Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
cokeqx1
Wysłany: 2014-03-09, 00:10   Wybór kompresora i aerografu
0
UP DOWN

Z racji że jest to mój pierwszy post WITAM WSZYSTKICH.
Od jakiegoś czasu przymierzam się do kupna aerografu, wpadły środki więc szukam już konkretów :)
Mianowicie znalazłem coś takiego http://e-spawalnictwo.com...-malowania.html
nada sie to na początek? Kompresor ma butlę wiec powinno się trochę czasu malować na nim, czy dwutłokowy jest lepszy do aerografu niż jednotłokowy?
I jak wygląda sprawa samego aerografu z kompletu, czy może lepiej kupić oddzielnie aerograf i taki kompresor.
Za wszelkie porady, linki do innych tańszych sklepów itp. z góry dziękuje :)

matheo_86
Wysłany: 2014-03-09, 01:06   
0
UP DOWN

siemka:)
za tą cenę to dziś widziałem w obi kompresor olejowy 50 l(mecafer). jest dość głośny ale do aero jak znalazł::) sam taki mam.
co do aero to zwykły chińczyk , na początek to możesz takiego zamęczyć długo nie posłuży, ale załapiesz z nim o co "kaman":)

cokeqx1
Wysłany: 2014-03-09, 09:04   
0
UP DOWN

Z chęcią bym kupił taki spory kompresor bo posłużyłby też do innych celów ale niestety mieszkam w bloku i tu głównie bym malował co go raczej wyklucza :)

KK 
Wysłany: 2014-03-09, 12:51   
0
UP DOWN

Do aero nie starczy jakiś mały kompresor np z oferty Iwaty? Jest teraz na allegro używana Iwata.
Małe, ciche. Taki 50L kompresor w bloku to chyba pomyłka, zjedzą Cię sąsiedzi.

cokeqx1
Wysłany: 2014-03-09, 20:37   
0
UP DOWN

Coś tej iwaty na allegro znaleźć nie moge

KK 
Wysłany: 2014-03-09, 20:43   
0
UP DOWN

Była u loombard czy jakoś tak. Kupiłem u nich rupesa. Wczoraj ten kompresor widziałem, sprawdź jeszcze na tablicy.

cokeqx1
Wysłany: 2014-03-09, 22:14   
0
UP DOWN

Już chyba nie ma, przypominam sobie że kilka dni temu przeglądając allegro widziałem tą iwatę ale chyba się sprzedała.
A jakieś informacje na temat tego kompresora z linku? Może lepiej tańszy jednotłokowy + lepszy aerograf? ew. jednotłokowy ale firmowy http://allegro.pl/kompres...4018078589.html + aerograf za ok.100zl?

KK 
Wysłany: 2014-03-09, 22:16   
0
UP DOWN

Najlepiej to droższy kompresor i droższy/firmowy aerograf, co by 5 razy nie kupować tego samego, nie przeklinać i mieć spokój.

Chino 
Wysłany: 2014-03-10, 07:41   
0
UP DOWN
LPLCC

Powiem tak. Nie baw się w zabaweczki niemal bez zbiornika. Kup 25-50l kompresor. Ciut więcej wydasz ale będziesz miał świety spokoj.
Ten aerograf z kompletu też sie nie nadaje do niczego więcej niż nauka ...

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl

cokeqx1
Wysłany: 2014-03-10, 10:25   
0
UP DOWN

Tak jak już pisałem nie szukam tak dużego kompresora, 25l w mieszkaniu trochę zajmuje. Jednak chyba zrobie lodówkowca, który będzie stosunkowo cichy a butlę zastosuje ok. 6-8l

cokeqx1
Wysłany: 2014-03-10, 10:50   
0
UP DOWN

Sorki za post pod postem ale już nie moglem edytować.
Znalazłem "lodówkowca" na sprzedaż za 250zł co jest chyba porównywalne z budową tego od podstaw:
http://tablica.pl/oferta/...5-ID57SNP.html#
Co myślicie, bezpiecznie jest kupować czyjegoś twora? Na co patrzeć lub o co pytać przy kupnie ?

shadow 
Wysłany: 2014-03-14, 11:52   
0
UP DOWN

Witam mam 2 "lodowkowce" zrobione przez siebie jednego umiesciłem w obudowie komputera jest ładnie zabudowany ma butle 8l . Drugi natomiast bardziej odkryty ma butlę 1l i dołączaną drugą 8l - gdyż ta 1l okazała sie stanowczo za mała i agregat mocno sie grzał właczajac i wyłączajac sie czesto.
Tak czy owak do aero zdecydowanie polecam lodówkowce ze wzgledu na to ze są bardzo ciche i bez problemu wystarczają wydajnościowo i są bardzo trwałe i można słuchac muzyki :) . Nie wyobrazam sobie normalnego kompresora w pokoju :) i jego chałasu, nawet w warsztacie jak maluje to odpalam lodówkowca do aero a dopiero do lakieru czy bazy normalny kompresor. Tak czy owak 250 to nie jest wysoka cena. Osobiscie żadnego z moich za tyle bym nie oddał :)

KK 
Wysłany: 2014-03-14, 12:45   
0
UP DOWN

Ta iwata z allegro się nie sprzedała, wpisz w wyszukiwarce Iwata i Ci znajdzie w używanych.
A co do kompresora to pewnie, że lodówkowiec lub typowy do aerografu. Tym nawet w piwnicy sobie będziesz lakierował po nocach, a normalny kompresor chyba za głośny jak na taki sport.

ConfederateAlabama
Wysłany: 2014-05-28, 19:28   
0
UP DOWN

Witam wszystkich Jestem nowy ogólnie ale 15 lat maluję Graffiti ściany samochody pociągi nie jestem amatorem ale co do aerografu nigdy nie używałem dzisiaj przyszedł a paczka z

Aerograf INFINITY CR + 2w1
KOMPRESOR EURO-TEC 16 A
Farby bazowe myślę że są najbardziej idealne malowałem samochody ciężarówki pistoletami wiedz chyba areograf też spełnia fukcje tą hmm ale nie wiem jak z farbami typu airburusch kupiłem 2 marki jedna createx colors a 2 wickend colors nie mam pojecia o tych farbach tylko jak już sobie patrzałem to wckend jest bardziej wodnisty ale nie otwierałem da się to wyczuć tak sobie czytałem wasze posty tu i sie troszeczke przeraziłem areograf 1000zł kompresor 1000zł farby po 130zł za 6 sztuk zestaw bazowe 100ml 22zł hmmm moze przepłaciłem nie wiem to nie jest wsumie ważne przeraziło mnie to że coś tam się zatyka że farba zostaje na iglicy zascha to mnie martwi czy dobry zakup zrobiłem hmm czym te farby to ciuchów rościęczać ? sory za błędy ortograficzne ale mam dyslekcje do tego całe życie sie bawie z literami i czasami mi się wydaje że z błędami graffiri ma lepsza moc pozdrawiam wszystkich

rwpat 
Wysłany: 2014-05-29, 20:19   farby createx
0
UP DOWN

Co do cen to niestety aerografia nie jest tania . Co do poprzednich wypowiedziach na temat kompresorów : oczywiscie im wiekszy zbiornik do kompresora tym lepiej lecz nie wyobrazam sobie pracy ze zwykłym kompresorem tlokowym w którym poziom hasłasu przekracza 94 decybele. Kiedy skupiasz sie nad malowaniem kreski ponizej milimetra i za plecami załacza sie kompresor :) . nie wspomne o pracy wieczorem albo w bloku mieszkaniu itd. Dedykowane kompresory membranowe ze zbiornikiem doskonale spelniaja swoje zadanie oczywiscie do bazy i klaru najlepiej miec zwykły kompresor tłokowy i duży zbiornik i oczywiscie pomieszczenie do lakierowania . Teraz czas na farby createx wiced colors sa farbami na bazie wody, transparentne czyli im wiecej warst polozonych tym kolor mocniejszy i oczywiscie inaczej wygladaja na bazie ciemnej i inaczej na bazie jasnej. Problem z zasychaniem farb na igle niestety nie spotkałem sie z farba do aerografu ktora wcale nie zasycha na koncu igly jedne mniej drugie wiecej ale zasychaja co do rozcienczania najlepszy dedykowany przez producenta rozcienczalnik ale mozna uzywac też wody lub alkoholu zastosowanie wody wiąze sie z dluzszym czasem wysychania farby.
Do malowania uzywam tez wodnych farb lessonal sa tańsze i dość dobrze wytrzymują oklejanie i maskowanie. na tej stronie mozecie obejrzec prace wykonane wlasnie tymi farbami
prace
co do sprzetu niektóre prace wykonane chinskim sprzetem ( tak tym tez sie da cos namalowac :) ) i iwata neo polecam dal poczatkujacych którzy jeszcze nie wiedza czy aerografia jest dla nich

LAKIEROWANKO Strona Główna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu