Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
hyundai
Wysłany: 2014-05-17, 13:44   Mieszalnia farb
+1
UP DOWN

Witam wszystkich, mam problem a mianowicie. Zamierzam otworzyć działalność gospodarczą - Mieszalnie farb i lakierów i pytanie czy ktoś z Was oriętuje się jakie dane pomieszczenie musi spełniać i wgl jakie są warunki otwarcia czegoś takiego, gdzie się udać, czy ktoś musi coś zatwierdzac, kontrolować. Nie wiem nawet gdzie tego szukać dlatego pytam Was.

POLYKAR.PL
Wysłany: 2014-05-17, 17:11   
+1
UP DOWN

Generalnie otwarcie mieszalni nie wiąże się z jakimiś dodatkowymi obostrzeniami. Ale żeby nikt się doczepiał to możesz zlecić wykonanie dokumentu pod nazwą : klasyfikacja zagrożenia wybuchem dla obiektu ( pomieszczenia ) mieszania farb . Taki dokument będzie zawierał charakterystykę pożarowo-techniczną obiektu, istniejącą wentylację, klasyfikację zagrożenia wybuchem, wyposażenie obiektu w urządzenia ppoż i wykaz czynności zabronionych w pomieszczeniu mieszania farb.
Jeżeli natomiast planujesz wyodrębnić część lokalu na stanowisko do natrysków próbnych to będzie potrzebne podobne opracowanie uwzględniające jednak dodatkowo konieczność zastosowania odpowiednich urządzeń wentylacyjnych, zamontowania wentylacji grawitacyjnej, wyposażenia obiektu w urządzenia ppoż i odpowiedniego oznakowania pomieszczenia .
Bo wykonywanie natrysków próbnych powoduje, że pomieszczenie gdzie jest wykonywane to strefa druga zagrożenia wybuchem zaś strefa pierwsza zagrożenia wybuchem następuje podczas malowania w przestrzeni 0,5m od aparatu natryskowego.
Jeżeli coś pomogłem to bardzo mi miło.
pozdrawiam

hyundai
Wysłany: 2014-05-18, 10:02   
+1
UP DOWN

A komu kolego moge zlecić coś takiego? gdzie sie z tym udac? Generalnie to sprawa będzie wyglądać tak że ową mieszalnie będe dopiero budował, a dokładniej do domu w którym mieszkam chce dołożyć pomieszczenie w ktorym właśnie owa działalność będe prowadził, chcee to postawić z płyty wielowarstwowej , i zastanawiam się jaka musi być powierzchnia , czy wysokość danego pomieszczenia , czy z racji tego ze lakiery jak wiadomo nie są przyjaze dla węchu innych ludzi to musze mieć jakieś specjalne wywietrzniki z filtrami czy coś takiego ?

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Firma

Odpowiedz do tematu