Szukaj FAQ Album

Przesunięty przez: Tech 2009-04-25, 16:41
Autor Wiadomość
DrCruel
Wysłany: 2006-01-06, 21:41   Jakimi papierami ściernymi handlować?
0
UP DOWN

Alan
Wysłany: Czw Lip 14, 2005 10:48 am Temat postu: Jakimi papierami ściernymi handlować?
--------------------------------------------------------------------------------
Temat jest taki. Postanowiłem znaleźć jakieś inne papiery ścierne którymi mógłbym pohandlować. Teraz mam SIA i Indasa ale wszyscy w mojej okolicy nimi handlują a ja chce mieć też coś innego.
Co moglibyście polecić? Co się sprawdza? Oczywiście w rozsądnej cenie

DrCruel
Site Admin
Wysłany: Pią Lip 15, 2005 9:29 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
Dobrym materiałem jest produkt niemieckiej firmy Starcke (znanej głównie z papierów Matador) o nazwie Ersta 542 (kolor nasypu: brązowy. Ma on ziarno z tlenku glinu (korundu) i pokryty jest warstwą stearynianu, który zapobiega szybkiemu zabijaniu. Moim zdaniem jest lepszy od białej Indasy a porównywalny z czerwoną. Ma dobrą żywicę dzięki czemu ziarno nie wysypuje sie tak szybko jak w białej Indasie.
Problemem może być jednak zdobycie go w postaci rolek. APP sprzedaje jedynie krążki 150mm na welurze wycięte z tego materiału ale rolki mają niestety tylko z materiału Ersta 732 (kolor nasypu: bordowy), który nie jest zły ale...
Cena tej Ersty 542 powinna być pomiędzy białą i czerwoną indasą.

Dobrym materiałem jest też Kovax ale ceny są na poziomie SIA a w dodatku rolki mają tylko do granulacji P120

Wielu lakierników używa też fińskiej Mirki ale ja nie mam sprawdzonych informacji o tych materiałach. Jeżeli ktoś ich używa to prosimy o opinie

Jarek
Wysłany: Sob Lip 16, 2005 4:53 pm Temat postu:
-------------------------------------------------------------------------------
u mnnie w mieście jest fabryka tarcz ściernych i jest sklep przy zakłdowy w kyurym jest bardzo tanio ale jakość nie najlepsza ale i tak sie bardziej opłaca Indasie przykładowo zużywam 1,5 papieru z tarcz a jeden Indasie gdzie cena jest nie porównywalna

myrczyk
Gość
Wysłany: Sob Lip 23, 2005 9:16 am Temat postu: Mirka
-------------------------------------------------------------------------------
Witam ja pracuje na papierach Mirki ogolnie jestem bardzo zadowolony papiery nie zabijaja sie zbyt czesto maja z tego tytulu dluga zywotnosc cenowo tez nie jest zle przeklamanie gradacji jest tylko na 2500 ja osobiscie polecalbym ta firme.Pozdrawiam i oczekuje szybkiego rozwiniecia sie tego forum

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materiały

Odpowiedz do tematu