Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
barteek933
Wys³any: 2014-02-13, 22:15   Jedno z pierwszych lakierowañ, Przygotowania
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 826
Witam. Pacjentem bêdzie vectra b kolor srebrny z147. Do pomalowania bêdzie Ca³y prawy bok. Zaczê³o siê od tego ¿e zabra³em siê za usuwanie rdzy i mia³em porobiæ zaprawki sprayem ( nie wiem co mnie na niego podkusi³o). Stwierdzi³em ze niedu¿ym nak³adem ok 100z³ uda mi siê co nie co poprawiæ ale wysz³o tak ¿e nie wysz³o :D

Narazie jeszcze nic nie dzia³a³em przy samochodzie bo gromadzê materia³y i dzi¶ zaprezentujê co mam a kupi³em ju¿:


baza profix 1l + rozciêczalnik
lakier bezbarwny 1l t4w ht400 ms + utwardzasz



lakier epoksydowy novol 0.8l



zmywacz novol 1l



oraz foliê
-4 ¶ciereczki antystatyczne K2
-Ta¶mê 3m 3mm, zamówi³em j± bo nie wiedzia³em do czego s³u¿y, my¶la³em ¿e u¿yjê jej do oklejania np jaki¶ listew ale jednak nie :P
-pastê polersk± nie pamiêtam jakiej firmy, go¶æ mi sprzeda³ jej 100g na wagê chocia¿ mog³em kupiæ ca³± tubkê ale nie potrzeba mi jej a¿ tyle
-g±bkê do polerowania
-sitka 190nm



+ papiery, klocki do szlifowania itp itd i razem wysz³o ok 350-360z³

Wiem ¿e baza mog³a by byæ lepsza ale cena by by³a razy 2 :/

Sprzêt jaki posiadam to jest:

- Kompresor 2 t³okowy 200l z pomp± B 3800 B
- 2 odwadniacze Yato + instalacja 10mm o d³ugo¶ci ok 20m od sprê¿arki
- Pistolet Sico 1.4 RP

Wiem ¿e pistolet móg³ by byæ lepszy ale od czego¶ trzeba zacz±æ, ogólnie to prowadzê warsztat i nie by³ mi potrzebny drogi pistolet. Jak bêdzie mi wychodzi³o lakierowanie to wiadomo ¿e jak zacznê robiæ to zarobkowo to od razu przesi±dê siê na lepszy. Ogólnie z tego co czytam to o pistolecie sata 4000 rp pisz± wszyscy dobrze i nad czym¶ takim zacznê my¶leæ w przysz³o¶ci.

Ogólnie wygl±da to tak ¿e samochód jest mojego ojca ale jak kupi drugi to ten bêdzie mój i dlatego chcê go zacz±æ ju¿ ogarniaæ ¿eby dobrze wygl±da³. Pracê pewnie zacznê w nastêpnym tyg albo jeszcze w nastêpnym. Je¿eli bêdzie zainteresowanie w temacie to bêdê robi³ fotki na bie¿±co.

Robi³em ju¿ próby tymi lakierami i co mogê powiedzieæ. Baza kryje bardzo dobrze, wystarcza wypy³ka i pó¼niej pe³na i jest git ale nie wiem czy ja nie zrobiê 3 warstw ¿eby nie zrobiæ zacieku.

Dzi¶ testowa³em bezbarwny i powiem wam ¿e lakieruje siê nim dziecinnie ³atwo lecz s³abo kryje. Pistolet mia³em ustawiony na ok 3.5 bara i materia³ na max i trzeba zrobiæ nim 3-4 warstwy. Po wyschniêciu nie by³o ¿adnej skórki ani nic tylko by³a morka, nie niewiadomo jaka ale mi siê wydaje ¿e przy du¿a poniewa¿ na oryginalnym lakierze moim zdaniem jest tylko minimalnie. Do bezbarwnego nie dodawa³em ¿adnego rozp.

Mam do was kolejne pytanie. Sprawa wygl±da tak ¿e muszê lakierowaæ wnêki i nie wiem jak zrobiæ :
opcja nr 1: polakierowaæ tylny b³otnik i wnêki na raz a drzwi na stojaku
opcja nr 2: zrobiæ wnêki na gotowo, drzwi polakierowaæ na gotowo od wewn±trz i posk³adaæ ca³y samochód i lecieæ ca³y bok

W razie 2 opcji liczê na podpowied¼ jakie ta¶my kupiæ do oklejania i czy oklejaæ wnêki jak za³o¿ê elementy ¿eby nie zapyliæ polakierowanych wnêk :/



Pozdrawiam i liczê na zainteresowanie oraz cenne porady :)
 

Dumel19
Wys³any: 2014-02-13, 22:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 397
Sk±d: LKR
jak bedziesz lakierowaæ srebro to ja bym na Twoim miejscu lecia³ z za³o¿onymi drzwiami, szczególnie ze malujesz sico :)
Powodzenia :spoko:
 
 

barteek933
Wys³any: 2014-02-13, 22:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 826
te¿ tak my¶lê ¿eby odcieni nie narobiæ, a jak proponujesz zabezpieczyæ wnêki przed zapyleniem ? ta¶m± a mo¿e kupiæ g±bkê ? czym jest ³atwiej :)
pistolet jak pistolet, sza³u nie ma ale maluje :D z bezbarwnego k³adzenia jestem mo¿na powiedzieæ zadowolony, robi³em próby i k³adzie g³adko ale wychodzi morka, nie jaka¶ ogromna ale ciut przydu¿a bo ten samochód ma lakier bardziej bez moim zdaniem chocia¿ teraz lakierujê prawy bok a jak wyjdzie dobrze to pó¼niej drugi. na raz nie mogê lakierowaæ ca³ego samochodu bo mam za w±sko w gara¿u :/ pó¼niej polakierowa³ bym sobie dach i maskê. tylko ¿e maskê to ¶ci±gnê do lakierowania. dobrze ¿e w elementach przyleg³ych w ró¿nych p³aszczyznach nie widaæ tak ró¿nicy odcieni :P
 

Dumel19
Wys³any: 2014-02-13, 22:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 397
Sk±d: LKR
ja oklejam ta¶m± zwyk³± i papierem maskuj±cym wewn±trz rantów, potem leciutko 2000 i polerka i nic nie ma, i proponuje Ci malowaæ tak aby¶ od góry do do³u nagrza³ gara¿ minimum ponad 20 stopni bo pocieknie bezbarwny :) a z tym pistoletem to chodzi mi o to ze ma w±sk± miot³e i musisz sie staraæ na srebrze zeby chmurek nie by³o :)
 
 

zloty213 
Wys³any: 2014-02-13, 22:48   
0
UP DOWN
z³oty


Pomóg³: 1 raz
Posty: 93
Sk±d: Podkarpacie
£atwiej i szybciej g±bk± :)

http://www.youtube.com/watch?v=a27wvFNIL-U
 

barteek933
Wys³any: 2014-02-13, 23:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 826
Wlasnie zauwazylem ze w±ska ma miot³ê :/ kupuje pó¼niej cos konkretnego i nowego :D
 

barteek933
Wys³any: 2014-02-15, 08:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 826
a mo¿ecie mi powiedzieæ czy tak mogê zrobiæ czy bêdzie ¼le.

dam epoksyd => szpachlê => przykryjê przetarcia i szpachlê epoksydem => no i teraz zrobiæ po wyschniêciu szlif tego i dawaæ bazê czy kryæ akrylem. epoksyd jest szary i akurat pod srebro.

go¶æ w mieszalni kaza³ mi na go³± blachê k³a¶æ szpachlê i dopiero przykryæ epoksydem i mówi³ ¿e to wystarczy. jak siê zapyta³em czy musi byæ jaka¶ specjalna szpachla to powiedzia³ ze ka¿da ale powiedzia³ ¿e mój sposób z epoksyd, szpachla epoksyd powinien byæ trwalszy :D

co o tym s±dzicie ? :P
 

zeniTh 
Wys³any: 2014-02-15, 10:34   
0
UP DOWN

Posty: 64
Sk±d: RSR
kolego a po co Ty chcesz szlifowaæ epoksyd ?
 
 

barteek933
Wys³any: 2014-02-15, 11:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 826
¯eby wyrównaæ pod bazê i ¿eby nie bylo widaæ przejscia bo epoksyd dam tylko tam gdzie naprawialem element. Dokupiê 1l podk³adu akrylowego jednak. Przyda sie. I musze kupiæ papier do maskowania :D
 

maddict
Wys³any: 2014-02-15, 15:16   
0
UP DOWN


Posty: 68
barteek933 napisa³/a:
¯eby wyrównaæ pod bazê i ¿eby nie bylo widaæ przejscia bo epoksyd dam tylko tam gdzie naprawialem element. Dokupiê 1l podk³adu akrylowego jednak. Przyda sie. I musze kupiæ papier do maskowania :D

epox nie nadaje sie pod baze, musisz poleciec akrylem i dopiero baza
 

jedi9 
Wys³any: 2014-02-15, 15:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 167
Sk±d: ¯yglin
a dlaczego podk³ad epoksydowy nie nadaje jê pod bazê ?? rozwiñ tê teoriê
 

barteek933
Wys³any: 2014-02-15, 17:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 826
Gosc z mieszalni mówil mi ze na luzie mozna klasc baze
 

hematol 
Wys³any: 2014-02-15, 20:19   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
jedi9 napisa³/a:
a dlaczego podk³ad epoksydowy nie nadaje jê pod bazê ?? rozwiñ tê teoriê

Mo¿na na epoksyd daæ baze,przecie¿ pisze w karcie tech.Epoksyd ciê¿ej sie obrabia ni¿ podk³ad akrylowy (mowa tu o szlifowaniu jak wyschnie).
 

barteek933
Wys³any: 2014-02-15, 21:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 826
zrobiê tak ¿e po³o¿ê epoksyd, szpachlê, i epoksyd i bazê. nie bêdê dawa³ jeszcze akrylu bo to wyd³u¿y mi czas naprawy i to sporo, i nie ma sensu robiæ 100000 warstw. akrylowy i tak muszê kupiæ na listwy plastikowe bo bêd± szpachlowane i zderzak w przysz³o¶ci muszê lakierowaæ a nawet 2 :D a pó¼niej lewy bok :D maskê i dach czyli ca³y samochód :D
dach i maskê zostawie sobie na koniec oraz jak bêdê malowa³ zderzaki to sieknê lusterka i listwy z progów :D
 

noxes
Wys³any: 2014-02-15, 21:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 289
A ja wam powiem tak. Robi³em felgi alu i wiadomo musia³em u¿yæ epoxydowy podk³ad, na to da³em cienko akrylowy, a, ¿e nie wyla³ siê dobrze zrobi³ sie baranek delikatny. No có¿ zeszlifowa³em papierem ¶ciernym i nie oby³o siê bez przetaræ, a ¿e felgi robi³em dla siebie postanowi³em zostawiæ tak i da³em na to bazê. Minê³o pó³ roku u¿ytku felg i nic nie wysz³o.
 

barteek933
Wys³any: 2014-02-15, 21:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 826
nie wysz³o bo na epoksyd normalnie nak³ada siê bazê i dlatego jest git
 

noxes
Wys³any: 2014-02-15, 21:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 289
Tak mo¿liwe. Gdzie¶ kiedy¶ czyta³em, ¿e sie nie nak³ada pó¼niej, ¿e siê nak³ada. Fakt jest ciê¿ki w obróbce, ale nie o to w nim chodzi.
 

hematol 
Wys³any: 2014-02-15, 22:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
noxes napisa³/a:
A ja wam powiem tak. Robi³em felgi alu i wiadomo musia³em u¿yæ epoxydowy podk³ad, na to da³em cienko akrylowy

Ja tez bym tak zrobi³ jak Ty napisa³e¶,jak pisalem wy¿ej,¿e epoksyd jest troche cie¿ki w obróbce lepiej daæ nañ akrylowy i dalej baza itd.W razie przetaræ podczas szlifowania akrylu dojdziesz do epoksydu a nie do blachy,no chyba ,ze sie naprawde postarasz. :D
 

³ysy73 
Wys³any: 2014-02-17, 18:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
barteek933 napisa³/a:
zrobiê tak ¿e po³o¿ê epoksyd, szpachlê, i epoksyd i bazê.
To musisz byæ bardzo pewny i samej szpachli, i jej utwardzenia, i Twojego sposobu jej obróbki w sensie wyprowadzenia oraz gradacji papierów, no i czysto¶ci panuj±cej w pomieszczeniu...
 

³ysy73 
Wys³any: 2014-02-17, 18:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
barteek933 napisa³/a:
zrobiê tak ¿e po³o¿ê epoksyd, szpachlê, i epoksyd i bazê. nie bêdê dawa³ jeszcze akrylu bo to wyd³u¿y mi czas naprawy
Ten akrylowy wyd³u¿y Ci czas o jeden dzieñ a w zamian jego szlif zamaskuje najprawdopodobniej masê wad/niedoci±gniêæ z poprzednich operacji, jak te¿ i kupy osadzonego ¶miecia.
Zastanów siê wiêc raz jeszcze czy aby nie warto.
 

barteek933
Wys³any: 2014-02-17, 19:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 826
w³a¶nie dzi¶ ogl±da³em te elementy i chyba jednak kupiê akryl ¿eby zrobiæ to solidnie i ¿eby nie by³o do³ków po starych rysach. ogólnie jest problem z czasem bo prowadzê warsztat i jutro ju¿ mam dzieñ robot± zajêty i wielki uj zrobiê ...
my¶lê o tym ¿e jak po³o¿ê epoksyd i sobie poszpachlujê i mi to wyschnie to wyprowadzê samochód na dwór i tam bêdê sobie szpachlê obrabia³ bo nie u¶miecha mi siê robiæ to w ¶rodku a pó¼niej sprz±taæ ten brud i py³ :D
 

barteek933
Wys³any: 2014-02-17, 21:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 826
sory ¿e jeden post pod drugim ale rozwi±za³em pewien problem. jak mówi³em wcze¶niej lakierowa³em na próbê tym lakierem bazowym i bezbarwnym i na bazowym robi³y mi siê oczka po czym lakier normalnie sp³ywa³. pierwsze malowanie wygl±da³o tak ¿e odt³u¶ci³em benzyn± ekst. zrobi³em pierwsz± warstwê, by³o ³adnie ale po ok 20-30s oczka siê pojawi³y, wzi±³em kolejny element jeszcze mocniej odt³u¶ci³em i znowu to samo. pó¼niej zainwestowa³em w zmywacz sylikonowy i zrobi³em próbê i wysz³o idealnie. dzi¶ spróbowa³em jeszcze raz baz± ale wcze¶niej zmywaczem sylikonowym odt³u¶ci³em wszystkie z³±czki od przewodów, rozebra³em odwadniacz z reduktorem i jego tak samo odt³u¶ci³em, przela³em pistolet zmywaczem przez króciec oraz wymy³em go dok³adnie razem z kubkiem i posk³ada³em :) dzi¶ wpad³em na pomys³ ¿e do odt³uszczenia u¿yjê zwyk³ego papieru i przemy³em raz i wytar³em do sucha i jaki efekt ? :P 0 oczek, kraterów czy co¶ w tym stylu :D wszystko idealnie :D
ogólnie siê naczyta³em ¿e takie co¶ mo¿e siê dziaæ jak kto¶ plaka u¿ywa w pomieszczeniu a ja nie u¿ywam plaka tylko ró¿nych odrdzewiaczy, sylikonów w sprayu ale jednak to nie by³o to a powodem by³o u¿ycie wcze¶niej ¶cierki do odt³uszczania z warsztatu :sciana: :sciana: :sciana: :sciana: :sciana:

o wodzie i oleju w uk³adzie nie ma mowy bo mam now± sprê¿arkê z pomp± b3800b, n±w± instalacjê i dwa odwadniacze yato, jeden na ¶cianie a drugi przy pistolecie. oba z wbudowanym reduktorem :)

a wracaj±c do tematu pistoletu sico srico to baz± maluje siê fajnie bo na bazie miot³a wynosi ok 15cm napewno ale na bezbarwnym jest strasznie powolny, lakierowane na ci¶nieniu ok 3.2-3.4 :D

w teorii mam ju¿ wszystko opanowane, wiem jak ustawiaæ pistolet aby nie robiæ zacieków i innych dziwnych rzeczy, dziêki za porady. Teraz czekamy na dobr± pogodê i efekty mojej pracy xD :D

mam jeszcze pytanie, mam tej bazy jeszcze ok 900ml + 900 roz. co daje mi 1.8L gotowej mieszaniny. i pytanie jest takie. styknie mi na jeden bok razem z wnêk± ? elementy bêd± pokryte w ca³o¶ci podk³adem o odpowiedniej szaro¶ci.
 

kalbi 
Wys³any: 2014-02-17, 22:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
Cytat:
mam jeszcze pytanie, mam tej bazy jeszcze ok 900ml + 900 roz. co daje mi 1.8L gotowej mieszaniny. i pytanie jest takie. styknie mi na jeden bok razem z wnêk± ? elementy bêd± pokryte w ca³o¶ci podk³adem o odpowiedniej szaro¶ci.
starczy na dwa boki :P
_________________

 
 

barteek933
Wys³any: 2014-02-19, 19:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 826
mam jeszcze jedno do was pytanie :D
jak okleiæ t± trójk±tn± szybê ¿eby nie polowaæ czarnej ramki oraz ¿eby przy odrywaniu ta¶my nie naruszyæ nigdzie lakieru :D


szyba w linku : https://www.google.pl/sea...tml%3B480%3B360
 

adams90-90 
Wys³any: 2014-02-19, 19:53   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 400
Sk±d: Krasiniec
Tasma odchylajaca na taka http://allegro.pl/tasma-o...3982964946.html
Albo troche chalupniczo i nieprofesjonalnie klisza rentgenowska pocieta na kawalki i do tego tasma papierowa.
 
 

sebasmg5
Wys³any: 2014-02-19, 20:30   
0
UP DOWN

Posty: 213
a ta szybka u vectry jest krecona chyba? wykrec i po sprawie
 

rogal-master1
Wys³any: 2014-02-19, 20:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 848
Ta szyba jest raczej klejona :D
 

sebasmg5
Wys³any: 2014-02-19, 21:07   
0
UP DOWN

Posty: 213
sprawdz kolego bo mnie sie kojarzy, ze wyjmowalem kiedys
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-02-19, 21:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
rogal-master1 napisa³/a:
Ta szyba jest raczej klejona

Raczej nie :D :D :D
http://img02.tablica.pl/i...daj-zdjecia.jpg
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

barteek933
Wys³any: 2014-02-19, 21:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 826
klejona napewno, jak by siê da³o wykrêciæ to nie by³o by tematu :D
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-02-19, 21:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
barteek933, Tapicerki trzeba zdemontowaæ.....
Mia³em opli wiele i vectra b ma krêcone szyby...
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

barteek933
Wys³any: 2014-02-19, 23:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 826
masz racjê :D nigdy tam nie zagl±da³em ale jest wkrêcana :D
jeszcze lepiej :)
 

barteek933
Wys³any: 2014-03-15, 08:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 826
Jeszcze nie zacz±³em prac przy samochodzie bo nie mia³em ani wolnego dnia od 3 tyg :/ ale dokupi³em brakuj±ce rzeczy :)

Miêdzy innymi kupi³em:

2 x ta¶ma do oklejania
2x 0.96l podk³adu akrykowego
0.5l rozpuszczalniku akrylowego
20 arkuszy 1x1.2m papieru do maskowania
kubek do mieszania lakieru 1.4l
kubek do mieszania lakieru 0.7l
foliê do maskowania
2 x puszka metalowa 1l do wymieszania i zrobienia sobie gotowej bazy
1x szara w³óknina na próbê
puder kontrolny
5 x patyczki do mieszania lakieru

koszt z przesy³k± 145z³ :)

Teraz zdjêcia :



a teraz wszystko co zgromadzi³em pomijaj±c papiery :D



zacz±³ bym co¶ robiæ dzi¶ ale pogoda siê popsu³a a w dodatku jeszcze bêdê spawa³ stojak :)
jak go zrobiê to zamieszczê zdjêcia :) jak narazie koszt materia³ów wyniós³ 500-530z³ :D
 

barteek933
Wys³any: 2014-03-17, 23:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 826
mam do was pytanie, czyta³em kiedy¶ ju¿ sporo i teraz znowu o tym czy u¿yæ podk³ad epoksydowy czy reaktywny. Chodzi mi dok³adnie o miejsca tam gdzie by³a rdza. postaram siê wyczy¶ciæ jak najlepiej ale napewno zostan± jakie¶ ¶lady korozji i co dalej ? Jak dam epoksyd to nie wyjdzie mi to z powrotem za pó³ roku ? :) co radzicie ? koszt reaktywnego jest niski tak¿e ¿aden problem, chodzi o to ¿eby by³o dobrze i ¿eby z 2 lata wytrzyma³o :)
 

barteek933
Wys³any: 2014-03-18, 18:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 826
a co powiedzie gdybym przypiaskowa³ to czym¶ takim http://allegro.pl/bass-po...3995150692.html

dzi¶ w³a¶nie sobie co¶ takiego kupi³em i wiem ¿e to jest dziadostwo i zaraz siê rozpadnie ale my¶lê ¿e do wypiaskowania ok max (0.5m kwadratowego) albo i nawet mniej na calutkim samochodzie mi wystarczy, no i teraz kolejne pytanie, czy to w ogóle bêdzie w stanie usun±æ rdzê :D
mam ju¿ epoksyd novola i chcia³ bym go wykorzystaæ. No i jak dam brunox to ju¿ epoksydu nie k³adê z tego co mi wiadomo ? :D
 

juny 
Wys³any: 2014-03-18, 18:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 20 razy
Posty: 2384
Sk±d: Ostrów WLKP
barteek933 napisa³/a:
a co powiedzie gdybym przypiaskowa³ to czym¶ takim http://allegro.pl/bass-po...3995150692.html


Uwie¿ nie dasz rady :D
_________________

 

barteek933
Wys³any: 2014-03-19, 21:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 826
a co powiecie na czyszczenie rdzy, piaskowanie w w³asnym zakresie, fertan, epoksyd, szpachla, epoksyd ma przetarcia, podk³ad akrylowy i baza ? :) nic innego ju¿ nie wymy¶lê :/
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2014-03-19, 21:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
barteek933 napisa³/a:
piaskowanie w w³asnym zakresie, fertan, epoksyd, szpachla, epoksyd ma przetarcia, podk³ad akrylowy i baza

tak jest wykonana w³a¶ciwie naprawa lakiernicza zgodnie z technologi± :spoko:
Pamiêtaj aby staraæ siê stosowaæ materia³y jednego producenta
 

barteek933
Wys³any: 2014-03-19, 21:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 826
dziêki :) zawsze lepiej dostaæ odp od osoby co ogarnia temat ni¿ szukaæ informacji w google z czego po³owa to opinie osób próbuj±cych co¶ sprzedaæ a reszta nie mia³a do czynienia tylko co¶ tam s³ysza³o :P

ogólnie mam wszystko jednego producenta tylko epoksyd mam novola, a powiedz mi czy jest szansa ¿e zepsu³em sobie bazê bo poszed³em j± wymieszaæ do warsztatu a jak wiadomo u¿ywa siê tam ró¿nych odrdzewiaczy w sprayu a jak wiadomo ¿e s± t³uste ... :/
zrobi³em to tak ze lakier miesza³em w plastikowych kubkach które wcze¶niej wymy³em zmywaczem sylikonowym i wytar³em do sucha, oraz zrobi³em to samo z puszkami.
Pocieszaj±ce jest tylko to ¿e przez jakie¶ 12 mo¿e 14 godz przed moim mieszaniem lakieru nic nie by³o robione w warsztacie, nie wje¿d¿a³ tam ¿aden samochód, nic nie by³o rozpylane ani nic wiêc jest szansa ze co¶ z powietrza tam siê dosta³o ? :/
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2014-03-19, 22:07   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Pamiêtaj aby zawsze wszystkie materia³y by³y szczelnie zamkniête
szczególn± uwagê zwracaj na utwardzacze :tak:
one ch³on± wilgoæ zawart± w powietrzu ...
Bazy konwencjonalne mog± staæ w opakowaniu (zamkniêtym) d³ugo :tak:
,nic im siê nie stanie :nie:
 

KK 
Wys³any: 2014-03-19, 22:15   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Wodne maj± przydatno¶æ chyba 12 miesiêcy.
 
 

barteek933
Wys³any: 2014-03-19, 22:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 826
moja baza to konwencjonalna tylko jak my¶licie, mog³o co¶ jej siê staæ od tego ? :/
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2014-03-19, 22:48   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
barteek933 napisa³/a:
jak my¶licie, mog³o co¶ jej siê staæ od tego ?

Nie przesadzasz trochê .... ;)
Rozumiem jak by¶ tam czego¶ nala³ do niej ....
 

POLYKAR.PL
[Usuniêty]
Wys³any: 2014-03-19, 22:53   

barteek933 napisa³/a:
ogólnie mam wszystko jednego producenta tylko epoksyd mam novola


hihihi ... ale¿ z Ciebie ¿artowni¶ :) ...
 

barteek933
Wys³any: 2014-04-27, 16:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 826
jeszcze nie zacz±³em prac bo nie mogê unieruchomiæ samochodu a po drugie nie by³o czasu ale dokupi³em sobie jeszcze pistolet do podk³adowania sico 1.7 rp oraz dzi¶ czytaj±c temat na tym forum o odwadnaiczach zamówi³em ckd z tego linku :http://allegro.pl/zestaw-filtr-ckd-f1000-m1000-b110-1-4-i4188595740.html tylko teraz pomy¶la³em ¿e ¼le zrobi³em bo on jest bez reduktora :/ dorad¼cie mi jaki¶ reduktor pod pistolet :D
za sprê¿ark± dam od razu nowy filtr yato 1/2 http://allegro.pl/filtr-o...4137811137.html

ORAZ mam do was pytanie :D podk³adowaæ ca³y samochód czy odpu¶ciæ sobie oraz czy waszym zdaniem lakierowaæ na srebro tak jak by³o czy daæ sobie z nim spokój i wybraæ inny kolor ? :)
 

barteek933
Wys³any: 2014-05-05, 11:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 826
Do tej pory nic nie robi³em ale dzi¶ zabieram siê za piaskowanie i podk³adowanie epoksydem i pó¼niej zamieszczê fotki :)

Dodatkowo poka¿ê moje kolejne zakupy :P


po lewej nowe sico 1.7 do podk³adu :)
obok ¶wie¿o odebrana airgunsa 1.3 - wykonanie na wygl±d sico i airgunsa to przepa¶æ chocia¿ wiem ¿e to sprzêt raczej dla amatora i pocz±tkuj±cych ale na wygl±d pod wzglêdem wykonania jest ok :)
jeszcze kupi³em ckd odwadniacz i odolejacz 1/4 i szpachelki :)
dzi¶ zakupi³em te¿ 10m przewodu 10mm + wszystkie potrzebne z³±czki ale tego ju¿ nie zamieszcza³em tutaj :P
brakuje mi tylko reduktora i filtra wstêpnego na 1/2 i tak to mia³ bym ju¿ wszystko,

i mam kolejne pytanie, czy przed lakierowaniem myæ airgunsê np zmywaczem zeby j± odt³u¶ciæ czy nie ma potrzeby ? bo sico to trzeba bo jest ca³e za....ne olejem :D

moje stare sico chocia¿ ma³o u¿ywane z dysz± 1.4 przeznaczê do epoksydu i bêdê mia³ ka¿dy pistolet do czego¶ innego :)
 

barteek933
Wys³any: 2014-05-05, 21:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 826
Zacz±³em dzi¶ robotê i wstawiam to co uda³o mi siê ogarn±æ dzi¶, wypiaskowa³em rdzê i pokry³em wszystko fertanem, jutro go zmyjê i zobaczê co tam zosta³o, ogólnie roboty bêdzie sporo przy tym parchu :D prawdopodobnie po jutrze jednak ¶ci±gam drzwi i konkretnie biorê siê za robotê :)

























na ostatnim zdjêciu samochód jest w fertanie :D

co waszym zdaniem zrobiæ z spodami drzwi i progiem bo jest on potraktowany sprayem ? piaskowaæ to czy drzeæ papierem ? na spody drzwi i ca³y próg i tak pójdzie epoksyd :)
 

KK 
Wys³any: 2014-05-05, 22:38   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Najlepiej piaskowaæ.
_________________

 
 

primex 
Wys³any: 2014-05-07, 13:08   
0
UP DOWN

Posty: 18
Sk±d: Wroc³aw
To jeszcze sobie zobacz czy ruda Ci tak samo nie wcina ¶ciany grodziowej, bo to przek³adka z anglika jest.

Ogólnie mia³em chyba 6 Vectr B i im nowsza tym bardziej zgnita. Najgorzej gni³y w³a¶nie angliki.
 

barteek933
Wys³any: 2014-05-07, 20:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 826
to jest przek³adka z anglika bo sami j± robili¶my xD
robiê j± po wierzchu i konserwujê pod³ogê , je¿d¿ê rok i trzeba siê pozbyæ :D
jutro poprawiam piaskowanie tam gdzie bêdzie rdza, szlifujê i k³adê epoksyd
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Fotorelacje

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group