Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Micha³2008
Wys³any: 2013-07-19, 19:16   Problem z pojawiaj±cymi siê ogniskami rdzy pod lakierem
0
UP DOWN

Posty: 3
Witam,

mam problem z ogniskami rdzy (purchle powietrzne o ¶rednicy +/- 5mm), jest ich kilka mo¿e nawet kilkana¶cie na karoserii ( na drzwiach i klapie baga¿nika). By³em dzi¶ u lakiernika (zak³ad zajmuje siê kompleksow± renowacj± lakieru, lakierowanie, usuwanie skutków gradobicia – smart repair itd.); naprawa w moim przypadku polega³aby na malowaniu ca³ego elementu koszy 550-600z³ za element, gwarancji oczywi¶cie nie ma na to, ale pan mówi, ¿e z do¶wiadczenia taka naprawa wystarczy na 2-3lata… Chcia³bym prosiæ kolegów o jak±¶ radê w tej sprawi, co z tym zrobiæ? Samochód mam ju¿ od ponad 5 lat i wszystko mi pasuje – tylko blachy s± jakie¶ marne, dlatego nie planuje odsprzedania auta (passat B6 2006r.). Za odpowied¼ z góry dziêki i pozdro.

WP_20130719_044.jpg
Plik ¶ci±gniêto 238 raz(y) 155.18 KB

 

jacenty 741
Wys³any: 2013-07-20, 21:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Tu nie ma co kombinowaæ,tylko lakierowanie.
Ale 550-600 za element...Hmmmm...£adnie :spoko:
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2013-07-20, 23:08   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
jacenty 741 napisa³/a:
... 550-600 za element...Hmmmm...£adnie :spoko:

Od razu widaæ ¿e lakiernia ... a nie nora i ¿e lakiernik, a nie Gównozjad ^^ ^^ ^^ i do tego szczery do bólu :D
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

kadafi 
Wys³any: 2013-07-21, 14:39   
0
UP DOWN

Posty: 81
Sk±d: Tarnowskie Góry
Mnie dziwi jedno - ¿e biorac 600 za element i zak³adaj±c ¿e jest to pro warsztat z pro fachowcami nie chca daæ gwarancji na robotê wid±c to co na fotce.
Co mówi± klientowi jak naprawa jest powa¿niejsza? " panie z pó³ roku bedziê git" ?
Tu przy okazji do prowadz±cych warsztaty:
Jak warsztat dzia³a legalnie a ja zlecam us³ugê lakierowania, p³acê ustalon± kwotê za wykonan± pracê zgodnie z zaproponowan± technologi± to co¶ takiego jak gwarancja na wykonan± us³ugê powinna byæ bez gadania z automatu - jak to jet panowie?

Tak na marginesie nie ocenia³ bym warsztatu i fachowo¶ci po cenie za element. Wiadomo ¿e "gównozjad w norze" we¼mie ze 200 ale te 600 nie jest gwarancj± ¿e jako¶æ pójdzie w parze z cena choæ tak oczywi¶cie powinno byæ.
 

jacenty 741
Wys³any: 2013-07-21, 15:06   
+1
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
PROJEKTER napisa³/a:
Od razu widaæ ¿e lakiernia ... a nie nora i ¿e lakiernik, a nie Gównozjad
Nie,jedno,co widaæ,to ¿e musi siê zwróciæ za szklane biuro i zarobiæ na blondynê z d³ugimi nogami wypisuj±c± faktury za us³ugê.Wysoka cena nie jest gwarancj± jako¶ci us³ugi w wykonaniu LAKIERNIKA,ale zap³at± za piêkny szyld i z³udn± (czêsto) nadziejê wysokiej jako¶ci.
 
 

Micha³2008
Wys³any: 2013-07-21, 18:54   
0
UP DOWN

Posty: 3
Witam ponownie i dziêki za zainteresowanie,

- co my¶licie o zrobieniu punktowych zaprawek, tzn., zdzieram te miejsca do blachy, daje podk³ad epoxy, na to podk³ad akrylowy, bazê i klar? Ile taka „naprawa” mo¿e wytrzymaæ??

- jaki jest powód powstawania takich purchli? S³aba, jako¶æ lakierowania i zabezpieczenia przez fabrykê? Jaki¶ syf w strukturze stali?

- s³ysza³em te¿ o lotnej rdzy, o opi³kach, które lec± ze zu¿ywaj±cych siê hamulców i wtapiaj± siê w lakier…, co niepokoj±ce zauwa¿y³em, ¿e w dolnych okolicach drzwi wystêpuj± spore ilo¶ci rdzawych maleñkich punktów, czym to usun±æ? Pod rêk± czuæ chropowato¶æ…. :/
 

kalbi 
Wys³any: 2013-07-21, 19:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
kadafi napisa³/a:
¿e biorac 600 za element i zak³adaj±c ¿e jest to pro warsztat z pro fachowcami nie chca daæ gwarancji na robotê wid±c to co na fotce
na robotê da gwarancjê ale nie na rdzê
_________________

 
 

kwiat81
Wys³any: 2013-07-23, 17:26   
0
UP DOWN

Posty: 4
PAnowie ja mam podobny problem ale z drzwiami. Dziadostwo pognilo w golfie na samych rantach. Wiem ze tam jest podwojna blacha i ciezko bedzie sie pozbyc rudej ale plan jest taki:
1. Wydrzec ruda i wypiaskowac ile sie da !!
2. Posmarowac srodkiem antykorozyjnym z Wurth'a ( podobno dobry ), a nawet zalac do srodka w drzwi.
3. I co dalej ??
 

darkmilten
Wys³any: 2013-07-24, 18:20   
0
UP DOWN

Posty: 47
Poprawka
1 Wydrzec ruda i wypiaskowac ile sie da !!
2 dojrzec dziory w blasze i wywnioskowac ze lepiej poszukac nie zgnilych dzrzwi
3 byc zadowolonym ze zrobionej roboty i nie miec powracajacej rdzy w tym samym miejscu
 

MichuMachu
Wys³any: 2013-07-24, 21:38   
0
UP DOWN


Pomóg³: 14 razy
Posty: 347
darkmilten napisa³/a:
Poprawka
1 Wydrzec ruda i wypiaskowac ile sie da !!
2 dojrzec dziory w blasze i wywnioskowac ze lepiej poszukac nie zgnilych dzrzwi
3 byc zadowolonym ze zrobionej roboty i nie miec powracajacej rdzy w tym samym miejscu



haha :spoko: jestem za;]
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group