Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
lakierok
Wysłany: 2014-01-26, 20:27   System Mieszalniczy ProfiRS z INTER CARS
0
UP DOWN

Inter Cars wprowadził system mieszalniczy , czy ktoś coś wie na ten temat ?

podaje link '

http://motofocus.pl/lakie...w-inter-cars-sa

lux-moto 
Wysłany: 2014-02-03, 22:31   
0
UP DOWN

Witam na forum
też jestem zainteresowany tym mieszalnikiem z inter carsu wie ktoś coś o nim ? :)

yogi881
Wysłany: 2014-02-09, 10:22   MIeszalnik
+1
UP DOWN

Dla mnie oznczenie mixów czyli FS999 oraz sam mieszalnik to nic innego jak CSVowski 4M...
Chyba że cars dogadał się z fabryką która robi to dla CSV i Novola..I produkują też im:)

pzdr

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-02-09, 12:00   
0
UP DOWN

Novol robi pigmenty we własnej fabryce we Włocławku. Spectral to nie ten sam system co 4M. Icki mają jakąś linię dla lakiernictwa i lakiernicy jakoś na kolana nie padają, bo to tanie produkty, a cena nie bierze się z powietrza. Chyba mają nawet już szpachle antykorozyjną, której jeszcze nikt nie wynalazł ^^ Skoro brandują swój mieszalnik, to pewnie kupili jakiś tani system. Obstawiam, że to system z dolnej półki jakościowej, ponieważ dobry system to też wyższa cena, a dziś na rynku jest już ciasno, więc tylko cena ma znaczenie.
Faktycznie IC vs Spectral przynajmniej na pierwszy rzut oka wydają się podobne. Róznią się liczbą pigmentów i oba są żywiczne. W jednym jest 68 a w drugim 69 pigmentów.

maykel
Wysłany: 2014-02-09, 14:09   
0
UP DOWN

trzeźwy inaczej napisał/a:
Novol robi pigmenty we własnej fabryce we Włocławku. Spectral to nie ten sam system co 4M. Icki mają jakąś linię dla lakiernictwa i lakiernicy jakoś na kolana nie padają, bo to tanie produkty, a cena nie bierze się z powietrza. Chyba mają nawet już szpachle antykorozyjną, której jeszcze nikt nie wynalazł ^^ Skoro brandują swój mieszalnik, to pewnie kupili jakiś tani system. Obstawiam, że to system z dolnej półki jakościowej, ponieważ dobry system to też wyższa cena, a dziś na rynku jest już ciasno, więc tylko cena ma znaczenie.
Faktycznie IC vs Spectral przynajmniej na pierwszy rzut oka wydają się podobne. Róznią się liczbą pigmentów i oba są żywiczne. W jednym jest 68 a w drugim 69 pigmentów.

Przecież jak kiedyś brałem towar w csv to tam też mówili że mają szpachle antykorozyjną :D :sciana:

yogi881
Wysłany: 2014-02-09, 18:07   4M
0
UP DOWN

Źle mnie zrozumiales nie reklamuje mieszalnika CSV tylko spojrzalem na foto i jest tam mix FS999 ktory rowniez wystepuje w 4M.Jesli mowisz ze novol ma swoja fabryke we Wloclawku to znaczy ze wiesz lepiej;)Ceny miksow 4M jak dla mnie sa za drogie, jk na tani mieszalnik..

I jesli ma taka sama pasowalnosc jak QRS to zycze powodzenia.Moze i dobrze kryje ale Mobihel jest o polowe tanszy i mozna go podpiac pod SH np..

Csv ma w ofercie szpachle red protector, stosuje sie ja na ,,gołą'' blache..Czy jest antykorozyjna?? Tak piszę na puszsce , stosowal ja jeden z moim zaprzyjaznionych serwisow.To wszystko co wiem.

lux-moto 
Wysłany: 2014-02-09, 21:44   
0
UP DOWN

rozmawiałem z technikiem z inter carsu na temat tego mieszalnika podpytałem co nieco i okazało sie że jest do dziecko BASFA znacie to ? Weszło to od nowego roku i wdrażają system nie znam się na szczegółach jest ktoś na forum ko by mi doradził jaki wybrać mieszalnik :help:

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-02-09, 23:51   
0
UP DOWN

Wyprodukowanie systemu kosztuje tyle, że taniej jest kupić od kogoś jego stary system. BASF jest ogromnym koncernem. jeżeli wypuszczają jakiś nowy system, to pod swoim brandem a nie jakiejś hurtowni motoryzacyjnej mającej 20% udziału na rynku w kat. cześci, w kraju gdzie większość lakierników o 2zł, potrafi zmienić dostawce i technologie. Bzdura i tyle. Za rok będzie wiadomo czy to Ivat, Stary Profix, Dyna czy Haya. Ewentualnie pradawny Standox czy DP.

Siekiera
Wysłany: 2014-02-10, 09:28   
0
UP DOWN

IC ma 4M z CSV ale to nie jest produkt BASF. CSV ma na pieńku z BASFem i dlatego kupili sobie inny system pod markę 4M - włoski, jak zobaczyli że bez dodatkowej pracy z tego systemu nic nie będzie to pewnie wymyślili jak się pozbyć stocków a że już wczesniej sprzedawali do IC szpachlówki które sami robią to wcisnęli im mieszlnik do linii Profi RS.
Przy potencjale IC na pewno uda się im wstawić kilkanaście maszyn do serwisów które kupią np. sprzętu warsztatowego za 50 tyś i dostaną przy okazji mieszalnik :D
Bez wsparcia technicznego umrą te mieszalniki po roku, tak jak jest z Sherwinem którego IC też dystrybuuje.

yogi881
Wysłany: 2014-02-10, 19:57   4M
0
UP DOWN

Jednak moje przypuszczenia się potwierdziły;) Odrazu wiedzialem ze to 4M;] Dobrze ze IC nie wszedl w wode-QRS..

Niestety kiedys R-M to byl oh ah dla Car systemu, teraz jak gadasz z technikiem ,, to za drogie, tamto za drogie''...4M lepszy tańszy ..jasne mixy po 200zl i w gore za litr:) TANIOCHA

lux-moto 
Wysłany: 2014-02-13, 05:41   
0
UP DOWN

czyli Panowie nie ma sobie co głowy zawracać tym PROFIRS z IC ? ostatnio wypróbowałem kilka ich produktów na razie 50/50 . Jak myślicie jaki system jest lepszy żywiczny czy pigmentowy ?

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-02-16, 09:00   
0
UP DOWN

lux-moto napisał/a:
czyli Panowie nie ma sobie co głowy zawracać tym PROFIRS z IC ?

4M tragiczny nie jest. Kolorystyka nie powala ale też nie ma tragedii. Receptury dopracowane przyzwoicie, ale za te pieniądze kupujesz MM. System jest za drogi w porównaniu do jakości którą prezentuje. Może IC zejdzie z ceną do normalnego poziomu.

yogi881
Wysłany: 2014-02-17, 22:13   r-m
0
UP DOWN

nie ma co pier... 4M to nie R-M i tyle koniec END!!! za tyle co oni kroją za mixy mozna kupić w wawie r-ma i tyle...

A druga kwestia zawsze w mieście jest tzw ,,mieszacz'' czego by nie miał na mieszalni czy to będzie NOVOL czy 4M czy inny hu.. to jeśli facet robi to 20lat jest twarzą danego miasta każdy go zna to dla lakiernika jeden ciul jakim systemem lakieruje byle tylko kolor wszedl i wchodzil zeby nie cieniowac( pisze o garazowiczach)

R-M to zajebisty system i nikt mi nie powiem , zawsze powtarzam ze w R_Mie jest wyjscie z koloru nawet jesli ktos nie umie przerabiac(laik)

lux-moto 
Wysłany: 2014-02-19, 00:12   
0
UP DOWN

trzeżwy inaczej
co to jest 4m bo nie wiem mm to max mayer co do wyboru mieszalnika to mam na oku lechlera i kolorystę który na nim pracował na pewno plus jest ponoć bardzo prosty i w miarę pasowny do chcę otworzyć mieszalnię i nie wiem co wziąść . co proponujesz bo z tego co czytam to miałeś już kilka mieszalników ???????????????????????

[ Dodano: 2014-02-19, 00:15 ]
teraz zaskoczyłem 4M to 4-max inter carsu ?

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-02-19, 14:09   
0
UP DOWN

My pracujemy na DeBeer, Max Meyer, R-M i Spectral. Jeżeli zamierzasz otworzyć mieszalnie, powinieneś moim zdaniem uwzględnić kilka czynników. Pierwszy to ile masz mieszalni w swoim mieście i jakie mają mieszalniki. Jeżeli konkurencja jest mocna i ma DP, R-M czy Autocolor, może być ciężko konkurować z nimi, Lechlerem. Niemniej jednak, uważam , że jako początkująca mieszalnia powinieneś mieć system w którym przede wszystkim są dobrze dopracowane receptury. Może się okazać, że zanim nauczysz się korygować, możesz już odstraszyć wszystkich klientów. DeBeer i Max Meyer to dobry team. Jeżeli 2 systemy to zbyt duży wydatek, proponuje samego MM. Ma kilka wad z perspektywy kolorysty, ale fiszka którą wybierzesz zawsze ma taki kolor jak mieszanina. DeBeer też jest dobrze dopracowany, ale zdarza się, że nie ma danego koloru.

lux-moto 
Wysłany: 2014-02-23, 18:11   
0
UP DOWN

nie mam dużego wyboru mam kolorystę który pracował na lechlerze i dostałem dobry rabat na start zamierzam mieć tez przemysłówkę i do mebli bo na samej samochodówce to marnie sam wiesz przychodzi klient po setę lub dwie co to za zysk ? tym bardziej na początku gdzie będzie ciężko zdobyć klientów a przemysłówka to są większe ilości sprzedawanych lakierów a wiem że u konkurencji tego nie ma jak myślisz ? konkurencja ma debera glasurita i novola ale jak to mówią CCC cena czyni cuda

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-02-23, 18:31   
0
UP DOWN

Przemysłówkę proponuję z Novola. Może nie jest najtańsza, ale jakościowo górna półka. Ja Industrialem konkuruje z Nexa i DP.
Z DeBeerem i Glasuritem raczej nie pokonkurujesz. Na DeBeera możesz wziąć MM ale cena wyższa. na Glasurita nie ma bata.
CCC nie czyni cudów w przypadku lakierów. Konkurencja walczy ze mną cenami i sprzedają perły po 50zł taniej niż ja z najtańszego systemu. I co z tego, skoro do niczego nie pasują.
Jeżeli lakiernik ma malować np. zderzak w Toyocie Avensis, to w zależności od systemu kupi u Ciebie 150-200ml lakieru. Jeżeli masz dobry system, lakieruje zderzak i zakłada na auto. Jeżeli masz kiepski system, lakiernik staje przed obliczem cieniowania błotników i maski za które nikt mu nie zapłaci.
A zatem, czy kupi 200ml lakieru za 30zł który do niczego nie pasuje, czy 200ml lakieru za 55zł, dzięki któremu nie musi cieniować przodu auta?

avensis.jpg
Plik ściągnięto 7608 raz(y) 6,59 KB

lux-moto 
Wysłany: 2014-02-23, 20:37   
0
UP DOWN

masz rację jeśli chodzi o ten zderzak, pasowność to podstawa dlatego nie mam wyboru i mój kororysta to tez nie geniusz ale pracował na tym systemie ja osobiście byłem zadowolony z baz lechlera jak myślisz co to za półka miałeś też APP z tego co czytałem

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-02-23, 20:52   
0
UP DOWN

Zanim zdecydujesz się na otwarcie mieszalni, dobrze to przemyśl. Oceń jak mocną masz konkurencje i jakie ma słabe strony. Przetrwasz na rynku tylko wtedy, kiedy słabe strony konkurencji, będą Twoimi mocnymi stronami.
Ciężko będzie Ci utrzymać sklep spożywczy, w sąsiedztwie Biedronki.
Ja mam dookoła siebie Lechlera, DeBeera, Spectrala, MaxMayera, Autocolor, Profix, Standox.
Lechler jest ok. Konkurujemy z nim DeBerem i max Mayerem. Parę razy polegliśmy na jakimś kolorze, a koleś na Lechlerze dał rade. Czasem on polegnie, a my dajemy rade. Różnie bywa.
Standoxa i Autocolor zwalczamy R-M'em.
Mam też dwie dobre kolorystki - o tym też należy wspomnieć, bo ich praca jest bezcenna.
APP to Debeer. Najlepszy system klasy średniej.

lux-moto 
Wysłany: 2014-02-23, 21:11   
0
UP DOWN

właśnie o takiej odpowiedzi oczekiwałem :) , wiem że to nie będzie łatwe ale nie będe miał dużych kosztów na początek więc może przetrwam . Czyli Lechler jest ok ? Mam też ofertę z MM od przedstawiciela daje mniejszy rabat na początek a lechler go bile o głowę prawie 15% . na co zwrócić uwagę na początek ? jak będę wybierał system oprócz oczywiście ceny . myśle też że jak będzie jako tako to wezmę drugi system

[ Dodano: 2014-02-23, 21:16 ]
a co myślisz o tych lakierach do meblach jest to teraz w modzie lakierowane frąty itp. jakim mieście masz mieszalnię pytają klienci o takie lakiery

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-02-23, 21:25   
0
UP DOWN

O meblach wiem niewiele, więc wolę się nie wypowiadać. Cena zakupu mieszalnika to tylko zachęta. Często bywa zdradziecka.
Ja na twoim miejscu wszedłbym w MM+Helios i do tego dodatki Spectrala w uzupełnieniu z Professionalem i Ultrą. Masz szerokie spectrum do konkurowania, i jakością i ceną.

lux-moto 
Wysłany: 2014-02-23, 21:34   
0
UP DOWN

to znaczy że tam pasują do siebie jakieś pigmenty czy inne składniki można je zamieniać ?sory ale nie w temacie

lakierok
Wysłany: 2014-02-23, 21:47   
0
UP DOWN

Postaraj się brać co nie ma u ciebie w okolicy , ktoś przyjedzie coś kupić , wypróbować coś innego , dlatego mam mipe i autocolor , dodatki Mipy są bardzo dobrej jakości , akryle i przemysłówka nie oczkuje , wpadki za bazy zwracają , no i niema targetów .

mam klientów co chcą tani a są tacy co chcą drożej z Autocoloru bo jest stosunek mieszania 1;1 - umią liczyć :spoko:

lux-moto 
Wysłany: 2014-02-23, 22:00   
0
UP DOWN

co to są targety ?

lakierok
Wysłany: 2014-02-23, 22:36   
0
UP DOWN

lux-moto napisał/a:
co to są targety ?

umowa na obrót miesięczny .

lux-moto 
Wysłany: 2014-02-23, 22:54   
0
UP DOWN

nie nie żadnych obrotów chyba nie ma tego przy każdej umowie zwłaszcza za gotówke

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-08-09, 17:47   
0
UP DOWN

I co z tym ProfiRS? nawet na stronie IC nic nie piszą o nim.

Siekiera
Wysłany: 2014-08-09, 22:18   
0
UP DOWN

Jakbyś zarabiał dziesiątki tysięcy PLN na podnośnikach, strefach, odsysaczach itp to chciałoby ci się bawić w sprzedaż puszek z lakierem po 150 zł za szt???? :D

Szpachlówka i podkład sama się sprzedaje to oferują a z mieszalnikiem to jest trochę więcej zabawy i pewnie nikomu się nie spieszy żeby mieć problemy i telefony że coś nie bangla ^^

lux-moto 
Wysłany: 2014-08-10, 14:41   
0
UP DOWN

ja wziołem nexe auto color bo z ic nie ma wsparcia technicznego jest z 8 mieszalników w polsce wstawionych jak dzwoniłem do gościa od tego tematu z ic wyprubowałem kilka produktów z ich lini takie sobie

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-08-24, 19:25   
0
UP DOWN

Widziałem pigmenty z Profi RS. Odnoszę dziwne wrażenie, że bardzo dobrze znam ten system:) Co więcej, muszę wycofać się z niektórych moich wcześniejszych twierdzeń w tym temacie.

lakierok
Wysłany: 2014-08-25, 12:10   
0
UP DOWN

lux-moto napisał/a:
ja wziołem nexe auto color bo z ic nie ma wsparcia technicznego jest z 8 mieszalników w polsce wstawionych jak dzwoniłem do gościa od tego tematu z ic wyprubowałem kilka produktów z ich lini takie sobie

To jednak nexa autocolor - będziesz zadowolony .

GMC
Wysłany: 2014-08-26, 20:35   
0
UP DOWN

trzeźwy inaczej napisał/a:
Widziałem pigmenty z Profi RS. Odnoszę dziwne wrażenie, że bardzo dobrze znam ten system:) Co więcej, muszę wycofać się z niektórych moich wcześniejszych twierdzeń w tym temacie.

Z tego co pamiętam to masz debeera ,RM , max mayera i spectrala.
Więc który? Na pewno nie RM.

ABCD
Wysłany: 2015-04-19, 21:06   
0
UP DOWN

Co macie na myśli pisząc "dodatki" np. Spectral'a czy Profix'a?

glover
Wysłany: 2015-04-19, 21:31   
0
UP DOWN

Podkłady, klary itp ;)

greenno 
Wysłany: 2015-12-16, 18:04   
0
UP DOWN

Również bardzo chętnie bym poznał opinie na temat mieszalnika ProfiRS. Cenowo porównałem z Profix Blue Line, Profix Karbon - od tych jest droższy, tańszy jest od Dupont. Chodzi mi o cenę zakupu hurtową, porównałem receptury (koszty wytworzenia receptur na podstawie cen pigmentów hurtowych).

Rozcieńczalniki bazowy i akrylowy, zestaw naprawczy (żywica z matą) oraz lakiery MS dobrze się sprzedają, jednak zarobić na tym nie można niestety, ceny zakupu są dosyć wysokie. Na małym rynku zbytu można sprzedawać ale się nie zarobi, nikt na wsi nie kupi czegoś drożej, ciężko namówić na droższy produkt, tak rynek.

U nas w firmie testowaliśmy Lakier MS z szybkim utwardzaczem (test w sensie pomalowanie jakiegoś elementu uszkodzonego który nam został po naprawie i zostawienie na dworze na parę tygodni lub miesięcy). Lakiernik mówił że ten lakier szybko schnie w sensie że tak jak jest napisane jak na puszcze, dobrze się rozlewa, jest odpowiednio twardy jak wyschnie, dobrze się poleruje, patrzyłem na elemencie mam datę MAJ, więc już parę miesięcy leży i kolor jest jaki powinien być, nic się nie stało. Oczywiście jak za te pieniądze które kosztuje.

Na szpachlówki mój lakiernik narzekał, jedynie do tworzyw sztucznych mówił że nie odstaje. Akurat u nas używamy szpachlówki RAGE COAT (taka różowa puszka - można sprawdzić na stronie hurtowni 2W).

Wszystkie masy itp jak pytałem garażowców są tej samej jakości co tanie produkty. W inter carsie mają też markę tanią 4max, pewnie masy to jest to samo.

Jeżeli chodzi o podkłady Profirs testowaliśmy szary, biały i czarny. problemów nie ma, ale jakoś lakiernik woli np. z Trotona podkład master a cenowo to samo wychodzi.

W inter carsie jak ktoś napisał wcześniej mają niby markę sherwin williams (nie wiem czy dobrze napisałem). Tutaj akurat miałem okazję dać do testowania 2 lakiernikom (jeden około 15lat pracy w zawodzie, spore kwalifikacje a drugi młody) to obaj byli pod dużym wrażeniem. Próbowaliśmy zarówno podkłady jak i lakier bezbarwny normalny i matowy. Bardzo wydajne, przyjemna praca. Jednak od mniej więcej roku nie mają prawie nic na stanie... Fakt że cena w porównaniu ze średnią półką to 100-200% drożej, ale jak klient płaci normalne pieniądze to praca na takich materiałach to przyjemność.

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2015-12-16, 23:13   
0
UP DOWN

Mieszalnik Profi RS to kolejne po Spectralu i 4M, wcielenie włoskiego Palinala. Kolorystyka z przypadku. Prawdopodobnie kolorystykę tworzył jakiś pijak, bo na pasowalność do nielakierowanego samochodu nie masz co liczyć. Tutaj Profix, APP i każdy inny system będzie lepszy. System natomiast jest dobry do lakierowanych zlewkami kasztanów, bo ma dość spory kolorbox. Pasowalność receptury do fiszki jest nieporównywalnie lepsza niż w Spectralu a cena niższa ok. 30 zł na pigmencie. Kilka pigmentów jest droższych. Jeżeli chodzi o dodatki, to nie pakuj się w Profi RS, bo nigdzie ich nie sprzedasz. Do każdego Twojego klienta przyjeżdża IC i daje im takie same ceny. Dodatki najlepsze są ze Spectrala i zainteresuj się nimi. To obecnie najlepsze dodatki na Polskim rynku. Dobre wsparcie techniczne i szkolenia dla Ciebie i klientów. Upewnij się też, czy na twoim terenie nie jeździ dystrybutor z Częstochowy albo Kraśnika jeżeli tak to szukaj innego brandu, bo będziesz mógł kupić Spectrala taniej od swojego lakiernika, niż u swojego dystrybutora. Generalnie dodatki z Profi RS są w podobnej cenie co Spectral albo Professional, a sporo gorsze.

greenno 
Wysłany: 2015-12-17, 08:51   
0
UP DOWN

Ok dzięki za opinię i informację na temat mieszalnika. Jestem z okolic Torunia. Z IC jest tak jak napisałeś, jeżdżą i sprzedają na paragony do każdego kto zamówi i niby to jest nielegalne ale było jest i będzie i nikogo z urzędów to nie obchodzi.

Zaletą jest jedynie kwestia zamówień... cztery trasy dziennie robią w mój teren... kończy się coś zamawiasz 2-3szt i nie trzeba od razu zamawiać kartonami, ale to jest jedyny plus. Cena wyższa, jakość niższa.

Zobaczę jak z dostępnością Spectrala w mojej okolicy. PH jeżdżą często u nas. Głównie z 3M, APP, też z 2W (firma z Łodzi), CSV (miałem od nich też przez mniej niż rok mieszalnik RM i 4M ale poniosłem porażkę na moim rynku i skończyło się na rozwiązaniu umowy i kosztach z tym związanych, 4M był beznadziejny i do tego droższy od Profixa a RM fajny, sami używaliśmy bo lepiej i łatwiej wchodził kolorystce niż Dupont ale cena odstraszyła wszystkich i potem od nowa było zdobywanie klientów).

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2015-12-17, 20:44   
0
UP DOWN

Profi RS to identyczny mieszalnik co 4M. Dodatkowo większość produktów IC to też 4M albo Goldcar

greenno 
Wysłany: 2015-12-18, 08:21   
0
UP DOWN

To tym bardziej jak to 4M to dla mnie porażka. Już raz miałem i drogo mnie to kosztowało żeby oddać. Na małym rynku za drogie dla lakierników z garażami żeby sprzedać, a dla normalnych za niska jakość.

Dziękuje za informację.

Bombel
Wysłany: 2015-12-19, 10:49   
0
UP DOWN

greenno napisał/a:
To tym bardziej jak to 4M to dla mnie porażka. Już raz miałem i drogo mnie to kosztowało żeby oddać.

Dziękuje za informację.

Bo umowy z firmą ze Szczecina trzeba dawać do przeczytania prawnikom i prosić o interpretację ;) Nie ty pierwszy wtopiłeś na interesach z nimi. Moja była firma popłynęła z nimi na grubą kasę. Na szczęście rozłożyło się to na raty czyli umowa została przedłużona o kolejne lata i nie czuli tego tak ale po podliczeniu biznesu to szef pił ze trzy dni i to nie ze szczęścia tylko rozpaczy ^^

Siekiera
Wysłany: 2015-12-19, 13:15   
0
UP DOWN

Bombel napisał/a:
szef pił ze trzy dni i to nie ze szczęścia tylko rozpaczy ^^

Pewnie ze szczęścia też bo przecież zakończył współpracę :D

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2015-12-19, 19:16   
0
UP DOWN

Csv to dość dziwna firma. Zatrudnili rok temu dyrektora z Bolla który utworzył zespół kilku handlowców. Ich zadanie było promowanie brandu którego nikt inny na danym rejonie nie miał prawa sprzedawać. Założenia całkiem słuszne ale guzik z tego bo po roku ich zwolnili. Wtedy właśnie załatwiłem za darmoche kolorbox do 4m.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu