Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomo¶æ
imnothep
Wys³any: 2008-03-09, 17:58   Odbarwienia miejscowe >raz jeszcze
0
UP DOWN

Posty: 12
Przepraszam ¿e zak³adam nowy w±tek ale temat chyba nie zosta³ wyczerpany
http://www.lakierowanko.info/viewtopic.php?t=834

Mam podobny problem, lakierowa³em kilka elementów, wcze¶niej poszpachlowa³em klapkê wlewu paliwa, kilka rys na masce, i drobne ubytki na drzwiach. SZpachel k³ad³em dzieñ wcze¶niej ale gara¿ mam nie ogrzewany, tylko w³±czam dmuchawê gazow± na kilkana¶cie minut. Po szpachli podk³ad i na drugi dzieñ lakier. Dopiero po kilku dniach zobaczy³em odbarwienia na tych elementach które szpachlowa³em. Mysla³em ze ¶lepy jestem i nie domalowa³em baz± :) Okaza³o siê jednak ¿e plamy zrobi³y siê dok³adnie w miejscach gdzie by³ szpachel.
Teraz pytanie co jest przyczyn± tego "zjawiska" ? czy jak sugerowa³ kolega w poprzednim w±tku zbyt du¿o utwardzacza ? czy moze ca³o¶æ nie dosch³a dostatecznie ?
Pierwszy raz spotykam siê z takim czym¶. Czy plamy mozna spokojnie zmatowaæ i zamalowaæ ponownie, czy sprawa z plamami ponownie siê powtórzy ?
 

kalbi 
Wys³any: 2008-03-09, 20:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
nigdy nie mia³em takiej opcji, sam jestem ciekaw skad to sie bierze... a co to za szpachla?? w jakiej cenie?? data waznosci sie zgadza? (kombinuje :P)
_________________

 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-03-09, 20:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
stawiam flaszke ze gowniana szpachla. pisalem juz o duzej dawce utwardzacza w szpachlach novolu :) i tam tego efektu nie bylo.
 

marikk 
Wys³any: 2008-03-09, 20:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 249
A ja stawiam na przedawkowanie utwardzacza lub niedok³adne wymieszanie szpachli z utwardzaczem
 

imnothep
Wys³any: 2008-03-09, 21:04   
0
UP DOWN

Posty: 12
Panowie, sam zachodzê w g³owê co to za szajs, pierwszy raz taki zonk, szpachlowa³em ca³e powierzchnie i by³o OK, miesza³em na wyczucie i luzik. Szpachla GOLD, data wa¿no¶ci OK, inne elementy robione wcze¶niej s± jak powinny. To by³y ostatnie poprawki przed podk³adem i potem podk³ad, baza, klarlack i kilka dni OK. Teraz patrzê i zrobi³y siê odbarwienia. Zg³upia³em i kombinowa³em co siê mog³o staæ, inne elementy podobnie robi³em, byæ moze przedawkowa³em utwardzacz ale bez przesady, szpachel bylby czerwony :)
pozdrawiam

[ Dodano: 2008-03-09, 21:29 ]
Znalaz³em wzmiankê w katalogu wyrobów NOVOL i¿ powodem odbarwienia miejscowego jest zastosowanie zbyt du¿ej ilo¶ci utwardzacza.
Zastanawia mnie tylko jedno, dlaczego skubany zadzia³a³ po takim czasie od lakierowania i czy by³o to powodem reakcji szpachel > baza
Cz³owiek wiecznie uczy siê na b³edach ale fajnie by³oby wiedzieæ co jest przyczyn± takiej reakcji bazy aby uchroniæ siê na przysz³o¶æ.
 

rbfm 
Wys³any: 2008-03-09, 21:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
imnothep napisa³/a:
Szpachla GOLD,


a nie mowilem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

imnothep napisa³/a:
Znalaz³em wzmiankê w katalogu wyrobów NOVOL i¿ powodem odbarwienia miejscowego jest zastosowanie zbyt du¿ej ilo¶ci utwardzacza.


obalilem ten mit kiedys.

[ Dodano: 2008-03-09, 21:33 ]
imnothep napisa³/a:
Zastanawia mnie tylko jedno, dlaczego skubany zadzia³a³ po takim czasie od lakierowania i czy by³o to powodem reakcji szpachel > baza


nie moglo byc takie reakcji, poniewazmiedzy szpachla a baza jedt podklad. oczywiscie przy zalozeniu ze przesztrzegales czasow schniecia. jesli wszystko bylo robione na szybkiego, mokre... to to co odparowywalo ze szpachli przeniknelo przez podklad i przez baze. stad ten efekt.
 

imnothep
Wys³any: 2008-03-09, 22:13   
0
UP DOWN

Posty: 12
rbfm napisa³/a:
nie moglo byc takie reakcji, poniewazmiedzy szpachla a baza jedt podklad. oczywiscie przy zalozeniu ze przesztrzegales czasow schniecia. jesli wszystko bylo robione na szybkiego, mokre... to to co odparowywalo ze szpachli przeniknelo przez podklad i przez baze. stad ten efekt.


Tak te¿ my¶le, te plamy wygl±daj± zupe³nie jak po odparzeniu klaru przy matowaniu przed polerk±, przupuszczam ¿e szpachel nie wysech³ dostatecznie i po na³o¿eniu podk³adu, ca³o¶c nie wysch³a dostatecznie (no ale by³o to przez ca³a noc) tyle ¿e pisa³e i¿ robi³em to w nieogrzewanym gara¿u. Potem po po³o¿eniu bazy pozosta³o¶ci po utwardzaczu w szpachli oraz podk³adzie odparowuj±c rozgrza³y bazê powoduj±c takie odbarwienie.
Ale to tylko moja teoria.
Dziêki za pomoc
 

kalbi 
Wys³any: 2008-03-10, 07:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
a mo¿e to wina podk³adu, a nie szpachli!!! a jaki to podk³ad?? mo¿e jako¶ za bardzo rozcieñczy³e¶? szpachle gold car - a to sam u¿ywam i siê nic nigdy nie dzieje!!! mo¿e jaki¶ podk³ad nie bardzo i stanowi s³ab± izolacjê i szpachla przebija (znowu kombinuje:P )
_________________

 
 

imnothep
Wys³any: 2008-03-10, 08:26   
0
UP DOWN

Posty: 12
kalbi napisa³/a:
a mo¿e to wina podk³adu, a nie szpachli!!! a jaki to podk³ad?? mo¿e jako¶ za bardzo rozcieñczy³e¶? szpachle gold car - a to sam u¿ywam i siê nic nigdy nie dzieje!!! mo¿e jaki¶ podk³ad nie bardzo i stanowi s³ab± izolacjê i szpachla przebija (znowu kombinuje:P )


Podk³ad dawa³em identyczny na inne elementy i jest OK, przebarwienia jak pisa³em powsta³y tylko w miejscach gdzie by³ szpachel. Poza tym mieszaj±c podk³ad u¿ywam miarki, a szpachel na "oko". Ogólnie sprawa zagadkowa, zapytam dzisiaj znajomych profesjonalistów. Byæ moze widzieli ju¿ co¶ takiego.
pozdrawiam i dzieki za pomoc
 

DUMM 
Wys³any: 2008-03-10, 10:23   
0
UP DOWN

Posty: 19
Sk±d: Poznañ
Witam, te¿ mia³em kiedys taki przypadek, i doszed³em do tego ¿e podk³ad by³ za mocno rozcieñczony, ale u mnie to juz wpija³o zanim baze nanosi³em tak¿e luzik, zrobi³em gêstrzy podk³ad i jazda pare warst i ok.

Z kolei taki jeden znajomy na szpachle wogule podk³adu nie da³ tylko odrazu baza i po paru dniach mu wpi³o.To tak na marginesie.

Pozdrawiam.
_________________

 
 

kalbi 
Wys³any: 2008-03-10, 18:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
imnothep napisa³/a:
kalbi napisa³/a:
a mo¿e to wina podk³adu, a nie szpachli!!! a jaki to podk³ad?? mo¿e jako¶ za bardzo rozcieñczy³e¶? szpachle gold car - a to sam u¿ywam i siê nic nigdy nie dzieje!!! mo¿e jaki¶ podk³ad nie bardzo i stanowi s³ab± izolacjê i szpachla przebija (znowu kombinuje:P )


Podk³ad dawa³em identyczny na inne elementy i jest OK, przebarwienia jak pisa³em powsta³y tylko w miejscach gdzie by³ szpachel. Poza tym mieszaj±c podk³ad u¿ywam miarki, a szpachel na "oko". Ogólnie sprawa zagadkowa, zapytam dzisiaj znajomych profesjonalistów. Byæ moze widzieli ju¿ co¶ takiego.
pozdrawiam i dzieki za pomoc


ja rozumiem, ¿e dawa³e¶ te¿ na inne elementy podk³ad, ale na elementy nieszpachlowane i tam nie wysz³o przebarwienie. Dlatego co¶ mo¿e jest z podk³adem, mo¿e w³a¶nie za bardzo go rozcieñcza³e¶ i na elementach szpachlowanych powsta³y przebarwienia !!!
_________________

 
 

imnothep
Wys³any: 2008-03-10, 19:07   
0
UP DOWN

Posty: 12
kalbi napisa³/a:
imnothep napisa³/a:
kalbi napisa³/a:
a mo¿e to wina podk³adu, a nie szpachli!!! a jaki to podk³ad?? mo¿e jako¶ za bardzo rozcieñczy³e¶? szpachle gold car - a to sam u¿ywam i siê nic nigdy nie dzieje!!! mo¿e jaki¶ podk³ad nie bardzo i stanowi s³ab± izolacjê i szpachla przebija (znowu kombinuje:P )


Podk³ad dawa³em identyczny na inne elementy i jest OK, przebarwienia jak pisa³em powsta³y tylko w miejscach gdzie by³ szpachel. Poza tym mieszaj±c podk³ad u¿ywam miarki, a szpachel na "oko". Ogólnie sprawa zagadkowa, zapytam dzisiaj znajomych profesjonalistów. Byæ moze widzieli ju¿ co¶ takiego.
pozdrawiam i dzieki za pomoc


ja rozumiem, ¿e dawa³e¶ te¿ na inne elementy podk³ad, ale na elementy nieszpachlowane i tam nie wysz³o przebarwienie. Dlatego co¶ mo¿e jest z podk³adem, mo¿e w³a¶nie za bardzo go rozcieñcza³e¶ i na elementach szpachlowanych powsta³y przebarwienia !!!


No w³asnie ¿e dawa³em podk³ad na ca³e b³otniki pe³ne szachli, na drzwi, lusterka, klapke wlewu paliwa, na maskê. Tylko, ¿e klapka wlewu by³a malowana kilka dni przed lusterkami oraz mask±. Co dziwne miejsca szpachlowane na innych elementach nie przebarwi³y siê, a jedynie kilka ostatnich poprawek na lusterkach, masce oraz na tej nieszczesnej klapce.
G³upi siê zrobi³em bo co ma piernik do wiatraka, klapka by³a malowana wraz z b³otnikami oraz dzwiami kilka ³adnych dni przed maska i lusterkami, na innych elementach jest OK a na klapce wylaz³o jakie¶ przebarwienie, podobnie na lusterkach oraz masce.
Ja raczej stawiam na utwardzacz w szpachli, byæ moze przesadzi³em tylko dlaczego zareagowa³by po tak d³ugim czasie ?
 

bajan733
Wys³any: 2008-03-10, 22:40   
0
UP DOWN

Posty: 15
mo¿e jaki¶ podk³ad nie bardzo i stanowi s³ab± izolacjê i szpachla przebija (znowu kombinuje:P )[/quote] Witam.Nie ulega w±tpliwo¶ci ,ze to wina utwardzacza.Co do podk³adu to ¿aden nie odizoluje utwardzacza od warstw zewnêtrznych.Tylko szpachlówka natryskowa ma te w³a¶ciwo¶ci.
 

szybki
Wys³any: 2008-03-13, 20:48   
0
UP DOWN

Posty: 8
Czy to nie szpachla CSW? - totalne gówno - piêæ samochodów poprawia³em,
Pomóg³ epoxyd i odpukaæ do dnia dzisiejszego nic nie wróci³o.
Nie liczcie na reklamacje bo siê tylko z was u¶miej± i przeci±gn± w czasie, a¿ ci sie cz³owieku odechce.
To utwardzacz ze szpachli jest lipny - pomiesza³em inny utwardzacz z ich szpachl± i wszystko by³o git, a element z próbk± mam do dzi¶ i nic siê nie dzieje.
 

virosa 
Wys³any: 2008-03-13, 20:56   
0
UP DOWN

Posty: 3
O kurde ja te¿ mia³em przej¶cia na redcarze i ivacie , przebarwienia, szkoda, ¿e wcze¶niej nie wiedzia³em o tym epoksydzie, wszystko zdziera³em, to zajebista gehenna.
I defakto CSW wypn± d..pê na mnie a¿ ¶mierdzia³o przez pó³ roku.
Nigdy wiêcej wynalazków. Teraz robiê na NOVOLU i wreszcie mam spokój.
Przestrzegam przed produktami Kra¶nika bo SZYBKI ma racjê, totalne gówno!!!!!!!!!
_________________
Lakierowaæ to nie znaczy malowaæ !!!!!!!!!!!!!
Malowaæ ka¿dy mo¿e, trochê lepiej-jjjj, lub trochê gorzej, aaa-ale nie o to chodzi jak to komu¶ wychodzi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

rbfm 
Wys³any: 2008-03-13, 21:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
virosa napisa³/a:
Teraz robiê na NOVOLU i wreszcie mam spokój.


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

imnothep
Wys³any: 2008-03-13, 21:35   
0
UP DOWN

Posty: 12
To mnie pocieszyli¶cie :) tylko odwrotnie bo nak³ad³em tego na inne elementy. Teraz pytanie skoro utwardzacz w szpachli Gold Car (CSV) jest do d.... to dlaczego odbarwienia wysz³y tylko w miejscach które mia³y znikom± ilo¶æ tej szpachli ?
Dla lepszego samopoczucia napiszcie czy nadal bêdê mia³ problemy bo na³o¿y³em tego kitu na inne element i zapodk³adowa³em, teraz bêdê siê modliæ aby nie wysz³y przebarwienia.
Podk³ad Mobihel 3:1 (efekt prawie jak guma) czy ten podk³ad jest spoko, czy to kicha ?
do¶æ ciê¿ko szlifowalny ale cholernie dobrze wype³nia.
 

rbfm 
Wys³any: 2008-03-13, 21:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
A nie mowilem ze to wina szpachli !!!!!!!!!!!!!!

[ Dodano: 2008-03-13, 21:41 ]
imnothep, odizoluj wszystko jakimkolwiek podkladem novol a na 100% zalatwisz sprawe raz a dobrze
 

glover
Wys³any: 2008-03-13, 23:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
Ja bym mimo wszystko izolowa³ podk³adem epoksydowym.

rbfm, jak masz kontakt do novola, a pewnie masz :grin: to wy¶lij maila z pytaniem czy podk³ad akrylowy odizoluje. Te¿ przerabia³em kiedy¶ takie problemy i wtedy go¶cie z ich laboratorium przekonywali, ¿e tylko natryskowa i epoksyd odpowiednio izoluje.
A i jeszcze jedno mi sie przypomina, ¿e mówili co¶ o tym, ¿e jak da siê za ma³o utwardzacza to efekt jest podobny a mo¿e i jeszcze bardziej widoczny ale mniej utwardzacza to daje siê raczej latem a nie teraz.
 

kalbi 
Wys³any: 2008-03-14, 06:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
ja u¿ywam szpachli APP i miêdzy innymi Gold Cara, nigdy nie mia³em przebarwieñ ¿adnych!!! u¿ywam tego praktycznie codziennie!
_________________

 
 

imnothep
Wys³any: 2008-03-14, 08:35   
0
UP DOWN

Posty: 12
Ch³opaki bez urazy ale dzwoni³em do znajomych lakierników, maj± autoryzacjê Toyoty, a to ju¿ jaka¶ tam renoma. Robi± Goldcar-em i nigdy nie mieli problemow. Jedno co powiedzili tylko siê nie obra¿ajcie, ¿e konkurencja lubi wypisywaæ na forach bo to najtañsza reklama. W swoim miescie mam firmê Boll która to produkuje co siê da i podobno ka¿dy ich produkt jest miodzio........jasne nawet baranek zmywa zwyk³e Nitro. Baranek ma byæ idealny bo przejmuje uderzenie tysiêcy kamyków, a u nich to jaki¶ ch³am i szajs. Gdyby nie kilka przebarwieñ na tych elementach przez my¶l nie przes³oby mi ¿e utwardzacz moze robiæ takie cyrki. Swoj± drog± to zbyt ma³o tego robiê aby mieæ do¶wiadczenie z innymi wyrobami. Podk³ad który na³o¿y³em nie absorbuje wody, byæ moze wystarczy jako izolacja, zrobiê test i pomalujê tak jak leci, je¿eli wyjd± przebarwienia zwracam honor i chylê czo³a.
Raz jeszcze dziêkujê za pomoc
 

baqo 
Wys³any: 2008-03-14, 09:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
imnothep napisa³/a:
maj± autoryzacjê Toyoty, a to ju¿ jaka¶ tam renoma. Robi± Goldcar-em
no to zaj.... renoma jak robi± najtañszymi produktami! a kroj± jak za najlepsz± markê :evil: :evil: :evil: :mrgreen:
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-03-14, 13:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
imnothep napisa³/a:
.jasne nawet baranek zmywa zwyk³e Nitro. Baranek ma byæ idealny bo przejmuje uderzenie tysiêcy kamyków, a u nich to jaki¶ ch³am i szajs.


buahahahahaahahahaahahaha
kazdego baranka zmyjesz nawet beznzyna a co dopiero nitrem. zreszta nie tylko baranka ale kazdy produkt 1K.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-03-14, 14:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
J tam do GOLD-CAR'a od CSV nic nie mam. Pracowa³em na nim d³u¿szy czas i nigdy nie mia³em jaj z chnieciem czy przebarwieniami. Utwardzacz do szpachli nieraz by³ rózny - jaki sie nawin±³ taki by³.
Bo tez jest GOLD ale nie od CSV i wygl±da jak piasek z plazy a twardy jak sk... Totalny szajs za 19z³ :D
_________________
Bart
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-03-14, 14:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
imnothep napisa³/a:
maj± autoryzacjê Toyoty, a to ju¿ jaka¶ tam renoma.


kazdy kumaty uzytkownik samochodu wie ze do aso jezdzi sie tylko na przeglady gwarancyjne. w aso pracuja takie same tepe buce jak paproki po stodolach wiec ich autoryzacja to jest dla mnie antyreklama zakladu. gdyby mi jakis dealer zaproponowal autoryzacje to bym go wysmial. od lat obserwuje zjawisko gdy jakis DOBRY fachowiec pracujacy w aso po niedlugim czasie otwiera wlasny biznes. zreszta kto ma stycznosc z ludzmi aso ten wie kto tam pracuje..... (rozpisalem sie znowu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )
 

Bisuside14 
Wys³any: 2008-03-14, 15:08   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
Sam widzia³em jak to robi± w tych serwisach. Jak chcia³em( a raczej ojciec :razz: ) ustawiæ zbie¿no¶c kó³ to musia³em jechac do 2 zak³adów. W jednym musia³em popu¶ciæ co¶ w zawieszeniu, bo oni nie umieli, a w drugim ustawiaæ zbie¿no¶æ kó³.
Nawet w tym warsztacie jaki¶ tempy buc uzywa³ kluczyka takiego co mo¿na sobie nim w d* pogrzebaæ, wiêc wpad³ na pomys³, ¿e we¼mie palnik i rozgrzeje t± ¶rubê. Tak porozgrzewa³, ¿e s±siednie elemêty te¿ zrobi³y siê czerwone. Jak ju¿ uda³o mu siê j± odkrêciæ to spowrotem j± wkrêci³, zamiast wymieniæ na now±.( ta ¶ruba to by³a chyba od dr±¿ka kierowniczego i na dodatek jednorazowa[samokontruj±ca] Zak³ad mia³ szczê¶cie, ¿e starszy tego nie widzia³ bo by³ sie dotleniæ....ale by by³o larmo. Ten kolo nawet nikomu o tym nie powiedzie³, a ja ¿a³uje, ¿e powiedzia³em starszemu o tym, jak samochód ju¿ sta³ na ko³ach. By sie przynajmniej g³o¶no zrobi³o w warsztacie. :razz:
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-03-14, 15:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
glover napisa³/a:
A i jeszcze jedno mi sie przypomina, ¿e mówili co¶ o tym, ¿e jak da siê za ma³o utwardzacza to efekt jest podobny a mo¿e i jeszcze bardziej widoczny ale mniej utwardzacza to daje siê raczej latem a nie teraz.

jak dasz za malo utwardzacz to szpachla sie po prostu nie utwardzi i bedzie wchlaniac to co na nia polozysz. ilosc utwardzacza nie jest zalezna od pory roku.
 

szybki
Wys³any: 2008-03-14, 17:59   
0
UP DOWN

Posty: 8
imnothep napisa³/a:
Ch³opaki bez urazy ale dzwoni³em do znajomych lakierników, maj± autoryzacjê Toyoty, a to ju¿ jaka¶ tam renoma. Robi± Goldcar-em i nigdy nie mieli problemow. Jedno co powiedzili tylko siê nie obra¿ajcie, ¿e konkurencja lubi wypisywaæ na forach bo to najtañsza reklama. W swoim miescie mam firmê Boll która to produkuje co siê da i podobno ka¿dy ich produkt jest miodzio........jasne nawet baranek zmywa zwyk³e Nitro.


Sam zaprzecza sobie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! HAHAHAHAHAHAHAH :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A mo¿e jeste¶ konkurencj± Bolla??????????????????????????
Boll nie jest producentem- to agencja handlowa, taka sama jak wurth, czy forch...
 

marikk 
Wys³any: 2008-03-14, 18:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 249
Na ka¿dy szpachel czy jest lepszy czy gorszy nabywca sie znajdzie jak komu¶ sie robi dobrze na goldcarze to niech se robi jego sprawa ja na temat szpachlów z goldcara sie nie wypowiem bo nigdy ich nie u¿ywa³em wiêc niewiem jaki jest ka¿dy robi tym czym jest mu wygodniej znam co sobie chwal± szpachle z economy i robi± nimi ja z economy w ¿yciu nic ju¿ nie kupie bo dla mnie to jest jedna wielka ch..... , syf
 

imnothep
Wys³any: 2008-03-15, 13:55   
0
UP DOWN

Posty: 12
szybki napisa³/a:
imnothep napisa³/a:
Ch³opaki bez urazy ale dzwoni³em do znajomych lakierników, maj± autoryzacjê Toyoty, a to ju¿ jaka¶ tam renoma. Robi± Goldcar-em i nigdy nie mieli problemow. Jedno co powiedzili tylko siê nie obra¿ajcie, ¿e konkurencja lubi wypisywaæ na forach bo to najtañsza reklama. W swoim miescie mam firmê Boll która to produkuje co siê da i podobno ka¿dy ich produkt jest miodzio........jasne nawet baranek zmywa zwyk³e Nitro.


Sam zaprzecza sobie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! HAHAHAHAHAHAHAH :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A mo¿e jeste¶ konkurencj± Bolla??????????????????????????
Boll nie jest producentem- to agencja handlowa, taka sama jak wurth, czy forch...


Niczemu nie zaprzeczam ale lakierowaniem zajmujê siê sporadycznie i zastanawia mnie tylko jedno, ka¿dy wybiera to czym jemu dobrze siê robi, tylko jak to siê ma do systemów lakierowania. Jednemu facka siê Goldcar, drugiemu Novol, jeszcze innemu jaki¶ wynalazek. To zapytam fachowców dlaczego tak siê dzieje ? przecie¿ kto¶ to produkuje i ma to jakie¶ zastosowanie.
Jak to Boll nie jest producentem ? a niby kto produkuje ich wyroby ?
 

szybki
Wys³any: 2008-03-17, 21:40   
0
UP DOWN

Posty: 8
Chiñczyk, Koreañczyk, Taiwañczyk i inne sko¶nookie ry¿-owce, ewentualnie Polska my¶l gara¿owa. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group