Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-25, 04:40
Autor Wiadomo¶æ
angelo
Wys³any: 2008-03-20, 21:11   woda z Max Meyer-a
0
UP DOWN

Posty: 15
Witam
Czy kto¶ posiada mieszalnik z firmy Max Meyer,
jak wygl±da pasowalno¶æ kolorów krycie ,schniêcie itp.
Czy warto w to wchodziæ,teraz kupujê wodê w Glasuricie ale to jest masakra co¶ musz± kombinowaæ (stosujê zalecane podk³ady w szaro¶ciach widmowych pod konkretny odcieñ pistolet niskoci¶nieniowy i na ma³y element....250 gr ledwo starcza)


Pozdrawiam
Angelo
 

dawid
Wys³any: 2008-03-28, 18:16   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
Nie prawdopodobne Ze masz taka lipe w Glasuricie malowalem jakas calosciowke wszystko jest ok nawet czas schniecia jest ok z tego co pamietam kombinuja bankowo Max Mayer gdzies mi sie obilo o uch jesli z innej mieszalni sproboj bedziesz wiedzial
_________________
hmmm
 

ixell
Wys³any: 2008-03-29, 02:20   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 283
Sk±d: Kalisz
Ró¿nie o nich s³ysza³em, ale w wiêkszo¶ci ¼le. Pdobno pasowalno¶æ fatal
_________________
ZOBACZ
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=7388319
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=3442968
www.autolakier.pl
 

online 
Wys³any: 2008-03-29, 12:53   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
ixell napisa³/a:
Ró¿nie o nich s³ysza³em, ale w wiêkszo¶ci ¼le. Pdobno pasowalno¶æ fatal

ja to s³ysza³em o glasuricie i o maxmayerze :roll:
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

bart
Wys³any: 2008-03-29, 13:57   
0
UP DOWN

Posty: 27
Macie jakies konkretne info o wodzie max meyer,bo ka¿dy tylko co¶ us³ysza³ i nie zna konkretów.Mo¿e kto¶ pracuje na tych materia³ach i wypowie siê bardziej miarodajnie.
 

dawid
Wys³any: 2008-03-29, 16:44   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
moim zdaniem informacje sa niczym w porownaniu do kupienia paru setek farby i sprawdzeniu samemu:)) Wiem ze duzo serwisow np mercedesa uzywa Glasuritu ale system jes standard wszystko w tonacje moim zdaniem nie ma perfekt kompani farbotworcej kazda ma problem z kolorem wiem ze sikkens wypuszcza wode ktora bedzie wygladala tak samo przed nalozeniem jak i po czyli to samo co bazy rozpuszczalnikowe kolor bedzie mozna sprawdzic na linijce
_________________
hmmm
 

mebArth 
Wys³any: 2008-03-29, 18:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Nie wiem jak woda, ale zwyk³e bazy to z Glasuritu mia³em problemy z kryciem w porównanniu do Standoxa (moze ch...y mieszalnik?). Na MM nie robi³em nigdy
_________________
Bart
 
 

ixell
Wys³any: 2008-03-30, 00:49   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 283
Sk±d: Kalisz
Moja konkurencja wywali³a duPonta i ma Maxmayera od pa¼dziernika. W tym czasie przesz³o od nich do mnie przynajmniej 20 lakierników. Takich konkretnych. To by³y ich opinie.
_________________
ZOBACZ
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=7388319
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=3442968
www.autolakier.pl
 

baqo 
Wys³any: 2008-03-30, 08:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
ixell napisa³/a:
wywali³a duPonta i ma Maxmayera od pa¼dziernika
to se polepszyli :lol: :lol: :lol:
 
 

bart
Wys³any: 2008-03-31, 11:06   
0
UP DOWN

Posty: 27
Jak cenowo wychodzi max meyer,w porównaniu do du ponta.Interesuj± mnie ceny samych pigmentów brutto.

[ Dodano: 2008-03-31, 12:07 ]
Jak cenowo wychodzi max meyer,w porównaniu do du ponta?Interesuj± mnie ceny samych pigmentów brutto.
 

angelo
Wys³any: 2008-04-06, 10:53   ceny
0
UP DOWN

Posty: 15
pigmenty zwyk³e: 156 netto
per³a :241 netto
 

ixell
Wys³any: 2008-04-13, 00:28   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 283
Sk±d: Kalisz
baqo napisa³/a:
ixell napisa³/a:
wywali³a duPonta i ma Maxmayera od pa¼dziernika
to se polepszyli :lol: :lol: :lol:


No i to jak. A¿ musia³em przyj±æ kolesia do pracy, tylu od nich uciek³o. Ciekawe co teraz robi±? Maj± tylko wodê... chyba.

[ Dodano: 2008-04-13, 01:30 ]
angelo napisa³/a:
pigmenty zwyk³e: 156 netto
per³a :241 netto

Baza konwencjonalna Standox 150/litr, per³a 170/litr
Na cholerê Ci woda? Mogê Ci zrobiæ ka¿dy kolor.[/center]
_________________
ZOBACZ
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=7388319
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=3442968
www.autolakier.pl
 

angelo
Wys³any: 2008-05-30, 21:19   
0
UP DOWN

Posty: 15
Z pasowalno¶ci± nie jest tak ¼le ,srebrne pasuj± bardzo dobrze ,zrobi³em ok 30 kolorów tylko dwa musia³em korygowaæ ,czêsto lakierowa³em na ostro bez cieniowania i jest ok .
 

fawinyl
Wys³any: 2009-03-12, 17:47   
0
UP DOWN

Posty: 48
Sk±d: Drawsko Pomorskie
Posiadamy bazê wodna MaxMeyera od ponad 1,5roku, konwencjonaln± od ponad 5 lat, przerabiamy tygodniowo bardzo du¿o kolorów ( do nawet 10l bazy dziennie ) i bardzo rzadko siê zdarza, ¿eby kolor nie pasowa³, grupa VW pasuje idealnie, opel, mercedes, Japoñczyki równie¿, problem standardowo z Daewoo i lekki z fordem.
Cenowo wychodzi woda 200z³ za litr, konwencja to samo.
 

mebArth 
Wys³any: 2009-03-12, 21:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
@fawinyl robisz natrysk czy z fiszek dobierasz?
_________________
Bart
 
 

siwus2007 
Wys³any: 2009-03-12, 23:40   
0
UP DOWN


Posty: 194
Jakie jest krycie bialym akrylem z MaxMeyer??? I jaka cena u Ciebie w mieszalni?
 
 

fawinyl
Wys³any: 2009-03-13, 08:31   
0
UP DOWN

Posty: 48
Sk±d: Drawsko Pomorskie
krycie jest BDB 1,5warstwy, cena za 1 litr w kpl oko³o 190z³.

Kolor dobieramy zawsze z fiszek, bez konuecznosci robienia natrysków, w sumie nigdy ich nie robili¶my, z powodu rzadkich problemów kolorystycznych.
 

No-limit
Wys³any: 2009-03-13, 10:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
fawinyl napisa³/a:
krycie jest BDB 1,5warstwy, cena za 1 litr w kpl oko³o 190z³.

Kolor dobieramy zawsze z fiszek, bez konuecznosci robienia natrysków, w sumie nigdy ich nie robili¶my, z powodu rzadkich problemów kolorystycznych.


Ciekawe :shock: .Gdyby MM by³ taki dobry nikt nie chcia³by robi na DP,bo MM jest du¿o tañszy.Ja mam DP i robiê natryski próbne w ok. 70% przypadków.Tylko natrysk powie Ci prawdê.
 

siwus2007 
Wys³any: 2009-03-13, 11:11   
0
UP DOWN


Posty: 194
No to nie jest taki dobry bo gdyby by³ to po co przep³acac:P MM to pewnie to samo co Glasurit...
 
 

fawinyl
Wys³any: 2009-03-13, 16:53   
0
UP DOWN

Posty: 48
Sk±d: Drawsko Pomorskie
Wasza sprawa, mo¿ecie wie¿yc lub nie.
Ja mowie wam jak jest oczywi¶cie sa wyjatki jak np. Opel 266, który nigdzie nie pasuje.
Gdyby MaxMeyer by³ z³y to by¶my na nim nie pracowali, a mieli¶my Lesonala i mamy jeszcze Novola akryl+ baza konwencja, wiec mam do czego porównywaæ.
 

siwus2007 
Wys³any: 2009-03-13, 17:32   
0
UP DOWN


Posty: 194
porównujac go do novola akrylu co mozesz powiedziec???
 
 

gola 
Wys³any: 2009-03-13, 18:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
fawinyl napisa³/a:
Wasza sprawa, mo¿ecie wie¿yc lub nie.
Ja mowie wam jak jest oczywi¶cie sa wyjatki jak np. Opel 266, który nigdzie nie pasuje.
Gdyby MaxMeyer by³ z³y to by¶my na nim nie pracowali, a mieli¶my Lesonala i mamy jeszcze Novola akryl+ baza konwencja, wiec mam do czego porównywaæ.

Pracowalem na konwencji maxmeyer-a 2 lata.Moze i tak jest ze pasowalnosc niektorych kolorow jak np samochody japonskie jest dobra.
Przeszlismy na konwencje DuPont-a i pomimo iz DP jest drozszy od maxmeyera sumujac wydatki na lakiery po roku na DP jestesmy do przodu.
Dzieje sie to tak,dlatego ze sila krycia w Maxmeyer-ze jest o dpsko rozbic w porownaniu do DuPonta.Pozatym czas potrzebny na aplikacje bazy Maxmayer-a jest o wiele wiekszy niz na aplikacje DP.
Srebrne kolory w maxie to kicha,kryja na min 3 warstwy a biorac ten sam kolor w DP kryje na 1.5-2 warstwy.
To tylko takie moje spostrzezenia.
 

fawinyl
Wys³any: 2009-03-13, 19:09   
0
UP DOWN

Posty: 48
Sk±d: Drawsko Pomorskie
siwus2007 napisa³/a:
porównujac go do novola akrylu co mozesz powiedziec???


Przedewszystkim to, ¿e akryl Novola jest ¶miesznie tani w porównaniu z ca³± konkurencja kolory pasuj troszkê gorzej ni¿ w Max Meyerze, ale tragedii nie ma.
Krycie wiadomo ciut gorsze, rozcieñczanie Novola to 3:1 to samo tyczy siê utwardzacza, Maxmeyera 2:1 utwardzacz i do 20% rozcieñczalnika ( w praktyce najlepiej go nie dawaæ)
Cena za litr Novola w kpl dla detalu 80-120z³, wiêc ka¿dy lakiernik a w szczególno¶ci "szopko-gara¿owiec" wybiera Novola bo liczy sie z ka¿dym groszem.
 

No-limit
Wys³any: 2009-03-13, 19:19   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
fawinyl napisa³/a:
siwus2007 napisa³/a:
porównujac go do novola akrylu co mozesz powiedziec???


Przedewszystkim to, ¿e akryl Novola jest ¶miesznie tani w porównaniu z ca³± konkurencja kolory pasuj troszkê gorzej ni¿ w Max Meyerze, ale tragedii nie ma.
Krycie wiadomo ciut gorsze, rozcieñczanie Novola to 3:1 to samo tyczy siê utwardzacza, Maxmeyera 2:1 utwardzacz i do 20% rozcieñczalnika ( w praktyce najlepiej go nie dawaæ)
Cena za litr Novola w kpl dla detalu 80-120z³, wiêc ka¿dy lakiernik a w szczególno¶ci "szopko-gara¿owiec" wybiera Novola bo liczy sie z ka¿dym groszem.

Jest alternatywa Imron Trafick lub Imron Ellite DP.pirwszy 120,- drugi 140,-/l. DuPonta.
 

siwus2007 
Wys³any: 2009-03-13, 19:21   
0
UP DOWN


Posty: 194
ja w szkopie nie bede robi³ coprawda ale z kasa sie licze bo co oszczedze z kieszonkowego i dorywczej roboty pakuje w samochód takze przedzia³ do 150z³ za kpl mnie interesuje:P o mozliwie najlkepszej jakosci

Pracow±³es mopze na Profixie? Bo ceny Novola jak Profixa a Novola nie mam u siebie:/
 
 

No-limit
Wys³any: 2009-03-13, 19:35   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
[quote="siwus2007"]ja w szkopie nie bede robi³ coprawda ale z kasa sie licze bo co oszczedze z kieszonkowego i dorywczej roboty pakuje w samochód takze przedzia³ do 150z³ za kpl mnie interesuje:P o mozliwie najlkepszej jakosci

Pracow±³es mopze na Profixie? Bo ceny Novola jak Profixa a Novola nie mam u siebie:/[/quote

Podaj nr,markê,rocznik i zapodaj klapkê lub element to Ci zrobiê nawet na P :D rofix-sie ;)
To by³o do ¶miechu.Na powa¿nie,jezeli to jest bia³y akryl zrób w jakimkolwiek mieszalniku,najwa¿niejszy jest dobrze dobrany odcieñ.Na tak ma³e elementy wybra³bym szybki utwardzacz i normalny rozc..To sa tak ma³e ilo¶ci lakieru,¿e nie powiniene¶ oszczêdzaæ,tym bardziej,im lepiej chcesz zrobiæ
 

gola 
Wys³any: 2009-03-13, 20:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
No-limit napisa³/a:
Jest alternatywa Imron Trafick lub Imron Ellite DP.pirwszy 120,- drugi 140,-/l. DuPonta.

Ja narabiam Imron 700 i moge stwierdzic,ze jakosc powloki oraz jej szklistosc (bo mysle ze o to chodzi w sumie )jest o niebo lepsza niz maxmayer.Lakier poliuretanowy,bardzo latwy w aplikacji,szybko schnie.
 

siwus2007 
Wys³any: 2009-03-13, 21:32   
0
UP DOWN


Posty: 194
Rozumeim i macie racje. Tyle ze chyba troszq bede go potrezbow±³ bo puki co nigdy nie lakietow±³em samochodu jak juz to jakies tam domowe alemêty. Teraz zakupi³em Air Gunse hte 2 z mysl± o odnowieniu lakieru na samochodzie. chciualbym sam to wszytsko zrobic mimo ze strace do tego wiele nerwów i wychlapie lakieru kilkakrotna norme pewnie hehe

Czy ten lakier poliuretanowy to alaaa.. renolak? Co do Novola i Profixa to az taka klapa jest z tymi akrylami? Gdzies kiedys czyta³em ze bia³ym ktos tu z forum lakierowa³ i ca³kiem dobrze i ³adnie pokrylo. Gdybym by³ w temacie praktycznie to bym zacisna³ pasa i kupi³ duponta ale niechce aby taki elagancki lakier poszed³ w powietrez albo zla³ sie z powodu braku mojego doswiadczenia. Za free bym poszed³ na pomocnika lakiernika zeby tylko sie przyuczyc tego fachu bo mi nei daje to spokoju przyznam:)))
 
 

baqo 
Wys³any: 2009-03-13, 21:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:
Czy ten lakier poliuretanowy to alaaa.. renolak?
nie ! to jak niebo a ziemia :idea:
 
 

siwus2007 
Wys³any: 2009-03-13, 22:12   
0
UP DOWN


Posty: 194
oki rozumiem:))) ale wszytsko tak jak z akrylami jest? utwardzacz i rocienczalniki?

A jeszce jedno... Czy moge cwiczyc na renolaku? Czy to ma jakies odzwierciedlenie co do akryli? Bo jest stosunkowo tani chociaz bym sie na straych drzwiach podszkoli³ jakby co.. Chyba ze akryl i poliuretany to ca³kiem inna bajka.
 
 

gola 
Wys³any: 2009-03-13, 23:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
to calkiem inna bajka jak piszesz,ale cwiczyc mozesz bo jest tani celem wyrobienia sobie reki w prowadzeniu pistoletu,odleglosci od elementu czy predkosci przesuwu pistoletu.Co do pierwszej czesci pytania,to nawet pomiedzy poliuretanem a akrylem jest mala roznica w rozlewnosci.Akryl zazwyczaj rozlewa sie po kilku minutach od nalozenia natomiast poliuretan praktycznie jak polakierujesz tak pozostaje.(wszystko zalezne oczywiscie od producenta,ale w wiekszosci przypadkow tak jest)
 

siwus2007 
Wys³any: 2009-03-14, 00:21   
0
UP DOWN


Posty: 194
Dobre i to aby sie nauczyc p³ynnych ruchów pistoletem:))) wiec bede cwiczy³ na renolaku bo jest tani w porównaniu do akryli i musze sie w takim razie rozgladnac za tym poliuretanem
 
 

No-limit
Wys³any: 2009-03-14, 12:25   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
gola napisa³/a:
to calkiem inna bajka jak piszesz,ale cwiczyc mozesz bo jest tani celem wyrobienia sobie reki w prowadzeniu pistoletu,odleglosci od elementu czy predkosci przesuwu pistoletu.Co do pierwszej czesci pytania,to nawet pomiedzy poliuretanem a akrylem jest mala roznica w rozlewnosci.Akryl zazwyczaj rozlewa sie po kilku minutach od nalozenia natomiast poliuretan praktycznie jak polakierujesz tak pozostaje.(wszystko zalezne oczywiscie od producenta,ale w wiekszosci przypadkow tak jest)

Latwiej lakierowaæ poliuretanem ;)
 

siwus2007 
Wys³any: 2009-03-14, 13:33   
0
UP DOWN


Posty: 194
Wiec jest lepszy od akrylu? Czy moze ma jakies wady dlatego tez sie wybiera czesciej akryl i akrtylu jest wiecej... Bo w zasadzie wczoraj sie dpowiedziaê³m pierwszy raz ze poliuretanem sie samochody lakieruje:P Pewnie nie wszystkie firmy maja w swojej ofercie poliuretany.
 
 

zdenek_zdenek
Wys³any: 2009-03-14, 23:06   
0
UP DOWN

Posty: 99
No-limit napisa³/a:
Latwiej lakierowaæ poliuretanem ;)


Mi sie lepiej robi akrylem
 

lukas
Wys³any: 2009-04-02, 20:11   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 339
siwus2007 napisa³/a:
Wiec jest lepszy od akrylu? Czy moze ma jakies wady dlatego tez sie wybiera czesciej akryl i akrtylu jest wiecej.


Akryl to tez poliuretan tylko bardziej szlachetny a odczuwalne ró¿nice s± czasami zalet± a czasami wad±, poliuretany s± tañsze wiêc czê¶ciej wykorzystywane w przemy¶le. Kiedy¶ nie dorównywa³y akrylom wygl±dem pow³oki ale obecnie s± ju¿ coraz lepsze.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania