WIESZ Lackdoktor ¿e wysz³o OK !

Pytam w tym temacie ... ale chodzi im o wiêkszo¶æ twoich opinii na forum. Wszystkie s± takie ? Bezmy¶lne, Bez analizy, Bez minimalnego choæby zastanowienia ? ... Wystarczy nic nie napisaæ jak nie wiadomo o co chodzi i jest OK ... zamiast pisaæ cokolwiek i siê :tak: blamowaæ.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-06-22, 14:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
PROJEKTER napisa³/a:
mnie ciekawi SK¡D WIESZ Lackdoktor ¿e wysz³o OK !

Sk±d?

Ano st±d ¿e szukasz dziury w ca³ym i nie potrafisz po ludzku do tematu podej¶æ.

Gdyby tam by³y mega wady to by¶ nie musia³ siê tu rozpisywaæ.
Ka¿dy by je wytkn±³ koledze.

A to jak i czym jest zrobione i co bêdzie siê dzia³o po czasie... to nie wynika ze zdjêæ i nie interesuje mnie w tym momencie.
Bo to nie bedzie trwaly efekt, ale i tak doczeka zezlomowania bez poprawki :tak:
Takie sa poczatki i niech sie kolega uczy dalej,,, start jest ok.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

kosior
Wys³any: 2013-06-22, 20:58   
0
UP DOWN


Posty: 102
PROJEKTER napisa³/a:
memol napisa³/a:
te¿ chce byæ gara¿owcem

WOW !!! Macie ambitne marzenia. Bravo @memol ... Lackdoktor pomorze ci zostaæ gownozjadem musisz tylko go pilnie s³uchaæ :spoko:


memol a moze by¶ chcial zosta³ lackdoctorem od razu po co zaczynaæ od najnizszej rangi celuj w wiedze i do¶wiadczenie wyjadacza styropianu
_________________

 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-06-22, 21:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
kosior,
Ja bym chcia³ zostac kosiorem.
Codziennie bym se ryj obija³ patrz±c w g³upie odbicie w lustrze.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

speedlak 
Wys³any: 2013-06-22, 22:01   
+1
UP DOWN

Posty: 5
Sk±d: malopolskie
Lackdoctor napisa³/a:

Takie sa poczatki i niech sie kolega uczy dalej,,, start jest ok.

:spoko: dzieki koledzy.... dzieki wam teraz mamy takie gow niane stawki.... :/
jak ktos sie chce uczyc niech szuka pracy w jakim¶ zakladzie, zamiast poszerzaæ szara strefe :nie:
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-06-23, 11:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
speedlak napisa³/a:
dzieki koledzy.... dzieki wam teraz mamy takie gow niane stawki....
jak ktos sie chce uczyc niech szuka pracy w jakim¶ zakladzie, zamiast poszerzaæ szara strefe


Ok.
To jest racja, wiêc pierwsze to podziekuj Projekterowi za tecnologiczn± poprawê WSZYSTKIEGO co dotyczy naprawy lakierniczej.
Od budowy pow³oki po zjeby za brak kabiny lakierniczej - ja te zjeby rozumiem, lecz uwa¿am ¿e nie ka¿dy ma potrzebê takowa mieæ.
Nastepnie podziekuj w³a¶cicielom obu portali za miejsce w sieci gdzie mozna za free czerpaæ wiedze do woli.

Podziêkuj te¿ starym userom co i mnie naprostowali, podziekuj spo³ecznosci forum co nadal w drodze ku doskonalosci pokazuje jak to prawidlowo technologicznie rozwijac swoje pasje lub firmy.

Nastepnie zapytaj Projektera jak to jego wsparcie dla profesjonalistow leg³o w gruzach gdy okaza³o sie ze najwiêksi krzykacze profi (wzory popierane przez projektera) od kilku lat dzialaj± w szarej strefie nie zak³adajac nawet firmy,,, bo po co dzieliæ sie z fiskusem?
To by³a klêska Roberta, bo gnoj±c niby szar± strefê,,,, sam j± wyposa¿y³ w technologiê, narzêdzia i prowadzi do doskona³ych napraw i stabilnej jako¶ci.

¦rednio licz±c to 90% forum to szara strefa z czego typowe us³ugowe lakiernie robi±ce nie chcian± konkurencje na rynku to... ile %%%% z tej liczby userów?
60% ??

No.
Teraz ja i Ty.

Mój link pod kazdym postem to moja dzia³alno¶æ gospodarcza.
W przeciwieñstwie do pupilków Roberta nie zapomnia³em chocia¿ o podstawowym zalegalizowaniu dzia³alno¶ci.

Podstawowe bo,,, dalej to wszystkie formalno¶ci ktore musi dopelnic lakiernia aby legalnie dzia³aæ.

Teraz Ty speedlak, poka¿ jak jestes legalny skoro takie mi stawiasz zarzuty.

Zacznij chociaz od firmy, sprawdzimy nip czy taka firma jest itd...
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

thedawidos 
Wys³any: 2013-06-23, 16:18   
0
UP DOWN

Posty: 92
Sk±d: Wlkp. Ko¶cian
OooOo... Nie zagl±da³em na ten post a widzê ¿e du¿o siê dzieje. Nie ma sensu siê k³óciæ temat za³o¿ony po prostu od tak by pochwaliæ siê robot± itd. a tu jakie¶ zgrzyty. Dla jasno¶ci lakiernictwem interesuje siê od praktycznie 3 lat w czym 1,5 roku (i nadal pracuje) przepracowa³em w lakierni samochodowej gdzie wszystko odbywa siê profesjonalnymi narzêdziami i jedne twierdzenie PROJEKTER, -a ¿e je¶li kto¶ maluje w gara¿u to musi to [...]** i tu kategorycznie siê z tym nie zgodzê, wrêcz ¶mieszy mnie to.

Po 2 nie ok³amujmy siê 60% lakierników to w³a¶nie gara¿owce.
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2013-06-23, 18:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
speedlak napisa³/a:
dzieki koledzy.... dzieki wam teraz mamy takie gow niane stawki....

Przestañ lakierowaæ Daewoo Tico.... i inne "strupy" a bêdziesz mia³ tylko lepiej ;)
Jak to mówi±: - "Z kim przystajesz takim siê stajesz..." ;) :tak:
 

speedlak 
Wys³any: 2013-06-23, 21:34   
0
UP DOWN

Posty: 5
Sk±d: malopolskie
Widze ze nie bez powodu PROJEKTER nazwal Cie lackdoktorku krolem gownozjadow....
Ja jestem tylko lakiernikiem, nie zebym sie chwalil ale rzadko zdarza mi sie lakierowac starsze samochody niz 4latki.... ewentualnie zabytki....
szak mnie trafia jak zaniza sie stawki za prace lakiernika w naszym kraju,
 

PROJEKTER
Wys³any: 2013-06-23, 21:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
thedawidos napisa³/a:
.... jedne twierdzenie PROJEKTER, -a ¿e je¶li kto¶ maluje w gara¿u to musi to [...]** i tu kategorycznie siê z tym nie zgodzê, wrêcz ¶mieszy mnie to.

Po 2 nie ok³amujmy siê 60% lakierników to w³a¶nie gara¿owce.


Po pierwsze kwestia zje bania naprawy w gara¿u nie podlega kolego ¿adnej dyskusji ze mn±. Znam wiele ... wrêcz gigantyczn± ilo¶æ profesjonalnych lakierni w ca³ej Polsce gdzie mimo wiedzy i do¶wiadczenia za³ogi oraz profii sprzêtu pope³nia siê szkolne b³êdy i utrzymuje jako¶æ tylko na granicy akceptowalno¶ci. Wymagaj±cy klienci lej± takie profi firmy po du pie .... i na tym forum takich tematów jest masa.

Podziwiam bezczelno¶æ, zarozumialstwo i narcyzm ka¿dego gównozjada, a nawet niektórych z tych co maj± legaln± dzia³alno¶æ i jakie¶ startowe profii wyposa¿enie gdy dostajecie wzajemnych orga zmów wklejaæ tu jakie¶ rozpikselowane zdjêcia z waszymi super ekstra miód malinka naprawami. 80 - ciu % tych napraw nie macie ju¿ szans obejrzeæ Ponownie ... Wiêc guzik wiecie o jako¶ci w³asnej roboty ...

Zawsze w tych waszych gara¿owych wypocinach w technologi budowy pow³oki pojawia siê jaka¶ "kanapka" i przek³adañce materia³owe ... 1 na 200 pomimo kosztów trzyma siê produktów jednego koncernu w trakcie naprawy. 1 na 50 zalogowanych tu lakierników kapuje co nie co na temat chemii materia³owej i zachowaæ produktów w okre¶lonych warunkach .... lakierowanie w gara¿u to warunki zale¿ne od pogody na zewn±trz ... to tania gówniana sprê¿arka t³okowa i nieustaj±ce problemy z mg³a olejow±, albo gorzej kondensatem w lakierze, to syfy na pow³oce po wyschniêciu, to utrata po³ysku lakieru po jego utwardzeniu gdy utwardzacz jak g±bka pije wilgoæ z powietrza schn±c w nocy ....

W gara¿u, lub norze nie ma wymiennika ciep³a przy lakierowaniu, który nawet latem pozwala na zmniejszenie wilgotno¶ci powietrza w normalnej kabinie nie wspominaj±c o tych dniach gdy leje, lub gdy temperatura spada poni¿ej 12 st C ... czyli obecnie w 70 % ca³ego roku w tym Kraju. Gara¿ to brak wentylacji wiêc nieustaj±ce polerowanie .... brak kontroli nad struktur± lakieru bo musicie drzeæ papierem jak s± syfy choæ ju¿ jest lustro ... polerowanie w gara¿u to zawsze nie dopieszczone do³y elementów ... to b³êdy przy po oklejanych detalach których nie chcia³o siê wam wyci±gn±æ bo mia³o byæ tanio i szybko, to zawsze wrzeszcz±ce samochody malowa³ mnie gównozjad w norze gdy tylko uniesie siê taki samochód wysoko na podno¶niku ... Wtedy widaæ wszystkie wasze popisy umiejêtno¶ci gara¿owca - gów nozjada.

Weilu z was siê wydaje, ¿e robicie idealne naprawy. ... pieprz±c jeden element za drugim.

I tu ciekawostka ... Czy to faktycznie nie mo¿liwe zrobiæ idealnie w gara¿u ....Tu was zaskoczê ...MO¯LIWE ! ... Co z tego jak nie ma na to praktycznych szans. Mo¿e jaki¶ nawiedzony i zdeterminowany wysokiej klasy fachowiec maj±cy dostêp do narzêdzi i materia³ów zrobi³by dla siebie naprawê idealn± ... RAZ ! Jeden raz. Gdyby mia³ to robiæ za kasê i kilka razy ... nawet taki spec pad³by ofiar± gów nianego tandetnego wyposa¿enia ¶mierdz±cej nory, jej warunków lokalowych i co najgorsze warunków meteorologicznych bo lato koñczy siê po 30 dniach w tym kraju ... jak w ogóle jest ? Fachowiec w norze ... spada do poziomu akceptowalnej rutyny. Wydaje mu siê ¿e robi taniej wiêc mo¿e robiæ gorzej. rozgrzesza siê i powtarza ¿e i inni robi± gorzej ... efekt ... Có¿ efekty waszych prac stoj± pod marketami na parkingach i w komisach.

Gara¿owiec zawsze goni za w³asnym ogonem robi±c tanio. Nie inwestuje przez co nie podnosi stawek. Ma tandetne tanie materia³y i robi tylko po to ¿eby nie umrzeæ z g³odu. Gara¿owiec olewa wszelkie op³aty formalne bo go na nie nie staæ ... jest aspo³eczny ... olewa te¿ czêsto ZUS, teraz jest aspo³eczny i nieubezpieczony a o wypadek przy naprawie samochodów nie jest wcale tak trudno, tak jak i choroby w takich warunkach pracy. Gara¿owiec gównozjad rozwija siê zawodowo na och³apach informacji z internetu albo na w³asnych b³êdach ... czyli wcale ... bo co to za nauka jak nikt nie t³umaczy na bie¿±co i w temacie w czym tkwi konkretny problem ? Ca³e ¿ycie w chlewie i syfie ... ca³e ¿ycie w biedzie i smrodzie. Zawsze brudne ³apy i ten chemiczny syf od ciuchów ... bleeeee.

Musia³bym byæ niespe³na rozumu .... jakim¶ kompletnym durniem ¿eby komukolwiek na ¶wiecie ¿yczyæ otwarcie takiej przysz³o¶ci ... ¿eby wspieraæ takie samobójcze dzia³ania publicznie na internetowym forum ... ¿eby przy moim poziomie wiedzy i praktycznego do¶wiadczenia ze zdeklarowanymi wieloletnimi gównozjadami z pipidówków chwaliæ postêpowanie jakiego¶ m³odego ch³opaka który oczekuje podziwu bo umalowa³ b³otnik i nie narobi³ zacieków. Idzie on spaæ ¶ni idiota jeden o potêdze w³asnego biznesu który ciê¿ka prac± bêdzie mia³ za rok max dwa. Kto mu napsze prawdê ? ... Inny obes raniec ?

Dlaczego nie pofatyguje siê taki kole¶ na jakie¶ szkolenie z samooceny czy "Jak osi±gn±æ sukces" gdzie kto¶ kto faktycznie dorobi³ siê milionów na bezpo¶rednim, spotkaniu ods³ania r±bek swojego sukcesy i szkoli innych co robiæ, a czego unikaæ ? .... tylko traci czas i m³odo¶æ w chlewie w tzw. gara¿u malarskim ?

Dlaczego taki pocz±tkuj±cy niczego nie winny jeszcze m³ody ch³opak woli s³uchaæ opinii innego nieudacznika i gównozjada który w³a¶nie u siebie w norze marnuje sobie ¿ycie w chlewie i beznadziei ? ... choæ to akurat jasne ... Tu k³ania siê podstawowe wykszta³cenie i IQ ¶limaka takiego m³odzieñca. Ma³o tego jak ju¿ pojawi siê kto¶ na forum i napisze .... UWAGA ! .... ZASTANÓW SIÊ CO ROBISZ ... to zaraz jakie¶ durne stado gównozjadów zaczyna swój sabat i omamy ... ale¿ NIE MASZ RACJI ... w gara¿u jest cudownie ... tak na swoim - sam ... mo¿na siê szybko "naumiæ" i zarabiaæ giga kasê ... pocz±tki zawsze s± ciê¿kie ... mo¿na zaczynaæ od taniego sprzêtu i tanich materia³ów .... i tak jeden obe srany gówn ozjad albo kilku durnych gownozjadów pcha w szambo kolejnego m³odego bezmy¶lnego kandydata na samobójcê zawodowego.

Gdzie Ty @thedawidos pracowa³e¶ w lakierni ... w jakim wsiowym chlewie i¿ przysz³o ci do g³owy ¿e w gara¿u mo¿esz zrobiæ tak samo jak w profii lakiernie ? Nie znam ciê nic o tobie nie wiem .... a w ciemno obstawiam ¿e w ¿yciu nie widzia³e¶ profesjonalnej lakierni i profesjonalnej naprawy lakierniczej .... Piszesz ¿e jeste¶ lakiernikiem 3 lata chowaj±c siê za sformu³owaniem interesuje siê , pracowa³em

Cz³owieku po 6 miesi±cach móg³by¶ byæ mistrzem lakiernictwa samochodowego.

Trzy lata pod patronatem specjalistów i zaginasz tu ka¿dego na tym forum wiedz± i do¶wiadczeniem zawodowym .... 3 lata to 600 dni roboczych ... a normalny lakiernik w ASO wykonuje 3 - 5 cykli dziennie to minimum 2000 napraw ! ... po 200 by³by¶ asem ... pod opiek± specjalistów. 3 dni szkolenia zawodowego w o¶rodku szkoleniowym firmy lakierniczej to dwa, a dla imbecyli nawet 10 lata samodzielnej nauki. Pod opiekom normalnej firmy przeszed³by¶ przez minimum 3 do 5 takich szkoleñ ...

TERAZ spytaj tych co ciê tak zachêcaj± do samodzielnej pracy na czarno w chlewie w gów nianych warunkach ile polakierowali w ¿yciu samochodów ? ... mo¿e z 200 albo 300 jak dzia³aj± JU¯ Z PIÊÆ LAT. 1 napraw to kilka dni w takiej obesranej jednoosobowej norze ... i to jak kto¶ ³askawie przyjedzie !

Ty i tak zrobisz co chcesz ... jedna pro¶ba. Przeczytaj ten post za 5 - 10 lat. Wtedy zobaczysz w czym tkwi moja zawodowa si³a ... w Jasnowidzeniu.

Co¶ jeszcze dodaæ na temat zalet GARA¯U ? ... od razu napisze ¿e nie interesuj± mnie jêki nieudaczników ¿yciowych i oferm mieszkaj±cego w pszenicy .... bo kryzys jest , bo bezrobocie, niskie pensje, ma³a miejscowo¶æ, bo prywaciarze to z³odzieje itp.

Naj³atwiej jest JÊCZEÆ lub seri± durnych decyzji ZMARNOWAÆ SOBIE ¯YCIE. !

Jak przysz³o¶æ jest przed gara¿owcem ? W³a¶ciciel warsztatu lakierniczego mo¿e go przynajmniej wydzier¿awiæ jak mu siê znudzi pracowaæ i odcinaæ kupony z dorobku ¿ycia ... a co mo¿e gara¿owiec ?
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

PROJEKTER
Wys³any: 2013-06-23, 22:07   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Lackdoctor napisa³/a:
... Nastepnie zapytaj Projektera jak to jego wsparcie dla profesjonalistow leg³o w gruzach gdy okaza³o sie ze najwiêksi krzykacze profi (wzory popierane przez projektera) od kilku lat dzialaj± w szarej strefie nie zak³adajac nawet firmy,,, bo po co dzieliæ sie z fiskusem? To by³a klêska Roberta, bo gnoj±c niby szar± strefê,,,, sam j± wyposa¿y³ w technologiê, narzêdzia i prowadzi do doskona³ych napraw i stabilnej jako¶ci.


Klêska to mo¿e nie by³a ... ale sukces te¿ nie.

Mój wk³ad w poszerzenie waszej wiedzy o lakiernictwie by³ faktycznie znacz±cy. Tak siê z³o¿y³o ¿e po¶ród setek wysokiej klasy specjalistów w dziedzinie lakiernictwa Ja akurat mam tak± pracê ¿e dzieñ i noc siedzê przy komputerze i mogê wej¶æ na forum i co¶ napisaæ. Wiedza ... na normalnym poziomie takim jak u wielu innych zawodowców, ale te¿ zbieg okoliczno¶ci i czas .... który sprawi³ ¿e na tych portalach znalaz³o siê tyle moich postów o formalno¶ciach urz±dzeniach pistoletach i materia³ach ... Zbieg Okoliczno¶ci.

Dzi¶ faktycznie widzê to trochê inaczej. Dzi¶ nie podzieli³bym siê z wami wieloma z tych informacji jakie siê znalaz³y w postach. Fakt da³em siê trochê wpu¶ciæ w taki wir pytanie odpowiedz .... nie kontroluj±c masy rzetelnych informacji jakie przekazywa³em i tego ¿e wali siê po ostrych dyskusjach jeden mit za drugim, a w jego miejsce wchodz± rzetelne fakty ... czêsto zadziwiaj±ce ... czêsto sam przeciw kilkunastu fachowcom czyli publicznej powszechnej opinii ... ale zawsze rzetelnie do prawdy o technologi sprzêcie, materia³ach organizacji lakierni, czy formalno¶ciach. Mia³em z tego wiêcej k³opotów ni¿ korzy¶ci. ... choæby po tematach o Samodzielnej budowie kabiny ... czy po tym jak wylaz³o ¿e obowi±zek stosowania lakierów wodorozcieñczalnych to raczej pic ni¿ formalnoprawny fakt.

Faktycznie jednak trochê ¿a³ujê. Z perspektywy tych piêciu lat .... nie by³o warto. Nie by³o warto wk³adaæ w te posty tyle energii zapa³u i ... czasu. Dzi¶ ograniczam ju¿ wylewy informacji technicznych w postach które przecie¿ wisz± tu latami.

To nie pomaga tej bran¿y tak skutecznie jak mi siê wydawa³o ... tzn. mo¿e pomaga wam zrozumieæ wiele spraw, czy zmieniæ co¶ na lepsze ... ale w miejsce jednego "wyprostowanego lakiernika" na jedno, lub drugie forum wchodzi czterech ... którzy pêdz± na stanowiska gównozjadów jak dzikie i ¶lepe warchlaki.

Widocznie nie da siê wytêpiæ dziadostwa z tej bran¿y. Jedyne co mi teraz pozostaje
to czasami dla zaznaczenia odmienno¶ci i na znak protestu napisaæ kilka chamskich postów z pogard± dla takiego olewanckiego podej¶cia do pracy, do zawodu do w³asnej firmy i do w³asnej przysz³o¶ci .... ale to ju¿ tylko dla osobistej satysfakcji i sygnalizacji ¿e gdzie¶ istniej inny ¶wiat lakiernictwa ... tak¿e tego samochodowego.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

kosior
Wys³any: 2013-06-25, 22:25   
0
UP DOWN


Posty: 102
Lackdoctor napisa³/a:

¦rednio licz±c to 90% forum to szara strefa z..


skad ty ma³y cz³owieczku masz takow± wiedze wez no moze zacznij wysy³ac sms w RMF-ie moze co trafisz bo zaczynasz mi przypominaæ " medium " :rotfl:
_________________

 

KK 
Wys³any: 2013-06-27, 00:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Oracle.
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Fotorelacje

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group