Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomo¶æ
djpolak1985
Wys³any: 2008-02-03, 00:41   Niewidzialne rekawiczki
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 87
No wlasnie znacie jakies dobre produkty Ktore zabezpieczaja rece przed lakierami. Chodzi mi o tak zwana niewidzialne rekawiczki (ktore mozna zmyc tylko za pomoca wody) Lub jakies dobre srodki do usuniecia pozostalosci lakierow. Czasem dobrowadza mnie to do furii zwalszcza z pomiedzy linii papilarnych.
 

rbfm 
Wys³any: 2008-02-03, 11:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
mysle ze nie ma nic lepszego jak latexowe rekawiczki. tyle ze nitro je rozpuszcza, dlatego jak czyszcze sprzet to zakladam nitrylowe.
latexowe maja ta zalete - w przeciwienstwie do jakichs past itp - ze mozna bezkarnie niechcacy dotknac cos i nie trzeba odtluszcac na nowo.
 

online 
Wys³any: 2008-02-03, 13:04   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
no to malo wierz RBFM wtym temacie :razz: bezurazy oczywiscie.

polska marka secura stworzyla rêkawiczki niewidzialne. jest to specjlany zel, ktory po nalozeniu ma niecaly milimetr, rozpuszcza go tylko woda. nie jest tlusty, jest jak gola rêka!! nie krempuje ani troche ruchów d³oni. cena za butelke tego zelu to ok 60-70z³. wejdzie na strone secury.

a swoj± drog± bylo o tym w lakierniku ostatnim :wink:

aha ja juz kupilem te cudo, razm pracowalem przy szlifowaniu na sucho (wczoraj). potem siewypowiem jak sie zachowuje dalej... :wink:
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

adams90-90 
Wys³any: 2008-02-03, 13:06   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 400
Sk±d: Krasiniec
online, A ile jest tego zelu w butelce i na ile starcza?? Testowales go sam??
 
 

djpolak1985
Wys³any: 2008-02-03, 13:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 87
wlasnie dobre pytanie

[ Dodano: 2008-02-03, 13:34 ]
http://www.dankros.pl/skl...ne-secol-145-ml Ile jest w twojej butelce online
 

Omnix
Wys³any: 2008-02-03, 15:44   
0
UP DOWN


Posty: 73
Ja u¿ywam rêkawiczek podobnych do latexowych maj± niebieski kolor. Dok³adnie nie powiem co to za materia³ i ¶rednio mnie to interesuje, ale s± super mozna szlifowaæ, lakierowac bez utraty wiêkszej precyzji. Kupuje je w mieszalni Lechlera bo znajomy mi na zamówienie sprowadza ok 40-50z³ za opakowanie 100szt. Co wa¿ne dobrze przylegaj± do d³oni i s± wytrzyma³e, robie du¿o w ¿ywicy, w³óknach i laminatach i s± naprawde wytrzyma³e i rêce siê tak nie poc± jak w tych zwyk³ych co to 10z³ za opakowanie. Wa¿ne te¿, ¿e rozpuszczalnik ich nie rozpuszcza prêdko :mrgreen:
Do mycia kupuje w CSL'u (Glasurit) specjalny ¶rodek lakierniczy i jest rewelka, pójde do zak³adu pó¼niej to zekne jak siê nazywa bo nie pamiêtam :razz:
 

rbfm 
Wys³any: 2008-02-03, 16:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Omnix napisa³/a:
Do mycia kupuje w CSL'u (Glasurit) specjalny ¶rodek lakierniczy


ale do mycia czego? rak ?
 

Omnix
Wys³any: 2008-02-03, 16:55   
0
UP DOWN


Posty: 73
rbfm napisa³/a:

ale do mycia czego? rak ?

A o czym jest temat? Tak do r±k.
 

online 
Wys³any: 2008-02-03, 19:36   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
mam wlasnie secure, 150 mlchyba. nie cyztalem na butelce, ale tak pisze w ogloszeniu :wink:

tj. jedna buteleczka tyle ma :)

[ Dodano: 2008-02-03, 19:40 ]
aha i w paczce jest 6 sztuk. zamawialem przez mieszlanie i musialem brac karton.
jeszcze dodam, ¿e zmywanie ciep³± woda z myde³kiem w p³ynie, to doslownie chwilka :twisted:

[ Dodano: 2008-02-03, 19:41 ]
a tak swoj± drog± mo¿na by to stosowac na twarz przy niektórych pracach :mrgreen:
mowie powaznie. musze wytestowaæ :lol:
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

maras 
Wys³any: 2008-02-03, 20:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 211
Sk±d: Sokolniki k.Poznania
online napisa³/a:

a tak swoj± drog± mo¿na by to stosowac na twarz przy niektórych pracach :mrgreen:
mowie powaznie. musze wytestowaæ :lol:

Na przyk³ad przy konserwacji :mrgreen:
 

djpolak1985
Wys³any: 2008-02-03, 21:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 87
online a jesli np pobrudzisz rece brudnym rozpuszczalnikiem bazami lub akrylem czy po zmyciu jest wszystko ok czy rece sa czyste. Bo jesli tak to odrazu zamawiam ta 5 litrowa banke
 

Omnix
Wys³any: 2008-02-03, 22:05   
0
UP DOWN


Posty: 73
online napisa³/a:
potem sie wypowiem jak sie zachowuje dalej... :wink:

To nawijaj :mrgreen:
JAk na lakiery, rozpuszczalniki, papiery i inne czynniki :wink:
 

djpolak1985
Wys³any: 2008-02-03, 22:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 87
Juz sprawdzilem najtaniej wychodzi zamowic wlasnie taka 5 litrowa banke wychodzi kolo 150 z przesylka ja tez uzywam tych niebieskich ale czasem nawet uzywajac 20 par dziennie i tak
mam brudne rece . TYlko czekamy na opimie ONLINE
http://www.dankros.pl/skl...czne-secol-5-kg
 

rbfm 
Wys³any: 2008-02-03, 22:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
djpolak1985 napisa³/a:
czasem nawet uzywajac 20 par dziennie i tak
mam brudne rece


mam ten sam problem. i wydaje mi sie ze ten zel nie zalatwi sprawy.
 

djpolak1985
Wys³any: 2008-02-03, 22:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 87
Cholera jak zwykle nie doczytalem trzeba zamowic powyzej 10 sztuk
 

Amiggo 
Wys³any: 2008-02-03, 22:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Omnix napisa³/a:
potem siewypowiem jak sie zachowuje dalej...
_________________

A jak siê to ma do baz wodnych ? :roll:
rbfm napisa³/a:
i wydaje mi sie ze ten zel nie zalatwi sprawy.

Mi siê te¿ tak zdaje :roll:
 

djpolak1985
Wys³any: 2008-02-03, 22:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 87
Ja wlasnie pamietam jak zaczynalem moja przygode z lakiernictwem moj szef mial takie rekawiczki (to byla bodajrze firma COLAD-teraz niee moge znalezc) Pamietam ze nasmarowalem nimi rece potem wysmarowalem je jakimis lakierami i wszystko ladnie sie zmylo tylko to bylo dawno
 

rbfm 
Wys³any: 2008-02-03, 22:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
jak dla mnie to zwykle gumowe sa ok, ale jedyna ich wada to ze sie reka poci jak cholera :/
no i topia sie od nitro
 

djpolak1985
Wys³any: 2008-02-03, 22:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 87
woda rozpuszcza te rekawiczki
 

rbfm 
Wys³any: 2008-02-03, 22:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
djpolak1985 napisa³/a:
woda rozpuszcza te rekawiczki


ktore?
 

djpolak1985
Wys³any: 2008-02-03, 22:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 87
secol
 

rbfm 
Wys³any: 2008-02-03, 22:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
djpolak1985 napisa³/a:
secol



no to juz wiem, pisal o tym online na poczatku
 

Omnix
Wys³any: 2008-02-03, 22:59   
0
UP DOWN


Posty: 73
rbfm napisa³/a:

no to juz wiem, pisal o tym online na poczatku

Ale jemu chyba o lakiery wodoro¼cieñczalne chodzi³o?

To ja nie wiem co Wy robicie, ¿e po 20 zu¿ywacie :razz:

djpolak1985 napisa³/a:
to byla bodajrze firma COLAD-teraz niee moge znalezc

Ta pasta do mycia r±k, specjalna dla lakierników tez jest chyba tej firmy, na 100% nie jestem pewien bo nie chcia³o mi siê i¶æ do zak³adu, ale na 99% Colad.
Super wszystko zmywa, lakiery, podk³ady i szlifowiny.
 

djpolak1985
Wys³any: 2008-02-03, 23:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 87
Ja pracuje obecnie przy tirach i wszystkim co z tym zwiazane uwierz mi 20 par to czasem malo . Nierzadko przej moj pistolet przelewa sie kolo 10 litrow lakierow i podkladow dziennie np malowanie ramy ciagnika siodlowego . uwierz jest sie gdzie i jak ubrudzic .
jesli te rekawiczki rozpuszcze woda to tak na logike wydaje mi sie ze baza wodna to jesli ich nie zmyje to naruszy ich strukture.
 

Omnix
Wys³any: 2008-02-03, 23:49   
0
UP DOWN


Posty: 73
djpolak1985 napisa³/a:
Nierzadko przej moj pistolet przelewa sie kolo 10 litrow lakierow i podkladow dziennie np malowanie ramy ciagnika siodlowego . uwierz jest sie gdzie i jak ubrudzic .

Tez lakierowa³em, w tym betoniarki i to by³a sieka, ale, a¿ tak du¿o mi nie schodzi³o po prostu i siê dziwie.
 

Amiggo 
Wys³any: 2008-02-04, 09:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
djpolak1985 napisa³/a:
jesli te rekawiczki rozpuszcze woda to tak na logike wydaje mi sie ze baza wodna to jesli ich nie zmyje to naruszy ich strukture.

Oto, ¿e naruszy strukturê to bym siê nie martwi³ tylko czy to nie szkodzi na bazê wodn±, nie zostawia ¶ladów na niej. :roll:
Omnix napisa³/a:
na 99% Colad

na 100% Colad ma tak± pastê :wink:
 

online 
Wys³any: 2008-02-04, 16:07   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
posmarowa³em sobie dzisiaj rece i szlifowa³em przez jakie¶ 10 minut pare latek kitu.
nie bylem pewien, czy 'rekawiczka' dalej jest na rece, bo jej nie czu³em :mrgreen:
ale zaryzykowalem i uwalilem sobie reke baz± rozpuszczalnikow±. wlalem troche nitro do pustej puszki i wylalem na reke. kombinezon sobie uwalilem :oops:

po zmyciu ani sladu bazy!! po prostu zero. a mialem ca³± rêkê w tej bazie (przy lakierowaniu raczej trudno tak mocno sobie lapy uwaliæ :mrgreen: )

wiêc polecam. co do wodorozcienczalnej bazy- trudno mi to sprawdzic, bo nie mam zadnych zlewek na warsztacie. oddaje kumplowi ktory uczy sie na aerografie i cos tam sobie miesza.

ale zrobilem test. pare kropelek wody nakrapalem na d³oñ i nie widzialem, ¿eby co¶ siê dzialo z "rêkawiczk±". dodam, ze aby to zmyc, to troszke tej wody potrzeba, a panowie ile to tej bazy wodor. nachlapie Wam na rêce podczas lakierowania? :wink:
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

adams90-90 
Wys³any: 2008-02-04, 16:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 400
Sk±d: Krasiniec
online, A duzo tego idzie na ile starczy ta butelka 145 ml??
 
 

djpolak1985
Wys³any: 2008-02-04, 23:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 87
Dzis rozmawialem z kumplem z pracy i powiedzial ze uzywali podobngo zelu i faktycznie takl to dziala wszystko schodzi jak marzenie. nawet jak uwalisz rece klejem do szyb (kto uzywal wie jak jest) Online przeprowadz jakies ekstremalne proby prosze i wszystko bedzie jasne bo dzis sie znow przylamalem nawet nie bylo konkretnego malowania a rece wyglaaja strasznie :cry:
 

online 
Wys³any: 2008-02-05, 16:13   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
tj jakie próby mam zrobiæ? polewalem rece nitro- najpierw baz±, b. duza ilosc- nie ma sladu. po tym przyszla kolej na nitro- tez nie bylo sladu po zmyciu zelu (wszystko na jednych 'rêkawiczkach').
z wod± tak jak mowilem.

na ile starczy? nie wiem, zobaczymy. przyznam, ze w tym wypadku staram sie byc oszczedny. a zel mam wlany w dozowniku ¶ciennym na myd³o w plynie do r±k, wiêc jako tako o zuzyciu wypowiedziec siê nie mogê.

powiem jedno! za t± kase to rewelacja!!!!!!!!!!!!!!!
ja codizennie co¶ maluje, a chodzê do szko³y i jka potem wygl±dam w szkole? niebieskie rêce, bo co¶ siê zawsze chlapnie :???: a z tym zelem nie mam problemu.

ludzie co to jest 10z³ za buteleczke!! nitro kosztuje moze 5zl za litr, ale ile go potrzeba? i jak sobie rêce niszczymy myj±c tym d³onie :wink: dlatego teraz nie mam [...] r±k w niedziele w kosciele. ostatnio zacz±³em b. dbaæ o bhp w warsztacie!

mam kilkanascie lat, a po paru latach tej branzy moje rêce s± tragiczne! dlatego teraz dbam o rêce, smaruje je czym kolwiek po pracy, byle by skóra miala jak±¶ regeneracjê. i WY tez o tym pomy¶lcie :!:
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

ewa 
Wys³any: 2008-02-06, 22:33   
0
UP DOWN

Posty: 42
to ,¿e rêce kiepsko wygl±daj± to piku¶ . wa¿niejsze ,¿e nitro wch³ania siê przez skórê i na zdrowie to nikomu nie wyjdzie .
 

Omnix
Wys³any: 2008-02-06, 23:07   
0
UP DOWN


Posty: 73
ewa napisa³/a:
to ,¿e rêce kiepsko wygl±daj± to piku¶ .

Wiesz jak kto¶ ma 20-30lat i chodzi na imprezy to dla niego akurat wa¿ne z wiadomych powodów :mrgreen: A sporo m³odych osób jednak w tym siedzi bo mimo wszystko starsi odchodz± bo lakiery robi± swoje z organizmem.
Po drugie ca³e ¿ycie wygladaæ jak ostatnio fleja to nic przyjemnego...

Co do zdrowia masz oczywi¶cie racje :grin:
 

ewa 
Wys³any: 2008-02-07, 17:20   
0
UP DOWN

Posty: 42
fakt ,z dyskotek ju¿ wyros³am ,ale nie strasz ,¿e czas odchodziæ....
 

Omnix
Wys³any: 2008-02-07, 17:25   
0
UP DOWN


Posty: 73
ewa napisa³/a:
nie strasz ,¿e czas odchodziæ....

Nie strasze tylko sam widze po lakiernikach. Ci co maj± ok 50 albo maj± wyj**any zak³ad i tylko opieprzaj± pracowników, albo odchodz± bo mimo wszystko do usranej ¶mierci lakierowaæ siê nie da.
 

dawid
Wys³any: 2008-02-07, 19:12   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
latex i tylko latex kremy to dobre dla dziewczyn:))

Pozdrawiam
_________________
hmmm
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group