Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
sebasmg5
Wysłany: 2013-11-01, 18:40   Sprzedaz auta na czesci
0
UP DOWN

Witam! Posiadam zarejestrowana dzialalnosc gospodarcza jako auto-handel, zakupilem w ostatnim czasie opla vectre b w okazyjnej cenie, lecz podwozie jest tak skorodowane, ze niema sensu tego latac. Chcialbym sprzedac ja na czesci. Pojawia sie teraz problem jak to zrobic legalnie? na jakiej podstawie wystawiac paragony czy faktury Vat na czesci? Jestem zielony w sprawach ksiegowosci. Prosze o pomoc. Planuje sprzedac wszystko co sie da, a bude oddac na zlom w zamian za kwit wyrejestrowania pojazdu.[/list]

jacenty 741
Wysłany: 2013-11-02, 08:26   
0
UP DOWN

sebasmg5 napisał/a:
Planuje sprzedac wszystko co sie da, a bude oddac na zlom w zamian za kwit wyrejestrowania pojazdu
To mam nadzieję,że masz znajomego ,,szrociarza",który nie policzy Ci za brakujące kilogramy samochodu...Legalnie rozbierać zarejestrowane samochody i sprzedawać z nich części mogą uprawnione stacje demontażu pojazdów.

chudson
Wysłany: 2013-11-02, 09:18   
0
UP DOWN

Dokładnie , pojazd nie tylko musi mieć wagę taką jak wbita w dowód rejestracyjny ale również posiadać kluczowe elementy takie jak silnik, przeniesienie napędu czy fotele. Do tego niektóre elementy są objęte zakazem ponownego użycia i tych legalnie sprzedawać nie można na paragon są to np pasy bezpieczeństwa.
No i jeśli nie wywieziesz budy przed upływem OC to będziesz musiał zapłacić na kolejny rok.

hematol 
Wysłany: 2013-11-03, 00:51   Re: Sprzedaz auta na czesci
0
UP DOWN

sebasmg5 napisał/a:
Witam! Posiadam zarejestrowana dzialalnosc gospodarcza jako auto-handel, zakupilem w ostatnim czasie opla vectre b w okazyjnej cenie, lecz podwozie jest tak skorodowane, ze niema sensu tego latac. Chcialbym sprzedac ja na czesci. Pojawia sie teraz problem jak to zrobic legalnie? na jakiej podstawie wystawiac paragony czy faktury Vat na czesci? Jestem zielony w sprawach ksiegowosci. Prosze o pomoc. Planuje sprzedac wszystko co sie da, a bude oddac na zlom w zamian za kwit wyrejestrowania pojazdu.[/list]

sebasmg5,jeżeli masz zarejestrowaną działalność jako auto-handel więc nic nie stoi na przeszkodzie aby sprzedać auto w innej cenie niż sie go kupiło,czyli wyższej,bo kupiłeś okazyjnie i masz prawo go sprzeadać drozej,tylko zastanawia mnie po co chcesz sprzedawac "na czesci",rozumie że cchesz go rozebrac i sprzedac "w częsciach",a to juz tylko jak koledzy wyżej opisali.Npisalem ten post bo irytuje mnie sens próby zarobkowania na zardzewaiłych autach (czyt. skórka za wyprawkę),no chyba,że kupiłeś go za 300zł max! i to jest cena katalizatora,reszta wtedy wychodzi na 0.

sebasmg5
Wysłany: 2013-11-05, 21:25   
0
UP DOWN

pojechalem po auto 300km podwozie mialo byc zdrowe, a nie jest, dlatego wole sprzedac je na czesci niz narazac kogos na utrate zdrowia lub zycia. Za ta vectre z 97r z gazem zaplacilem 1300zl. wiecej jak 2tys nikt mi za nia nie zaplaci a na czesci sprzedam ja za okolo 2800zl. [/list]

jacenty 741
Wysłany: 2013-11-05, 22:34   
0
UP DOWN

Ale to tylko matematyka,chcesz zarobić,fajnie,tylko musisz pomyśleć o konsekwencjach takiej rozbiórki bez wyrejestrowania.

Lackdoctor 
Wysłany: 2013-11-05, 22:45   
0
UP DOWN

sebasmg5,
Wytnij katalizator a zwrócą się Twoje koszty.
Nastepnie wystaw tą vectre za podobną cenę i pchaj dalej.
Inny naiwny tez połasi się na nią.
I masz po kłopocie a uzbieranie całości kasy za części to mrzonka, problem z ubezpieczalnią.

Kasa wróci i kupisz znów jakąś okazję.

hematol 
Wysłany: 2013-11-06, 00:08   
0
UP DOWN

Lackdoctor napisał/a:
sebasmg5,
Wytnij katalizator a zwrócą się Twoje koszty.
Nastepnie wystaw tą vectre za podobną cenę i pchaj dalej.
Inny naiwny tez połasi się na nią.
I masz po kłopocie a uzbieranie całości kasy za części to mrzonka, problem z ubezpieczalnią.

Kasa wróci i kupisz znów jakąś okazję.

:cool: I o to w tym przypadku chodzi!
sebasmg5,nie gniewaj sie ale tysie dopiero uczysz fachu,no,co,przuznaj sie ? :D Uwierz mi,takie auta kupuje sie za kilka se zł,odzyskasz kata,silnik,hmmm,skrzynie...reszta złom!

chudson
Wysłany: 2013-11-07, 15:20   
0
UP DOWN

Jak vectra wypasiona to na forum opla jest dużo chętnych na bajery takie jak tempomat, wyświetlacz komputera, kompletny klimatronik czy elektryka tylnych szyb. Bratu wjechał koleś w vectrę kilka lat temu i nie było sensu naprawiać więc na części poszła ale miał znajomości na stacji demontażu pojazdów gdzie podbili wyrejestrowanie bez wraku.

Z tablicami wielu u mnie w wiosce robi tak ,że mają umówionego pijaczka , który za 50zł podpisuje umowę kupna pojazdu, auto znika a pijaczkowi fundusz gwarancyjny nic nie zrobi.

W tym kraju ekologia na papierze wygląda ładnie, auto na złom musi jechać , musi być kompletne , brakujące kilogramy grożą dopłatami a w rzeczywistości wystarczy podpisać umowę z żulem albo samemu wypisać na kupca z za wschodniej granicy UE i można plastiki do lasu wywozić a resztę sprzedać na necie i nikt nawet nie zauważy.

sebasmg5
Wysłany: 2013-11-07, 22:03   
0
UP DOWN

katalizator spieniezony, oponki u kumpla na astrze ;) autko w nowych rekach za cene 2tys zl. sprzedalbym na czesci, ale niesety mialem juz do czynienia z urzedem skarbowym i juz wiecej nie chce miec.[/list]

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Firma

Odpowiedz do tematu