Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-16, 09:53
Autor Wiadomo¶æ
Tomek77
Wys³any: 2008-02-22, 12:01   Lakiery Debeer!
0
UP DOWN

Posty: 26
koledzy chcia³em zapytaæ co s±dzicie o firmie DEBEER grupa VALSPAR
By³ u mnie dzi¶ przedstawiciel i oferuje mi te lakiery w dpbrych cenach wiem ¿e s± to Holenderskie lakiery czy kto¶ z was ju¿ siê z tym spotka³ ,prosze o opinie!
 

danielpainter 
Wys³any: 2008-02-22, 18:11   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
Witam, mam ich wode, konwencja tez malowalem, nie jest to rewelacja ale da sie tym malowac, mysle ze jakbys nauczyl sie tym malowac to nie narzekal bys, ceny maja dobre, tylko ceny xralicu troche za duze ale da sie przezyc, no i podk³adu ja szuka³em troche lepszego bo debeera jest lipa jak dla mnie, jak masz jeszcze jaies pytania to pytaj
Pozdrawiam
 
 

£ukasz79 
Wys³any: 2008-02-22, 22:05   
0
UP DOWN

Posty: 57
Ja równie¿ pracuje na DeBeerze, wcze¶niej na systemie rozp. teraz wodorozcieñczalnym. Jak do ka¿dego lakieru tzeba siê troszkê przyzwyczaiæ i go wyczuæ, ale nie jest ¿le. A co siê tyczy podk³adu to trochê jak na firmê z poza I ligi to troche kosztuje ( Ja kupuje za 78 z³ za komplet ),ale wg mnie jest naprawde ok. W przysz³ym tygodniu bêdê testowa³ nowy klar HS 420 , zobaczê ile jest wart za tak wysok± cenê.
 
 

mogwai
Wys³any: 2008-02-22, 22:46   
0
UP DOWN

Posty: 15
witam, dobr± maj± jednowarstwowy lakier z efektem metalicznym (idealny do malowania felg), to na plus, a na minus niektóre kolory maj± trzywarstwowe( grunt, baza,lakier) gdzie w innych mieszalniach s± w dwuwarstwie.
 

Tomek77
Wys³any: 2008-02-25, 20:40   
0
UP DOWN

Posty: 26
dzieki za odpowiec . jeszcze chcialem zapytac o bazy czy sie je dobrze kladzie a co powiecie o ich bezbarwnych i akrylach i do jakiej firmy mozna je prownac pozdrawiam
 

lw
Wys³any: 2008-02-25, 22:49   
0
UP DOWN

Posty: 31
troche malowa³em bazami rozp i porówna³bym je do lesonala, akryle s± ok
 

£ukasz79 
Wys³any: 2008-02-26, 07:13   
0
UP DOWN

Posty: 57
lw napisa³/a:
troche malowa³em bazami rozp i porówna³bym je do lesonala

Ja uwa¿am, oczywi¶cie z praktyki, ¿e DeBeer rozp. kryje zdecydowanie gorzej od Lesonala chocia¿ ilo¶ci przetryskanej farby czêsto by³y podobne z racji innych proporcji rozcieñczania obu baz. DeBeer zazwyczaj potrzebowa³ jednej warstwy wiêcej dla pe³negi przykrycia. Ale to tylko taka moje skromne zdanie.
 
 

Tomek77
Wys³any: 2008-02-29, 22:17   
0
UP DOWN

Posty: 26
koledzy lakierowalem dzisiaj peugota 307 srebngo tym debereem powiem wam ze calkiem fajnie to siada i bezbrwny
super morka ok zobaczymy na innyh autach pozdrawiam dzieki
 

£ukasz79 
Wys³any: 2008-02-29, 23:09   
0
UP DOWN

Posty: 57
A ja natomiast jestem po pierwszych lakierowaniach klarem 8-420. Dla mnie super, do¶æ szybko podsycha, ¶licznie siê rozlewa no i jego wydajno¶æ jak dla mnie du¿ym zaskoczeniem. Dla przyk³adu podam, ¿e na maskê oba przednie b³otniki i jeden tylny przy Passacie B5 posz³o mi 2 setki samego klaru + utw.+rozp. w proporcji 2:1:15% , czyli ³±cznie ok. 0,345 litra.
 
 

baqo 
Wys³any: 2008-03-01, 08:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
£ukasz79 napisa³/a:
na maskê oba przednie b³otniki i jeden tylny przy Passacie B5 posz³o mi 2 setki samego klaru
no to brawooo! mi to by na ranty tyle posz³o :lol:
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-03-01, 11:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
baqo napisa³/a:
£ukasz79 napisa³/a:
na maskê oba przednie b³otniki i jeden tylny przy Passacie B5 posz³o mi 2 setki samego klaru
no to brawooo! mi to by na ranty tyle posz³o :lol:


lukaszowi sie chyba pomylilo albo pisze jakies bajki :)
 

kalbi 
Wys³any: 2008-03-01, 14:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
£ukasz79 napisa³/a:
A ja natomiast jestem po pierwszych lakierowaniach klarem 8-420. Dla mnie super, do¶æ szybko podsycha, ¶licznie siê rozlewa no i jego wydajno¶æ jak dla mnie du¿ym zaskoczeniem. Dla przyk³adu podam, ¿e na maskê oba przednie b³otniki i jeden tylny przy Passacie B5 posz³o mi 2 setki samego klaru + utw.+rozp. w proporcji 2:1:15% , czyli ³±cznie ok. 0,345 litra.


4 elementy... to chyba kasza zosta³a he he... ja u¿ywam APP HS Special i mi by wysz³o na tyle elementów 0,7- 1l... dziwne rzeczy prawisz...
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-03-01, 14:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
jednym slowem poszlu mu na 4 elementy(prawie 5 bo maska to tak jak 2 mniejsze) tyle, ile mi idzie na 1.......
 

baqo 
Wys³any: 2008-03-01, 15:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
tak± ilo¶ci± to te dwa b³otniczki bym obskoczy³,vhs-em oczywi¶cie.no i mo¿e wir ju¿ by by³o s³ychaæ w kubku :razz:
 
 

£ukasz79 
Wys³any: 2008-03-01, 18:50   
0
UP DOWN

Posty: 57
Panowie. Nie my¶licie chyba,¿e prawie jakie¶ dyrdyma³y. Wykluczone. Ja te¿ by³em zaskoczony tak ma³± ilo¶ci± u¿ytego materia³u. Mo¿ecie mi nie wierzyæ , mnie to rybka. Kalbi to nie by³a kasza tylko polakierowane poprawnie elementy. A poza tym ka¿dy z nas inaczej lakieruje i zu¿ywa inn± ilo¶æ materia³u.
 
 

baqo 
Wys³any: 2008-03-01, 19:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
lakieru powinno byæ 50-60 micron. my¶lisz ¿e te dwie setki spe³ni³y ten warunek?
 
 

cudak2004 
Wys³any: 2008-03-01, 19:55   
0
UP DOWN

Posty: 45
baqo, aty myslisz ze kazdego jest stac na miernik do mierzenia grubosci lakieru wiekszosc ludzi patrzy na to zeby sie klar blyszczal i zeby nie bylo wtraceni na nim£ukasz79, powiem ci ze ja ci wierze ze tak moglo ci wyjsc, gdyz mamy ten klar na sklepie na probe i stwierdzam ze jest cholernie wydajny zajebiscie sie rozlewa i faktycznie jest na 1,5 warstwy
 

staszek
Wys³any: 2008-03-01, 20:00   
0
UP DOWN

Posty: 16
moim zdaniem to raczej nie realne :roll:
 

rbfm 
Wys³any: 2008-03-01, 21:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
ja tez uwazam ze nie jest to mozliwe. no chyba ze warstwa miala 20u, chociaz nawet na taka grubosc bylo go za malo. przeciez on polakierowal prawie pol auta :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

£ukasz79 
Wys³any: 2008-03-01, 21:23   
0
UP DOWN

Posty: 57
cudak2004 napisa³/a:
baqo, aty myslisz ze kazdego jest stac na miernik do mierzenia grubosci lakieru wiekszosc ludzi patrzy na to zeby sie klar blyszczal i zeby nie bylo wtraceni na nim£ukasz79, powiem ci ze ja ci wierze ze tak moglo ci wyjsc, gdyz mamy ten klar na sklepie na probe i stwierdzam ze jest cholernie wydajny zajebiscie sie rozlewa i faktycznie jest na 1,5 warstwy

No w³a¶nie. Nikt chyba nie k³adzie lakieru pod miernik grubo¶ci, tylko w przypadku klaru na 1,5 (2), tê drug± k³adziemy pe³n± mokr±. Ile kto wyleje i pod jakim ci¶nieniem to bardziej indywidualna sprawa. Chyba ka¿dy z nas wie o co chodzi. Cudak2004 w jakiej cenie jest u ciebie ten lakier w komplecie ?NO i dziêkuje za s³owa poparcia, ale przecie¿ nikt tutaj nie chce robiæ reklamy DeBeerowi :grin:
 
 

kpopis
Wys³any: 2008-03-01, 21:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
Ja tez uwazam to za malo prawdopodobne. Czy wziales pod uwage fakt ze byc moze ktos bedzie probowal to kiedys polerowac?

Moze byc gorzej, koles zadowolony z twojej roboty przerysuje cos i podjedzie do ciebie. Tak sie zlozy ze bedziesz musial cieniowac na jednym z tych elementow na ktorych klaru jest tyle ze lepiej nie dotykac papierkiem.
 

£ukasz79 
Wys³any: 2008-03-01, 21:39   
0
UP DOWN

Posty: 57
Spokojna g³owa Kpopis :mrgreen: .Uwa¿asz to za ma³o prawdopodobne ? OK. Twoja broszka. Dla mnie mo¿esz lakierowaæ nawet MS-em i laæ 5 warstw a potem mierzyæ grubo¶æ lakieru miernikiem. A jak nie bêdzie 50-60 um to bierz papier i szlifuj do tej zalecanej. Drodzy koledzy lakiernicy, uwa¿am ¿e forum jest do wyra¿ania opini i wymiany do¶wiadczeñ etc. Nie ka¿dy z nas lakierowa³ wszystkim i nie wszystkie produkty dostêpne na naszym rynku pozna³. Zakupcie sobie ze 2 setki tego klaru i sprawdzcie sami jego wydajno¶æ i nie róbcie wielkiegi Halo. :lol:
 
 

kpopis
Wys³any: 2008-03-01, 21:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
Ok, sprawdze ten klar na jakims elemencie niepotrzebnym. Ostatnio dostalem od mieszalni gratis VHS'a z novola i wylalem go na 1,5 warstwy. Potem go zamatowilem 2000 i przejechalem polerka. W jednym miejscu (musialem tam mniej trysn±æ) zrobila sie plama 5cmx5cm - przepolerowalem sie do bazy. Pozniej zrobilem podobny test, tym razem dalem grubsza drug± warstwe i wszystko bylo ok z jednym wyjatkiem - polerka z latwosci± wymiot³a lakier z krawedzi. Potem cierpliwie podjalem sie trzeciej proby. Dalem na 2,5 warstwy i wyszlo ok a i przy polerce moglem sobie pozwolic na mala chwile nieuwagi przy jechaniu krawedzi.

Wiem ze ile lakiernikow tyle technik itd. ale ten test przekonal mnie do tego ze z vhs'ami do konca kolorowo nie jest. 200ml na taka wielka powierzchnie, no coz, wybacz ale ciezko mi w to uwierzyc chodz nie bede sie dalej spieral - wyprobuje to pogadamy.

[ Dodano: 2008-03-01, 21:58 ]
A co do tej sytuacji z cieniowaniem to musze sie przyznac ze mnie sie podobna przytrafila :razz: Bede musial poprawic polerke tylnego szerokiego blotnika w trans sport'ie na ktory wylalem chyba 200ml MS'a (z utwardzaczem 300ml) i az boje sie tego dotykac...
 

marikk 
Wys³any: 2008-03-01, 22:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 249
kpopis napisa³/a:
A co do tej sytuacji z cieniowaniem to musze sie przyznac ze mnie sie podobna przytrafila Bede musial poprawic polerke tylnego szerokiego blotnika w trans sport'ie na ktory wylalem chyba 200ml MS'a (z utwardzaczem 300ml) i az boje sie tego dotykac...
te¿ bym siê ba³ czasem wystarczy zrobiæ jeden krótki lekki ruch papierkiem i baza albo podk³adzik
 

£ukasz79 
Wys³any: 2008-03-01, 22:04   
0
UP DOWN

Posty: 57
Spoko. Ale ja pisa³em, ¿e 2setki klaru + utw. i rozc, mo¿e to trochê wprowadzi³o zamêtu. A propos, masz racjê co do tych vhs-ów, ale w moim przypadku bez stresu wszystko przelecia³em 2000 i polerk± objecha³em bez najmniejszej przecierki. A nieraz zdarzy³o mi siê polakierowaæ jakim¶ MS i przecierki siê trafia³y. Pozdr. :grin:
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-03-01, 22:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
£ukasz79 napisa³/a:
A nieraz zdarzy³o mi siê polakierowaæ jakim¶ MS i przecierki siê trafia³y.


ms z novolu na blotnik typowej wielosci zawsze rozrabiam pelny kubek (wychodzi 335ml). nie ma opcji zeby sie przetrzec gdzies.
 

cudak2004 
Wys³any: 2008-03-01, 23:30   
0
UP DOWN

Posty: 45
£ukasz79, powiem ci ze jeszcze nie wiem ile wychodzi komplet bo narazie mamy na probe a jak bede wiedzial to dam ci znac a jezli masz mozliwosc sprawdzenia to zobcz sobie klar Spies Hecker 8035 Hs maluje sie go na 1,5 i np moj przyjaciel malowal nim dzisiaj-- urobil 3 setki a malowal maske przedni blotnik tylni blotnik i slupek od seata leona i wyla do smieci 1 setke a naprawde tego klaru zostaje duzo na elemencie, wiec jak mozliwosc zobacz sobie ten klar na inne sie nie wypowiadam bo nie znam :wink: Pozdrowiam
 

lw
Wys³any: 2008-03-02, 20:44   
0
UP DOWN

Posty: 31
kiedy¶ pomalowa³em audi 80 ca³e ze zderzakami oprócz dachu i wysz³o mi 1.3 l klaru.
dodam ¿e lakier to dupont 3050s w proporcji 3:1 bez rozp. i malowa³em pist. niskoci¶nieniowym na dwie w pe³ni wylane warstwy. tego lakieru to ju¿ nie ma i nie bêdzie :sad:

uwa¿am ¿e jest to mo¿liwe jak nie lecia³ po rantach(przetryski) i malowa³ na bardzo niskim ci¶nieniu ¿adkim lakierem :wink:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group