Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
grego
Wys³any: 2014-01-15, 13:05   sprê¿arka budowa czy zakup?
0
UP DOWN

Posty: 5
Witam
Widzê, ¿e s± w¶ród was fachowcy, a ¿e mam pewien problem wiêc licze na ma³± pomoc.
Potrzebuje sprê¿arkê do amatorskiego malowania malowania g³ównie maszyn, czy ma³ych konstrukcji parê razy do roku wiêc nie musi byæ super wydajny ani super jako¶ci g³ównie na cene patrze. By³em nastawiony na budowe w³asnego poniewa¿ butle od gazu mam 2x60l i no w³a¶nie to by by³o na tyle... Niby mam jaki¶ silnik 2,4KW 2800obr ale bêdzie mi raczej potrzebny do innego urz±dzenia poza tym jest jaki¶ d³ugi o chudy. Ca³± reszte trzeba by kupiæ.
Na wszystko nie chcia³bym przeznaczyæ wiêcej jak 1200z³ i czy przypadkiem za te pieni±dze nie kupi siê co¶ fabrycznego jesli tak to co polecacie do takich zastosowañ.

Jesli jednak budowa siê op³aca to jak± pompê wybraæ maksymalnie do 600z³, w sklepie polecali mi tak±:
http://allegro.pl/kompres...3849270794.html
sam znalaz³em co¶ takiego:
http://allegro.pl/sprezar...3833259050.html ewentualnie ABAC za 600z³ ale wydajno¶æ s³aba. rozumie, ¿e na typowe chiñczyki noname siê nie patrzyæ czy te¿ idzie co¶ kupiæ do sporadycznego u¿ywania? Jaki do tego silnik i co jeszcze bêdzie niezbêdne do budowy.
 

Vesto43
Wys³any: 2014-01-15, 15:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 43
Co prawda ¿aden ze mnie fachowiec, ale jak mogê to pomogê.
Sprê¿arkê op³aca siê samodzielnie budowaæ ale nie ka¿demu. Je¶li na budowê sprê¿arki musisz rezygnowaæ z pracy lub nadgodzin to nie warto. Swój czas te¿ trzeba ceniæ.
Lecz je¶li masz czasu pod dostatkiem lub nie pracujesz to spoko, warto zrobiæ samoróbkê.
Twój silnik to chyba tzw. jamnik, ale chcesz go wykorzystaæ to innego sprzêtu wiêc zapomnijmy o nim.

Z podanych linków wybra³ bym sprê¿arkê Fini. Do niej silnik 3kW 2800rpm. Powiniene¶ siê zamkn±æ w 1000z³, pozosta³e 200z³ musisz wydaæ na szajbê i armaturê. I napewno trzeba bêdzie do³o¿yæ wiêcej kasy.
http://allegro.pl/listing...v&search_scope=
http://allegro.pl/listing...kie+dzia%C5%82y

Z racji ¿e masz dwie butle, dojdzie koszt materia³u do budowy ramy, flanszy na butlach bo fabryczne wielozawory maj± ma³e przekroje i niewielk± przepustowo¶æ. Rurki, z³±czki, przewody itp. rzeczy niezbêdne i te¿ kosztuj±.

Masz siê zajmowaæ malowaniem wiêc chiñszczyzna to nienajlepszy pomys³. Ze wzglêdu na to ¿e wiêkszo¶æ po nied³ugim czasie pluje olejem. Chyba ¿e, kupisz sprê¿arkê chiñsk± o znacznie wiêkszej wydajno¶ci ni¿ potrzebujesz. I zrobisz wszystko tak ¿eby pracowa³a na 55-70% obrotów maksymalnych. Wtedy mo¿esz oczekiwaæ od niej trwa³o¶ci i dostatecznej jako¶ci powietrza. I to tylko w cyklu pracy max 60% bo to nie s± urz±dzenia nadaj±ce siê do pracy ci±g³ej przez wiele godzin.
 

juny 
Wys³any: 2014-01-15, 15:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 20 razy
Posty: 2384
Sk±d: Ostrów WLKP
Moja sprê¿arka jest na taki zawór 1/2 cala zbyt wydajna :D

Ten gumowy grzybek wpycha mi w kanalik :D
_________________

 

grego
Wys³any: 2014-01-15, 19:36   
0
UP DOWN

Posty: 5
Dziêki z pomocne rady, widze, ¿e faktycznie z budow± zachodu jest sporo a i koszty te¿ bêd±. Wypatrzy³em u¿ywan± Metabo zbiornik 100l pompa ABAC 2800B silnik 2,2 jutro jadê zobaczyæ jak nie jest rozklekotana to j± wezmê 800 z³ ceni sporo roboty odejdzie no i fabryczna maszyna. Wydaje mi siê gdyby nawet trzeba by³o pompe kiedy¶ zregenerowaæ to pewno i tak siê op³aca.
Ale budowy sprê¿arki ca³kowicie nie skre¶lam bo bratu przyda³by siê nowszy i wiêkszy kompresor do gospodarstwa bo kó³ i to sporych trochê jest do pompowania, a aktualnie jest samoróbka od ci±gnika i wiêksze ko³a to i 20 min pompuje...
Rozumie ¿e do pompowania kó³ jedna butla 60l by starczy³a + ta sprê¿arka Fini i ewentualnie ten silnik "jamnik" je¶li oczywi¶cie siê nadaje bo przyznam, ¿e dziwnie wygl±da i pewno sporo by wystawa³ poza butle. Le¿± jeszcze silniki 4KW i 5,5 KW oba 2800 obr ale te to ju¿ do konkretnej pompy musia³by by byæ.
Po przeczytaniu posta Vesto43 wola³bym jednak trafiæ na podobn± u¿ywke jak ta Metabo , a jak nie to trzeba siê bêdzie mêczyæ z budow±... :D
 

KK 
Wys³any: 2014-01-15, 20:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Pompy to regenerowa³ nie bêdziesz pewnie, poniewa¿ to nie te czasy. Nie op³aci siê. Pewnie kupisz nowa.
 
 

Vesto43
Wys³any: 2014-01-15, 20:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 43
Ja od d³u¿szego czasu przegl±dam og³oszenia w promieniu 100km odemnie i ciê¿ko kupiæ co¶ sensownego. Choæby sam± butlê. Tu jak za 800z³ we¼mie kompletny sprzêt, to nawet jakby mia³ wymieniæ sam± pompê za 600z³ to i tak wyjdzie dobrze bo 1400.
Tyle ¿e nawet i ta bêdzie siê nadawa³a jedynie do pompowania kó³. Nówka daje na wyj¶ciu 220l, a taka ju¿ trochê wy³echtana da zdecydowanie mniej. No ale jak nie bêdzie rzyga³a olejem, to jaki¶ czas na niej popracuje i czê¶æ wydatku siê zwróci.
 

grego
Wys³any: 2014-01-15, 21:13   
0
UP DOWN

Posty: 5
Wiem ¿e sza³u nie ma z t± pomp± nawet bym nowej takiej nie kupi³ do budowy. Ale za niewielkie pieni±dza mam fabrycznego gotowca nawet je¶li pompa lata ¶wietno¶ci ma juz za sob±, bo widzia³em ¿e cuda wystawiaj± za podobne pieni±dze. Najwy¿ej siê w³a¶nie wstawi jak±¶ now± to przynajmniej bez roboty bêdzie. Albo ta pójdzie do pompowania, a z którego¶ silnika mo¿e siê by co¶ z³o¿y³o z wydajniejsz± pomp± jakby ta nie starcza³a do malowania.
 

Vesto43
Wys³any: 2014-01-15, 22:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 43
Wszystko zale¿y co to za malowanie bêdziesz mia³. Najwiêcej k³opotu bêdziesz mia³ przy malowaniu du¿ych rzeczy bo zwyk³y pistolet bardzo szybko wydmucha powietrze z butli. Je¶li bêdziesz musia³ malowaæ ci±gle to zwyczajnie pompa nie nad±¿y uzupe³niaæ lufta i zmuszony bêdziesz do robienia postojów. Sprê¿arka przez to nie bêdzie mia³a ani chwili przerwy nawet i przez godzinê bo jak powietrza bêdzie brakowa³o to nie pomalujesz szybko. A co za tym idzie? Bardzo szybkie zu¿ycie, nawet je¶li bêdzie pracowa³a raz na tydzieñ, bêdzie bardziej zu¿yta ni¿ ta w³±czana kilka razy dziennie na 5 minut.

S± tacy co na eurotecu z marketu pomaluj± ca³e auto... my¶lê ¿e problemów nie bêdziesz mia³ :D tylko trzeba ¶wiadomie u¿ywaæ sprzêtu.
 

grego
Wys³any: 2014-02-09, 11:24   
0
UP DOWN

Posty: 5
Koledzy dorad¼cie jeszcze jedn± rzecz jak ju¿ wspomnia³em kupi³em u¿ywke Metabo za 800 z³ i spisuje siê ca³kiem dobrze, ale rozgl±dam siê za jeszcze jedna tak± g³ównie do pompowania i przedmuchiwania brudu lecz drugi raz raczej taka okazja siê juz nie trafi bynajmniej nic ciekawego nie znalaz³em. Niedaleko mnie chyba handlarz ma Metabo 100l z pomp± ABAC b2800b i wo³a 1300z³ oraz ma tak¿e sprê¿arkê FIAC 100l z w³osk± pomp± AB 238 (wydajno¶æ jak ABAC b2800b 220l) za jakie¶ 750z³ lecz sprzedaje jako uszkodzon± bo ma pewn± wade, a mianowicie co¶ w tej pompie dzwoni najpewniej pier¶cienie. I teraz pytanie czy braæ METABO czy tego FIACA i próbowaæ naprawiaæ ewentualnie wstawiæ tam now± pompe ABACA za 600z³.
 

Vesto43
Wys³any: 2014-02-09, 13:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 43
Dzwoni? Mo¿e korbowód zastanawia siê którêdy uciec z tej klatki. Jak dzwoni to nie warto.
 

grego
Wys³any: 2014-02-09, 13:52   
0
UP DOWN

Posty: 5
Tak dzwoni, co prawda nie s³ysza³em tego tylko sprzedawca mówi, ¿e tak jest. Tylko tak sobie jeszcze my¶lê, gdyby przysz³o wstawiæ now± pompê ABAC to wysz³o by w okolicy 1400z³, a zawsze to nowa pompa. Bo jak pisa³em jest za 1300 u¿ywka Metabo niby w b. dobrym stanie ale tego siê i tak nie sprawdzi.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi