Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
Cubson94
Wysłany: 2014-01-04, 16:50   Legalny warsztat lakierniczy
0
UP DOWN

Witam, w tym roku chcę legalnie zarejestrować swój warsztat. Nie mam komory po prostu nowo postawiony garaż z wyciągami ogrzewaniem itd. Jak takie miejsce pracy ma się do legalizacji warsztatu ? Wiem że może być z tym jakiś problem ale przecież większość ludzi pracuje legalnie w takich pomieszczeniach. Bardzo proszę o wytłumaczenie mi ewentualnie pod jaką przykrywką robicie. Szczerzę mówiąc podłamałem się trochę dowiadując się że trzeba uzyskać pozwolenie na lakiernię a wiadomo że warsztat bez profi kabiny nie ma raczej zbytnio szans przez emisję lakierów itd.

hubson85 
Wysłany: 2014-01-04, 22:20   
0
UP DOWN
malarz artysta

zgłoś pod hasłem "kosmetyka samochodowa", "usługi blacharskie","przygotowanie aut do sprzedaży" albo coś w tym stylu, grunt aby nie było w określeniu działalności słowa LAKIEROWANIE. to taniej i łatwiej dostaniesz pozwolenie na coś takiego. A lakierowanie to jakby nie było kosmetyka ;P Poza tym w świetle polskiego prawa do momentu podkładu działasz legalnie, przepisy mówią wyraźnie o pozwoleniu na lakierowanie, a zabiegi poprzedzające nie są objęte jakimś rygorem. Oczywiście zarzuć dobre filtry, bo jak będziesz robił chmurę na zewnątrz śmierdzącą na kilometr i ktoś Cię pod....oli to po zabawie. W takich przypadkach 99% ryzyka to ludzka "życzliwość".

Cubson94
Wysłany: 2014-01-04, 23:44   
0
UP DOWN

Dzięki bardzo w takim razie zgłoszę pod nazwą Naprawa aut powypadkowych. Jeśli ktoś będzie wnikał to powiem że montuje nowe zderzaki maski drzwi itd lub wymieniam.

MAX MAYER 
Wysłany: 2014-01-05, 09:47   
0
UP DOWN

Cubson nie słuchaj głupich rad tylko weż kredyt i zadzwoń do Projektera zrobisz to raz a dobrze :!:

Cubson94
Wysłany: 2014-01-05, 12:58   
0
UP DOWN

Nie chcę bawić się w żadne kredyty mam 19 lat nawet gdybym chciał to i tak bym go nie dostał.

KK 
Wysłany: 2014-01-05, 13:47   
0
UP DOWN

No na 1mln zł i będziesz spłacał całe życie. Najlepiej pod hipotekę swojego domu i rodziców.
:fiu:

Lackdoctor 
Wysłany: 2014-01-05, 13:51   
0
UP DOWN

Pytanko...
Który z nas ma w pełni legalny warsztat lakierniczy ?
Bo znam kilku co ma działalność ale to mały % userów obu for.
Jeszcze mniej jest userów co mają legalne lakiernie z formalnościami itd.

A ile jest osób co mówią o profi i legalności a szarpią szarą strefę jak Reksio boczek... ale to tam, na drugie forum wpadnij a podpowiedzą jak to robić :fiu: :fiu: legalnie.

hamir 
Wysłany: 2014-01-05, 14:02   
0
UP DOWN

KK napisał/a:
na 1mln zł i będziesz spłacał całe życie.
ale za to dzieci juz beda na gotowym ^^ :spoko:

hubson85 
Wysłany: 2014-01-05, 14:07   
0
UP DOWN
malarz artysta

MAX MAYER napisał/a:
Cubson nie słuchaj głupich rad tylko weż kredyt

i to jest ta z tych mądrych rad ^^
na rozruch jak znalazł :spoko:

hamir 
Wysłany: 2014-01-05, 14:11   
0
UP DOWN

Jak to PROJEKTER poczyta :x: to nam :rozga: ^^

hubson85 
Wysłany: 2014-01-05, 14:22   
0
UP DOWN
malarz artysta

no co, przecież nie było pytania jak otworzyć legalną lakiernie tylko jak sobie uprościć "procedurę legalizacji" :D że troszkę "boczkiem" nie znaczy że musi tam mieć jakąś bardachę. a poza tym żeby wszyscy się tak uczciwie przepisów trzymali... że nie wspomnę o podatkach ;P

KK 
Wysłany: 2014-01-05, 14:24   
0
UP DOWN

Jutro jadę do prowidentu. 1mln zł i 40% odesetk.... cholera, braknie gospodarki.

hubson85 
Wysłany: 2014-01-05, 14:43   
0
UP DOWN
malarz artysta

KK napisał/a:
Jutro jadę do prowidentu. 1mln zł i 40% odesetk.... cholera, braknie gospodarki.

ale legalnie bedzie :cool:
weź od razu bańkę więcej na nowe technologie, bo zanim to spłacisz to będą Cię wspominać jak teraz tych co minią malowali ^^

łysy73 
Wysłany: 2014-01-05, 15:38   
0
UP DOWN

hamir napisał/a:
KK napisał/a:
na 1mln zł i będziesz spłacał całe życie.
ale za to dzieci juz beda na gotowym ^^ :spoko:

Tak.
Odziedziczą kredyt w spadku.
Bądź już jego windykację.

łysy73 
Wysłany: 2014-01-05, 15:46   Re: Legalny warsztat lakierniczy
0
UP DOWN

Cubson94 napisał/a:
Witam, w tym roku chcę legalnie zarejestrować swój warsztat. Nie mam komory po prostu nowo postawiony garaż z wyciągami ogrzewaniem itd. Jak takie miejsce pracy ma się do legalizacji warsztatu ? Wiem że może być z tym jakiś problem ale przecież większość ludzi pracuje legalnie w takich pomieszczeniach. Bardzo proszę o wytłumaczenie mi ewentualnie pod jaką przykrywką robicie. Szczerzę mówiąc podłamałem się trochę dowiadując się że trzeba uzyskać pozwolenie na lakiernię a wiadomo że warsztat bez profi kabiny nie ma raczej zbytnio szans przez emisję lakierów itd.

Lakiernia to nie tylko kabina.
Nie wiem czy przypadkiem owa kabina nie jest aby najłatwiejszą "przeszkodą" do przebrnięcia.
Jeśli nie jesteś pewien to już legal lakiernia odpada bo odpada ona nawet u większości tych co są jej legalności pewni.
Na te tematy najwięcej wie Robert ale musisz poszukać w tematach bo nawet pobieżnie i w wielkich skrótach są tych tematów tomy a nikt nie będzie tego pisał po raz kolejny.
Samo czytanie zajmie Ci ładnych kilka dni a trzeba pamiętać że żyjemy w debilnych czasach i w jeszcze durniejszym kraju i to co zostało napisane pół roku temu może już być tylko częścią nowych wydumek.

Szczerze to odpuść wpis z lakiernią i wpisz coś z naprawą aut czy kosmetyką - nie wiem jakie teraz są wpisy PKD a sprawdzać mi się nie chce.

Najlepiej poproś o podpowiedzi na PW a nie w otwartym poście. Ale tak czy siak je sprawdź.

jackcl55 
Wysłany: 2014-01-08, 04:11   
0
UP DOWN

: witam ja jestem w trakcie przbudowy budynku gospodarczego na profesionalna lakiernie mam dobrego architekta co wszystko mi zalatwia :spoko: pozdrowka

jackcl55 
Wysłany: 2014-01-08, 06:36   
0
UP DOWN

stanowisko do polerki juz prawie gotowe

20140104_145040.jpg
Plik ściągnięto 1299 raz(y) 1,37 MB

jackcl55 
Wysłany: 2014-01-08, 06:43   
0
UP DOWN

start przebudowy

20131118_154655.jpg
Plik ściągnięto 242 raz(y) 1,38 MB

hubson85 
Wysłany: 2014-01-08, 09:48   
0
UP DOWN
malarz artysta

udało Ci się uzyskać pozwolenie bez kabiny/komory? Czy troche na "skróty"?

jackcl55 
Wysłany: 2014-01-08, 16:35   
0
UP DOWN

kabina i wodne lakiery ^^

Cubson94
Wysłany: 2014-01-14, 13:46   
0
UP DOWN

i pod jakim hasłem zgłaszasz działalność ? Myślę że jak zgłoszę Naprawa Aut Powypadkowych to nie będzie jakiegoś problemu bo przecież nie ma tu nic o lakierowaniu

jackcl55 
Wysłany: 2014-01-15, 03:49   
0
UP DOWN

robie zmiane budunku gospodarczego typowo pod lakiernie musi byc jedno stanowisko do przygotowki z wentylacja kabina z papierkami CE w socialnym kibelek i prysznic i nie obchodzi ich ze sam niby bedziesz robil :spoko:

noxes
Wysłany: 2014-02-13, 19:22   
0
UP DOWN

Zgłoś jako mechanika/ naprawa samochodów uszkodzonych i git.
Co by dalej być krytym możesz lakierować lakierami przemysłowymi to jest to samo co do samochodów tylko pod inną nazwą.
Wiele osób tak ma i jeśli masz ok sąsiadów to nikt Ci nic nie zrobi.

PROJEKTER
Wysłany: 2014-02-18, 12:42   
+2
UP DOWN

Przeczytałem .... i pozostaje tylko zawyć nad waszą głupotą, może nie wszystkich z uczestników tej dyskusji ale z pewnością co niektórych i zamieszczonych tu wypowiedzi

Chciałbym np. zobaczyć te przepisy na które się powołała kolega :

hubson85 napisał/a:
zgłoś pod hasłem "kosmetyka samochodowa", "usługi blacharskie","przygotowanie aut do sprzedaży" albo coś w tym stylu, grunt aby nie było w określeniu działalności słowa LAKIEROWANIE. to taniej i łatwiej dostaniesz pozwolenie na coś takiego. A lakierowanie to jakby nie było kosmetyka ;P Poza tym w świetle polskiego prawa do momentu podkładu działasz legalnie, przepisy mówią wyraźnie o pozwoleniu na lakierowanie, a zabiegi poprzedzające nie są objęte jakimś rygorem. Oczywiście zarzuć dobre filtry, bo jak będziesz robił chmurę na zewnątrz śmierdzącą na kilometr i ktoś Cię pod....oli to po zabawie. W takich przypadkach 99% ryzyka to ludzka "życzliwość".

Bardzo was proszę ... uważajcie co piszecie ... bo ja mam alergię na durnotę zawodową i kłamstwa wypisywane w postach na zawodowych portalach nawet jak są dla amatorów lakierowania. Szczególnie wkurza mnie szastanie sformułowaniem "TAKIE SA PRZEPISY" :tak: .... wypadałoby cię teraz poprosić o te "wyraźnie mówiące przepisy" Dz.U Nr .... z dnia .... ? Na przyszłość .... ostrożnie w wypisywaniem głupot. Lepiej zapytać.

jackcl55 napisał/a:
robie zmiane budunku gospodarczego typowo pod lakiernie musi byc jedno stanowisko do przygotowki z wentylacja kabina z papierkami CE w socialnym kibelek i prysznic i nie obchodzi ich ze sam niby bedziesz robil :spoko:

To akurat nie są konieczne elementy dla legalnej lakierni .... D.O.U.Ś to jest sprawa niezbędna, Ocena Zagrożenia Wybuchem ... to kolejna, tak jak ... Pozwolenie na wprowadzanie gazów i pyłów, Pozwolenie na odpady ..... bo Deklaracja WE do znaku CE dla komory lakierniczej to raczej mało przydatny papier przy legalizacji lakierni, ale ważniejsze w tym temacie jest to ....

Raz na zawsze zapamiętajcie sobie dwie sprawy :

Temat 1. Zgłoszenie działalności gospodarczej nie ma nic, a nic wspólnego z legalną lub nie legalną lakiernią. Usługi lakiernicze pod względem PKD i Skarbowym prowadzić można na 10 piętrze bloku w środku miast- legalnie. W garażu to nielegalne.
Przestańcie kombinować z tymi zapisami o "nie lakierowani" bo to akurat jest bez żadnego znaczenia. Zapis w Zgłoszeniu Działalności to sprawa dla Urzędu Statystycznego i może trochę skarbowego to tylko deklaracja która nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji w zakresie miejsca wykonywania działalności. Nie widzę problemu z wystawieniem FV VAT na lakierowanie samochodu gdy we wpisie miałbym np remonty budynków, albo produkcja mebli, czy nawet skrajnie krawiectwo. Podatki zapłacone, FV zaksięgowana ... co najwyżej U. Statystyczny się wkurzy. To zupełnie nie ta bajka o "legalnej lakierni".

Dlatego jak ktoś kombinuje z wpisem do ewidencji żeby uniknąć kosztów legalizacji warsztatu .... to jest zwyczajnym głupolem i do tego leniwym skoro nie chce mu się pogrzebać w internecie i skapować że "legalnie" to jest wtedy gdy się spełnia 100 % wymogów określonych dla danej działalności w odrębnych od siebie aktach prawnych ( ustawach i rozporządzeniach, a nawet uchwałach ) 90 % zgodności z przepisami to nadal w 10 % obiekt, lub działania niezgodne z przepisami. W jednych przypadkach kończy się ostrzeżeniem w innych mandatem, a w jeszcze innych karą administracyjną zamknięciem "niby lakierni" .... karą, która w przypadku poważnej przebudowy garażu lub bud. gospodarczego sięgać może 50 000 zł pomimo konieczności przywrócenia stanu poprzedniego. W takich przypadkach gdy wykłada się kasę na zakup sprzętu i remont wnętrz znacznie lepiej jest wziąć kredyt. "Legalna lakiernia" to pojęcie które w większości dotyczy obiektu jego wyposażenia i terenu lokalizacji, a nie Wpisu do Ewidencji D.G

Czy legalizować lakiernie ? .... Z mojego punktu widzenia to kompletnie mi to wisi, kto co zrobi. Durnych ryzykantów jest na świecie pełno. Jedni jeżdżą 200 km/ h po mieście inni myślą że są nieśmiertelnymi wybrańcami losu. Głupota płynie często z mózgu kąsanego przez biedę, a z biedy nie ma sukcesów zawodowych. Nikt z was niczego nie osiągnie gdy będzie działał w sprzeczności i wbrew obowiązującym przepisom niezależnie od tego jak będą one durne, nieżyciowe, kosztowne i utrudniające wam życie. Nie ma innej drogi jak to ma być warsztat i firma, a nie szczurza nora i lewe interesiki za stówkę.

Nie moja wina, że żyjemy w środku zjednoczonej Europy w której świnie muszą mieć zabawki w chlewie, a ludzie czekają na wizytę u lekarza dwa lata i umierają w poczekalniach. Nie moja wina, że obowiązujące w kraju nad Wisłą przepisy są głupie nie życiowe, wzajemnie się wykluczające i wymierzone przeciwko własnym obywatelom. Wy lakierujecie samochody, Ja załatwiam legalizacje lakierni. Taki zawód. Przyjmuje do wiadomości zmianę kolejnych przepisów i działam zgodnie z nimi na korzyść każdego, kto organizuje legalny obiekt.

Głupcem jest każdy z was kto wykłada kasę na inwestycję, a jedna decyzja urzędowa zakończy jego działalność, marzenia i plany .... nie wspominając o kosztach i karach których zapłata jest nieunikniona. To nie bank z którym można negocjować. To bezduszna machina urzędnicza i przepisy które zniszczyły życie nie jednego Obywatela. Nikt nie będzie się nad wami litował. Jeden raz - niezadowolony klient .... jeden niezadowolony sąsiad i koniec marzeń. Często po kilku latach prowadzenia dzikiej działalności i tysiącach wydanych na sprzęt i modernizacje pomieszczenia. Niestety ale koszty legalizacji obiektu które zaczynają się od ok. 20 tyś złotych trzeba przyjąć na klatę jak opłatę urzędową lub haracz dla mafii państwowej za to że prowadzi się w tym kraju działalność gospodarczą. Tu dodam ... w każdej branży. 80 % wymogów i kosztów, które dotyczą lakierni, dotyka też innych rodzajów działalności bo wiele wymogów wynika z tych samych przepisów. Mechanika samochodowa, stolarnia czy jakaś produkcja ... to takie same "schody" jak lakiernia. Przed wami ostanie 5 lat dotacji unijnych. Potem koniec. Kto nie skorzysta może sobie tylko potem pogadać jak ci co nie wzięli wielkich kredytów za Gierka przed mega inflacją. ^^

Temat 2. Zanim zaczniecie wymyślać durne teorie i historyjki dla urzędników to "weźta się zastanówta " nad tym czy urzędnik prowadzący kontrolę to jest debil głupszy od was, czy cwaniak który takich kontroli wykonał setki, przepisy ma w jednym paluchu, a debilnych historyjek słyszał w życiu już tysiące ?. W trakcie kontroli przeciwko wam i waszym nielegalnym lakiernią stanie cały aparat kontrolny i sztab szkolonych specjalistów od tego jak was skopać do krwi. ... od razu napiszę że ten sztab ma w odbycie to ilu ludzi zostanie bez pracy i ile dzieci umrze z głodu na skutek ich arbitralnych decyzji. Ma to w odbycie i zawsze miał - taki to "dziki kraj" cytując Ministra Sportu. Urzędnicy są od egzekwowania przepisów prawa ... to władza wykonawcza. Wydaje się wam że ktoś się zlituje, albo będzie analizował indywidualnie wasz przypadek ?

Ci z was którzy myślą że są nietykalni, abo niewidzialni to zwyczajni ślepcy i samobójcy. Tik, tak .... tik, tak :tak:

Takie są zasady życia w społeczności UE. Takie jak widzicie w koło. Komu się nie podoba może lakierować samochody w Afryce, albo w Azji. Nie macie wpływu na zaostrzane w Brukseli i Warszawie przepisy, a nwet cieniutki wpływ na te uchwały które wydaje prezydent czy wójt lub rada miasta / gminy. Możecie się dostosować ... cierpieć, żyć i inwestować spokojnie, albo jak złodziej siedzieć cicho w norze licząc dni w których "psy gończe" was jeszcze nie dopadły. Wy nie znacie statystyki. Wydaje się wam że jak dwa, czy pięć lat malujecie pokątnie i się udało to jest to już stan stały. Taki na zawsze. Który z was zdaje sobie sprawę z tego że zniszczyć was może nawet .... Urząd Celny ... w zakresie akcyzy na olej opałowy. :tak:

Zapytajcie kolesia który wsiada rano do samochodu i jedzie do pracy czy wie że dziś zginie w wypadku ? :shock: Niemożliwe !!! .... a jednak codziennie "ktoś" w tej drodze do pracy ... ginie, a czasami w samej pracy.

Pusty łeb + brak wyobraźni + bieda + arogancja ....to mieszanina, która zawsze prowadzi do tego samego celu. To tylko kwestia czasu. Każdy z was ma mózg ... jedni używają go do myślenia i analizowania .... inni tylko do kontrolowania odruchów fizjologicznych. Nie moją sprawą jest marszczyć wam korę w czaszce. Odkąd pamiętam zawsze na forach internetowych było pełno durnych samobójców i garstka tych zdrowo myślących. Czas jednak płynie i pokazuje że ci co tak się wypinali publicznie na formalności na zasady technologiczne na markowe narzędzia albo mądrzeli, albo kończyli jako gównozjady. Każdy z nas jest "kowalem własnego losu". To decyzje jakie w życiu podejmujemy prowadzą nas finalnie do miejsca gdzie dochodzimy pod koniec własnego życia. Owszem jest czas na błędy .... zdarza się czasami podjąć głupią,a nawet durną decyzję pod wpływem głupich, czy durnych porad.
Jednak takie decyzje prowadzą na skraj urwiska, a nie do krainy szczęśliwości.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Firma

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi