Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
adams90-90 
Wys³any: 2008-02-14, 10:23   Syfy w pracowni
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 400
Sk±d: Krasiniec
Macie moze jakies sposoby lub jakies magiczne preparaty zeby kurz i inne syfy nie osiadaly sie na elementach. Zamatam przed kazdym malowaniem ale to i tak nie daje rezultatu napewno cos pomaga ale nie jest idealnie. Slyszalem o wylewaniu woda ale to raczej metoda na ciplejsze dni(czyt. lato) Co mozecie mi poradziec moze jakies patenty albo jakies srodki zeby ograniczyc ten syf :?:
 
 

Bisuside14 
Wys³any: 2008-02-14, 11:36   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
yJa bêde mia³ bardzo podobny problem, a nawet gorszy. Tam gdzie bêde malowaj(wakacje) jest gara¿ drewniany(prawie ca³y dom jest drewniany) w gara¿u na ¶cianach troche kurzu gliny itp. Chyba ca³y dzieñ bêdê sprz±ta³. Wymy¶li³em sobie patent ¿e ¶ciany po grubszym wyczyszczeniu obije folia malarsk± (do¶æ tania) i inne elemêty typu: hydrofor boiler.... sufit te¿ jest wykonany z drewna(wcze¶niej wogule go nie by³o :grin: ) gara¿ jest wysoki, a miêdzy deskami s± szpary dziêki którymi opary z malowania uciekna i rozejda siê po ca³ym poddaszu(chyba ze 100m2)
Garazyk drewniany na zaletê, nie nagrzewa siê i wymiary to 6x4. Co do pod³ogi to te¿ moze po³orze folie lub poprostu zmocze wod± i pozamiatam i znów zmocze wod±.
Ps. takiego strasznego syfu to tam nie ma :wink:
 
 

baqo 
Wys³any: 2008-02-14, 12:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
no trzeba sobie jako¶ radziæ :wink: :wink: :wink: dobra jest terakota i tylko mopem przelecieæ,na posadzkê nie ma rady! jak nie spryskasz wod± to gdy po niej poci±gniesz powietrzem :?: :?: wszystko fruwa.
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-02-14, 12:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
zamiatanie przed lakierowaniem to najwiekszy blad. podnosisz caly kurz i on sobie ladnie lata, krazy w powietrzu. jesli juz zamiatasz to musisz dlugo odczekac(kilkadziesat minut). pomysl z folia jest bardzo dobry.
 

adams90-90 
Wys³any: 2008-02-14, 12:36   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 400
Sk±d: Krasiniec
Z ta folia tez doradzil mi koles w mieszalni jak dzis bylem po lakier. Powiedzial mi zebym podwiesil na sufit i lal woda na podlode. Moim problemem jest to ze w tym garazu trzymany jest samochod i na jego kolach nosi sie piach itd trzeba pomysles zeby sobie jakies inne lokum znalesc :???:
  
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-02-14, 12:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
folie to ja mialem na mysli polozyc na ziemie bo to z ziemi podnosisz najwiecej kurzu
 

adams90-90 
Wys³any: 2008-02-14, 12:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 400
Sk±d: Krasiniec
Jak bym Mial jakis staly garaz w ktorym nie bylo by samochodu to bym rozlozyl moze i folie na podloge niestety teraz zostaje mi tylko lanie woda
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-02-14, 12:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
szefie ale co masz za problem za kazdym razem rozkladac folie za 4 zeta?
 

adams90-90 
Wys³any: 2008-02-14, 13:04   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 400
Sk±d: Krasiniec
no niby zaden. Musze generalnie posprzatac w garazu i cos wykombinowac jak sie ociepli.

OT; Ile pojdzie bazy na sredniej wielkosci Maske do auta. 200ml+ rozcieczalnik??
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-02-14, 13:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
adams90-90 napisa³/a:
OT; Ile pojdzie bazy na sredniej wielkosci Maske do auta. 200ml+ rozcieczalnik??


powinno styknac
 

marikk 
Wys³any: 2008-02-14, 16:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 249
baqo napisa³/a:
dobra jest terakota i tylko mopem przelecieæ,
to jest najlepsze wyj¶cie
 

danielpainter 
Wys³any: 2008-02-20, 20:46   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
pewnie wielu z was mnie wysmieje za to co napisze ale ja uwazam ze jest bardzo dobre i niedrogie wyjscie z takiego problemu.
Ja zrobi³ bym tak, poszed³bym na jakis bazarek, kupi³ ze dwie- trzy piêciolitrowe banieczki taniego p³ynu do mycia naczyn, u nas mozna kupic juz po 9zl za bañke, przy pomocy pistoletu do baranka nalozy³ 2 warstwy takiego !nierozcienczonego! p³ynu na sciany i sufit pomieszczenia. Na drugo dzien jak wyschnie móg³bm juz normalnie pracowac. Takie rozwiazanie ma kilka zasadniczych zalet:
1- na scianach p³yn zostawi nam cienka warstwe ochronna(klejac±), kurz bedzie sie przykleja³ i zostawa³ na scianie a nie latal po warsztacie
2- jak nam sie znudzi bycie lakiernikiem :mrgreen: wystarczy zmyc sciany wod±
3- jak przypadkiem reka nam ucieknie i pomalujemy pó³ sciany to zmyjemy to wod±
4- nie trzeba jak w przypadku folii zmieniac tego przed kazdym lakierowaniem
itd. domyslcie sie bo nie chce mi sie juz pisac
napewno jest to lepsze rozwiazanie od folii na scianach, i jak pachnie ³adnie :lol:
pod³oge napewno zlewal bym woda
 
 

online 
Wys³any: 2008-02-20, 20:52   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
podloge do rozp zawsze zlewam, do wody nie mozna :wink: ew. minimalnie, ale je¶li mamy go³± posadzkê betonow±, to woda od razu wch³onie :mad: trzeba robic tak, zeby nie przedobrzyæ :roll:

a na ¶cianach mam folie po 4z³ i wymieniam je co kolka miesiêcy a mam je wlasnie posmarowane podobnie jak mówi Daniel. tzn szczotk± maluje b. rzadk± wazylin± (mam od kumpla kube³ 30 L). uywali tego kiedy¶ do form czy cos takiego...
próbowa³em te¿ p³yn do kabin, jak ka¿dy wie rewelacja, ale dla mojego przerobu jest za drogi :sad: i nie potrzebuje az takich cudów :wink:
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-02-20, 22:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
danielpainter, bardzo dobre rozwiazanie. sam stosowalem kiedys.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group