Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
esprit
Wys³any: 2014-01-13, 18:24   prosba o szacunkowa wycene naprawy
0
UP DOWN

Posty: 2
Witam wszystkich. Mam prosbe o szacunkowa wycene uszkodzenia tego samochodu. Slupek D jest przesuniety do wnetrza pojazdu o okolo 2-3 mm. Zderzak do wymiany, a reszta jak widac na zdjeciach. Pozdrawiam i z gory dziekuje!

_MG_2741 (Large).JPG
Plik ¶ci±gniêto 62 raz(y) 39.83 KB

_MG_2734 (Large).JPG
Plik ¶ci±gniêto 97 raz(y) 81.5 KB

_MG_2730 (Large).JPG
Plik ¶ci±gniêto 155 raz(y) 79.32 KB

 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-01-13, 18:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
1000z³
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

pietka81
Wys³any: 2014-01-13, 18:50   
0
UP DOWN

Posty: 25
To Twoje auto, czy wzi±³e¶ do roboty?
 

esprit
Wys³any: 2014-01-13, 20:08   
0
UP DOWN

Posty: 2
To mój w³asny samochód.
 

KK 
Wys³any: 2014-01-13, 21:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
800z³ i kostka smalcu.
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-01-13, 22:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
KK,
Licytujemy w góre a nie w dó³. ;)
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Wasili
Wys³any: 2014-01-14, 12:16   
0
UP DOWN

Posty: 54
Z lakierowaniem do 1000 powiniene¶ siê zmie¶ciæ.
 

Miki
Wys³any: 2014-01-14, 13:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
1000 to za samo lakierowanie. Blacharka min 500z³
_________________
Mart-Dent
 

hamir 
Wys³any: 2014-01-14, 13:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 754
Sk±d: Astana
tysiak robota plus material
 

kalbi 
Wys³any: 2014-01-14, 14:16   
-1
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
1.000 z³ za 3 elementy + mo¿liwe, ¿e drzwi do przecnieniowania!!!, gdzie przy b³otniku jest trochê zabawy to lekko ¿enuj±co niska cena!!! ludzie ceñcie siê i nie piszcie takich farmazonów bo ta kwota to i¶cie g³odowa!
_________________

 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-01-14, 14:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
kalbi,
Wiesz ze jestem realist±, wiêc ceny s± adekwatne do cen rynkowych w mojej okolicy..

Gdybym nie mia³ pracy (mam co robiæ) a sezon jest zimowy, moja cena mog³a by byæ czasem ni¿sza od podanej przez @KK.
¯ycie.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

kalbi 
Wys³any: 2014-01-14, 15:13   
-1
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
ja te¿ jestem realist± i za tak± cenê bym tego nie naprawi³, a powód jest prosty i oczywisty - materia³y za darmo nie s± w sklepie i dro¿ej± z roku na rok po oko³o 5-10 %, a koszty us³ug widzê, ¿e ani drgn± w górê.
Chcia³bym, ¿eby¶ie opisali mi ile czego zu¿yjecie do naprawy tego auta i jaka wyjdzie was kwota za sam materia³! My¶lê, ¿e da siê to okre¶liæ +/- 50z³. To co z tej kwoty pozostanie po odliczeniu kosztów materia³ów oraz pr±du/opa³u bêdzie ¶mieszn± kwot± stanowi±c± Twój marny zysk!
_________________

 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-01-14, 15:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
kalbi napisa³/a:
stanowi±c± Twój marny zysk!

Ameryki nie odkry³e¶.

Dok³adnej to:
koszt naprawy klapy - znikomy, pomijalny,
koszt naprawy zderzaka - chwila klejenia, naprawa lakiernicza miejscowa ( nie mów ¿e musisz lakierowac ca³y zderzak)
b³otnik, ok jest ma³a zabawa i jest to jedyny element przy którym d³u¿sza chwilke trzeba posiedzieæ.

PS.
Ja napisa³em 1000z³ za lakierowanie i... w tym ewentualnie blacharz.
Moja sprawa ile blacharz we¼mie a kwestia materia³ów to po prostu novol (linia profesional)

Wygrzane promiennikiem i ................ gratis polerka ca³ego, taki prezencik od firmy.
Mogê go daæ?
Ba, mogê wnêtrze przepraæ w tej cenie?
Mogê.

Gdy w kolo klientów na lekarstwo to mo¿na o niego powalczyæ.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

kalbi 
Wys³any: 2014-01-14, 15:42   
-1
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
jak to koszt naprawy klapy pomijalny? 0,15 bazy plus podk³ady, papiery, lakier bezbarwny? ta¶ma, czy¶ciwo... itd., masz to za darmo czy jak? czas po¶wiêcony to te¿ za frajer? jeszcze wypolerujesz, wypierzesz i pewnie wyprasujesz w tej cenie tak¿e... Ogólnie to zderzak jest do wymiany, a nie babrania, bo z b³otnikiem wystarczy ju¿ babrania, który i tak powinien i¶æ do wymiany.! ALe co tam nie ma co siê ciskaæ bo ka¿dy orze jak mo¿e ale ceny to wypada³oby podnie¶æ!
_________________

 
 

³ysy73 
Wys³any: 2014-01-14, 15:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Nie ma o co siê Panowie k³óciæ.

Ceny zale¿± i od widzimisiê tego co bêdzie naprawia³, i od cen w jego okolicy, i od tego co ma w danej chwili na stanie do roboty, ale i od tego kto to robi i czym - bo bardzo czêsto chodzi nie tylko czy robi materia³ami dobrymi, czy s³abymi a sk±d je ma.
Nie jest ¿adn± tajemnic± ¿e w gara¿ykach po godzinach normalnej pracy w oficjalnych lakierniach (z ASO w³±cznie o ile nie w szczególno¶ci) zdecydowana wiêkszo¶æ jeszcze dorabia i za materia³y nie p³aci ani centa bo juma je z roboty. Takich przyk³adów sam mogê podawaæ dziesi±tki ze ¶miesznymi gdzie w dziupli ch³opy lakieruj± "wod±" bardzo rzadkiej marki której nikt na mieszalni nie sprzedaje co najmniej w okolicy 200km :D No dziwnym trafem robi± tak± sam± w robocie :D

Ale i w oficjalnych legalnych warsztatach rozrzut cen jest kosmiczny.
Obecnie z braku czasu i chêci na calaka oddajê nazwijmy to (szkielet auta na ko³ach) do podwykonawcy ;) którego znam od lat. I z zapytanych 6-ciu znajomych którym mogê daæ cokolwiek do roboty za t± sam± robotê rozrzut by³ od 5 do 12 tysiêcy - a ka¿dy z nich robi legalnie i na tym samym poziomie.

Wiêc ceny s± ró¿ne.
Moja wie¶ to nie Warszawa ale i nie Pmeæ Dolna a ASO zapitalaj± (nie wszystkie bo cen wszystkich nie znam) od 350 z³ za element z poca³owaniem nie tylko w rêkê ale i w dup...ê, bo padaj± na pyski jak muchy.
Niech ka¿dy robi za ile chce, a reklama b±d¼ antyreklama zrobi swoje.
 

³ysy73 
Wys³any: 2014-01-14, 15:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Zderzak na ¶mietnik - roboczogodziny, plus materia³y przekraczaj± warto¶æ drugiego.
O jako¶ci naprawy nie wspominaj±c.
 

kalbi 
Wys³any: 2014-01-14, 16:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
³ysy73 napisa³/a:
Nie ma o co siê Panowie k³óciæ.
ale nikt siê nie k³óci. Po prostu zachodzê w g³owê jak to siê mo¿e op³acaæ komu¶ ale ja siê ju¿ nie wtr±cam, nie mój cyrk...
_________________

 
 

³ysy73 
Wys³any: 2014-01-14, 16:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Kalbi rozrzut cen zawsze by³ wielk± ciekawostk±.
Bo o ile da siê jasno wyt³umaczyæ ró¿nice odno¶nie miejsca dzia³alno¶ci o tyle wielkie rozbie¿no¶ci w tych samych ju¿ nie bardzo.
Nie mówiê tu ju¿ o przypadkach cen ludzi robi±cych po godzinach na materia³ach zajumanych z roboty, bez ZUSów, innych op³at, z samym warsztatem w³±cznie bo z takimi w ¿aden sposób konkurowaæ nie dasz rady.
Ale i pomiêdzy legalnymi warsztatami s± kolosalne ró¿nice.
Robert uczepi³by siê ASO, wiêc ja poda³em te¿ przyk³ad cen ASO po 350 z³ ZA USZKODZONY ELEMENT !!! a nie tylko do lakierowania zewnêtrznego (to ¿e mo¿e nie ka¿demu to ju¿ co innego ale dla wielu za tyle zrobi± z poca³owaniem w zadek). A przecie¿ za tak± cenê znam warsztaty o dupnej jako¶ci lecz wielkim EGO które nie tkn± tego nawet kijem.
To d³ugi temat.
Wszak co innego jest utrzymaæ obiekt jakiej¶ wiêkszej wielko¶ci i 5-ciu ludzi (a co dopiero wiêkszy) , a co innego darmowy gara¿ przy domu robi±c samemu...
Jeden liczy na elementy, drugi na dniówki, a jeszcze wielu innych ... inaczej.
 

pietka81
Wys³any: 2014-01-14, 16:59   
0
UP DOWN

Posty: 25
Je¶li to Twoje auto to po co pytasz? Nie wiesz ile zaplacic za sobie za naprawê ? Z firmy ubezpieczeniowej wzialbys za to miedzy 3- 4 tys. Jakby kto¶ do mnie przyjecha³ to naprawiaæ to cena 2000+ koszt zderzaka.
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-01-14, 17:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Cytat:

jak to koszt naprawy klapy pomijalny? 0,15 bazy plus

Wiem, wiem.
To czarowanie klientów a teraz powiedz naprawdê ile tej bazy i innych materia³ów pójdzie na klapê.
Masakra.
Zderzak?
Có¿, na gie³dzie w Poznaniu mo¿na kupiæ w gorszym stanie i reanimacji podlega ca³y i wtedy koszta materia³ów id± ostro w górê.
Ja bym go potrafi³ naprawiæ, przeciez nie po to sprzety le¿± aby kurz zbiera³y.
Fv oczywi¶cie.
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-01-14, 17:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Ale nikomu nie polecam mojego podej¶cia jako wzorca.
Trzeba kasowaæ klientów jak koledzy pokazuj±.
Nie ma to tamto.
Biznes to inaczej ile wycisniesz tyle Twoje :spoko: :spoko: :spoko:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

gorzalinek
Wys³any: 2014-01-14, 18:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 115
okolo 1200 -1300 z materialami nie przesadzajcie taki zderzaczek to pikus tak samo ten blotnik nie ma tragedi widac na zdjeciu ze blotnik wymaga cieniowania na drzwi klape obejdzie sie bez malowania calej tak samo zderzaku nas ostanio na lakierni robilismy blacharke z przodu blotnika w podobnym stanie oraz zderzak przod dwa blotniki cieniowanie na drzwi i doly drzwi za 700 zl wiec jak roboty malo to i sie cena w dol jedzie
 

pawel1108 
Wys³any: 2014-01-14, 19:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
kalbi napisa³/a:
Po prostu zachodzê w g³owê jak to siê mo¿e op³acaæ komu¶ ale ja siê ju¿ nie wtr±cam, nie mój cyrk...


WIdzisz Kalbi, Ty potrafisz liczyæ, bierzesz pod uwagê koszta, oceniasz pracê jako op³acaln± lub nie, po prostu chcesz godnie ¿yæ a Beduini chc± tylko prze¿yæ aby nie pa¶æ z g³odu, tak to widzê ;)

Szczerze mówi±c to 1000 z³ za tak± pracê to och³apy, nie oszukujmy siê Panowie.
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

KK 
Wys³any: 2014-01-14, 19:37   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Wszystko zale¿y od rejonu Polski i konkurencji. We Wrocku bêdzie inaczej ni¿ na wsi i tyle.
 
 

ksenonn 
Wys³any: 2014-01-14, 20:40   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 279
Sk±d: Czêstochowa
Podobne uszkodzenie i wycena Opel Astra 3
http://www.youtube.com/watch?v=zPG127DkFZY
_________________
Blacharstwo/Lakiernictwo
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-01-14, 21:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
ksenonn,

Ten filmik to pora¿ka.

Technologicznie podoba siê Wam?

Nigdy bym sie nie zgodzi³ na wymianê tego poszycia, bo to wiecej szkody narobi³o ni¿ po¿ytku.... no ale wiem, wiem,,, szkoda z AC, wiêc trzeba wydoiæ krowê.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

pawel1108 
Wys³any: 2014-01-14, 21:05   
+1
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
Lackdoctor napisa³/a:
Technologicznie podoba siê Wam?


dobry jest ten parobek co polerowa³ przej¶cie papiurem 2000 i tak± ilo¶ci± farecli jak na maskê do E60 ^^ ^^ ^^
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-01-14, 21:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
pawel1108 napisa³/a:
papiurem 2000 i tak± ilo¶ci± farecli

I na tak przygotowan±.. farecle, da³ pastê z 3M i to ³adnie wykoñczy³.... mieszanka piorunuj±ca.

pawel1108 napisa³/a:
przej¶cie

Widzia³e¶ ile syfu by³o na s³upku ko³o przej¶cia?
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

pawel1108 
Wys³any: 2014-01-14, 21:55   
+1
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
Lackdoctor napisa³/a:
Widzia³e¶ ile syfu by³o na s³upku ko³o przej¶cia?

a jaki ³adny baran :sciana:
guma z palca zamiast masy natryskowej ...
ASO :spoko:
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-01-14, 21:58   
+1
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
pawel1108 napisa³/a:
ASO

Ile to trzeba napsuæ aby naci±gn±æ ubezpieczalniê.

W normalnej naprawie (bez AC) ja bym nie wymienia³ tego poszycia i tylnego pasa, bo wiêcej to narobi³o szkody ni¿ po¿ytku.
A ilo¶æ szpachlu na s³upku nie odbiega od ilo¶ci kitu w opcji kiedy to delikatne uszkodzenie by siê klepnê³o...
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

juny 
Wys³any: 2014-01-14, 22:04   
0
UP DOWN


Pomóg³: 20 razy
Posty: 2384
Sk±d: Ostrów WLKP
A jak± maj± puche po emalii :D

Blacharnik te¿ niczego sobie :D
_________________

 

KK 
Wys³any: 2014-01-14, 22:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Widaæ, ¿e niektórzy lubi± goln±æ :D
I co 11 ty¶, a powy¿ej 3 lat by³oby ju¿ 40-50% mniej.

Ale za 5 tys to mo¿e i bym nawet to ogarn±³...:D
 
 

lakierok 
Wys³any: 2014-01-15, 12:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
KK napisa³/a:
Wszystko zale¿y od rejonu Polski i konkurencji. We Wrocku bêdzie inaczej ni¿ na wsi i tyle.


Pewnie tak , jak siê pytam tych co bior± u mnie lakier to najmniejsza cena za element to 300 z³ , bywa ¿e kto¶ za lusterko mierze 200 z³ a za zderzak 400 a i dech od scenika w kicie 800 z³ i to po tyle bior± na uboczu miasta .
_________________
Mieszalnia Lakierów

Frostt.pl
 

³ysy73 
Wys³any: 2014-01-15, 16:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
gorzalinek napisa³/a:
nie przesadzajcie taki zderzaczek to pikus


Wszystko da siê naprawiæ a nawet odbudowaæ tylko nie zawsze siê to op³aci.
A co je¶li taki zderzak kosztuje 200z³ ca³y?

Wtedy za nic nie op³aci siê traciæ czasu i materia³u na reanimacjê tego (o jako¶ci/trwa³o¶ci wci±¿ nie wspominaj±c).
 

³ysy73 
Wys³any: 2014-01-15, 17:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Poza tym nie zawsze da siê liczyæ sta³a kwotê za jeden element.
Jest robota i robota - kolor i kolor...

Jest cena za us³ugê a nie za element.

Ja zawsze t³umaczê na przyk³adzie lakierowania drzwi w aucie COUPE:

Uszkodzone drzwi do lakierowania i mus cieniowania b³otników:

- lakierowanie drzwi przyjmijmy 400z³

I co dalej?
- b³otnik przedni malina: bez kierunku, bez listewek, dwa/trzy ko³eczki nadkola, jedna ¶rubka na koñcu zderzaka i zerwanie go od b³otnika ze ¶lizgu, plus trzy ¶rubki od zespolonej lampy i jej szybki demontarz i mamy b³otniczek przygotowany go³y.
Walimy te¿ 400 bo wiêcej oklejania, rozbierania i sk³adania ni¿ przy niejednych drzwiach

- no a tylny b³otnik?
Ile za niego?
Ile gdy szybka fiku¶na i ciasna i ni jak jej okleiæ i trza ja wyci±æ? Ale ¿eby wyci±æ trzeba zdj±æ boczek. A ¿eby zdj±æ boczek trzeba wyj±æ tylne kanapy.
A tyln± lampê ¿eby wyj±æ i odsun±æ zderzak tylny trza rozbebeszyæ pó³ baga¿nika - a pó¼niej to posk³adaæ.

I wyjdzie ¿e z przygotowaniem do cieniowania tylnego b³otnika i posk³adania pó¼niej go do kupy by³o wiêcej roboty ni¿ przy uszkodzonych drzwiach i przygotowaniu ich oraz przedniego b³otnika do lakierowania.

I co te¿ policzyæ 400z³ ???

Wiêc cena jest za ca³± us³ugê - a tylko pi razy drzwi mo¿na samemu sobie w g³owie liczyæ elementami a nie na g³os.
Ale ka¿dy ma swoje kalkulacje i mo¿liwo¶ci.
 

unek
Wys³any: 2014-01-17, 09:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 205
W tym aucie przecie¿ blacharka to nie strza³ z nosa. jak kto¶ nie ma spotera to ³y¿k± tego nie zrobi przecie¿ tam nie ma dostêpu .. A narzêdzia maj± zarabiaæ na siebie .

Klapa przecie¿ nikt przy zdrowych zmys³ach nie zrobi zaprawki przecie¿ z biegiem czasu i tak bêdzie widaæ przej¶cie. a z jajem aby to zrobiæ trzeba te¿ rozebraæ ca³± i polakierowaæ plus napisy zerwaæ. Plus jeszcze od spodu bo pewnie te¿ tam co¶ jest.
Teraz zderzak demonta¿ i monta¿ plus lakierowanie gdzie materia³ wychodzi dro¿ej na plastik .wiêc i cena takiego zderzaka wiêksza ..

Oby nie trzeba by³o go wrzuciæ na ramê albo knar± szarpn±æ .Bo ta szpara miedzy klap± jest te¿ ,, ³adna,,..Poza tym widaæ ¿e z³amany jest za tym wgniotemmmm. -ciekawe jak pod zderzakiem wygl±da ^^

Doliczcie sobie jeszcze lakierowanie wnêki miedzy klap± .a to wi±¿e siê z zdjêciem klapy albo zabawa z oklejaniem i potem æwiczenie z lakierowaniem..

No chyba, ¿e wychodzi taka sytuacja :D
pawel1108 napisa³/a:
Beduini chc± tylko prze¿yæ aby nie pa¶æ z g³odu, tak to widzê


Tylko kij ma dwa koñce raz zrobisz za takie pieni±dze to ca³y czas bêdziesz tyle bra³.i nie ma co zganiaæ na region albo, ¿e w ko³o za tyle robi±.
Trzeba szanowaæ to(a mo¿e TE :D ) rzemios³o Panowie i Panie :tak:
 

kalbi 
Wys³any: 2014-01-17, 20:21   
-1
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
unek napisa³/a:
W tym aucie przecie¿ blacharka to nie strza³ z nosa. jak kto¶ nie ma spotera to ³y¿k± tego nie zrobi przecie¿ tam nie ma dostêpu .. A narzêdzia maj± zarabiaæ na siebie .

Klapa przecie¿ nikt przy zdrowych zmys³ach nie zrobi zaprawki przecie¿ z biegiem czasu i tak bêdzie widaæ przej¶cie. a z jajem aby to zrobiæ trzeba te¿ rozebraæ ca³± i polakierowaæ plus napisy zerwaæ. Plus jeszcze od spodu bo pewnie te¿ tam co¶ jest.
Teraz zderzak demonta¿ i monta¿ plus lakierowanie gdzie materia³ wychodzi dro¿ej na plastik .wiêc i cena takiego zderzaka wiêksza ..

Oby nie trzeba by³o go wrzuciæ na ramê albo knar± szarpn±æ .Bo ta szpara miedzy klap± jest te¿ ,, ³adna,,..Poza tym widaæ ¿e z³amany jest za tym wgniotemmmm. -ciekawe jak pod zderzakiem wygl±da ^^

Doliczcie sobie jeszcze lakierowanie wnêki miedzy klap± .a to wi±¿e siê z zdjêciem klapy albo zabawa z oklejaniem i potem æwiczenie z lakierowaniem..

No chyba, ¿e wychodzi taka sytuacja :D
pawel1108 napisa³/a:
Beduini chc± tylko prze¿yæ aby nie pa¶æ z g³odu, tak to widzê


Tylko kij ma dwa koñce raz zrobisz za takie pieni±dze to ca³y czas bêdziesz tyle bra³.i nie ma co zganiaæ na region albo, ¿e w ko³o za tyle robi±.
Trzeba szanowaæ to(a mo¿e TE :D ) rzemios³o Panowie i Panie :tak:


polaæ mu, dobrze godo :spoko: ;P
_________________

 
 

Nyguss 
Wys³any: 2014-01-18, 01:10   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 80
I £ysy73 i unek dobrze mówi±, a podsumowuj±c dyskusje o rozbie¿no¶ci cen, od razu widaæ, ¿e ka¿dy kasuje na ile sam robi. Jeden Zderzak naprawi i robi zaprawkê plus pewnie niewiele wyci±gania, szpachla z ,,w³osem" i ,,jako¶" bêdzie inny znów bez spoterka i konia nawet nie podejdzie, z tym, ¿e pierwszy skroi tysiaka drugi 2500z³. Nie ma regu³y jaki rejon polski. Kto jak robi, na tyle kasuje a czynników jak i efektów takich prac jest OGROM. Nie mo¿na te¿ wykluczyæ, ¿e tañsza robota bêdzie gorzej wygl±da³a. Jak widaæ po rozmowie ka¿dy orze jak mo¿e :)

Robota bez zderzaka z materia³ami 2-2.5tys, tak jak kolega który¶ pisa³ wcze¶niej, jak z czyjej¶ winy 3.5 - 4.5 tys z ubezpieczalni powinno byæ, czyli zado¶æuczynienie plus strata za uszczebrek na warto¶ci przez uszkodzenie, je¶li nie odwo³anie od decyzji, masz na to 3 lata!!

A co do ASO, kto¶ pisa³, ¿e 350z³ za element... Gdzie takie ASO i jakich aut? Z ciekawo¶ci tylko pytam :)
_________________

 
 

KK 
Wys³any: 2014-01-18, 01:49   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Odwo³aæ to siê mo¿esz, ale niekoniecznie co¶ dostaniesz. Po pierwszym odwo³aniu co¶ daj±, po drugim olej± itd.
Znacznie wiêcej mo¿na zdzia³aæ przy odwo³aniach ze szkód budynków :)
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group