Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomo¶æ
rbfm 
Wys³any: 2008-01-26, 05:23   rozbawil mnie kolo
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=1514.0

cytat
"Oto sposoby na uzyskanie „efektu lustra”:

Wariant Soft (efekt jak w salonie):
- umycie samochodu - Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner
- usuniêcie zarysowañ, w¿erów, odbarwieñ itp. – Deep Crystal Paint Cleaner
- na³o¿enie polerki (nadanie „mokrego” po³ysku) – Deep Crystal Polish
- ochrona stworzonego po³ysku (wosk) – Deep Crystal Carnauba Wax

Wariant Medium (efekt lepszy ni¿ w salonie):
- umycie samochodu - Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner
- usuniêcie nalecia³o¶ci i przyspojeñ na powierzchni lakieru – Ouik Clay
- usuniêcie zarysowañ, w¿erów, odbarwieñ itp. – Deep Crystal Paint Cleaner
- na³o¿enie polerki (nadanie „mokrego” po³ysku) – Deep Crystal Polish
- ochrona stworzonego po³ysku (wosk) – Deep Crystal Carnauba Wax

Wariant Hardcore :twisted: (efekt: salony bêd± o takim marzyæ):
- umycie samochodu - NXT Generation Car Wash lub Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner
- usuniêcie nalecia³o¶ci i przyspojeñ na powierzchni lakieru – Ouik Clay
- usuniêcie zarysowañ, w¿erów, odbarwieñ itp. – Deep Crystal Paint Cleaner lub Body Scrub lub ScratchX
- na³o¿enie polerki (nadanie „mokrego” po³ysku) – Deep Crystal Polish
- ochrona stworzonego po³ysku (wosk) – NXT Generation Tech Wax lub Gold Class Car Wax

Dla utrzymania stworzonego efektu pomiêdzy nastêpnymi umyciami 2 produkty:
- Quik Detailer lub NXT Generation Speed Detailer Рusuni̻cie lekkich zabrudze̱
- Quik Wax lub NXT Generation Spray Wax – uzupe³nienie woskowej ochrony"


niezly marketingowy belkot.

zauwazcie ze te 3 warianty nie roznia sie niczym od siebie he he he.... :lol:
chlopki na forum audi brandzluja sie fajnymi nazwami i pewnie cenami tych cudow wspolczesnej chemii :) a kolo jest dla nich guru. az mam ochote zarejestriowac sie na tym forum i napisac co o tym sadze. awantura murowana.

ja efekt lustra uzyskuje praktycznie jednym tanim produktem znanej firmy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :grin: :mrgreen: :mrgreen:
mysle nad zmiana profilu dzialalnosci bo widze ze idiotow chetnych wydac spore kwoty na takie cos nie brakuje. robota prawie zadna w porownaniu z lakierowaniem a kasa dobra i szybka.
 

Ryba 
Wys³any: 2008-01-26, 11:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Popieram ... ¯AL ogólnie :oops: , no ale có¿ za niewiedziê siê p³aci ... i to s³ono.
Pamiêtam, jak na forum Hondy przedstawi³em sposób odnowy zmatowia³ego lakieru (czerwony akryl - wiadomo o co chodzi) za pomoc± domowych narzêdzi - g±bki farecla, pasty automax to uznali mnie prawie za boga :mrgreen: Nikt ... s³owinie ZERO osób wiedzia³o, ¿e mo¿na taki efekt osi±gn±æ samemu :shock:

OT
Poleci kto¶ jaki¶ wosk do amatorskich zastosowañ ??
 
 

krzysiek124
Wys³any: 2008-01-27, 13:20   
0
UP DOWN

Posty: 138
Na autko ktore ma w miare malo rys polecam to:
Platinum CAR WAX /kupilem na allegro/, chociaz na mojej 19 letniej Mercedes takze bardzo fajnie wyglada, plusem jest niebrudzenie uszczelek, chromow, latwosc nakladania, nawet na nagrzana blache. Dla mnie plusem jest to, ze trzyma sie w miare dlugo na aucie - perlenie kropelek mam przez okolo 2 tygodnie do miesiaca

Original CAR WAX - lepiej wypelnia glebokie rysy, troszke mniej blyszczy od Platinium CAR WAX, bardziej pracochlonny, nie mozna nakladac na sloncu, brudzi uszczelki, ale i tak lepszy od innych ktore mialem.

Nie mam za duzego doswiadczenia, moze ktos doradzi cos ciekawszego, sam chetnie poczytam..

pozdrawiam
 

mirh
Wys³any: 2008-01-27, 15:30   
0
UP DOWN

Posty: 152
Ryba napisa³/a:
Popieram ... ¯AL ogólnie :oops: , no ale có¿ za niewiedziê siê p³aci ... i to s³ono.
Pamiêtam, jak na forum Hondy przedstawi³em sposób odnowy zmatowia³ego lakieru (czerwony akryl - wiadomo o co chodzi) za pomoc± domowych narzêdzi - g±bki farecla, pasty automax to uznali mnie prawie za boga :mrgreen: Nikt ... s³owinie ZERO osób wiedzia³o, ¿e mo¿na taki efekt osi±gn±æ samemu :shock:

OT
Poleci kto¶ jaki¶ wosk do amatorskich zastosowañ ??


Jedno pytanko : u¿ywa³ kto¶ z was tych ¶rodków? I dodam ¿e pomiêdzy 1 a 2 i 3 warantem jest 1 ale za to spora ró¿nica: u¿ycie glinki. Je¶li nie wiecie co to jest to prosze nie zabierajcie g³osu... :???: ja tego u¿ywan od dawna... i wiem na 100% ¿e dzia³a.
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-27, 15:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
mirh napisa³/a:
Jedno pytanko : u¿ywa³ kto¶ z was tych ¶rodków? I dodam ¿e pomiêdzy 1 a 2 i 3 warantem jest 1 ale za to spora ró¿nica: u¿ycie glinki. Je¶li nie wiecie co to jest to prosze nie zabierajcie g³osu... :???: ja tego u¿ywan od dawna... i wiem na 100% ¿e dzia³a.


wez mnie nie rozsmieszaj. w kazdym wariancie obrobke konczy "Deep Crystal Polish " czyli material scierny. cokolwiek bys nie uzyl przed nim to efekt bedzie dokladnie ten sam.
 

mirh
Wys³any: 2008-01-27, 15:59   
0
UP DOWN

Posty: 152
rbfm napisa³/a:
mirh napisa³/a:
Jedno pytanko : u¿ywa³ kto¶ z was tych ¶rodków? I dodam ¿e pomiêdzy 1 a 2 i 3 warantem jest 1 ale za to spora ró¿nica: u¿ycie glinki. Je¶li nie wiecie co to jest to prosze nie zabierajcie g³osu... :???: ja tego u¿ywan od dawna... i wiem na 100% ¿e dzia³a.


wez mnie nie rozsmieszaj. w kazdym wariancie obrobke konczy "Deep Crystal Polish " czyli material scierny. cokolwiek bys nie uzyl przed nim to efekt bedzie dokladnie ten sam.


Deep Crystal Polish nie jest a¿ tak bardzo agresywny, a miêdzy woskami na koñcu jest istotna ró¿nica: Carnauba i polimery.
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-27, 16:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
mirh napisa³/a:
a miêdzy woskami na koñcu jest istotna ró¿nica


tylko ze wosk nie ma zadnego wplywu na strukture powierzchni bo nie jest materialem sciernym. widze ze jestes bardzo podatny na marketingowy belkot.
 

mirh
Wys³any: 2008-01-27, 19:59   
0
UP DOWN

Posty: 152
rbfm napisa³/a:
mirh napisa³/a:
a miêdzy woskami na koñcu jest istotna ró¿nica


tylko ze wosk nie ma zadnego wplywu na strukture powierzchni bo nie jest materialem sciernym. widze ze jestes bardzo podatny na marketingowy belkot.


Ma na efekt koñcowy tj. po³ysk, a na reklamy nie jestem podatny, po prostu mia³em okazjê u¿ywaæ produktów MEGUIARS i s± ca³kiem niez³e... obecnie u¿ywam tylko ich glinki (jedyn znany mi dystrybutor tego typu produktu w Polsce) a wykañczam preparatami Abel Auto, jako lakiernik powiniene¶ znaæ m.in. ich pasty polerskie.
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-27, 21:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
mirh napisa³/a:
Ma na efekt koñcowy tj. po³ysk


ok widze ze wiesz lepiej. a skoro tak to moja dalsza dyskusja nie ma sensu podobnie jak w temacie konserwacji i schematow. dla mnie to po prostu smiech na sali. przypuszczam ze podobna dyskusja z toba byla by na temat magnetyzerow.
 

Omnix
Wys³any: 2008-01-27, 21:46   
0
UP DOWN


Posty: 73
rbfm pytanie jedno czy kiedykolwiek u¿ywa³e¶ ¶rodków Meguiar's?
Fakt ten opis ze stronki o Audi jest ¿alowy, ale co do jako¶ci produktów tej firmy to s± fantastyczne, szampony czy ¶rodki do opon i felg s± ekstra w porównaniu z Castrolami itp. Fajnie, ¿e s± teraz dostepne w Pl :mrgreen: Ja je kiedy¶ kupowa³em we Francji na wyje¼dzie, zamiast pami±tek to ¶rodki pielêgnuj±ce :mrgreen:
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-27, 21:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Omnix napisa³/a:
rbfm pytanie jedno czy kiedykolwiek u¿ywa³e¶ ¶rodków Meguiar's?


nie

Omnix napisa³/a:
Fakt ten opis ze stronki o Audi jest ¿alowy, ale co do jako¶ci produktów tej firmy to s± fantastyczne, szampony czy ¶rodki do opon i felg s± ekstra w porównaniu z Castrolami itp. Fajnie, ¿e s± teraz dostepne w Pl :mrgreen: Ja je kiedy¶ kupowa³em we Francji na wyje¼dzie, zamiast pami±tek to ¶rodki pielêgnuj±ce :mrgreen:


nie watpie ze sa fantastyczne, niemniej jednak inne wyroby tez sa super i ale pisac jakies bzdety w 3 wersjach ktore niczym sie nie roznia to jest ¿enada. nie uwazasz? i kolo napewno niezle sobie liczy za taka usluge a frajerow lapie wlasnie przez tamto forum :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

dam sobie reke uciac ze nie ma roznicy wizualnej miedzy tymi 3 wersjami, jak rowniez miedzy tym co ja moge zrobic jedna pasta i jednym mleczkiem.
 

Omnix
Wys³any: 2008-01-27, 22:06   
0
UP DOWN


Posty: 73
rbfm napisa³/a:


nie watpie ze sa fantastyczne, niemniej jednak inne wyroby tez sa super i ale pisac jakies bzdety w 3 wersjach ktore niczym sie nie roznia to jest ¿enada. nie uwazasz? i kolo napewno niezle sobie liczy za taka usluge a frajerow lapie wlasnie przez tamto forum :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nie przecze :grin:
rbfm napisa³/a:

dam sobie reke uciac ze nie ma roznicy wizualnej miedzy tymi 3 wersjami, jak rowniez miedzy tym co ja moge zrobic jedna pasta i jednym mleczkiem.

Dla mnie ju¿ wszystkie mleczka odesz³y na rzecz SIA Magic :mrgreen: Polecam :mrgreen:
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-27, 22:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Cytat:
Dla mnie ju¿ wszystkie mleczka odesz³y na rzecz SIA Magic :mrgreen: Polecam :mrgreen:


mleczko powinienem napisac w cudzyslowiu. chodzilo mi o material konczacy robote. niekoniecznie mleczko.
 

Omnix
Wys³any: 2008-01-27, 22:12   
0
UP DOWN


Posty: 73
rbfm napisa³/a:

mleczko powinienem napisac w cudzyslowiu. chodzilo mi o material konczacy robote. niekoniecznie mleczko.

Niezrozumieli¶my siê bo u mnie okoliczne majstry u¿ywaja mleczek K2 itp :neutral:
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-27, 22:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Omnix napisa³/a:
okoliczne majstry u¿ywaja mleczek K2 itp


ostatnio pogonilem jakiegos domokrazce ktory chcial mi wcisnac produkty tegj firmy.
 

Bodzio 
Wys³any: 2008-01-27, 22:14   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
A nie lepiej np. stary klar zmatowaæ i po³o¿yæ na ca³ym samochodzie go od nowa rozlewaj±c na "lustro" :?: Bêdzie na pewno taniej i lepiej, bo bêdzie nowa pow³oka a nie odnawiane pseudo chemikaliami co miesi±c.
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-27, 22:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Cytat:
A nie lepiej np. stary klar zmatowaæ i po³o¿yæ na ca³ym samochodzie go od nowa rozlewaj±c na "lustro" :?: Bêdzie na pewno taniej i lepiej, bo bêdzie nowa pow³oka a nie odnawiane pseudo chemikaliami co miesi±c.


jasne ze lepiej tylko ze:

nie kazde auto ma klar
kupa roboty
nie kazdy chce
nie jest do dla frajerow ktorzy sa sklonni dac kilka stow za profi wersje nr 3 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
i najwazniejsze : na koniec i tak trzeba polerowac :D

no chyba ze ty bys sie podjal lakierowania calosci za marne grosze :) ?
 

Bodzio 
Wys³any: 2008-01-27, 22:24   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
Nie, nie podj±³ bym siê, ale tak g³o¶no my¶lê ;) Chyba lepiej jest wydaæ raz wiêcej, ni¿ co 2 miesi±ce (co jaki¶ czas) wydawaæ kilka setek na same p³yny itp. Tak poza to mniej jest pierniczenia z przygotowaniem ca³o¶ci do malowania bezbarwnym ca³ego samochodu (bez wnêk) Ni¿ z nak³adaniem co chwila czego¶ tam po kilka razy ¿eby cokolwiek zobaczyæ (czyt. efekt)
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-27, 22:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Bodzio napisa³/a:
Chyba lepiej jest wydaæ raz wiêcej, ni¿ co 2 miesi±ce (co jaki¶ czas) wydawaæ kilka setek na same p³yny itp.


jasne ze lepiej, ale dla mnie czy dla ciebie. dla laika juz niekoniecznie.

Bodzio napisa³/a:
Tak poza to mniej jest pierniczenia z przygotowaniem ca³o¶ci do malowania bezbarwnym ca³ego samochodu (bez wnêk) Ni¿ z nak³adaniem co chwila czego¶ tam po kilka razy ¿eby cokolwiek zobaczyæ (czyt. efekt)


tylko ze czesto do polerki ida wozki ktore niekoniecznie maja dobre podloze pod nowy lakier - ubytki, wgnioty, rdza. ludzie patrza na wyglad, ma sie swiecic jak psu jaja a to ze gdzies tam rdzewieje to kto by sie przejmowal....
 

mirh
Wys³any: 2008-01-28, 00:35   
0
UP DOWN

Posty: 152
rbfm napisa³/a:
mirh napisa³/a:
Ma na efekt koñcowy tj. po³ysk


ok widze ze wiesz lepiej. a skoro tak to moja dalsza dyskusja nie ma sensu podobnie jak w temacie konserwacji i schematow. dla mnie to po prostu smiech na sali. przypuszczam ze podobna dyskusja z toba byla by na temat magnetyzerow.


Nie po prostu mia³em okazjê u¿ywaæ wosków Carnauba (tych najlepszych) i ¶rodków na polimerach i widzia³em na w³asne oczy ró¿nicê...
Kolega ma zastanawiaj±c± umiejêtno¶æ wydawania opini na temat rzeczy których sam nie u¿ywa³... :???:
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-28, 05:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
mirh napisa³/a:
Kolega ma zastanawiaj±c± umiejêtno¶æ wydawania opini na temat rzeczy których sam nie u¿ywa³... :???:


bo kolega nie jest podatny na bajki marketoidow oraz zna sie troche na chemii i fizyce.
 

mirh
Wys³any: 2008-01-28, 08:51   
0
UP DOWN

Posty: 152
rbfm napisa³/a:
mirh napisa³/a:
Kolega ma zastanawiaj±c± umiejêtno¶æ wydawania opini na temat rzeczy których sam nie u¿ywa³... :???:


bo kolega nie jest podatny na bajki marketoidow oraz zna sie troche na chemii i fizyce.


Ja nawet mam wykszta³cenie w tym kierunku :-) , ale i tak nigdy nie wyra¿am stanowczych opinni o rzeczach, których sam nie potestowa³em...
Ja te¿ nie jestem poddatny na be³kot marketingowy, ale uwierz mi chemia w ostatnich latach uczyni³a du¿y krok na przód (w ró¿nych dziedzinach)... i czasem warto co¶ kupiæ do testów.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group