Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
narky
Wysłany: 2014-03-26, 16:37   Problem z INFINITY, przerywanie, kropka na koncu linii...
0
UP DOWN

Witam, mam dosc spory problem z Infinity CR+. Otóż podczas malowania cienkich linii farba po chwili przestaje leciec (mimo, że spust trzymam w tej samej pozycji) a gdy wracam spustem do pozycji zerowej to rzuca kropke na koniec 'linii'. Natomiast przy malowaniu bardzo cienkich kresek przerywa na calej dlugosci robiąc 'kropkowaną linie'.
Problem mam juz od jakiegos czasu i nie moge sobie z nim poradzic. Wymienilem igłe, dysze, glowice, uszczelke na głowicy i... efekt jest ten sam :sciana: Czyszczenie generalne robilem tez kilka razy i nic. Nie mam już pomysłów co moze byc przyczyną, pomóżcie proszę :help:
Wygląda to tak:

aero.jpg
Plik ściągnięto 31 raz(y) 24,67 KB

matheo_86
Wysłany: 2014-03-26, 19:30   
0
UP DOWN

możliwe ze farba szybko zasycha na czubku iglicy i tak się dzieje , albo , jest nie odpowiednio rozcieńczona, lub ciśnienie jest nieodpowiednie....
a wcześniej nie było takiego problemu wszystko szło idealnie? biorą pod uwagę , rozcieńczenie i ciśnienie?

narky
Wysłany: 2014-03-27, 11:19   
0
UP DOWN

no właśnie sęk w tym, że wczesniej wszystko bylo jak należy. Cisnieniem juz sie bawilem i przy wiekszym po prostu efekt jest bardziej widoczny. farba musiała by byc za gęsta żeby tak sie działo (moim zdaniem) a tej bliżej do zbyt rzadkiej niż odwrotnie. Tak to wygląda jakby farba zasychała na czubku iglicy ale po 5 sekundach malowania?? Maluje wicked'ami detail albo zwyklymi, rozcienczam z samą wodą.

matheo_86
Wysłany: 2014-03-28, 21:23   
0
UP DOWN

jak wodnymi malujesz to spróbuj rozcieńczać reducerem przeznaczonym do tych farb, ja z wodnymi createxami tez miałem podobne problemy i można powiedzieć, że same problemy. Spróbuj zwykłymi bazami samochodowymi i myślę, że problem minie jak w moim przypadku:)

narky
Wysłany: 2014-03-29, 10:51   
0
UP DOWN

próbowałem dedykowanym reducerem rozcieńczac ale problem pozostał. Mam wrażenie, że jak maluje wickedami to mniej sie to daje we znaki niż jak w przypadku wicked detail co mnie troche dziwi bo przecież WD mają drobniejszy pigment.. :shock: Co do baz samochodowych to nie specjalnie uśmiecha mi sie do nich wracac bo wodnymi maluje sobie wygodnie w pokoju a bazą już kapa ;)
Mam ten aero jeszcze na gwarancji i zastanawiam sie czy by go nie odesłac, za pewne jak to zrobie to maleństwo wróci do mnie za jakieś pół roku bo pewnie do niemca odeślą i dlatego mi się ta opcja nie zbyt podoba :blee:

manieks 
Wysłany: 2014-08-02, 20:47   
0
UP DOWN

Wyczyść dokładnie aero z naciskiem na komorę cyngla (zawór powietrza) i dekielek (drożność otworu) i zobacz czy będzie to samo

LAKIEROWANKO Strona Główna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu