Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
ZIELARZ
Wys³any: 2014-06-14, 15:40   podklad
0
UP DOWN

Posty: 12
Witam, w pracy k³ócimy siê ca³y czas z kolegami, ¿e podk³adem nie da siê przylaæ dziurek np na zderzaku, i o to czy podk³ad trzeba szlifowaæ na heblu czy wystarczy maszynowo odrazu do malowania chodzi o d¿wi. Mo¿ecie wyraziæ swoje zdanie na ten temat.

Pozdrawiam
 

sebasmg5
Wys³any: 2014-06-14, 18:16   
0
UP DOWN

Posty: 213
je¶li chodzi o obitki od kamieni to ja zawsze rozszlifowywuje, uzywam podk³adów jakich u¿ywam i po czasie zapewne usi±dzie i jest klapa.

ja szlifuje zawsze na heblu z pierwszego, potem juz recznie albo maszyna. Zalezy tez co jest pod spodem, jak szpachel to wiadomo, ¿e trzeba na heblu
 

teac27 
Wys³any: 2014-07-20, 20:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 155
Sk±d: podkarpacie
jak robicie zderzak i jest sprany od kamieni .. jak szlifujesz na maszynie p 240 to zawsze co¶ tam usuniesz .. po drugie je¶li to jest zderzak fabrycznie malowany to nie ma tam duzo materia³u ¿eby ubytki by³y tak g³ebokie ¿eby potem podk³ad posiada³... spokojnie mo¿ne je zalewaæ a te co wiêksze , g³ebsze poflekowaæ ..

bo co innego dziurki na szpachli wytworzone przez pêcherzyki powietrza . ... TAkich dziurek NIE MO¯NA ! ...
_________________

 
 

pawel1108 
Wys³any: 2014-07-20, 21:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
teac27 napisa³/a:
spokojnie mo¿ne je zalewaæ a te co wiêksze , g³ebsze poflekowaæ ..
:sciana: podk³ady akrylowe nie s³u¿± do ,,zalewania,,
 

teac27 
Wys³any: 2014-07-20, 22:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 155
Sk±d: podkarpacie
juz nie przesadzajmy ... zderzak to zderzak na nim nie ma takiej temp jak na np masce ... jakbys robi³ dziennie ok 7-10 zderzaków to te¿ by¶ nie flekowa³ ... i nie szlifowa³ do zera .. na zderzakach jest tak malo materialu ze latwo jest zjechac do golego plastiku a to wi±¿e siê z przed³u¿eniem czasu naprawy wiadomo dlaczego .. ja w pracy nie mam na to czasu .. wiem ze podk³ad nie s³u¿y do tego ale uwierz mi ¿e nic nie posiada je¿eli wiêksze ubytki wype³ni szpachlówk±. (chodzi mi o g³êbsze obicia od kamieni )

a co do s³owa ,,zalaæ '' .... xD to faktycznie hahahaha ...
_________________

 
 

pawel1108 
Wys³any: 2014-07-20, 22:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
teac27 napisa³/a:
wiem ze podk³ad nie s³u¿y do tego ale uwierz mi ¿e nic nie posiada je¿eli wiêksze ubytki wype³ni szpachlówk±. (chodzi mi o g³êbsze obicia od kamieni )

no tak bo na zderzakach poliestry siê nie kurcz± i przecie¿ siê nie nagrzewaj±
teac27 napisa³/a:
ale uwierz mi ¿e nic nie posiada je¿eli wiêksze ubytki wype³ni szpachlówk±
^^
niestety nie wierzê ale co mi tu pouczaæ, ka¿dy ma swoje metody :spoko:
 

natium
Wys³any: 2014-07-21, 10:28   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 323
,,teac27,, kto w tych czasach uzywa szpachlowki?????? !!!!! sa podklady wype³niaj±ce ^^
 

Miki
Wys³any: 2014-07-21, 13:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
natium napisa³/a:
,,teac27,, kto w tych czasach uzywa szpachlowki?????? !!!!! sa podklady wype³niaj±ce ^^


Ka¿dy kto ma trochê oleju w g³owie i wie po co ona jest. Podk³ad ma inne zastosowanie jak szpachlówka natryskowa.
_________________
Mart-Dent
 

natium
Wys³any: 2014-07-22, 15:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 323
nie prawda
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-07-22, 16:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
natium napisa³/a:
nie prawda

Nie mo¿ li we :rotfl:
Na praw dê nie wiesz o czym mó wisz.
U wierz nam.... :spoko:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

KK 
Wys³any: 2014-07-22, 19:13   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Te¿ nie wierzê.
_________________

 
 

³ysy73 
Wys³any: 2014-07-24, 19:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
natium napisa³/a:
kto w tych czasach uzywa szpachlowki?????? !!!!! sa podklady wype³niaj±ce
Szpachlówka = wype³niacz TWARDY
Podk³ad = wype³niacz MIÊKKI
 

³ysy73 
Wys³any: 2014-07-24, 20:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
natium napisa³/a:
nie prawda
DP 799R (szpachlówka natryskowa) = DFT = 500mkr.
DP LE2001/2007 (podk³ad wersja do szlifu) = DFT = max 80mkr.

500 > 80
 

KK 
Wys³any: 2014-07-24, 20:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Nie zauwa¿y³e¶, ¿e sobie ¿artujemy? :)
_________________

 
 

kalbi 
Wys³any: 2014-07-24, 21:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
u¿ywane zderzaki przednie to temat przer±bany, a to dlatego, ¿eby zrobiæ taki zderzak poobijany od kamyków zgodnie ze sztuk± to siê schodzi trochê czasu. Ja przewa¿nie przy ori lakierunku robiê tak, ¿e startujê p120 lub 180 i rozszlifowywujê odprysk na kr±¿ku i zrywam wszystko do zera, poprawiam p180, nastêpnie p240 - je¶li zostanie jaki¶ minimalny odprysk na tym etapie to szpachlujê - poprawiam p360 i podk³ad.
Wersja ekonomiczna to start 240 - szpachlowanko i p360 - podk³ady (tu co¶ mo¿e usi±¶æ ale na Boga ludzie moi drodzy jak jest zderzak przedni i ma 4 czy 5 lakierowañ za sob± to czasem ja to cenzura.... bo kto mi zap³aci za mój czas i zrywanie tego badziewia do zera - oczywi¶cie czasem siê tak zdarza ale wtedy siê kasuje $)
_________________

 
 

teac27 
Wys³any: 2014-07-25, 22:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 155
Sk±d: podkarpacie
o ¿adnej szpachlówce natryskowej nie mówi³em ... po drugie z tym siadaniem nie przesadzajmy bo prêdzej siadzie podk³ad w miejscu gdzie uzywa³e¶ z³ej gradacji papieru przed na³o¿eniem podk³adu i to wyjdzie po czasie .. a tu jak co¶ siada to potem przy szlifowaniu od razu masz jak na d³oni. ale to musia³by¶ z mikroskopem porównaæ budowê ,, odprysku i wgniecenia po kamieniu z rys± po za³ó¿my papierze p120
_________________

 
 

barteek933
Wys³any: 2014-07-25, 23:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 826
lepiej bêdzie wygl±da³ 100000 razy zderzak jak si±dzie na nim kilka obiæ ni¿ zrysowany np b³otnik lub drzwi
 

natium
Wys³any: 2014-07-26, 10:28   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 323
jesli robicie element 5dni to wasza sprawa, szpachlowka natryskowa tez musi sie utwardzic szlif potem podklad to samo pomysl o ile czasu wydluzasz czas naprawy ???
szpachlowka ma 500mikonów wypelnienia podklad wype³niajacy 250 jak dobrze wyszpachlujesz to wystarczy :sciana: :sciana: :sciana: :sciana: :sciana: :sciana: :sciana: :sciana:
 

natium
Wys³any: 2014-07-26, 10:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 323
dobra jak szpachlujecie caly dach to owszem mozna szpachlowke dac;d;d jak bylem na szkoleniu w wawie PPG to hubert technik dokladnie mowil bo ten temat byl poruszany kazdy ma swoje zdanie na ten temat ale 21wiek i nowa technologia nie klamie :rotfl:
 

teac27 
Wys³any: 2014-07-26, 13:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 155
Sk±d: podkarpacie
kto tu mówi o szpachlówce natryskowej ? .. ja tego nigdy nie u¿ywa³em .. i nie mam zamiaru :)
_________________

 
 

natium
Wys³any: 2014-08-01, 10:31   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 323
MIKI zwracam honor masz racje ma inne zastosowanie pomylilo mi sie z czyms innym :D :D
 

³ysy73 
Wys³any: 2014-08-03, 17:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
natium napisa³/a:
jesli robicie element 5dni to wasza sprawa, szpachlowka natryskowa tez musi sie utwardzic szlif potem podklad to samo pomysl o ile czasu wydluzasz czas naprawy ???
Z promiennikiem czy bez?
Po drugie nie liczy siê czas tylko JAKO¦Æ.
Po trzecie s± elementy i elementy, oraz naprawa i naprawa:
- np. maska,klapa i dach po gradobiciu.

Ale wolnoæ Tomku w Swoim domku - ka¿dy robi jak uwa¿a.
I na takie naprawy jak m.inn. które wymieni³em wy¿ej sam powróci³em do kitu z guna bo ¿adne szpachlowanie szpachelk± w takich przypadkach mu nie dorówna - choæby kto¶ zniós³ przy tym jajo
 

Miki
Wys³any: 2014-08-03, 18:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
³ysy73, bo wiesz niektórzy wol± sobie polepszyæ jako¶æ us³ug co za tym idzie zadowolenie klienta i robiæ coraz to lepsze autka, a inni siedzieæ w dupie i trzepaæ elementy po 100 z³ i ogl±daæ same trupy i zardzewnio³ki. Ale tak jak napisa³e¶ niech se robi± co chc±.
_________________
Mart-Dent
 

Nyguss 
Wys³any: 2014-08-05, 00:19   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 80
Zderzaki to jest zawsze zagadka, tylko w scanii jak pracowa³em mia³em zderzaki, których wcze¶niej nikt nie rusza³, ale tak to matko bosko... Odpryski, szpachle, ostatnio spuchniety zderzak w audi, szlifujê, bo co do cholery mog³o spuchn±æ na plastiku tak bardzo, a tam silikon do szyb! Same obicia od kamyków to piku¶, jak zderzak dosta³ lekko i wróci³ i wtedy szlifowaæ ,,pajêczynki" a tam 5 kolorów, dziura w zderzaku.

Dobra, aleee wracaj±c do tematu i mo¿e podsumowuj±c, ka¿dy ma swoje metody, nie ma co krytykowaæ, wa¿ne, ¿eby efekt ostateczny by³ dobry. Zderzak nie malowany wcze¶niej nie powinny wstawaæ takie ma³e dziurki, zderzaki o jakich wspomina³em, nooo fleczki obowi±zkowo. Osobi¶cie zalewam tylko mikro dziurki, jak czego¶ nie zauwa¿ê przy rozszliwowaniu fleki. Co do hebla to chyba nie zrozumia³em pytania? Czy jak na³o¿ysz podk³ad to pó¼niej jego heblem? Tak to zrozumia³em, ale mam nadziejê, ¿e nie o to w pytaniu chodzi³o... :cool:
_________________

 
 

kalbi 
Wys³any: 2014-08-05, 15:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
Nyguss napisa³/a:
Zderzaki to jest zawsze zagadka, tylko w scanii jak pracowa³em mia³em zderzaki, których wcze¶niej nikt nie rusza³, ale tak to matko bosko... Odpryski, szpachle, ostatnio spuchniety zderzak w audi, szlifujê, bo co do cholery mog³o spuchn±æ na plastiku tak bardzo, a tam silikon do szyb! Same obicia od kamyków to piku¶, jak zderzak dosta³ lekko i wróci³ i wtedy szlifowaæ ,,pajêczynki" a tam 5 kolorów, dziura w zderzaku.


dok³adnie.

potwierdzam, ¿e zderzaki to zagadka i naprawa spêkanego lakieru na zderzaku po 5 malunkach to nie tyle co wyzwanie, a pracoch³onna i przede wszystkim czasoch³onna robota!
_________________

 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime