Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
x.car
Wys³any: 2014-03-16, 18:07   Opel Vectra B jak i czym ratowaæ
0
UP DOWN

Posty: 1
Witam jestem nowy na tym forum wiêc sorki za otwarcie nowego tematu (bo ju¿ ich by³o tyle ¿e szok) ale na dotychczasowych nie znalaz³em konkretnej odpowiedzi na moje pytanie.
Zaczne od tego ¿e od 4 lat jestem szczê¶liwym posiadaczem Vikusi (opla vectry B HB 99rok po lifcie) i dodam ¿e jestem mechanikiem z jednostanowiskowym warsztatem (nie lakiernikiem) i potrzebuje pomocy jak dobrze uleczyæ i zabezpieczyæ moje autko tym bardziej ¿e planuje go trzymaæ (je¶li sie uda) aby mu muc za³o¿yæ ¿ó³te tablice. Do tej pory robi³em jakie¶ ma³e zaprawki na tylnych b³otnikach (pierwszym razem piaskowa³em ma³± czê¶æ i dawa³em brunoxa i pu¼niej podk³ad i aerografem zaprawke robi³em ale po zimie znowu rdza zacze³a wy³aziæ wiec w afekcie wzio³em znowu wypiaskowa³em ten zardzewia³y element i potem kwas do lutowania du¿a kolba i cyna (jak hydraulik) narazie jest oki nic nie wy³azi mo¿e sposub na miare wie¶ tuningu ale dzia³a.
Mój problem pojawia siê z przodu bo przy listwach (tam gdzie kierunek boczny) zacze³a standardowo wy³aziæ rdza (naszczê¶cie jeszcze jest pod listw± nie na lakie¿e który widaæ) i na dole b³otnika i nie wiem czy demontowac b³otnik piaskowaæ i cynowaæ czy mo¿e teraz próbwaæ z podk³adem reaktywnym, a moze najpier:
1. szlifowanie rdzy papierem > odrdzewiaczem typu fosol > Brunox > Podk³ad Reaktywny > podk³ad akrylowy > (baza i lakier albo jaki¶ baranek w niewidocznych miejsczach
2. demonta¿ > piaskowanie > kwasik do lutowania > Cyna > cynk na zimno (np firmy beko) > podk³ad reaktywny > podk³ad akrylowy > lakier
3. szlifowanie > brunox lub fosol > cynk na zimno > podk³ad akrylowy > lakier
4. demonta¿ > piaskowanie > podk³ad reaktywny > podk³ad akrylowy > lakier
5. inne propozycje

oczekóje profesjonalnej odpowiedzi nie typu ¿e we¼ podk³ad ze ¶nie¿ki w sprayu i za rok najwy¿ej wymienisz b³otnik bo chcia³bym j± utrzymaæ jak najd³u¿ej w orginale.

i co zrobiæ z rdz± tam gdzie nie moge doj¶æ piaskark± bo zdarzaj± sie i takie miejsca.

posiadam narzêdzia:
piaskarka
szlifierka pasowa
palnik propanbutan-tlen
szlifierkê oscyloskopow±
szlifierki trzpieniowe z papierem ¶ciernym
migomat (choæ nie przewiduje ¿eby do tej naprawy by³ mi potrzebny)
zestaw do lutowani (kwas cyna kolba palnik)
aerograf
pistolet do malowania
pistolet do baranka

aktualnie zgromadzi³em te¿ materia³y:
Brunox
Novol podk³ad reaktywny
cynk na zimno firmy beko
podk³ad akrylowy
baza + lakier bezbarwny
cyna + kwas (topnik)
zmywacz sylikonu

je¶li w co¶ trzeba doinwestowaæ nie widze problemu

PS. jest jaki¶ ¶rodek wype³niaj±cy co¶ w stylu pianki monta¿owej tylko ¿eby nie trzyma³ wilgoci jak g±bka (w przednich b³otnikach jest wstawiona taka g±bka przez in¿ynierków z opla która ma zatrzymywaæ wode z ko³a ¿eby nie sz³a na zawiasy od drzwi i faktycznie zatrzymuje i nasi±ka t± wod± przez co zaczyna rdzewieæ na styku i najlepiej by by³o to czym¶ zast±piæ ale nie wiem czym

pozdrawiam i przepraszam ¿e sie a¿ tak rozpisa³em
 

barteek933
Wys³any: 2014-03-20, 22:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 826
ja te¿ bêdê robi³ tak± vectre jak ty :D te¿ po lifcie 99 rok i na forum uda³o mi siê ustaliæ
fertan => podk³ad epoksydowy =>szpachla =>epoksyd =>podk³ad akrylowy => baza + bezbarwny
 

kadafi 
Wys³any: 2014-03-23, 13:06   
0
UP DOWN

Posty: 81
Sk±d: Tarnowskie Góry
Wylecz siê z brunoxu - to po pierwsze.
Po drugie opcja barteek933, jest ok wcze¶niej maksymalnie usuñ rdzê - masz piaskarkê a to duzy +.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group