Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-16, 09:42
Autor Wiadomo¶æ
kpopis
Wys³any: 2008-02-10, 22:39   Wentylacja w pomieszczeniu
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
Mam w garazu obecnie przystosowane do malowania pomieszczenie o wymiarach 4m x 6m wysokosc 3m. Niestety nie ma odpowiedniej (czytaj: ¿adnej) wentylacji. Chcialbym niedlugo troszke zmodernizowac to pomieszczenie. Planuje okratowac podloge i tu mam pierwsze pytanie: Okratowac calosc czy wystarczy tylko wystarczy tylko skrajna czesc podlogi tak okolo 1m? Chodzi o to ze nie byloby kratki na szerokosc 2m na srodku podlogi (tam gdzie stal by samochod) natomiast przy scianach bylyby dwie kratki o szerokosci jednego metra i o dlugosci pomieszcenia.

Co do wentylatorow to myslalem o jednym wyciagajacym powietrze spod krateknza zewnatrz o wydatku 5000m3/h i jednym pobierajacym powietrze z gory o wydajnosci 3000m3/h.

Jesli chodzi o oswitlenie, obcnie uzywam dwoch stojakow fotograficznych z halogenami 2x500w kazdy. Myslalem o zrobieniu porzadnego oswietlenia w pomieszczeniu. Czy 24 zarowki pod katem 45 stopni o mocy 36 wat oswietlily by je dostatecznie?
 

Amiggo 
Wys³any: 2008-02-10, 22:53   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Nie zapomnij o filtrach powietrza, i najwa¿niejsze ¿eby ci co¶ w elektryce nie zaiskrzy³o w czasie malowania bo bêdzie o jednego lakiernika mniej :sad: nie ¿ebym kraka³ ale chcê zwróciæ twoj± uwagê na to zagro¿enie. Powodzenia :wink:
 

rbfm 
Wys³any: 2008-02-10, 22:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Amiggo napisa³/a:
ajwa¿niejsze ¿eby ci co¶ w elektryce nie zaiskrzy³o w czasie malowania bo bêdzie o jednego lakiernika mniej


gruba przesada. znam jednego ktory w zimie pali w piecu i przy tym maluje(w tym samym pomieszczeniu) i nigdy nic nie wybuchlo :)
 

Sharuga
Wys³any: 2008-02-10, 23:05   
0
UP DOWN

Posty: 14
kpopis, wydaje mi siê, ¿e nadmuchowy powinien byæ wydajniejszy ni¿ wyci±gowy, ¿eby ma³e nadci¶nienie by³o w pomieszczeniu. Nie bêdzie bra³ syfu z zewn±trz.
 

kpopis
Wys³any: 2008-02-10, 23:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
hehe, ja znam drugiego - sam maluje przy piecu czasem nagrzanym do czerwonosci i narazie zyje. Chodz trzeba uwazac, ostatnio lezalem w szpitalu ze wzgledu na oparzenia II stopnia min twarzy i powiem wam ze chyba nie ma gorszych ran niz oparzenia.

Co do okratowania, jak sadzicie, wystarczy tak jak napisalem czy poleciec prawie po calosci?
 

Amiggo 
Wys³any: 2008-02-10, 23:08   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
rbfm napisa³/a:
zimie pali w piecu i przy tym maluje

To zim± a co w lecie, nie mówiê o grzaniu tylko o o¶wietleniu, jasne ¿e dobra wentylacja te¿ ma tu znaczenie. U nas jeden "fachowiec" w czasie malowania latem wyszed³ na papieroska i co on se popali³, dobrze ¿e ludzie zd±¿yli zagasiæ. Czy gruba przesada ? W/g mnie ostro¿no¶ci nigdy za wiele.

nadmuchowy powinien byæ wydajniejszy ni¿ wyci±gowy, ¿eby ma³e nadci¶nienie by³o w pomieszczeniu.

Tak powinno byæ lekkie nadci¶nienie.
 

zed
Wys³any: 2008-02-10, 23:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
kpopis napisa³/a:
Co do okratowania, jak sadzicie, wystarczy tak jak napisalem czy poleciec prawie po calosci?

mysle,ze wystarczy .ja mam wiekow± kabine (saico) kratki mam tylko na srodku(pod autem) i daje rade
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

kpopis
Wys³any: 2008-02-10, 23:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
W takim razie wydajnosc zasyjacego z zewnatrz zrobie 5000m3/h a wyciagajacego kratkami na zewnatrz 3000m3/h. Wydajnosc wentylatorow nie bedzie za niska?
 

zed
Wys³any: 2008-02-10, 23:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
u mnie jest tylko nadmuch ale jaka wydajnosc niewiem.
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

kpopis
Wys³any: 2008-02-10, 23:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
Orientujecie sie gdzie mozna kupic odpowiednie kratownice i ile moga kosztowac?
 

adams90-90 
Wys³any: 2008-02-11, 08:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 400
Sk±d: Krasiniec
kpopis, Na allegro byly ostatnio kraty za 500 zl chyba uzywane

[ Dodano: 2008-02-11, 19:50 ]
http://allegro.pl/item308...lakiernia_.html
 
 

cyklokor 
Wys³any: 2008-02-12, 13:35   
0
UP DOWN

Posty: 4
kpopis
Kraty na pod³ogê nazywaj± siê "kraty Wema", mo¿na je nabyæ w CENTROSTALU - dawna nazwa, i chyba teraz te¿ sie tak nazywa, widzia³em równiez takie w której¶ z Castoram.
Je¿eli jeste¶ zainteresowany to napisz na pw, postaram iê ci pomóc.
 

mirekk
Wys³any: 2008-02-12, 18:54   
0
UP DOWN

Posty: 6
Witam ja tez nieglugo planuje poprawic moja wentylacje i z tym sie wiaze moje pytanie mam w lakierni okno dosc spore i czy dobrze by bylo w te okno wstawic wentylator typu (silnik ze smiglem )oczywiscie przed nim filter zakonczony kominem a na ogrzewanie w chwili obecnej mam centralne ale czy mogla by byc nagrzewnica dosc spora oczywiscie nadmuchowa podobne stosuja w myjniach samoobslugowych.nastepne moje pytanie to gdzie moglbym sie rozgladnac za turbina wyciagowa (oczywiscie jakby wiatrak nie zdal egzaminu) i moze jakies koszty dziekuje i pozdrawiam
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group