Szukaj FAQ Album

Przesunięty przez: DrCruel 2014-10-22, 21:20
Autor Wiadomość
POLYKAR.PL
Wysłany: 2014-09-03, 19:48   System AutoLux
0
UP DOWN

Chętnie poznam opinie użytkowników systemu lakierniczego AutoLuX . Ja nie mam o tym bladego pojęcia a trafił do mnie materiał reklamowy. Czy ktoś z Was miał do czynienia z materiałami tej marki ? Jeśli tak - proszę o info .

Autolux 001.jpg
Plik ściągnięto 393 raz(y) 287,45 KB

Bombel
Wysłany: 2014-09-03, 20:31   
0
UP DOWN

To chyba jakaś nowość, nie słyszałem.

POLYKAR.PL
Wysłany: 2014-09-03, 20:33   
0
UP DOWN

Bombel, no własnie mi chodzi o opinie kogoś kto słyszał ... a nie tego, który nie słyszał ... :(

Bombel
Wysłany: 2014-09-03, 21:11   
0
UP DOWN

POLYKAR.PL napisał/a:
a trafił do mnie materiał reklamowy

Zapytaj tego od którego trafił do ciebie ten folder, chyba że przyniósł listonosz.

POLYKAR.PL
Wysłany: 2014-09-03, 22:02   
0
UP DOWN

Bombel napisał/a:
Zapytaj tego od którego trafił do ciebie ten folder, chyba że przyniósł listonosz.

Ty już nie odpowiadaj ... zostaw to tym co mają coś do powiedzenia . Pytam o system lakierniczy AutoLux . Jeżeli ktokolwiek cos wie o tym systemie i materiałach lakierniczych tej marki proszę o odpowiedź. Hejterom i nabijaczom postów dziękuję .

Lackdoctor 
Wysłany: 2014-09-03, 22:40   
0
UP DOWN

POLYKAR.PL,
Coś Ty Poli dziś jakiś taki czepialski???

Dementor
Wysłany: 2014-09-03, 23:24   
-1
UP DOWN

A to nie jest produkt firmy Blue Car z Lublina? Zreszta dlaczego my się domyślamy jak Ty masz katalog i tam pewno jak wół stoi czyj to towar.

Miki
Wysłany: 2014-09-04, 06:41   
0
UP DOWN

POLYKAR.PL napisał/a:
Hejterom i nabijaczom postów dziękuję .

O ktoś mnie wywołał. No to odpowiem co widzę. Sama nazwa jak i ten super przekolorowany prospekt to niezły żal musi być :cool:

Siekiera
Wysłany: 2014-09-04, 09:29   
0
UP DOWN

Nie szydźcie bo na zdjęciu widać że są tam też pigmenty. Kolejny mieszalnik w Polsce?

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-09-04, 14:35   
0
UP DOWN

5 wcielenie Palinala ^^

Dementor
Wysłany: 2014-09-04, 17:45   
0
UP DOWN

Obstawiamy czyj jest? Może Troton bo jeszcze nie ma systemu :D

Robertlodz09 
Wysłany: 2014-09-04, 18:40   
0
UP DOWN

Temat usunięty na prośbę jego autora.

DrCruel
Wysłany: 2014-10-22, 21:22   
0
UP DOWN

Przywróciłem temat bo na pewno będzie potrzebny. Projekt rusza w listopadzie a karty są już porozdawane.

POLYKAR.PL
Wysłany: 2014-10-22, 22:47   
0
UP DOWN

Miki napisał/a:
No to odpowiem co widzę. Sama nazwa jak i ten super przekolorowany prospekt to niezły żal musi być :cool:

trzeźwy inaczej napisał/a:
5 wcielenie Palinala ^^

Dementor napisał/a:
Obstawiamy czyj jest? Może Troton bo jeszcze nie ma systemu :D

hmmmm ... fajne podejście do tematu , fachowe i bezkompromisowe :rotfl:

Miki
Wysłany: 2014-10-23, 06:33   
0
UP DOWN

POLYKAR.PL napisał/a:
hmmmm ... fajne podejście do tematu , fachowe i bezkompromisowe :rotfl:

Ty swoje fachowe podejście do tematu też już pokazałeś w innym swoim temacie. Wcięło Cie na prawie miesiąc po jednym małym pytanku.

Dementor
Wysłany: 2014-10-23, 07:05   
0
UP DOWN

No dokładnie, przygadał kocioł garnkowi :sciana:
Jakoś dalej nie udało ci się wyjaśnić na jakiej podstawie w karcie P 97 Turbo którą zamieściłeś jest info o możliwości szpachlowania? Podpieranie się kartą innego produktu to takie profi???

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-10-23, 07:17   
0
UP DOWN

System jest dzieckiem PPG. Wydaje mi się, że ponieważ nie mieli nic w najpopularniejszej w Polsce, klasie średniej, wypuścili Autoluxa. Po cenach, jakości i polityce sprzedaży, uważam, że PPG wzięło na celownik Spectrala.
Koszt zakupu systemu będzie wahał się na poziomie Spectrala ale będzie lepszy.
Dodatki na wysokim poziomie jakościowym, konkurencyjne cenowo dla Spectrala.
Pasowalność i stabilność receptur podobno ma być bardzo przyzwoita.
Mieszanina kryje na poziomie MM.
Tyle wiem od handlowca który oglądał system.
Moim zdaniem nastawiają tego sporo po warsztatach.

lukas
Wysłany: 2014-10-29, 20:53   
0
UP DOWN

Po cenach, jakości i polityce sprzedaży, uważam, że PPG wzięło na celownik Spectrala.

To jest całkiem możliwe, patrząc na to kogo wybrali na wyłącznego dystrybutora.

Siekiera
Wysłany: 2014-11-03, 18:50   
0
UP DOWN

Moim zdaniem nastawiają tego sporo po warsztatach.

Raczej będą celowali w sklepy bo dystrybutor który ma tym zarządzać ma doświadczenie ze sklepami. A to co napisałeś że wydaje ci się że system wycelowany w Spectrala to trafiłeś 100/100, tak przynajmniej twierdzą ludzie którzy coś o tym wiedzą :spoko:

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-11-03, 21:00   
0
UP DOWN

Nie wiem czy dużo zwojują ze Spectralem. Spectral ma zayebiste dodatki w dobrych cenach. Musieliby zrobić produkt lepszy i tańszy a to chyba nie jest takie proste. Samym mieszalnikiem dużo nie zwojują. Przykleił mi się dzisiaj do ucha, NEWS, że Autolux ma aspiracje na 100 mieszalników w krótkim czasie. Podobno pigmenty z MM pasują do tego systemu. Ale nie sądzę, że strzelili w kolano dystrybutorom MM i puszczą dużo tańszy Autolux który ma takie same pigmenty.

lakierok
Wysłany: 2014-11-03, 22:03   
0
UP DOWN

siekiera - kto jest dystrybutorem ? :?:

Siekiera
Wysłany: 2014-11-03, 23:02   
0
UP DOWN

Inez Łódź - ponoć wyłączność na PL

Robertlodz09 
Wysłany: 2014-11-04, 00:13   
0
UP DOWN

Siekiera napisał/a:
Inez Łódź

Firma bardzo znana na "łódzkim podwórku" od wielu wielu lat
sprzedawca również materiałów MM ;)

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-11-04, 07:17   
0
UP DOWN

Wpadłem na Ich stronę, i maja tylko MM. Muszą sporo na nim kręcić, skoro zrobili ich dystrybutorem. Co ciekawe, nie maja ani grama Novola, a przecież każdy ma coś z Novola.

lakierok
Wysłany: 2014-11-04, 10:07   
0
UP DOWN

Wpadłem na Ich stronę, i maja tylko MM. Muszą sporo na nim kręcić, skoro zrobili ich dystrybutorem. Co ciekawe, nie maja ani grama Novola, a przecież każdy ma coś z Novola.

o insie to słyszałem może będę na szkoleniu w ppg na systemie autolux to coś napiszę .

Siekiera
Wysłany: 2014-11-04, 12:53   
0
UP DOWN

Co ciekawe, nie maja ani grama Novola, a przecież każdy ma coś z Novola.

Jak nie mają? Ranala mają, Trotona mają - to wystarczy ;)

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-11-21, 09:00   
0
UP DOWN

Mam cennik z Autoluxa i własnie go analizuje. Akryle wychodzą po 108 netto - rabat.
Xyralic 270 netto - rabat. Bazy ok.110zł netto - rabat a perły 175 netto - rabat.
Dodatki takie sobie. Cenowo na poziomie Novola albo drożej.
W siedzibie dystrybutora stoją obok siebie MM i Autolux więc można sobie porównać. Systemy ponoć mocno podobne.

Siekiera
Wysłany: 2014-11-21, 11:46   
0
UP DOWN

Z moich informacji wynika że rabaty będą na poziomie do 15% więc jakby tak było to rewolucji na rynku nie będzie.
Jeżeli dodatkowo ten system jest potanionym (pogorszonym) MM to co najwyżej mogą walczyć ze Spectralem, tak jak to już było pisane.

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-11-21, 11:57   
0
UP DOWN

Ze Spectralem to mogą walczyć Kapci i Ivat :)
Chodzą słuchy, że już dystrybutorzy robią dym w Novolu i, że jak tak dalej będzie to będą więcej zabierać szaf niż wstawiać. Podobno masa ludzi chce zrezygnować ze Spectrala.
Masz uwagi od klientów że srebra i złota w Spectralu chmurzą?

Siekiera
Wysłany: 2014-11-21, 12:04   
0
UP DOWN

Powiem wymijająco - pamiętam czasy kiedy nie chmurzyły ^^

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-11-21, 12:06   
0
UP DOWN

Wydaje mi się że to wina SB 2200. Ja teraz kupie odpowiednik sb2200 od CSV i problem powinien zniknąć. Zauważyłem też, że kolory gładkie na żywicy z CSV nie są takie błyszczące jak na SB2000. Może trzeba się zastanowić jak zmianą żywicy na CSV-owską.

Siekiera
Wysłany: 2014-11-21, 12:17   
0
UP DOWN

Szczerze mówiąc to ja już mam dosyć walki o czyjś biznes i jak coś jest nie tak z produktem to odsyłam do przedstawiciela, tyle że problem jest w tym że ja cholera na tym samym wózku jadę i czasami nie wiadomo co robić.
A co do tematu autoluxa, to jeżeli to jest przeróbka MM to Ty powinieneś mieć jakieś zdanie o tym czy warto czy nie bo chyba masz MM? Ja mam znajomego który kilka miesięcy temu wstawił MM i jak na razie to nie jest zachwycony ale to dopiero początki a wiesz co wywalił? Spectrala właśnie :D

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-11-21, 12:25   
0
UP DOWN

Mnie MM też nie powalił. Stoi obok DeBeera i więcej się robi na DeBeerze. APP wiedziało kogo podrobić.

[ Dodano: 2014-11-21, 12:27 ]
Siekiera napisał/a:
problem jest w tym że ja cholera na tym samym wózku jadę i czasami nie wiadomo co robić.

Wywal Spectrala. Uwierz mi na słowo, że żadna to strata. Ukradli mi warsztaty na których miałem powstawiane mieszalniki Spectrala i zostawili mnie z górą pigmentów.
Ale za to pracujemy teraz bezstresowo a to chyba liczy się najbardziej. Nie słyszę też ciągłych pretensji, że miałem czelność wstawić do swojej mieszalni jakieś inne systemy zamiast pracować tylko na Spectralu:)

barkley3434
Wysłany: 2014-11-22, 12:36   
0
UP DOWN

hm.... chłopaki czytając wasze posty to wiecznie z kimś się przepychacie i walczycie . Powiem wam ze poczułem sie lepiej wiedząc ze nie jestem sam hihihihi . Jak nie z app to teraz z csv bo powprowadzali te swoje produkty do inter carsu , a inter cars pozatrudniał handlowców przeszkolonych chyba w app i wjeżdźają w każdą dziurę . Wiem z dobrego źródła ze dystrybutorzy i ci co są na franczyzie wypowiadają umowy z csv bo przez taka politykę sprzedaż im spadła o połowę a mi nawet o 3/4 . Dziwną sprawą jest to ze app zrezygnowała ze współpracy z inter carsem podobno ta współpraca odbiła się im czkawką .

Siekiera
Wysłany: 2014-11-22, 21:54   
0
UP DOWN

barkley3434 napisał/a:
Wiem z dobrego źródła ze dystrybutorzy i ci co są na franczyzie wypowiadają umowy z csv bo przez taka politykę sprzedaż im spadła o połowę a mi nawet o 3/4

Obroty wszystkim spadają. Przesyt wszystkiego jest na rynku. Tylko unikalne produkty których nie ma na allegro ratują sytuację.

Moja czarna lista to:

APP
3M
Indasa
Farecla
Novol Professional / Economy / ULTRA
Boll
K2
TROTON

[ Dodano: 2014-11-22, 21:57 ]
Nie słyszę też ciągłych pretensji, że miałem czelność wstawić do swojej mieszalni jakieś inne systemy zamiast pracować tylko na Spectralu:)

U mnie tego nie ma ale wystarczą problemy z produktem :>

Wywal Spectrala. Uwierz mi na słowo, że żadna to strata.

Zimy raczej nie przeżyje ^^

Dementor
Wysłany: 2014-11-25, 11:36   
0
UP DOWN

Siekiera napisał/a:
Moja czarna lista to:

APP
3M
Indasa
Farecla
Novol Professional / Economy / ULTRA
Boll
K2
TROTON

Już nie lubisz novola? :x:

Siekiera
Wysłany: 2014-11-25, 20:34   
+1
UP DOWN

Co tu dużo mówić, wystarczy to:

Lakier Novakryl 570 kpl z utw - 56 zł
Lakier Novakryl 590 kpl z utw - 58 zł
Podkład Protect 310 kpl z utw - 42 zł
Podkład Epoksydowy 360 kpl z utw - 54 zł

A najciekawsze jest to że ten gość co to sprzedaje jest dystrybutorem novola :sciana:
Kupuje bezpośrednio w novolu z rabatem dystrybutora i sprzedaje na allegro w takiej cenie, czy to nie wystarczy?
Jak novol stawia na takie firmy to ja odpadam. W imię czego mam pomagać im promować markę? Patriotyzm lokalny nie wystarczy. Jak ja nie będę miał z czego zapłacić zusów pracownikom to novol mi nie pomoże, więc...... sorry

Właśnie zrobiłem sobie też inwentaryzację Spectrala i robię wyprzedaż totalną bo mam już dość tego systemu. Umowy nie rozwiązuję bo i tak nie sprawdzają tych chorych obrotów (18 tyś. / kwartał :> ) a szafa ląduje w magazynie. Niech sobie stoi, wzornik się przyda ^^

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-11-25, 20:59   
0
UP DOWN

Siekiera napisał/a:
Umowy nie rozwiązuję bo i tak nie sprawdzają tych chorych obrotów (18 tyś. / kwartał :> )

Jak to nie sprawdzają. Mnie z tego powodu wypowiedzieli jeden mieszalnik na warsztacie a następnego dnia podpisali identyczną umowę z tym warsztatem tyle, że z pominięciem mojej firmy.
Ot taka kara za bycie niepokornym ^^

Natomiast cały paradoks polega na tym, że Polska firma mająca znakomite produkty powoli ustępuje miejsca jakimś wynalazkom nie dlatego, że nikt nie chce ich kupować. Po prostu coraz więcej ludzi nie chce sprzedawać tych produktów bo zawsze jest ktoś kto da taniej. Dystrybutorzy dają na warsztatach rabaty takie same jak na mieszalnie. Najgorsze jest to, że Novol o tym wie, i dopóki słupki na wykresach nie zaczną spadać, nic z tym nie zrobią. Dla nich to bez różnicy czy sprzeda Autorenova czy mieszalnia. Ważne, że hajs się zgadza. A nam się nie zawsze zgadza.

Siekiera
Wysłany: 2014-11-25, 21:07   
0
UP DOWN

Bo popełniłeś błąd i odkryłeś swoją tożsamość więc wiedzieli kogo ścigać ;P

A obrotów wiem że dystrybutor nie sprawdza. Mam znajomych co też mają spectrala i nie wyrabiają i nikt nigdy nawet nie pisnął że coś jest nie tak. Czasami przedstawiciel z novola przyjedzie i pyta czy się wyrabia to się mówi że jak najbardziej i jest git. W faktury nie ma prawa zaglądać. ^^

[ Dodano: 2014-11-25, 21:15 ]
Dla nich to bez różnicy czy sprzeda Autorenova czy mieszalnia. Ważne, że hajs się zgadza. A nam się nie zawsze zgadza.

No dokładnie. U mnie dystrybutor sam nie jeździ po warsztatach ale współpracuje z takimi wolnymi strzelcami co biorą od niego na sprintera towar i rozwożą po garażach. Na jedno wychodzi :>

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-11-25, 21:16   
0
UP DOWN

Ja jestem przekonany, że za kilka lat Novol będzie miał problem. Oczywiście nie chciałbym tego , bo to Polska firma, ale sami sobie strzelają w kolano. Totalny brak kontroli nad Profesionalem. Były jakieś próby zmowy cenowej na 27% ale dystrybutorzy tych ustaleń nie przestrzegają. Spectral, który mimo bardzo dobrych produktów, przez badziewny mieszalnik psuje opinie całego brandu i praktycznie każdy w branży wie, że największą wtopą Novola w całej historii to był ten mieszalnik. Nawet jak wypuszczą nowy system, to i tak łatka zostanie.
Do tego dochodzi rosja i ukraina, gdzie handel się ukrócił. Nastroje właścicieli mieszalni też są coraz gorsze. Nawet na forum to widać, że coraz więcej ludzi ma pretensje do Novola. Jeszcze kilka lat temu, ludzie Novola zabierali głos na forum. Dzisiaj już tego nie robią, bo nie udźwignęliby naszych argumentów.
Szanujcie nas Panowie, bo to dzięki nam macie swoje ciepłe stołki.

Siekiera
Wysłany: 2014-11-25, 21:23   
0
UP DOWN

Były jakieś próby zmowy cenowej na 27% ale dystrybutorzy tych ustaleń nie przestrzegają.

Jakiej zmowy cenowej, przecież to karalne :shock:

To masz na myśli?

"Uderzenie w konsumentów

Porozumienia cenowe zaliczają się do najcięższych naruszeń przepisów prawa konkurencji i konsumentów, a tym samym prawie zawsze są sprzeczne z prawem. Szczególna szkodliwość takich porozumień polega na tym, że w sposób bezpośredni pozbawiają one konsumentów możliwości zakupu towaru lub usługi po cenie niższej niż ta ustalona niezgodnie z prawem.

Przedsiębiorcy będący stronami takiego porozumienia nie muszą wtedy zabiegać o kontrahentów, np. wyższą jakością produktów czy przez obniżanie cen, co jest naturalne na rynku konkurencji. Dodatkowo zawarcie porozumienia z reguły prowadzi do ustalenia cen na poziomie wyższym od rynkowego.

Ustalanie wartości

Samo ustalanie cen w porozumieniach może też mieć różne formy. Zakaz ustawowy obejmuje ustalenie cen wprost, czyli ustalenie cen sztywnych, tj. na konkretnym poziomie, cen minimalnych i przedziałów cenowych.

Objęte są nim również wszelkie porozumienia dotyczące pewnych składników ceny, np. wielkości przyznawanych rabatów, stawek roboczogodziny czy też dotyczące elementów przyjmowanych do kalkulacji ceny."

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-11-25, 21:28   
0
UP DOWN

Narzucanie dostawcy też jest karalne, a w spectralu jest jawna rejonizacja. Sądzisz że któryś z dystrybutorów strzeli z ucha do prezesa uokik i będzie świadkiem w postępowaniu antymonopolowym?
Przecież to się nie opłaca. Z czym wtedy będę jeździć po szopkach skoro Novol im podziękuje.

[ Dodano: 2014-11-25, 21:32 ]
Nie ma złotego środka, bo za dużo syfu na rynku. Moim zdaniem, sytuacje może uleczyć jedno rozwiązanie. Ograniczenia bezpośredniej sprzedaży przez dystrybutorów. Wtedy ludzie zaczną szukać produktów w mieszalniach a my zaczniemy nimi handlować. A teraz sprowadzamy wynalazki i wysadzamy Novola z kolejnych szopek produktami typu PedoFuller.

Siekiera
Wysłany: 2014-11-25, 21:37   
0
UP DOWN

No tak, to w interesie dystrybutorów jest żeby siedzieć cicho wiec nikt nic nie piśnie a my robimy za tego murzyna.

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-11-25, 21:41   
0
UP DOWN

Dlatego trzeba pisać o tym co złe na forum bo nagroda Fair Play do czegoś zobowiązuje.
Wiemy obaj, że forum jest jedną z form nacisku na tą firmę, która przez lata pracowała na swój wizerunek, a teraz zaczyna zjadać swój ogon.
W rozmowach z osobami decyzyjnymi w Novolu, zwłaszcza w kwestii Spectrala, odnosiłem wrażenie, że Panowie nieco oderwali się od ziemi.

KK 
Wysłany: 2014-11-25, 21:49   
0
UP DOWN

Wasze rozumowanie jest dziwne. Jak wam branża nie pasuje to ją zmieńcie i handlujcie np gaciami. Tak jak i Wy inni też chcą zarobić.
U nas są dwie mieszalnie i obie prężnie działają, są zawaleni robotą. Jeżdżą Bmami 7kami i kase mają, więc już nie płaczcie, bo daleko wam do biedy.

Siekiera
Wysłany: 2014-11-25, 21:54   
0
UP DOWN

Napisz gdzie jest taki haj lajf a po Nowym Roku otworzę tam kolejną mieszalnię :D

...ale na pewno nie będzie tam tych produktów na które narzekamy bo głupiego juz nie dam z siebie robić. A z ciekawości, to czym handlują w tych mieszalniach?

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-11-25, 21:58   
0
UP DOWN

KK, z całym szacunkiem....
Załóżmy czysto hipotetycznie, że prowadzisz biznes. Jedziesz do klienta, poświęcasz mu czas, wprowadzasz w świat produktów danego producenta. Przestawiasz go na całą technologię. Jesteś na każde jego zawołanie. Czas, paliwo, produkty. To wszystko kosztuje.
Po jakimś czasie dowiadujesz się, że już cię nie ma u tego klienta, bo te same produkty już kupuje u dystybutora który znalazł jego szopkę na wojskowych mapach, i dał mu cenę taką po której ty kupujesz.
Próbujesz coś z tym zrobić, bo takich klientów już masz pięciu! Dzwonisz do producenta, i słyszysz
"Pan Leszek zaprzeczył aby takie sytuacje miały miejsce, a ja nie mam powodu aby mu nie wierzyć"
My o tym mówimy, o tolerowaniu buractwa i promowaniu zagrywek poniżej pasa.

[ Dodano: 2014-11-25, 22:01 ]
KK napisał/a:
Tak jak i Wy inni też chcą zarobić.

A gdyby jakiś dystrybutor otworzył obok Ciebie warsztat. Kabina, własny mieszalnik i fachowcy z ukrainy. Koszt porządnie zrobionego elementu ustaliłby na 200zł. Będziesz w stanie z nim konkurować stosunkiem ceny do jakości?

KK 
Wysłany: 2014-11-25, 22:11   
0
UP DOWN

Np. Kalisz.
Novol, dyna, profix, ivat. U-pol, troton, lesonal, app, roberlo, multifuller mają wiele rzeczy. Ogólnie liczy się tanio.

Cytat:
A gdyby jakiś dystrybutor otworzył obok Ciebie warsztat. Kabina, własny mieszalnik i fachowcy z ukrainy. Koszt porządnie zrobionego elementu ustaliłby na 200zł. Będziesz w stanie z nim konkurować stosunkiem ceny do jakośc

Jakby tak się stało to nawet przez myśl by mi nie przeszło, aby konkurować z kimś takim, tylko zamknął bym interes, ewentualnie przeniósł bym się w inny rejon lub zatrudnił u tego człowieka.

Dlatego ja naprawdę jestem hobbystą i lakierowanie to zabawa, od czasu do czasu. Mam inną pracę, która mi daje jakiś tam zarobek. Jak ktoś obok mnie będzie mnie wykańczał i odbierał mi źródło zarobku, do takiego stopnia, że będzie ciężko to po prostu zmienię pracę.
Uważam, że lakiernik to ciężki kawałek chleba i dla własnego zdrowia taki zawód to ostateczność. Można to robić, ale jak się już nie ma z czego żyć.

Następna sprawa, że z Novolem nie wygracie, możecie sobie pisać itd. Na końcu pewnie skończy się jakimś pozwem lub czymś podobnym. Z kim Wy chcecie wygrać...To tak jakbym pojechał na Rosję i do jakiegoś oligarchy chciał wyskoczyć.

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-11-25, 22:19   
0
UP DOWN

Widzisz, my w przeciwieństwie do Ciebie, zatrudniamy ludzi. Oni mają rodziny, plany itd. Zatrudnianie pracownika wiąże się z pewną odpowiedzialnością.
KK napisał/a:
Następna sprawa, że z Novolem nie wygracie, możecie sobie pisać itd. Na końcu pewnie skończy się jakimś pozwem lub czymś podobnym

A kto tu chce walczyć. To tylko towar. Tylko problem polega na tym, że ktoś utrwalał Cię w przekonaniu ,że stanowisz element jakiegoś przedsięwzięcia. Realizujesz jakiś cel. Bo trzeba mieć jakiś cel.
I jak robisz obroty to jesteś cacy, jak zaczynasz się upominać o swoje, to już nie wiadomo kto może udzielić Ci odpowiedzi. A jak głośno mówisz o tym co cię boli, dostajesz po kieszeni chamskim zagraniem, które uświadamia Ci, że lepiej było zacząć handlować najtańszym badziewiem, bo bynajmniej nie musiałbyś teraz walczyć z dystrybutorem który ma zapędy na twoich klientów.
Nie zrozumiesz tej sytuacji, bo nie prowadzisz mieszalni. Ja też nie rozumiem problemów rolników.

KK 
Wysłany: 2014-11-25, 22:34   
0
UP DOWN

Chyba tylko widzisz czubek swojego nosa. U nas rolników jest wielu i każdy ma te same problemy. Podobnie jak i Wy, wielu zatrudnia pracowników. Podobnie pracownicy mają rodziny. Tylko Was w h... robią korporacje, a rolnika w h... robi rząd i korporacje.

W każdej firmie problemem jest konkurencja, w rolnictwie także.

Partnerstwo i przyjaźń, między korporacją a mała firmą nie istnieje i nigdy nie będzie istniało. Korporacja nastawiona jest tylko na zysk.

Ten co narzeka, że jest coraz gorzej, że ciężko itd to chyba nigdy biedy nie klepał.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu