Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
alfa159
Wysłany: 2014-01-12, 02:56   agencja pracy best staff w anglii

czy ktoś może robił przez tą agencje w Anglii? proponują mi prace lakiernika ale sam nie wiem bo są ludzie mówią że nie płacą, że ściągają z Polski do Anglii i obiecują kokosy a potem zwalniają po tygodniu

jak ktoś wie to niech napisze

KK 
Wysłany: 2014-01-12, 03:49   

Nie robiłem w tej agencji. Robiłem w Field Staff Agency i BlueArrow, ale powiem Ci jak wyglądają realia związane z agencjami pracy.

Po pierwsze agencja nigdy Ci nie zapłaci dużo siana. Dlatego, że ona pobiera prowizję od każdej godziny Twojej pracy. Siłą rzeczy idziesz do pracy, na ręke powinieneś dostać 10 funtów, a tu nagle 7/8 ponieważ z 2 funty zabiera agencja. W moim przypadku to było 3 funty.

Druga sprawa jadąc do pracy wyrabiają Ci kartę pracownika, póki jej nie masz to tak naprawdę jesteś h... nie pracownik. To trwa od 2-6 miesięcy zależy jak im się chce działać. Ja radzę wyrobić sobie ją sam, jeśli w miare rozmawiasz po Angielsku(jak już będziesz na miejscu).

Na pomoc jakiegokolwiek Polaka nie licz, chyba, że to Twój ojciec, albo matka. Wciągną Cię w maliny, a na końcu okradną.

Jeśli będziesz pracował nieefektywnie, za wolno, niedokładnie lub szef będzie chory psychicznie i nie będzie mu się podobało jak stoisz to wywalą Cię, a w praktyce po prostu zadzwonią, żebyś nie przyjeżdzał dzisiaj do pracy i finito. I w tym samym czasie zadzwonią do kolejnego oczekującego na telefon. W agencji pracy jest ich kilku na miejsce.

Natomiast jeśli już się zaaklimatyzujesz, i szef Cię doceni, pogadasz z nim, zadbasz o relację, to już tak łatwo Cię nie puszczą pracodawcy. W wielu przypadkach liczy się bardzo relacja Polak - szef Anglik. No i jakbyś chciał igrać z Agencją to nie radzę. Jeśli na lewo się w tej firmie będziesz chciał zatrudnić po czasie, bez udziału Agencji to tak okręcą kota ogonem, że Cię wysiudają i nie znajdziesz pracy w okolicy. Tak jak moi znajomi. Tak jakby Cię nie było. Jedna agencja poda drugiej Twoje dane i Twój nr pracownika i kit, możesz sobie po pizzeriach chodzić roboty szukać.

Także... nie wiem jechać zawsze można, ale jak nie znasz Angielskiego to nie ma sensu.
Jak znasz bardzo dobrze to znajdziesz robotę, tylko pamiętaj, że bez karty pracownika każdy pracodawca woli jak pracownik jest przez agencję. Ułatwia to pracodawcy formalności. Jak już masz nr pracownika(kartę NIN), to możesz z nią iść bezpośrednio do warsztatu i takiego problemu nie ma.

Pozdrawiam

LAKIEROWANKO Strona Główna » POZOSTAŁE » Ogłoszenia » Rodzaj ogłoszenia » Inne

Odpowiedz do tematu