Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
iiyama97
Wys³any: 2015-03-25, 14:07   Spectral extra 895
0
UP DOWN

Posty: 12
Sk±d: Wroc³aw
Witam.
Jaki¶ czas temu jak uczy³em siê lakierowaæ na Civicu ojca (strasznie wci±ga³ go rudy) kupi³em do cieniowania bezbarwnego rozcieñczalnik Spectral extra 895 w sprayu. W nied³ugim czasie mam do polakierowania b³otnik tylny w innym aucie i zastanawiam siê czy nie skorzystaæ z tego produktu ponownie. Pojawi³ siê jednak problem, poniewa¿ przypomnia³o mi siê, ¿e w miejscu ³±czeni nowego i starego klaru na Civicu powsta³a taka szara chmurka mimo u¿ycia rozcieñczalnika. Teraz pytanie czy to ja co¶ skopa³em (za ma³o da³em rozcieñczalnika itp.), bezbarwny by³ kicha (by³ to jaki¶ tani Porzelack HS) czy jednak to winna s³abej jako¶ci rozcieñczalnika do bezbarwnego ?
Korzysta kto¶ z tego produktu, mo¿e wyraziæ jak±¶ swoj± opinie ?
Dodam tylko, ¿e preferuje ten rozcieñczalnik w sprayu, poniewa¿ mam tylko jeden pistolet.
Z góry dziêkuje za pomoc.
Pozdrawiam. :)

IMG_20150325_135539 zmniejszone.jpg
Plik ¶ci±gniêto 140 raz(y) 129.82 KB

 

barteek933
Wys³any: 2015-03-25, 15:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 826
próbowa³e¶ polerowaæ ?
 

kzychu
Wys³any: 2015-03-25, 17:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 346
Ja u¿ywam 890(nie spray),odpowiednia wywijka ,rozpuch dopiero po ostatniej warstwie lakieru
i zazwyczaj tym samym pistoletem, bez mycia tylko zlana resztka lakieru, tylko na w±skich elementach i ma nie byæ nic widaæ ³±czenia od razu po lakierowaniu, jak jest chmurka czy inny odcieñ to co¶ skopane i polerka nie pomo¿e .Mo¿e za daleko baz± pojecha³e¶?
 

iiyama97
Wys³any: 2015-03-25, 20:27   
0
UP DOWN

Posty: 12
Sk±d: Wroc³aw
Polerowaæ próbowa³em i z tego co pamiêtam co¶ da³o, ale jak widaæ na zdjêciu jednak "trochê" zosta³o... Co do techniki, to robi³em zalecan± przez producenta metod± czyli po ka¿dej warstwie klaru, z tego co zauwa¿y³em na ró¿nych filmikach i opiniach z forum to jednak zdecydowana wiêkszo¶æ daje rozcieñczalnik po ostatniej warstwie klaru... Jedyne do czego siê muszê przyznaæ, to ¿e robi³em to na do¶æ du¿ej powierzchni, ale wydaje mi siê, ¿e gdybym to robi³ na ma³ej w tym samym czasie to posz³o by mi pewnie tak samo... :/
No nic bêde musia³ stestowaæ, nie ukrywam, ¿e liczê na sukces, bo tym razem auto nie jest ode mnie z domu. :roll:
Skoro mówicie, ¿e specyfik ok, to teraz ja musze siê mocno przy³o¿yæ.
Jeszcze raz dziêki za pomoc ! ;)
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group