Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Hincó
Wys³any: 2014-01-07, 00:41   "Pompa sprê¿arkowa" do silnika 3kw do 1000z³
0
UP DOWN

Posty: 10
Witam,
Przewertowa³em google aby uzyskaæ odpowied¿ czy pompy jak te z aukcji
http://allegro.pl/pompa-s...3816402039.html
www.sumake.com/LB-40-3_cid118.html
Sa warte tych pieniedzy?
Oglada³em dok³adnie w tym sklepie te pompy i sprzedawca twierdzi ze sa firmy magnum
W sklepie obok ze to lacme/walter/atmos
Tak naprawde chiñskie sumake, prawda?
Jednak nigdzie nie spotkalem sie z z³± opini± na ich temat
Troche tansze ale i mniej wydajne sa Abac a39b
Pierwotnie to my¶la³em ze to alfa i omega kompresorów w tej cenie
http://allegro.pl/pompa-s...3831204484.html
Sa te¿ marki OMA któr± sprzedawcy uto¿samiaja z Abac
Jest tez marka fini...
Jest tez kupa innych ktore narazie nie biorê pod uwagê

Kompresor robie do sporadycznych zastosowañ jednak dosyæ wymagaj±cych typu malowanie maszyn, piaskowanie okazjinalne i pneumat czêsto
Bañka 150l i osprzêt 1/2cala

Najbli¿ej mi do tej pompy sumake bo mam ja na miejscu i porównywa³em z zamontowana wwalterze i sa chyba te same. Wyglada solidnie ale czy bedzie chodziæ dlugo z przyzwoita wydajno¶ci±?

A39B vs Lb40-3

Dziekuje za jakiekolwiek sugestie.
Pozdrawiam
 

KK 
Wys³any: 2014-01-07, 00:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Sumake to niby Tajwan.
Co Ci mogê o nich powiedzieæ...no dzia³aæ bêdzie. Olej bierze, do¶æ mocno nagrzewa powietrze. Uwa¿aj, ¿eby¶ nie przegrza³.
Jak±¶ przyzwoit± wydajno¶æ ma, ale piaskowaæ to chyba bêdziesz ma³e detale, bo nie widzê tej pompy i piaskowania ram od ciê¿arówek itd. Minimum musia³by¶ mieæ pewnie z 600-1000l wydajno¶ci. Tym bardziej ten Abac i piaskowanie to dwa odrêbne tematy.

Ta pompa sumake gdzie¶ w necie w sklepie by³a jeszcze taniej. Nie pamiêtam adresu www.
Jak nie masz kasy na nic innego to we¼ j±, albo Abaca, ale o wydajno¶ci minimum 400l/min.
 
 

Hincó
Wys³any: 2014-01-07, 06:01   
0
UP DOWN

Posty: 10
KK napisa³/a:


Ta pompa sumake gdzie¶ w necie w sklepie by³a jeszcze taniej. Nie pamiêtam adresu www.
Jak nie masz kasy na nic innego to we¼ j±, albo Abaca, ale o wydajno¶ci minimum 400l/min.

Z tego Abaca 400l nie wyjdzie chyba.

A sklep mo¿e ten
http://skleptechniczny.pl...-lmin-p490.html
Do negocjacji- ten te¿ mam w pobli¿u
Zasys wg dokumentów ma 550l
Na stronie maja ¶redni± w zale¿no¶ci od silnika

A na stronie sumake jeszcze co innego...
Ciekawe jakie tak naprawde obroty ona wytrzyma...

Czyli sumake niedbale sk³adane i z chiñskimi tolerancjami ze pluje olejem itd?
Mo¿e by dac dodatkowy wentylator?
 

KK 
Wys³any: 2014-01-07, 11:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Cena ch³opie mówi sama za siebie. 800z³ i chcesz mieæ pompê zrobion± w tolerancji, to tajwan, nie oszukujmy siê. Pomy¶l ile kosztuje jej wytworzenie w Tajwanie. Z 300z³?
Mia³em Waltera GK z t± pomp± i na nieszczêsnej butli 100L, wiem co mówiê.

Jak Ciê nie staæ na nic innego to we¼ Sumake lub Abac, ale to bêdzie chyba ju¿ silnik 4kw(przy ABACU). Osobi¶cie bym wola³ na dzi¶ dzieñ ABACA.
Nie pamietam ju¿ wydajno¶ci Sumake, ale chyba strzelam 420l/min realnej.
 
 

Mlody24
Wys³any: 2014-01-07, 12:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 45
Witam, pod³aczê siê pod temat bo szukam zamiennika sprê¿arki do 3jw60 namie¿y³em sprê¿arkê:
http://allegro.pl/sprezar...3831831531.html
Mo¿e kto¶ z kolegów spotka³ siê z t± sprê¿ark± :?: s± te¿ podobne tylko ¿e czarne prawie w tej samej cenie niby o wydajno¶ci 350 l/min chyba na ssaniu.
Nie wiem co wybraæ bo remont 3jw6- mnie przera¿a. :shock:
Przekalkulowa³em ¿e chyba bêdzie lepiej wymieniæ sprê¿arkê na now± ni¿ remontowaæ 3jw60 (cylindry zaworki t³oki itd..... :sciana: ).
Wiadomo, ¿e przerobiê silnik i sprê¿arkê ale ca³a reszta by zosta³a. Wydajno¶æ jaka mi potrzebna to ok 350 l/min (sporadyczne lakierowanie auta plus ma³a pneumatyka)
KK napisa³/a:
Mia³em Waltera GK z t± pomp± i na nieszczêsnej butli 100L, wiem co mówiê

Do "KK" jak± dok³adnie maia³e¶ pompê Waltera GK? bo ostatnio ogl±da³em GK 420 fajna i zgrabna http://sklep-pneumatyczny...y-walter-gk-420
taka by mi najbardziej odpowiada³a :spoko:
 

Vesto43
Wys³any: 2014-01-07, 15:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 43
M³ody24, zastosuj abaca b5900 je¶li ju¿ chcesz wydawaæ wiêcej jak tysiaka. Maj±c silnik 2,2kW z aspy bêdziesz musia³ daæ malutk± szajbê, 100mm ¿eby sobie z t± sprê¿ark± poradzi³. To by by³a dobra opcja pod pó¼niejsz± rozbudowê. Czyli zmianê silnika na 4kW.
Je¶li chcesz zachowaæ ten silnik, to wystarczy sprê¿arka A39B która jest du¿o tañsza i przy 1350 obr powinna mieæ realne 340l a to i tak wiêcej ni¿ 3jw60 po remoncie. Lecz osobi¶cie wola³ bym zrobiæ to na 1100-1200 obr, ¿eby silnika przypadkiem nie zamêczyæ. I sama sprê¿arka równie¿ odwdziêczy siê d³u¿sz± ¿ywotno¶ci±. Reszta rzeczy to ju¿ rze¼ba z zamocowaniem silnika ko³nierzowego, odpowiednie szajby i przy³±cza.

PS. Abac podany wy¿ej to sprzêt przystosowany do max. 10 bar, je¶li zrobisz to na 8 bar, to ¿ywotno¶æ bêdzie jeszcze d³u¿sza.
 

Hincó
Wys³any: 2014-01-07, 16:06   
0
UP DOWN

Posty: 10
Abac ma mniejsza wydajnosc ale kosztuje troche mniej.
Sumake ma ok 550zasys a abac 490.
Czy niezaleznie od producenta wydajnosc na wydmuchu zawsze bedzie ta sama? Tzn dwie rozne sprezarki o zasysie powiedzmy 500l i kazda bedzie miec na wylocie np 400?
Bo teoretycznie role moze odgrywac tutaj temperatura zasysanego,powietrza ktora w abacu moze byc wyzsza z racji jedenej glowicy.
Np sumake ma 550 ssanie wylot 420 jak piszecie, czyli 130 mniej
Abac 490 do 340- 150 mniej
Czy abac'ki pluja olejem jak sumaki?
I jezeli te no name na allegro to faktycznie sumake to moga miec przy wiekszym silniku nawet 650 na wej¶ciu
Wiec wypadaja cenowo lepiej o ile na stronie producenta nie ma bledu
http://www.sumake.com/LB-40-3_cid118.html
Z koleji w sklepach ulotki do,sprezarki zawsze podaj± 549l na wejsciu i obroty 1200
Tylko czy to to samo w takim razie? Jakie sumak ma miec obroty max?

I wa¿ne pytanie na koniec
Jak z czesciami do,tych pompek? Sa osiagalne i w przyzwoitej cenie?
 

KK 
Wys³any: 2014-01-07, 17:20   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Mia³em Waltera gk 530. 3 T³oki, silnik chyba 3kw tam by³.
Czê¶ci do Waltera chyba tañsze, ale jak co¶ padnie np cylinder, t³ok to i tak nie za bardzo warto babraæ siê w remont, skoro nowa pompa 850z³ z vat, a bez niego, sami policzcie.
Ogólnie z zamiennych czê¶ci idzie kupiæ wszystko, ale jest drogo.
O jakimkolwiek nadwymiarowym t³oku lub szlifie mo¿na zapomnieæ.

Mia³em te¿ pompê Abac 6000, któr± koledze sprzeda³em. To ju¿ wydajno¶æ konkretna. S± dwa warianty Abaca, z obrotami 1100, i 1400. Wydajno¶æ ro¶nie, ale te¿ ro¶nie zu¿ycie.
Ten 5900 mo¿na spokojnie kupiæ, wydajno¶æ wystarczaj±ca do podstawowych spraw. Jakby¶my jej dali obroty na poziomi 1100 to ¿ywotno¶æ te¿ bêdzie du¿a.

Co do Sumake to tam s± ni¿sze obroty, chyba z 1200 o ile mnie pamiêæ nie myli, i przy tych obrotach jest wydajno¶æ taka jak producent pisze lub na allegro.

Jeszcze jedno. We¼cie nalejcie za du¿o oleju do pompy sumake, np o 0,5cm
to ten olej bêdzie zaraz wypchany w zbiornik, a potem w wê¿e :D
Kiedy¶ sobie nala³em wiêcej, ¿eby co tydzieñ nie dolewaæ... to mi filtry CKD zala³o :D

Osobi¶cie mam teraz sprê¿arkê Airpol N30. Ju¿ dosyæ zabawy.
 
 

Vesto43
Wys³any: 2014-01-07, 17:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 43
Hincó, ta sprê¿arka z pierwszego linku, pierwszego posta to raczej nie jest Sumake. A ju¿ napewno nie ten model który przytaczasz ze strony sumake. W innym miejscu jest wlew oleju. Jak chcesz siê bawiæ w chiny i tajwany. To szukaj sprê¿arki DP1000, do niedawna jeszcze by³y na allegro. Wydajno¶æ ok 982l/min przy 1050obr. Dobierasz prze³o¿enia na 550obr ¿eby silnik 3kW sobie z tym poradzi³. Mo¿esz te¿ poeksperymentowaæ i zrobiæ to na 700obr z tym ¿e trzeba za³o¿yæ zabezpieczenie przeci±¿eniowe na silnik. I ta DP1000 w takim zestawieniu bêdzie mia³a rewelacyjn± ¿ywotno¶æ. Jedna taka, jest u¿ywana w warsztacie po s±siedzku i ¿yje ju¿ 5 lat bez remontu. Jedyny minus jest taki ¿e siê zarzyga³a olejem wokó³ korpusu.

Je¶li nie chcesz siê bawiæ w chiny i tajwany to zak³adaj abac b5900. Do tego szajba na silnik 130-140mm ¿eby nie wyzion±³ ducha. Cokolwiek by¶ nie wykombinowa³ z silnika 3kW wiêcej nie wyci¶niesz jak 350-400 l/min na wyj¶ciu. Ale zak³adaj±c Abaca mo¿esz w przysz³o¶ci zmieniæ silnik na 4 lub 5,5kW i dzia³aæ na max obrotach 1400. Wtedy bêdziesz mia³ 550l/min na wyj¶ciu.
 

KK 
Wys³any: 2014-01-07, 20:12   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Mój Walter te¿ dzia³a³ i to jak. Pochodzi³by na pewno kilka lat, tylko po co sobie nerwy psuæ jak lakierujesz i syfu pe³no.
 
 

Hincó
Wys³any: 2014-01-07, 20:52   
0
UP DOWN

Posty: 10
Tam tylko zdjecia sa pomylone, oglada³em j± na ¿ywo bo ten wlew oleju i rozchylenie garów by³o inne ni¿ na stronie sumake i chcia³em to sprawdziæ,
W dokumentacji przy sprezarce dla silnika 3kw bylo 549 na ssaniu jak co¶. Jest tez podane dla silnika 2,2.sprzedawcy podaj± ¶rednia wydajnosc dla tych dwoch silników. A na stronie sumake jeszcze co innego jest....
Te dwu stopniowe abaki to juz za drogie chyba. B4900 to,ok 1250z³....
Na stronie abac dla b4900 powinien wystarczyæ silnik,3kw
http://www.abacpolska.pl/...e-pompy-olejowe
Sprzedawcy allegro,pisz± 3-4kw...
W takim razie bez sensu kupowaæ a39B....
Czy OMA to podróba ABAC?

A czy znacznie obni¿one obroty nie zaszkodz±?
Czy pompy powietrza maj± kana³ olejowy w korbie przez który idzie olej do pier¶cieni?
Bo jak tak jest to ni¿sze obroty oznaczaj± s³absze smarowanie....

Wiec abac jest ok?
 

KK 
Wys³any: 2014-01-07, 21:53   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Kup co chcesz, nikt Ci nie powie co masz wybraæ. Ja bym dozbiera³ i wzi±³ wiêkszego Abaca.

Rady zosta³y udzielone.

Te sprê¿arki przecie¿ maj± smarowanie rozbryzgowe tak¿e mowy o ¿adnej pompie oleju nie ma. Dlatego s± do dupy i trzeba dbaæ o stan oleju.

Moja ma pompê olejow± i ona smaruje wszystko.
 
 

Hincó
Wys³any: 2014-01-07, 23:03   
0
UP DOWN

Posty: 10
B4900 jest ok?
Nawet do banki 150?
Ewentualnie widzialem na alle banki z pompek marketowych 50l to mozna by dolaczyc do grubszej roboty...

Ja z koleji nie wiem w czym ale jeszcze na studiach sk³ada³em jakies urz±dzonko chyba z dziedziny motoryzacji gdzie odpowiednie ukszta³towanie korbowodu pozwala³o na pompowanie oleju do tloka.
Wiec to troche lipa w tych pompach...
 

Vesto43
Wys³any: 2014-01-07, 23:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 43
B5900, czytaj dok³adnie. B4900 jest ma³o op³acalne bo dok³adasz troszku kasy i masz ju¿ b5900 z wydajno¶ci± 653l/min na wej¶ciu. Jak nie masz kasy to bierz tego B4900. Tylko licz siê z tym ¿e toto bêdzie musia³o krêciæ siê na 1400 obr, by da³o tyle powietrza co tam pisz± w katalogach. Do pneumata i malowania da radê. Tylko z piaskowaniem gorzej, bo w sumie to nawet b5900 to i tak do piaskowania ma³o. A tak ogólnie to kup se szczotki druciane.
 

marer 
Wys³any: 2014-01-08, 00:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 285
Sk±d: Podkarpacie
Witam
Ja ostatnio zakupi³em B5900 do bañki 200 litrów.
Prze³o¿enie da³em takie jak zalecali w ABAC.
Osobi¶cie dzwoni³em do nich i pyta³em czy nie lepiej daæ mniej jak 1400 obrotów .
Uzyska³em odpowied¼ ¿e proszê daæ tak jak zalecamy, czyli 1400 obr/min.
Te¿ mia³em ró¿ne przemy¶lenia, ¿e dam mniej to bêdzie lepiej itd.
U mnie bañkê 200 litrów od 0 do 9 atmosfer pompuje równe 3 minuty, wiêc s±dzê ¿e jest ok.
Bierz ABAC i nie zastanawiaj siê .
 
 

Mlody24
Wys³any: 2014-01-08, 10:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 45
Skusili¶cie mnie na tego ABAC-a B5900 powiedz tylko "marer" ile da³e¶ za t± pompê i gdzie kupi³e¶?
Postanowi³em dozbieraæ kasy i wywaliæ zepsut± 3jw60 skombinuje silnik 4kw 2800 obr dam sajbê zeby pompa mia³a 1200 obr (powinna trochê d³u¿ej po¿yæ i ci¶nienie max na 7bar) :cool: . Zastanawia mnie jedno czy zrobiæ now± pojedyñcz± ch³odniczkê do tej pompy podobn± do tej w asp :?:
 

marer 
Wys³any: 2014-01-08, 10:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 285
Sk±d: Podkarpacie
Mlody24,
Daj obroty tak jak zaleca ABAC.
Ja do nich dzwoni³em i da³em prawie 1400 obr/min.
Pompê kupi³em kupczyka i te¿ jak pyta³em o obroty to mi zalecali 1400.
Nie mo¿na tak my¶leæ ¿e jak bedzie wolniej chodziæ to bêdzie nie zniszczalna.
Z drugiej strony popatrz tak: Jak bêdzie wolniej chodziæ to:
Bêdzie mia³a s³absze ch³odzenie i bêdzie siê bardziej grzaæ.
Bêdzie wolniej krêciæ i zarazem s³abiej rozbryzgiwaæ olej i gorzej smarowaæ :)
Kiedy¶ i tak siê zu¿yje i tak nie ma cudu .
Wiêc dawaj 1400
 
 

Mlody24
Wys³any: 2014-01-08, 11:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 45
Powiedz mi "marer" jak wygl±da zu¿ycie oleju w tej pompie :?: czy pluje do przewodów?
Mo¿e kto¶ z kolegów jeszcze posiada tego typu pompê niech siê wypowie na jej temat mo¿e byæ te¿ model ni¿szy :help:
 

Vesto43
Wys³any: 2014-01-08, 11:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 43
M³ody24, b5900 ma do¶æ spor± ch³odnicê wstêpn±, ale w praktyce wychodzi tak ¿e temperatura pojawia siê tam gdzie jest pierwsze zwê¿enie w dolocie do butli. U mnie to jest na zaworze zwrotnym (1/2", niestety ma za ma³y przekrój). Na twoim miejscu wkrêci³ bym nypel redukcyjny z 1-1.4" na 3/4", trójnik i zwyk³ymi wê¿ami 16mm poprowadzi³ bym do dwóch ch³odniczek z aspy, tak jak by³o fabrycznie w butli. Jak chcesz zrobiæ to na max 7 bar to bêdzie chodzi³a latami. U mnie przy klepaniu butli 100l od 0 do 7 bar to siê robi lekko ciep³a.
 

Mlody24
Wys³any: 2014-01-08, 11:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 45
My¶la³em o wykonaniu ch³odniczki na rurze miedzianej tylko na³ozyæ na ni± te u¿ebrowanie z asp. Wielko¶ciowo wygl±da³o by to tak ¿e te dwie od asp by³y by po³aczone w jedn± z jednym zbiornikiem, do³o¿y³ bym elektrozawór spóstowy który s³u¿y³ by za zawór odprê¿aj±cy takie dwa w jednym :?:
na koñcu zawór zwrotny 1" z grzybkiem mo¶iê¿nym bo butli pod³aczenie do ewj¶cia z boku butli w orginalny dekiel, a nie z góry z otworem 18mm(za¶lepiæ)
Co Wy na to :?:
 

KK 
Wys³any: 2014-01-08, 12:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Pomys³ z ch³odnicami jest jak najbardziej wskazany. Bêdzie ³atwiej wy³apaæ syf z powietrza.
 
 

Mlody24
Wys³any: 2014-01-08, 12:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 45
Mam propozycje do rozpoznania co my¶licie o tym
http://allegro.pl/sprezar...3843680318.html
630 litrów na wej¶ciu to na wyj¶ciu ok 510 no i silnik 3kw by wystarczy³, produkcja w³oska.
Do¶æ atrakcyjna cena poruwnuj±c ABAC :?: :?: :?:
By³a by to dobra propozycja dla kolegi "Hincó" :?:
 

Hincó
Wys³any: 2014-01-08, 13:05   
0
UP DOWN

Posty: 10
Tylko co to za firma ta Effebi
Cenowo jak sumake w sumie..A jakby wieksze sumake
http://allegro.pl/pompa-s...3832926920.html
I ni¿sze obroty ?

Czyli g³ówny problem tych chinoli to plucie olejem?
Plus dla mnie taki ze mam iserwis z czesciami na miejscu
  
 

Mlody24
Wys³any: 2014-01-08, 13:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 45
Wydaje mi siê ¿e jako¶æ chyba lepsza jak China (wyprodukaowanego sumake) no niewiem niech kto¶ jeszcze siê wypowie. To tylko propozycja :?:
Tu jest strona producenta http://www.compressoritoscanaumbria.com/
 

Vesto43
Wys³any: 2014-01-08, 14:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 43
Ale wy kombinujecie. Jak Qñ pod górkê.
Do chinoli za 5 lat nie kupicie czê¶ci bo akurat bêdzie tyle nowego dziadostwa ¿e lepiej siê op³aci kupiæ ³adn± ¶wiec±c± nówkê. Ju¿ nie wspomnê o tym ¿e po roku bêdziecie smarowaæ olejem pistolety a pod koniec eksploatacji bêdziecie siê u¿eraæ z rozpadaj±cym siê gratem.
M³ody, po co se utrudniasz z tymi ch³odniczkami? Nie mo¿na zwyczajnie pod³±czyæ sprê¿arki do starych i sprawdzonych? Ta Effebi to jednostopniowa sprê¿arka wiêc zastanów siê co chcesz.

Ogólnie, rópta co kceta.
 

Hincó
Wys³any: 2014-01-08, 14:43   
0
UP DOWN

Posty: 10
Ja kupilem b4900 :)
 

Mlody24
Wys³any: 2014-01-08, 16:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 45
Dobra dobra ok popieram lepsza ta b5900 lub 4900 któr± kolega Hincó kupi³.
A co do ch³odniczek to co¶ jeszcze pomy¶lê jak je wykorzystaæ :fiu:
 

marer 
Wys³any: 2014-01-08, 21:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 285
Sk±d: Podkarpacie
Mlody24,
Ja ch³odnicê wykona³em z rury do któr± sobie za³atwi³em .
Jest to rura stalowa oblana p³aszczem aluminiowym z u¿ebrowaniem na oko³o.

IMAG2419.jpg
Wygl±da to tak :
Plik ¶ci±gniêto 1159 raz(y) 894.46 KB

 
 

Mlody24
Wys³any: 2014-01-09, 08:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 45
Konstrukcja fajna widzia³em j± w jednym z tematów na forum
Co¶ podobnego bym chcia³ wykonaæ, mam te¿ star± nagrzewnicê wodn± tylko ¿e na metalowych rurkach mysla³em z nich zdj±æ te u¿ebrowanie i w³o¿yæ na rurkê miedzian± aby nie dawæ ju¿ starych rur metalowych które s± zardzewia³e.
My¶lê ¿e dobrym rozwi±zaniem by³o by danie za t± ch³odniczk± zbiorniczka w którym zbiera³ by sie kondensat i jak pisa³em wy¿ej automatyczny spust (silnik przy rozruchu by tak siê nie mêczy³).
Powiedz mi przy okazji ile Ty zap³aci³e¶ za t± pompê (torche du¿o ok 1500 jak na mój budrzet domowy) ¿ona :rozga: karmi³a by mnie przez 3 miesi±ce tylko chlebem i wod± ^^
Hincó daj zdjêcia jak bêdziesz mia³ pompê na zbiorniku albo jaki filmik jak pompuje.
 

Hincó
Wys³any: 2014-01-09, 10:26   
0
UP DOWN

Posty: 10
Powiedzcie po co dawac chlodnice za sprezarka?
To juz sprezarki nie och³odzi jedynie wytraci kondensat szybciej w samej rurce i obni¿y czas nabijania butli-nizsza temp powietrza-ni¿sza objetno¶æ gazu-nizsze ci¶nienie.
Jedynie daæ tam zbiornik na spuszczanie kondensatu albo filtr jak w ¶rubówce.

Jak,za pomne to,upomnijcie sie na pw o film ;)


Po co mówiæ ¿onie, z reszta to,jest inwestycja :) ))
 

Hincó
Wys³any: 2014-06-26, 22:18   
0
UP DOWN

Posty: 10
https://www.youtube.com/watch?v=H6xMTCs3tqY
https://www.youtube.com/watch?v=ZSlcACAPqpw
 

sawmaster 
Wys³any: 2014-06-29, 09:22   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
ja mam pompê z waltera i nie psuje mi siê ani nie pluje olejem
 

Mlody24
Wys³any: 2014-07-17, 11:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 45
Siemka koledzy podzielê siê nowink± i daje zdjêcia ukoñczonego kompresora.
Pompa b5900 silnik 4kw 2800 obr/min budowa jak wcze¶niej pisa³em oparta na baniaku z 3jw60.
Oceniajcie krytykujcie :cool:

Zdjêcie0871.jpg
w trakcie budowy
Plik ¶ci±gniêto 1238 raz(y) 422.28 KB

Zdjêcie0879.jpg
etykieta pompy
Plik ¶ci±gniêto 299 raz(y) 455 KB

Zdjêcie0894.jpg
gotowy
Plik ¶ci±gniêto 688 raz(y) 418.04 KB

 

Robertlodz09 
Wys³any: 2014-07-17, 20:36   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Mlody24 napisa³/a:
Oceniajcie krytykujcie

Nie ma co krytykowaæ jedynie tylko zasugerujê
aby jeszcze wykonaæ os³onê na ko³a pasowe i pasek ;)
 

pitervr6 
Wys³any: 2014-07-17, 21:07   
0
UP DOWN


Posty: 167
Sk±d: rze
zbiornik troche maly ale za to szybciej dobije
 

Mlody24
Wys³any: 2014-07-18, 08:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 45
Os³ona na paski i ko³a pasowe ju¿ zrobiona i to taka która jeszcze lepiej ch³odzi pompê, a dadatkowo przerobiony jest filtr powietrza. :)
Zbiornik w sam raz, jak ostatnio malowa³em forda tranzita to przy malowaniu ci±g³ym ca³ego boku w³aczy³ siê raz mo¿e dwa i to dos³ownie na chwilê.
Czas w jakim nabija butlê od 5,5 do 8,5 atm wynosi 40s bez poboru powietrza z instalacji.
Trochê bêdê musia³ posiedzieæ i doregulowaæ prezostat miêdzy 6,5 do 8,5.
W przysz³o¶ci my¶lê o do³o¿eniu mu drugiego takiego zbiornika, alê my¶lê ¿e to co jest w zupe³no¶ci wystarczy (czê¶ciej siê w³±cza ale na krutko).
Trzeba wzi±æ pod uwagê ¿e np mamy pompê o wydajno¶ci 550l/min pobór powietrza przez pistolet 300l/min wiêc gdy ci¶nienie spadnie to kompresor ma 250l/min aby uzupe³nic ilo¶c powietrza w zbiorniku. Wniosek poco du¿y zbiornik je¶li nie mamy odpowiedniej pompy.
Przy ASP 3jw60 to chodzi³a ona ca³y ca³y czas podczas malowania (plu³a olejem wod±, a o temperaturze nie wspomnê.)
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga