Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
inco
Wysłany: 2013-10-07, 13:47   Dobranie "nietypowej" zieleni Śląsk !
0
UP DOWN

Witam

Czy zna ktoś mieszalnie która podejmie się dobrania takiego lakieru? próbowałem już kilka razy i niestety efekty mizerne... kolor dobrany rózni się tragicznie.

Nie jest to typowy lakier z "kodu"

Bazą był Ld6T z VW jednak został poddany małym przeróbką przez lakiernika który teraz nie potrafi odtworzyć procedury.

Pomocy

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2013-10-07, 19:24   
0
UP DOWN

Zaprowadź to auto do lakiernika samochodowego. Jeżeli prowadzasz do kowala, to nie dziw się, że masz problem.

inco
Wysłany: 2013-10-07, 19:31   
0
UP DOWN

Laiernika mam dobrego - rzecz w tym, że żadna mieszalnia nie może ogarnąć tego lakieru. Macie coś sprawdzonego na śląsku?? Byłem w piekarach w mocno polecanej mieszalni i również dali dupy.

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2013-10-07, 19:53   
0
UP DOWN

Widocznie nie jest dobry skoro twój problem jest na tyle dramatyczny, że szukasz pomocy na forum.
Jest wielu lakierników którzy poradzą sobie z Twoim problemem w 20 minut.
Zaznaczam LAKIERNIKÓW SAMOCHODOWYCH*

*LAKIERNIK SAMOCHODOWY - osoba stojąca na czele hierarchii osób zajmujących się zawodowo lakierowaniem samochodów. Charakteryzuje się posiadaniem wiedzy i umiejętności przewyższających innych przedstawicieli branży, ograniczonych w swej wiedzy i umiejętnościach, do wylania równo lakieru bezbarwnego na elemencie.
Posiadane umiejętności pozwalają mu na radzenie sobie z różnymi niedogodnościami, bez informowania klienta o komplikacjach i przeszkodach, tym samym czyniąc go profesjonalistą.

Lackdoctor 
Wysłany: 2013-10-07, 20:08   
0
UP DOWN

trzeźwy inaczej napisał/a:
LAKIERNIK SAMOCHODOWY

Teraz wiem jak podpisać swojego awatara. ;)

inco
Wysłany: 2013-10-07, 20:12   
0
UP DOWN

To może inaczej - podajcie kontakt do takiego stojącego na czele hierarchii bo mnie szlag trafi :)

Lackdoctor 
Wysłany: 2013-10-07, 20:12   
0
UP DOWN

inco napisał/a:
jednak został poddany małym przeróbką przez lakiernika który teraz nie potrafi odtworzyć procedury.

Skoro osoba która tuningowała ten kolor nie potrafi wstrzelić się idealnie w kolor (czemu się nie dziwię) to jak inni bez podstawowej wiedzy o użytych pigmentach mają to idealnie zrobić?

Pozostaje jeszcze problem zmiany koloru w zależności od rodzaju oświetlenia.... dla mnie jedyne rozwiązanie to jak najbardziej zbliżony kolor i cieniowanie.

Dziekuję za uwagę, krytyki i negatywnych kom proszę mi oszczędzić.... przecież ja jestem tylko lakiernikiem z przypadku. :cool:

[ Dodano: 2013-10-07, 21:13 ]
inco napisał/a:
podajcie kontakt do takiego stojącego na czele hierarchii

Projekter,,, skarbnica wszechwiedzy lakierniczej, alfa i omega foruF wszelkiej maści.
Polecam. :nie: :nie: :nie:

[ Dodano: 2013-10-07, 21:15 ]
inco,
Idź na forum lakiernik.info i tam zapytaj o firmę z kieleckiego chyba.

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2013-10-07, 20:20   
0
UP DOWN

Ja proponuje poszukać w swoim mieście. Zobaczyć czy po placu biegają kury i kaczki czy jest kostka brukowa w swoim oryginalnym kolorze. Porem zadać właścicielowi pytanie, ile będzie kosztowało polakierowanie tego auta. Jak wymieni kwotę usługi w pierwszym zdaniu potrójnie złożonym, zostaw samochód. Jak zacznie się użalać i odkrywać przed Tobą tajniki fachu, szukaj dalej.

inco
Wysłany: 2013-10-07, 21:14   
0
UP DOWN

Jako że jestem amatorem szukającym pomocy nie potrafie jeszczę ocenić skillow lakierniczych po maści biegającego ptactwa po placu.

Chciałem się dowiedzieć czy aby ktoś zna kogoś godnego polecenia bo będę miał drugą klapę do malowania, widzę jednak że nie tędy droga.

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2013-10-08, 01:56   
0
UP DOWN

Widocznie stawiasz sobie cel który Cię przerasta. Ten kolor to jeden z wredniejszych do lakierowania. Jestem przekonany, że Twój kowal wysyła Cię po mieszalniach z klapką, żebyś dobrał lakier tak, że pomalujecie klapę i będzie pasować do reszty auta. Nie będzie nigdy pasować. Jeżeli nie wierzysz daj mu lakier który już masz i poproś o zrobienie natrysków na kawałkach blaszki. Natrysk zrobiony w poniedziałek, będzie miał inny odcień niż ten zrobiony we wtorek. Dlatego, mógłbyś odwiedzić wszystkie mieszalnie w Polsce i dojść do wniosku, że są do bani. Jeżeli zaprowadzisz samochód do lakiernika samochodowego, wycieniuje się na sąsiednie elementy i oko nie będzie w stanie wyłapać różnicy w odcieniu. Kowale nie potrafią cieniować, dlatego asekuracyjnie wysyłają klienta do mieszalni żeby potem zrzucić winę na źle dobrany lakier, lub dobierają lakier sami i zwalają winę na mieszalnie. Klient się nie zna na sztuce lakierowania, więc przyjmuje tą argumentację, jako pewnik.
Niestety, takie są uroki tej branży i posiadania auta wyróżniającego się w tłumie. Jest ładne, ale koszt lakierowania elementu liczy się x3.

inco
Wysłany: 2013-10-08, 05:16   
0
UP DOWN

Dziękuje i to chciałem usłyszeć

jedi9 
Wysłany: 2013-10-08, 20:39   
0
UP DOWN

kolego a gdzie to w tych piekarach byłeś ?

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu