Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
xdeman
Wysłany: 2014-10-21, 20:02   DuPont VS RM. Co wybrać ?
0
UP DOWN

Witam . Panowie mam dylemat w kwestii wyboru systemu mieszalniczego . Co wy polecacie ? Które bazy lepiej kryją ? Jak z pasowalnością ? Który system jest łatwiejszy do korygowania ? Ze strony którego producenta można oczekiwać lepszego "assistance" w razie problemów ?
Jestem zainteresowany tylko i wyłącznie tymi dwoma systemami ;) Pozdrawiam

Siekiera
Wysłany: 2014-10-21, 20:08   
0
UP DOWN

No to lepiej trafić nie mogłeś ^^
Sekta kontra problemy i niepewność. Trudny wybór :/

barkley3434
Wysłany: 2014-10-22, 12:23   
0
UP DOWN

MOGĘ SIE WYPOWIEDZIEĆ NA TEMAT R-M . PASOWALNOŚĆ BARDZO DOBRA NIEMCY WCHODZĄ NA KRECHĘ . jEŚLI COŚ NIE PASUJĘ TO BIERZESZ 20 FISZEK DO PRZODU LUB DO TYŁU ZAWSZE COŚ WYBIERZESZ . JESZCZE DOBRZE BY WYRWAĆ OD CSV COLORMASTER 1.2.3 TO NAPEWNO COŚ PODPASUJESZ. OBECNIE WSTAWIAJĄ TYLKO 3 I 4 COLORMASTER. POZA TYM DUŻE I WYRAŹNE FISZKI SĄ. CO DO DP NIE WYPOWIADAM SIE ALE MOGĘ TYLKO NAPOMNIEĆ ZE MAM SPIEC HECKERA A TO TA SAMA GRUPA I TEN SAM COLORBOX. PASOWALNOŚĆ OK ALE MOIM ZDANIEM MA JEDNĄ DUŻĄ WADĘ - MAŁE FISZKI KTÓRE CZĘSTO SIE ZWIJAJĄ A POTEM PRZY PRZYKŁADANIU DO ELEMENTU ŁAMIĄ SIĘ PRZY TAK MAŁEJ FISZCE CIĘŻKO ZOBACZYĆ W JAKIM KIERUNKU FISZKA IDZIE POD KĄTEM .

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-10-22, 12:38   
0
UP DOWN

Bierz R-M. Mój klient ma DuPonta i parę razy porównywalismy kolory. R-M wypadł zdecydowanie lepiej. Poza tym, w ChinaDuPont coraz bardziej rozjeżdżają sie receptury.
Pogrzeb na niemieckich aukcjach i kup kolorbox, dokup sobie rame, rozejrzyj się za pigmentami i produkuj kolory w cenie segmentu średniego. Omijaj CSV jeżeli możesz. Różnica między CSV a moim źródłem zaopatrzenia sięga nawet 600zł brutto na jednym dużym pigmencie. W skali miesiąca mam wypłate dla jednego pracownika gratis, tylko na tym, że nie musze kupować w CSV. Ewentualnie, zamiast DP możesz zainteresowac się Genrockiem. jest tańszy i na pewno stabilniejszy od DP.

xdeman
Wysłany: 2014-10-23, 06:15   
0
UP DOWN

Dziękuję bardzo za treściwe odpowiedzi Panowie . Wybór już raczej jest prosty stawiam R-Ma. Nie chcę od początku kombinować , wstawię cała szafę z nowym kolorboxem i zacznę kombinować jak nauczę się pracować na nim . Mam jeszcze pytanie , jak macie rozwiązane oświetlanie przy wadze ? Dobieranie do świetlówek to porażka (ostatni czas tak pracowałem) . Myślałem o halogenie LED, a może jest jeszcze jakieś inne tanie źródło światła ? Ostatnimi czasy przy doborze perły wspomagałem się latarka :sciana:

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-10-23, 07:51   
-1
UP DOWN

najlepsze źródło światła, to słońce. Żadne sztuczne oświetlenie nie ma takiej długości fali , jak światło słoneczne. Już lepsza zwykła 100W żarówka niż Led!

barkley3434
Wysłany: 2014-10-23, 11:14   
0
UP DOWN

LAMPA ŚWIATŁA DZIENNEGO Z 3M. WIEM ZE KOSZTUJE ALE JA BEZ NIEJ TERAZ PRACY SOBIE NIE WYOBRAŻAM . TERAZ JESZCZE W TYM OKRESIE JESIENNO ZIMOWYM GDZIE SZAROŚĆ DNIA TO CODZIENNOŚĆ PRZYDAJE SIE .

xdeman
Wysłany: 2014-10-23, 18:32   
0
UP DOWN

Barkley spoko , ale poki co nie mam wolnych 2 tysi ... :( Muszę zrobić jakieś sensowne oświetlenie bo póki co będzie raczej szaro i ponuro , poza tym mój lokal jest w zacienionym miejscu i światła słonecznego tu jak na lekarstwo .

sawmaster 
Wysłany: 2016-08-25, 07:10   
0
UP DOWN

baza RM ostatnio pogorszyła się w kryciu, ktoś coś wie na ten temat? i jeszcze sprawa z pokazywanie się obrzeży na bazie od podkładu( sam nie wiem bo wcześniej tego nie było)

Siekiera
Wysłany: 2016-08-25, 07:51   
0
UP DOWN

A rozcieńczalnik masz firmowy czy no name? Obrzeża to składowa ilości rozcieńczalnika w bazie i jego jakości, grubości nakładanej bazy czyli słabiej kryjąca bardziej na to wpływa i jakości użytego podkładu. Nawet powszechnie uchodzące za dobre podkłady nie radzą sobie z wnikaniem w nie rozcieńczalnika w cienkiej warstwie (na rozszlifowaniu). Dlatego ja bym szukał problemu w podkładzie i rozcieńczalniku a nie w bazie ;)

sawmaster 
Wysłany: 2016-08-25, 12:15   
0
UP DOWN

rozcieńczalnik oryginalny, podkład roberlo, tylko to że ma też funkcję mokro na mokro
a krycie pogorszyło się w rm ?czy mój sprzedawca używa zamienników żywicy itp

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu