Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-09-03, 08:05   Spectral vs Palinal
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Czy kto¶ wie czy pigmenty ze Spectrala da siê wykorzystaæ do Palinala? Na pewno s± takie same bo to porównywali¶my, ale technik z Pronetu mówi³, ¿e maj± inn± masê, i rozje¿d¿aj± siê kolory. Trochê mi siê w to nie chce wierzyæ, bo od APP te¿ mia³y nie pasowaæ do Debeera.
 

Miki
Wys³any: 2014-09-03, 08:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
Sprawd¼ kilka receptur w programach jaka jest ró¿nica w wadze i bêdzie wiadomo.
_________________
Mart-Dent
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-09-03, 10:13   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Nie do koñca. W APP i Debeer receptury nie s± to¿same a pigmenty pasuj±. Wyrabia³em na DeBeerze jakie¶ dwa pigmenty które zosta³y po APP i nic siê nie dzia³o.
Trzeba chyba zrobiæ jaki¶ lakier na recepturze Palinala i na pigmentach Spectrala. Zobaczymy jak bêdzie pasowa³ do fiszki.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

GMC
Wys³any: 2014-09-03, 10:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
Ponoæ kiedy¶ receptury siê zgadza³y ale nie wiem jak teraz.
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-09-03, 11:20   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
No problem w tym, ¿e Spectral 3 lata temu by³ lepszym systemem ni¿ jest dzisiaj. Pisa³em kiedy¶ , ¿e lakierowa³em w swoim samochodzie LA7W drzwi lewe i siad³o na krechê. Nieca³y rok temu lakierowa³em tym samym wariantem b³otnik, i jest lipa. Za czerwony.
W zasadzie to nie potrzebuje nic na miejsce Spectrala, ale zostaje z pigmentami w warto¶ci ³adnego samochodu, i muszê co¶ z tym zrobiæ. Z drugiej strony Palinal to stabilny system, a wiêc jest bardziej warto¶ciowy ni¿ Spectral.
Ciekawi mnie natomiast Profi RS czyli 4M. PIgmenty s± te same co w speectralu, bo to te¿ palinal, ale i spectral i palinal jest 1:1 a 4m i profi RS 2:1. Mam wa¿yæ pigmenty w tym tygodniu wiêc zobaczymy w czym tkwi sekret.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

GMC
Wys³any: 2014-09-03, 18:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
Bêdziesz chyba mia³ problem ¿eby tak wprost podstawiæ komponenty spectrala do palinala bo ju¿ kto¶na forum pisa³ ¿e novol pozmienial ziarna i s± za grube chocia¿ z tego da rade wyj¶æ. Pytanie jak z pigmentami.
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-09-03, 18:47   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Problem z ziarnami jest tylko w Spectralu. Ja ogl±daj±c Palinala, zrobi³em to w w prosty sposób. Pojecha³em tam z kolorami na które w Spectralu sk³ada³em reklamacje. A to o czym mówisz, to zbyt du¿e ziarno, które trzeba zmniejszaæ nie patrz±c na recepturê.
 

Bombel
Wys³any: 2014-09-03, 21:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 99
Jaaa cenzura, to te wszystkie systemy 4M, profiRS i SPECTRAL to s± te same produkty i s± kopi± PALINALA :shock: Najbardziej zaskoczy³ mnie system NOVOLA, przecie¿ to producent :roll:
 

lakierok 
Wys³any: 2014-09-04, 07:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
Bombel napisa³/a:
Jaaa cenzura, to te wszystkie systemy 4M, profiRS i SPECTRAL to s± te same produkty i s± kopi± PALINALA :shock: Najbardziej zaskoczy³ mnie system NOVOLA, przecie¿ to producent :roll:


Stworzyæ system to nie jest takie proste, a bardzo kosztowne, wiêc mo¿na kupiæ :x:
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-09-05, 08:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
APP te¿ kupi³o, i jako¶ nie s³ychaæ ¿eby kto¶ kto na nim porabia, jakkolwiek marudzi³.
 

Siekiera
Wys³any: 2014-09-05, 12:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Jak APP wsadzi do systemu swoje ³apska to stanie siê to samo co ze Spectralem a to prêdzej czy pó¼niej nast±pi. Nawet du¿e firmy z systemami z tradycj± maj± czasami problemy, nie bêdê pokazywa³ palcem ale ostatnio jeden koncern z wielkiej trójki/czwórki te¿ ma problemy ze stabilno¶ci±.
 

wiekowy
Wys³any: 2014-09-07, 19:34   
0
UP DOWN

Posty: 28
Sk±d: Hangorlandia
Mam pytanie.
Je¿eli Wiecie ¿e te wszystkie systemy to podróbki Palinala, to dlaczego nie chcecie pracowaæ na orginale? Unikacie wszystkich b³êdów wynikaj±cych z niedopracowanych systemów.
No có¿ , mo¿na chodziæ w LEVIS-ach albo ODRACH ( je¶li kto¶ jeszcze pamiêta co to by³o ).
 

Siekiera
Wys³any: 2014-09-08, 14:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Mo¿e to kwestia znajomo¶ci oferty, dostêpno¶ci produktów, opieki technicznej itp. Widocznie Palinal za s³abo dzia³a w Polsce i nie ma efektów.
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-09-08, 15:05   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
wiekowy napisa³/a:
Mam pytanie.
Je¿eli Wiecie ¿e te wszystkie systemy to podróbki Palinala, to dlaczego nie chcecie pracowaæ na orginale? Unikacie wszystkich b³êdów wynikaj±cych z niedopracowanych systemów.
No có¿ , mo¿na chodziæ w LEVIS-ach albo ODRACH ( je¶li kto¶ jeszcze pamiêta co to by³o ).


¯aden konfekcjoner nie chwali siê czyj system kopiuje. Kupuj±c dany mieszalnik, nie zawsze wiesz jaka jest jego pierwotna nazwa. Dzi¶ z pewno¶ci± nie kupi³bym Spectrala bo jest bardzo drogim systemem a zapewne kupi³bym Palinala. Ale dzi¶ mam wiedzê, której nie mia³em 3 lata temu.
 

wyprzeda¿.pl
Wys³any: 2014-09-08, 22:05   
0
UP DOWN

Posty: 6
Wiem ¿e to niegrzecznie tak ³adowaæ siê w dyskusjê z marketingiem ale jest w temacie.
http://lakierowanko.info/...p?t=9032#109225
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-09-09, 10:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
By³ u mnie wczoraj technik z Palinala, na rekonesansie. Trochê ci±gnêli¶my go za jêzyk i wychlapa³, ¿e pigmenty da siê wykorzystaæ, i nawet kolorbox jest "taki sam" jak w spectralu, tyle, ¿e uk³adany jest kolejno¶ci± tworzenia wymalowañ. Czyli szukaj±c srebrnego koloru, skaczesz po ca³ym boxie. Mieszalnik mo¿na dostaæ za 1z³ ale na target 5000z³ netto miesiêcznie. W Spectralu masz 6000k netto miesiêcznie i jeszcze trzeba za niego zap³aciæ prawie tyle co za Palinala. Przy zakupie gotówk±, 9000z³ netto. Ceny kolorów s± na poziomie Spectrala. Dystrybutor gwarantuje zgodno¶æ natrysku z fiszk±. Je¿eli siê nie zgadza, zwracaj± pieni±dze.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

Siekiera
Wys³any: 2014-09-09, 13:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
trze¼wy inaczej napisa³/a:
i nawet kolorbox jest "taki sam" jak w spectralu, tyle, ¿e uk³adany jest kolejno¶ci± tworzenia wymalowañ.


Najgorsze z mo¿liwych rozwi±zañ. Jak jest np. 8-10 alternatyw to musisz wyci±gn±æ i przeszukaæ 8-10 wachlarzy co zajmuje sporo czasu a potem we¼ z nimi wszystkimi podejd¼ na zewn±trz do samochodu ¿eby przyrównaæ do blachy. Potrzebne wiadro ^^ ^^ ^^
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-09-09, 15:24   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Te¿ mnie to przerazi³o. Ale w sumie dzisiaj stanê³o na tym, ¿e wzi±³em Genrocka, bo kolorystyki chc± na lepszy kolorystycznie system.
 

wiekowy
Wys³any: 2014-09-09, 21:02   
0
UP DOWN

Posty: 28
Sk±d: Hangorlandia
Kolego trze¼wy ( albo i nie ). znam techników Palinala i mogê z pewno¶ci± powiedzieæ ¿e wypisujesz bzdury. Pracujê na Palinalu od 7 lat. Dlatego twierdzê ¿e ¿aden z nich nie móg³ Ci potwierdziæ ¿e jest taka sama pigmentacja w Novolu i Palinalu. To s± kompletnie inne systemy.
Nawet przedstawiciel Novola ( parê razy próbowali mi siê wcisn±æ z ta swoj± podróbk± ) nie potwierdzi³ mi tego.
Jeszcze jeden kwiatek do korzucha ^^ Tu ju¿ chyba przebi³e¶ wszystkich. Nie spotka³em firmy która twierdzi³aby ¿e za nie trafiony kolor , zwraca kasê. Od bajek to by³ Kobuszewski ;P
 

Siekiera
Wys³any: 2014-09-09, 22:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
wiekowy napisa³/a:
Je¿eli Wiecie ¿e te wszystkie systemy to podróbki Palinala, to dlaczego nie chcecie pracowaæ na orginale?

wiekowy napisa³/a:
Dlatego twierdzê ¿e ¿aden z nich nie móg³ Ci potwierdziæ ¿e jest taka sama pigmentacja w Novolu i Palinalu. To s± kompletnie inne systemy.

wiekowy napisa³/a:
Nawet przedstawiciel Novola ( parê razy próbowali mi siê wcisn±æ z ta swoj± podróbk± ) nie potwierdzi³ mi tego.


To s± te same czy nie? Co¶ siê kolego gubisz :D
Zak³adaj±c ¿e to s± pochodne systemy to nie bardzo wierzê, ¿e przedstawiciel Novola wiedz±c ¿e masz Palinala próbowa³ ci kilkukrotnie wciskaæ Spectrala a koñcówka zdania:
wiekowy napisa³/a:
nie potwierdzi³ mi tego

sugeruje ¿e go o to pyta³e¶. Czy¿by¶ tak sobie strzela³ ;)
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-09-10, 08:49   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Cytat:

Posty: 28
Sk±d: Hangorlandia

Kolego trze¼wy ( albo i nie ). znam techników Palinala i mogê z pewno¶ci± powiedzieæ ¿e wypisujesz bzdury. Pracujê na Palinalu od 7 lat. Dlatego twierdzê ¿e ¿aden z nich nie móg³ Ci potwierdziæ ¿e jest taka sama pigmentacja w Novolu i Palinalu. To s± kompletnie inne systemy.


Trudno mi siê odnie¶æ do tego co mówi± technicy których znasz. Ja odnoszê siê do tego co widzia³em i s³ysza³em. Dla osoby która pracuje na Spectralu a pojedzie ogl±daæ 4M czy Palinala, pewne wnioski nasuwaj± siê same.
wiekowy napisa³/a:
Nawet przedstawiciel Novola ( parê razy próbowali mi siê wcisn±æ z ta swoj± podróbk± ) nie potwierdzi³ mi tego.

A to akurat mnie nie dziwi. Novol buduje pewn±
Cytat:
Jeszcze jeden kwiatek do korzucha ^^ Tu ju¿ chyba przebi³e¶ wszystkich. Nie spotka³em firmy która twierdzi³aby ¿e za nie trafiony kolor , zwraca kasê. Od bajek to by³ Kobuszewski ;P
markê i w tej strategii opowiadanie na prawo i lewo od kogo kupili system, raczej nie podnosi notowañ na rynku.
Czyli skoro pracujesz na Palinalu 7 lat i nie znasz firmy która oddaje za wtopy, mamy to rozumieæ jako brak zwrotów w Palinalu?
A straty kryj± (w mniejszym lub wiêkszym stopniu):
APP
Debeer
CSV - jak u nich kupujesz
Mipa
Spectral

w za³±czeniu zdjêcie pigmentów.
Mam pro¶bê, czy mo¿esz podaæ mi recepturê Palinala na LA7W z podstawy?

[ Dodano: 2014-09-10, 11:41 ]
Na dowód moich twierdzeñ, przedstawiam prezent od Novola w ramach rekompensaty za reklamacje:)

sata 4000 rp.jpg
Plik ¶ci±gniêto 74 raz(y) 292.7 KB

spectral sb651.jpg
Plik ¶ci±gniêto 53 raz(y) 135.66 KB

 

Siekiera
Wys³any: 2014-09-10, 22:12   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
trze¼wy inaczej napisa³/a:
Na dowód moich twierdzeñ, przedstawiam prezent od Novola w ramach rekompensaty za reklamacje:)


Ile trzeba wys³aæ walniêtych kolorów aby dostaæ takiego guna :neutral:
 

POLYKAR.PL
[Usuniêty]
Wys³any: 2014-09-10, 23:40   

trze¼wy inaczej napisa³/a:
A straty kryj± (w mniejszym lub wiêkszym stopniu):

trze¼wy inaczej napisa³/a:
Mipa


Mo¿e MIPA ... bo ProWest raczej nie wykazywa³ zainteresowania w pokrywaniu jakiejkolwiek straty :(

trze¼wy inaczej napisa³/a:
Na dowód moich twierdzeñ, przedstawiam prezent od Novola w ramach rekompensaty za reklamacje:)


hmmm ... zdjêcie Saty i zdjêcie próbek . A gdzie potwierdzenie,¿e to nasza chluba narodowa wys³a³a ten skromny prezent do @trze¼wego inaczej ?
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-09-11, 08:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Siekiera napisa³/a:
Ile trzeba wys³aæ walniêtych kolorów aby dostaæ takiego guna :neutral:

To rekompensata za kolorystykê z 3 lat.
POLYKAR.PL napisa³/a:
hmmm ... zdjêcie Saty i zdjêcie próbek . A gdzie potwierdzenie,¿e to nasza chluba narodowa wys³a³a ten skromny prezent do @trze¼wego inaczej ?

Musicie uwierzyæ na s³owo.

[ Dodano: 2014-09-18, 12:56 ]
wiekowy napisa³/a:
Pracujê na Palinalu od 7 lat. Dlatego twierdzê ¿e ¿aden z nich nie móg³ Ci potwierdziæ ¿e jest taka sama pigmentacja w Novolu i Palinalu. To s± kompletnie inne systemy.

Podajê recepturê na LA7W z Palinala na 1 litr.
GS44 - 436,4
M444 - 363,6
ES11 - 5,4
9646 - 3,3
0001 - 1,0
9396 - 0,7
DS25 -163,6
a teraz zdjêcie ekranu z receptur± LA7W w Spectralu

Wynalazek - receptura na LA7W.jpg
Plik ¶ci±gniêto 86 raz(y) 192.46 KB

_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

Siekiera
Wys³any: 2014-09-22, 16:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Hmm, nie mam pytañ :x:
 

GMC
Wys³any: 2014-09-22, 19:47   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
A jednak to prawda, mia³em dobre informacje tyle ¿e naj¶mieszniejsze w tym wszystkim jest to ¿e powiedzia³ mi to kiedy¶ go¶æ z CSV a teraz siê okazuje ¿e oni maj± te¿ ten sam mieszalnik ^^
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-09-22, 20:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
GMC napisa³/a:
oni maj± te¿ ten sam mieszalnik ^^

Nie!!!!
Mieszalnik CSV jest stabilniejszy i mieszanina prawie zawsze jest taka jak fiszka. A w Spectralu . . . . . .
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

GMC
Wys³any: 2014-09-23, 09:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
No dobra wiadomo o co chodzi, ten sam mieszalnik ale nie "rasowany" :D
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-09-23, 10:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Mora³ z tego jest taki, ¿e mo¿na zamieniæ s³aby kolorystycznie system na identyczny, ale dobrze dopracowany kolorystycznie, i nie ponosi siê straty na niewykorzystanych pigmentach.
Wybór jest do¶æ spory:)
 

glover
Wys³any: 2014-10-03, 10:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
Tak siê zastanawiam czy w Palinalu solidy te¿ s± takie gumowe jak w Spectralu? Bo mo¿e lepiej kupowaæ odpowiednik SB-2100 w Palinalu i nie bêdzie problemu ze schniêciem. Ciekawe jaka jest cena tego odpowiednika? Mo¿e kto¶ zdradziæ?
 

Siekiera
Wys³any: 2014-10-03, 12:02   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Jak jeszcze nie straci³e¶ wiary w ten system to mo¿e lepiej spróbuj z 4M, powinno byæ taniej albo nawet z Intercarsu zamówiæ, tam pewnie nie bêdzie problemu ¿eby jedn± puszkê przywie¼li bez zbêdnych pytañ ^^
 

Dementor
Wys³any: 2014-10-03, 14:29   
0
UP DOWN


Posty: 364
Siekiera napisa³/a:
albo nawet z Intercarsu zamówiæ, tam pewnie nie bêdzie problemu ¿eby jedn± puszkê przywie¼li bez zbêdnych pytañ ^^


Jak siê handlowcy z IC zorientuj± ¿e mog± zrobiæ interes w mieszalniach novola to bêdzie ciekawie
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-10-03, 15:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
W mieszalniach Novola zrobi interes ka¿dy, kto wpadnie na pomys³ ¿eby odkupywaæ pigmenty od ludzi. Tylko obawa przed strat± na niewyrobionych pigmentach, trzyma ten system przy ¿yciu.
Niebawem wejdzie Autolux i pozamiata w segmencie ¶rednim.
 

agajac
Wys³any: 2014-10-03, 23:23   palinal
0
UP DOWN

Posty: 24
Palinala mo¿na spokojnie polecaæ. Pracowa³em na tym systemie i by³em bardzo zadowolony. Z tymi fiszkami to nie jest jaki¶ wielki problem.
 

juny 
Wys³any: 2014-10-03, 23:30   
0
UP DOWN


Pomóg³: 20 razy
Posty: 2384
Sk±d: Ostrów WLKP
Tam gdzie mam praktyki maja baze i klar z palinala :)
_________________

 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-10-08, 15:11   
+1
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Dzisiaj by³em w CSV i rozmawia³em o 4M.
Okazuje siê, ¿e jak siê dobrze ponegocjuje z CSV, to 4M wychodzi taniej ni¿ Spectral na rabacie zaczynaj±cym siê od cyfry 3.
A wiêc nie do¶æ , ¿e 4M jest znacznie bardziej stabilny ni¿ Spectral, to jeszcze tañszy!
Jako wisienkê na torcie wrzucam fotkê kolorboxu:)

4m kolorbox.jpg
Plik ¶ci±gniêto 82 raz(y) 621.99 KB

 

Siekiera
Wys³any: 2014-10-09, 07:24   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Klasyczny wzór oznaczeñ lubiany przez polskie mieszalnie :D
 

barkley3434
Wys³any: 2014-10-09, 20:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 136
hm... z tego co wiem to csv ma teraz parcie na 4M i mocno obni¿yli ceny . Zastanawiam sie tylko nad jednym czemu moj dystrybutor wyrzuci³ 4M z wielkim hukiem .
Powiedzia³ mi ze to nawet do nabijania spay-ów siê nie nadaje.
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-10-10, 11:15   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
A od kogo pochodz± akryle w Spectralu? Jest inny kolorbox i osobne pigmenty wiêc to nie Palinal.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime