Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-08-13, 15:40   Nieuczciwe praktyki w branży
0
UP DOWN

Nowy wątek w temacie znanym chyba każdej mieszalni, ale nie poruszanym jak dotąd.
Otwieram post nie po to aby wieszać na kimś psy, ale po by podyskutować o sprawie o której moim zdaniem należy mówić głośno. Jeżeli padną tutaj nazwy konkretnych firm, miejmy nadzieje, że odzew z ich strony będzie nakierunkowany na wyeliminowanie zjawisk o których będziemy pisać, a nie na pacyfikację i naciski na mówiących głośno o swoich problemach.
Dlatego proponuje napiętnować pewne nieuczciwe zachowania ale i chwalić te pozytywne.
Jeżeli chociaż jeden przyszły właściciel mieszalni nie wdepnie w kałową minę dzięki nam, to chyba będzie sukces.

Żeby nie narzekać na początku, zacznę od pochwalenia się swoją współpracy z firmą APP, mimo, że kupuje od nich tylko papier ścierny :) Mam z nimi "ułożoną" współpracę i nie mam problemów z brawurowymi przejęciami klientów. Działamy wspólnie u styku województw śląskiego, małopolskiego i świętokrzyskiego.

glover
Wysłany: 2014-08-14, 22:24   
0
UP DOWN

Masz na myśli nieuczciwe praktyki dostawców?

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-08-15, 07:24   
0
UP DOWN

Szeroko pojęte nieuczciwe praktyki - dostawców, dystrybutorów i producentów. Walka między mieszalniami, które są na przedostatnim miejscu łańcucha pokarmowego jest czymś naturalnym i nie wymaga nagłośnienia.
Ale widzę, że nie wielu ma ochotę otworzyć Puszkę Pandory.

SamSobieSzefem
Wysłany: 2014-08-15, 16:12   
0
UP DOWN

chętnie się dowiem
mnie że tak napiszę wkurw**a jak w mieszalniach rozcienczają produkty

glover
Wysłany: 2014-08-15, 22:46   
0
UP DOWN

No to mnie najbardziej irytują firmy które zatrudniają młodych handlowców którzy nie mają pojęcia o branży, o zależnościach a ich podstawowym celem jest utrzymać się w pracy i dostać premię. Prowadzi to do tego że w panice zaczynają jeździć po wszystkich warsztatach, mieszalniach, sklepach z budowlanką i częściami samochodowymi i oferują produkty z maksymalnymi rabatami jakie mogą dać. O efektach chyba nie muszę pisać bo każdy kto prowadzi mieszalnię doskonale wie o czym mówię.
Nawet jaki taki delikwent ma ciekawy towar to ja już go nie kupuję.
Inną odmianą wspomnianego procederu jest sytuacja kiedy handlujesz z jakimś dostawcą i ten rozumie co jest grane, współpraca rozwija się prawidłowo i nagle przyjeżdża handlowiec z innej firmy dysponujący tym samym towarem i mówi że on tu mi będzie teraz sprzedawał a jak nie wezmę towaru od niego to objedzie wszystko w koło :blee:

Mógłbym pisać jeszcze długo ale dam się poprodukować innym ;)

Siekiera
Wysłany: 2014-08-18, 11:46   
0
UP DOWN

Kiedyś bym wskazał inne firmy ale teraz mistrzem nieuczciwych praktyk jest APP. Do sklepu i do warsztatu dają takie same ceny więc trzeba ich uczyć gdzie ich miejsce. Muszą zdecydować kogo chcą obsługiwać, warsztaty czy sklepy jak sami tego nie potrafią ocenić to trzeba im pomóc. Ja pomagam ^^

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-08-19, 11:30   
0
UP DOWN

Hehehe. Do mistrzów nieuczciwych praktyk to APP daleko. Świętokrzyski dystrybutor Novola, w czasach kiedy ruszałem z mieszalnią, dawał na powitanie właścicielom norek o parę oczek więcej niż dał mnie na otwarcie mieszalni, gdzie miałem na półkach 100% z oferty Prosessionala i Spectrala.

Siekiera
Wysłany: 2014-08-19, 13:52   
0
UP DOWN

No to trzeba mu przyznać tytuł Regionalnego Mistrza Nieuczciwych Praktyk ^^

Tytuł ogólnopolski jak na razie niezagrożony - APP :spoko:

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-08-19, 14:37   
0
UP DOWN

Trzeba zrobić dwie kategorie. Dystrybutorzy i Konfekcjonerzy.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Firma

Odpowiedz do tematu