Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-22, 15:59
Autor Wiadomo¶æ
sawyer
Wys³any: 2008-03-08, 20:38   W³asny biznes-zak³ad lakierniczy
0
UP DOWN

Posty: 16
Ile kosztuje ¶rednio dostosowanie takiego zak³adu do wymogóe bhp/UE? S± to olbrzymie kwoty?
 

rbfm 
Wys³any: 2008-03-08, 22:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
sawyer napisa³/a:
Ile kosztuje ¶rednio dostosowanie takiego zak³adu do wymogóe bhp/UE? S± to olbrzymie kwoty?


kwoty sa olbrzymie (relatywnie)
jesli chcesz miec wszystko legal i tiptop to bez 200 tys nie zabieraj sie za to.
sama kabina to min 120 tys.(nowa) a gdzie tam reszta.....

[ Dodano: 2008-03-08, 23:10 ]
http://www.lakiernik.com.pl/infopage.php?id=100
http://www.lakiernik.com.pl/infopage.php?id=101
http://www.lakiernik.com.pl/infopage.php?id=102
 

marek
Wys³any: 2008-03-11, 21:57   
Go¶æ
te¿ o tym my¶lê bo chcê zatruniæ pracownika ale mo¿e kto¶ zna sposób na osi±gniêcie tego celu? Czy jest mo¿liwo¶æ zatrudnienia kogo¶ nie maj±c do koñca wyposa¿onego warsztatu?
 

rbfm 
Wys³any: 2008-03-11, 21:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
marek napisa³/a:
Czy jest mo¿liwo¶æ zatrudnienia kogo¶ nie maj±c do koñca wyposa¿onego warsztatu?


no pewnie ze tak. co ma piernik do wiatraka ?
 

kalbi 
Wys³any: 2008-03-11, 22:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
rbfm napisa³/a:
marek napisa³/a:
Czy jest mo¿liwo¶æ zatrudnienia kogo¶ nie maj±c do koñca wyposa¿onego warsztatu?


no pewnie ze tak. co ma piernik do wiatraka ?


mo¿liwo¶æ taka jest ale nie ka¿dy bêdzie chcia³ pracowaæ w kiepskich warunkach, ciêzko bêdzie znale¼æ dobrego fachowca...
_________________

 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-03-11, 22:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
kalbi napisa³/a:
mo¿liwo¶æ taka jest ale nie ka¿dy bêdzie chcia³ pracowaæ w kiepskich warunkach, ciêzko bêdzie znale¼æ dobrego fachowca...


to fakt, ale pytajacy chyba nie o to pytal :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

marek
Wys³any: 2008-03-11, 22:27   
Go¶æ
warunki s± nie dla fachowca ale dla PIP itd.
 

rbfm 
Wys³any: 2008-03-11, 22:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
marek napisa³/a:
warunki s± nie dla fachowca ale dla PIP itd.


najprosciej zarejestrowac jako blacharstwo.
 

marek
Wys³any: 2008-03-11, 22:30   
Go¶æ
go¶æ który u mnie pracuje na warunki nie narzeka ale kontroli to nie interesuje
 

marek
Wys³any: 2008-03-11, 22:35   
Go¶æ
te¿ o tym my¶la³em ale czy nikt nie bêdzie wnika³ w sprawy lakiernicze?
 

rbfm 
Wys³any: 2008-03-11, 22:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
marek napisa³/a:
ale czy nikt nie bêdzie wnika³ w sprawy lakiernicze?


konkurencja moze wnikac. w znanych mi warsztatach, ktore lakieruja 'na lewo' nikt nie wnika w sprawy lakiernicze bo po prostu nikt o nich oficjalnie nie wie. do pierwszego donosu. poza tym jesli ktos ma jaja to nic mu nie zrobia. bo jak niby ktos mi udowodni ze to ja lakieruje czy lakierowalem dany wozek ?
 

marek
Wys³any: 2008-03-11, 22:44   
Go¶æ
ja mam niestety ¿yczliwych s±siadów
 

sawyer
Wys³any: 2008-03-12, 10:48   
0
UP DOWN

Posty: 16
powiedzcie jak to jest, je¶li np nie bêde mia³ kabiny i przydzie inspekcja to odrazu mandat, i tak w kó³ko bêd± przychodziæ i bêde p³aci³ mandat? jest mnóstwo warsztatów co nie maj± kabin, jak one maj± miejsce bytu je¶li s± takie surowe przepisy(kabina+wodne lakiery)
 

Bisuside14 
Wys³any: 2008-03-12, 11:19   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
Musz± ci najpier udowodniæ, ¿e lakierujesz bez kabiny, udokumentowaæ, zatwierdziæ no i jaki¶ ¶wiadek musi byæ bo bez dowodów to nici.... Przecie¿ nie przyjdzie i nie wlepi ci grzywny i za 5 min zrobi to samo.... Mus± byæ DOWODY!! Musi byæ sprawa rozstrzygniêta sprawiedliwie, a nie "ot tak"...
 
 

kaczmi 
Wys³any: 2008-03-12, 20:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 102
Sk±d: Mazowieckie
inspekca z ochrony ¶rodowiska nie daje mnadatów i nie pyta o kabine tylko sprawdza pomieszczenia w których lakierujesz czyli czy pomieszczenie jest szczelne i czy odci±g filtruje powietrze i czy s± zamontowane kominy wylotowe i czy masz eko szambo i po 1

Pokazujesz im dokumenty na utylkizacje odpadów oraz dokument na przyjêcie ¶cieków do oczyszczalni która siê tym zajmuje je¶li nie masz szamba z oczyszczalni± w³asn± i je¶li siê czego¶ przywal± to dadz± Ci okre¶lony termoin na zmodernizowanie tego a je¶li nie zmodernizujesz w tym termini to masz automatycznie zamkniêty warsztat i zakaz wykonywania jakichkolwiek us³óg motoryzacyjnych w tym warsztacie, do mnie zagl±dali i to nie raz !! a to wszystko przez konkurencje która nie ma robvoty i zazdro¶ci ¿e od nich klienci uciekaj± ,a no tak to jest,


I nie ma czego¶ takiego jak rejestrowanie na blacharstwo !!!!!!!!! s± nowe czasy i nowe przepisy!! dotycz was jeden numer PKD czyli 4520 Z - Konserwacja i naprawa pojazdów samochodowych z wy³±czeniem motocykli!!! tak wiêc w to wchodzi wszystko wulkanizacja lakiernocto blacharstwo to tylko ty wybierasz sobei co na szyldzie napiszesz czy Blacharka czy lakiernoctwo
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-03-12, 20:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
kaczmi_company napisa³/a:
to tylko ty wybierasz sobei co na szyldzie napiszesz czy Blacharka czy lakiernoctwo


no to nawet lepiej :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

ewa
Wys³any: 2008-03-13, 23:32   
Go¶æ
je¿eli chcesz zatrudniæ pracownika ,to musisz siê liczyæ jeszcze z dodatkowymi wydatkami na zerowanie urz±dzeñ elektrycznych , coroczny pomiar natê¿enia ha³asu,¶wiat³a , stê¿enia py³ów , "oplakatowaæ siê" instrukcjami bhp itp.... ogó³em : kaszana.
 

glover
Wys³any: 2008-03-13, 23:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
Podobno jeszcze elektronarzêdzia musz± posiadaæ znak CE i trzeba mieæ to na pi¶mie :shock:
 

ewa
Wys³any: 2008-03-13, 23:52   
Go¶æ
jak przyjdzie PIP ,to siê przekonasz jak wiele trzeba mieæ na pi¶mie...mnie kiedy¶ czepili siê nawet o to ,¿e nie mia³am 'na pismie" certyfikatu kratki odp³ywowej w ³azience...
 

ixell
Wys³any: 2008-03-16, 23:22   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 283
Sk±d: Kalisz
a s³yszeli¶cie o instrukcji mycia r±k? Ja musia³em tak± za³o¿yæ w kiblu. ¦miech... Nie wspominaj±c ju¿ o innych, genialnych instrukcjach (np u¿ycia kompa )
_________________
ZOBACZ
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=7388319
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=3442968
www.autolakier.pl
 

ewa
Wys³any: 2008-03-17, 01:44   
Go¶æ
moja ulubiona instrukcja dotyczy obs³ugi migomatu i ma siê znajdowaæ na "snanowisku obs³ugi migomatu " ,ale nie mo¿e byæ do migomatu przymocowana ...
 

ixell
Wys³any: 2008-03-20, 00:28   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 283
Sk±d: Kalisz
ewa, do butli go. W koñcu to nie migomat :lol:
_________________
ZOBACZ
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=7388319
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=3442968
www.autolakier.pl
 

ewa
Wys³any: 2008-03-21, 23:57   
Go¶æ
wiêc skoro nie migomat ,to instrukcja bêdzie na z³ym miejscu.... inspektor z fantazj± napewno wymy¶li co¶ ciekawego.
 

ixell
Wys³any: 2008-03-22, 01:35   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 283
Sk±d: Kalisz
do r±czki, na ³añcuszku?
_________________
ZOBACZ
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=7388319
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=3442968
www.autolakier.pl
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-05-21, 20:04   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
JAK S¡ PYTANIA W SPRAWIE - jakie przepisy dotycz± blacharni i lakierni w zakresie : budynek i jego lokalizacja, zabezpieczenia i dopuszczenia ppo¿, pozwolenia na u¿ytkowanie instalacji lakierniczej, lakiery wodorozcieñczalne czy materia³y konwencjonalne, wyposa¿enie - jakie wymogi formalne. podno¶niki i UDT. lub inne zwi±zane z formalno¶ciami przy otwieraniu budowie i rozbudowie warsztatu to proszê o e-mail. z pytaniem ! projekter@projekter.pl
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

potrolu 
Wys³any: 2009-05-29, 14:50   
0
UP DOWN

Posty: 7
witam
zastanawiam siê czy mogê postawiæ now± lakierniê je¿eli w planie zagospodarowania przestrzeni mam oznaczenie MN UC MN to napewno mieszkaniowe a UC to s± chyba jakie¶ us³ugi nieuci±¿liwe jak byta³em w urzeêdzie miasta to babka powiedzia³a mi ¿e warsztatu nie mogê tam mieæ jedynie stacjê kontroli pojazdów czy ma racjê ??
pozdrawiam
Potrolu
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-05-29, 15:03   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Jak mo¿e byæ SKP to s±dzê ¿e i ma³± blacharnia z lakierni±. Oznaczenia w wypisie z palnu maj± legendê Ka¿dy plan w gminie jest uzgadniany z przewodnikiem czyli symbolami. S± standardy, ale czasami gmina wprowadza swoje zaostrzenia jak np zakaz budowy obiektow handlowych powy¿ej 300 m2 i .... mniejszy tak, a wiêkszy nie

W sprawie warsztatu decyzja - nie zale¿y ju¿ od tej BABKI tylko od DECYZJI ¦RODOWISKOWEJ. Poszukaj na forum w postach od 20.04.2009 do dzi¶ - zaw³aszcza z dzi¶ . Znajdziesz du¿o informacji na ten temat. Pozdrawiam !

[ Dodano: 2009-05-30, 17:02 ]
patrolu ! Dzisiaj dosta³em jako przyk³ad ! taki link od klienta który szuka haka na lakierniê któr± go¶æ wybudowa³ ko³o jego domu ! OLEWAM go bo niby po co mam siê w to wtr±caæ ! ale ..... przeczytaj sobie ... w zasadzie mo¿esz budowaæ ten swój warsztat !

Choæ Pani oczywi¶cie wspó³czujê te¿ nie chcia³bym mieæ warsztatu pod domem !


Witam
Mam pytanie odno¶nie mo¿liwo¶ci zablokowania budowy/nie wydania pozwolenia na budowê warsztatu samochodowego wraz z myjni± w samym centrum ( wewn±trz) nowo powsta³ego osiedla domków jednorodzinnych.

W planie zagospodarowania przestrzennego dla omawianego terenu ca³y obszar ma oznaczenie MN czyli dzia³ki pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne. Osiedle jest w kszta³cie podkowy wewn±trz której mia³ byæ teren rekreacyjne i 2 dzia³ki przy nim by³y o przeznaczeniu us³ugowym. Teren rekreacyjny bêdzie podzielony na dzia³ki budowlane, a jedna z dzia³ek us³. zosta³a ju¿ przekszta³cona w budowlan± i powstaje na niej dom .
jedyna dzia³ka w samym ¶rodku osiedla domków, granicz±ca p³otem z domami jednorodzinnymi jest o przeznaczeniu us³ugowym i ma powstaæ na niej warsztat samochodowy z myjni± oraz sklepem i zapleczem biurowym.

W zwi±zku z oczywista uci±¿liwo¶ci± w/w us³ug wyst±pili¶my o cofniêcie decyzji oraz zarz±dzali¶my raportu oddzia³ywaniu tej inwestycji na ¶rodowisko. Wnie¶li¶my swoje zastrze¿enia do miasta ale przekroczenie norm zosta³o skwitowane zaleceniem nasadzeñ drzew i ro¶lin oraz umieszczeniem pojemników bezodp³ywowych na wody opadowe z warsztatu. Dodam, ¿e na osiedlu nie ma drogi, deszczówki, o¶wietlenia itp., nie mówi± o ha³asie, spalinach, wzmo¿onym ruchu samochodów osobowych i dostawczych i sklepie.

Miasto nie widzi problemu i odrzuci³o nasz wniosek jako 1-dyny mo¿liwy powód cofniêcia decyzji podaj±c niezgodno¶æ z planem zagospodarowania.

Czy to jest zgodne z prawem ? Czy mo¿na lokalizowaæ warsztat z myjnia w centrum nowego osiedla o wy³±cznej niskiej zabudowie jednorodzinnej ? Czy plan zagospodarowania jest zgodny z prawem ? Proszê o piln± pomoc

http://www.eprawnicy.pl/f...dla-domkow.html
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group