Szukaj FAQ Album



Otwarty przez: Tech 2008-07-17, 11:03
Autor Wiadomo¶æ
rbfm 
Wys³any: 2008-02-03, 17:06   moro
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
chce sobie pomalowac auto w jakis fajny wzor moro. auto jest koloru bialego. czy ktos z was robil cos takiego i moglby mnie naprowadzic jak sie do tego zabrac?
chcialbym zeby na wozku byl ktorys z tych wzorow, ale niekoniecznie.

http://www.henrikc.dk/cam...ktarn_front.jpg
http://www.henrikc.dk/cam...police_back.jpg
http://www.henrikc.dk/cam...urban_front.jpg
http://www.henrikc.dk/cam...ncamo_front.jpg

kompletnie nie wiem jak sie zabrac do tej roboty :)
jakies szablony, czy cos ??

moze jest gdzies jakis tutorial do takich spraw ?
 

aeroarte 
Wys³any: 2008-02-04, 00:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 110
Sk±d: Starachowice
Witam! Ja bym robi³ tak- S± tam trzy kolory.S± ostre odciêcia ,a wiêc jaki¶ szablon,ale wyklejany to raczej nie ,bo w ch...j roboty. Proponowa³bym maskowanie myd³em malarskim. Ca³y samochód pomalowaæ na najja¶niejszy kolor. Pêdzlem zamalowaæ te ³aty które maj± byæ jasne, p³askim grubo. Zamalowac ca³y samochód posrednim kolorem,jak przeschnie ,to kerherem zmyæ ³aty z myd³a ,odt³u¶cicc i pomalowaæ nastepne ³aty+jasne.zmyæ .Masz ju¿ dwa kolory i jeszcze raz to samo+³aty ju¿ gotowe i bezbarwny /b³ysk lub mat/. Przy takim rozwiazaniu traci¶ na farbie ,ale zaoszczêdzisz du¿o czasu na szablonach . myd³o mo¿esz malowac nawet jak jest mokre i bedziesz widzia³ gdzie malowaæ . Malowa³em kiedy¶ Stary wojskowe do Libanu w³a¶nie w ten sposób. Teraz s± ju¿ gumy lateksowe w p³ynie /o których ju¿ pisa³em/. Pzdr JK.
 

rbfm 
Wys³any: 2008-02-04, 14:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
:/
chyba sobie odpuszcze w takim razie. za duzo pieprzenia sie
 

dawid
Wys³any: 2008-02-04, 16:36   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
nie odpuszczja zrob tak!!

Wytnij z 10 roznej wielkosci szablonow przypominajacych kleksy:)), czym wiecej ich wytniesz tym bardziej wzor bedzie ciekawy, Zalatw sobie magnesy, polecam takie z lodowki posluza one do przytrzymania szablonow, zacznij od malowania szarych plam, kazdy nastepny kolor musi byc ciemniejszy od poprzedniego, pamietaj rzeby plamy byly proporcjonalne do wielkosci samochodu:)) technika rodem z monu i do tego dziala:))

Pozdrawiam

Dawid
_________________
hmmm
 

bio 
Wys³any: 2008-02-04, 17:25   Do aeroarte.Gumy lateksowe?
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 32
Teraz s± ju¿ gumy lateksowe w p³ynie /o których ju¿ pisa³em/. Pzdr JK.
Witam.Gdzie i za ile mo¿na takowe gumy nabyæ?przyda³y by siê.
 

aeroarte 
Wys³any: 2008-02-04, 18:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 110
Sk±d: Starachowice
tu masz link LOQUID MASK FILM
Poszukaj w necie ,jest tego trochê.
 

danielpainter 
Wys³any: 2008-02-04, 22:36   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
ja bym to moro zrobil inaczej, wydaje mi sie ze moja metoda jest szybsza i latwiejsza, najierw pomalowal bym najciemniejszym kolorem wszystko, na to nakleil bym latki w tych miejscach gdzie maja zostac najciemniejsze plamy, potem to pomalowal bym jasniejszym kolorem, nie zrywajac tych pierwszych latek, nakleil bym nastepne latki wystajace poza te pierwsze w tych miejscach w których chcemy, potem pomalowalbym to najjasniejszym kolorem i po wyschnieciu zerwalbym wszystkie obklejki, jedno ale, 2 i 3 warstwa musza byc cieniutko malowane zeby nie narobic mega progów wiec musimy miec farby o super kryciu, ja bazuje na mieszalniku spies hecker i tam oprocz bialego pigmentu 501 mamy bialy pigment nr 511 o podwyzszonym kryciu, kryje super nawet jak sie maluje czystym, do takiej pracy bylby super.
Pozdrawiam
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-02-05, 10:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
hm z magnesami pomysl dobry ale sprawdzi sie tylko na plaskich powierzchniach.
teraz juz sam nie wiem czy malowac od czarnego do bialegoczy na odwrot. wolalbym klasc ciemny na jasny niz odwrotnie zeby nie porobic wlasnie progow.
 

dawid
Wys³any: 2008-02-05, 21:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
Tylko i wylacznie od bialego tym bardziej ze auto jest biale:)) po drugie ciecia beda minimalne, w miejcach gdzie sa przetloczenia czy jak kto woli zalamania:)) uzyj fine line mozesz tez sprobowac zrobic szablony z bardziej miekkich kartek a cisnienie zrobi swoje:)) pamietaj tez ze kazda niedoskonalosc mozesz poprawic wracajac do poprzedniego koloru:)) nie jest to trudny wzor do wykonania:))


Powodzenia
_________________
hmmm
 

aeroarte 
Wys³any: 2008-02-05, 23:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 110
Sk±d: Starachowice
Ja bym Ci radzi³ jednak malowaæ opisan± wy¿ej metod± malowanych szablonów. Je¿eli nie wymaga tego wzór ,to nie musisz zmywaæ kolejnych warstw myd³a /na ciê¿arówkach by³ okre¶lony kszta³t/. Uzyskasz wtedy najja¶niejsze plamy na wierzchu. Potem u¿ywali koledzy kleju do tapet ,barwionego ,ale ja ju¿ tam wtedy nie pracowa³em wiêc dok³adnie nie wiem ,ale mo¿esz sobie popróbowaæ . Wygodne to jest ,bo lecisz pêdzlem jak Ci siê podoba ,w zakamarkach ,w przet³oczeniach itp.
 

rebelart
Wys³any: 2008-03-02, 01:05   
0
UP DOWN

Posty: 19
Witam.
Malowa³em ostatnio skuter w moro z kurtki croppa. By³y tam co prawda tylko dwa kolory, ale poradzi³em sobie tak.
Ca³y skuter na ciemny kolor, potem na to jasne plamy na to. Malowa³em per³ami o dobrym kryciu wiêc mog³em tak zrobiæ w twoim przypadku pomalowa³bym od jasnego do ciemnego.£atwiej pokryæ ciemnymi kolorami z ma³ymi progami.
Ja swoje szablony wycina³em rêcznie z foli bezbarwnej transportowej- ma s³aby klej s³u¿y do przenoszenia naklejek wycietych na ploterze. Zalet± jej jest ze nie zerwie pod³o¿a i da siê przykleiæ wielokrotnie. wyci±³em kilka ró¿nych kszta³tów i wedle uznania nak³ada³em te szablony. By uzyskaæ ró¿norodno¶æ stosowa³em np. dwa ro¿ne szablony na³o¿one po sobie w tym samym kolorze - uzyskiwa³em zupe³nie now± plamê.
Jak chcesz uniknaæ progów miêdzy lakierami odrywaj szablon gdy farba jeszcze dobrze nie wyschnie to wtedy wysychajac kant zleje sie idealnie z pod³o¿em.
fragment Skutera na http://www.fotolog.com/deanone/32728005
pozdrawiam
 

online 
Wys³any: 2008-03-02, 13:39   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Rebel z Katowic? nie pokazuje mi foto tego sqta :neutral: daj na serwer :!:
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime