Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
barkley3434
Wysłany: 2015-04-08, 14:45   NOWA DYNA
0
UP DOWN

Był dzisiaj u mnie mój przemiły i najlepszy w regionie dystrybutor produktów Akzo. Odwiedził mnie gdyż od 15 kwietnia Akzo wymienia wszystkie stare mieszalniki Dyny na nowe i ma to trwać około 3 miesięcy . Cała sytuacja przedstawia się tak iż zabierają z mieszalnika wszystkie puchy w zamian wstawiają nowe około 85l . I wszystko było by ok by nie jeden mały szczegół no może 2. Po pierwsze zostanie wystawiona fv na 3 tyś netto do zapłaty po drugie w zestawie brak nowego wzornika . Wzornik trzeba sobie dokupić lub podpisać umowę na obrót . Tak sobie myślę zabiorą mi towar z szafy np: 60 litrów oraz zapas w moim przypadku 45 litrów za który już zapłaciłem i jeszcze żądają kasy . Coś tu jest nie tak a wy co o tym myślicie ???? Może dostaliście inne propozycje to napiszcie .

Siekiera
Wysłany: 2015-04-08, 20:51   
0
UP DOWN

A za wzornik chcą pewnie z 4 tys. No to faktycznie średni biznes. :blee:

lakierok
Wysłany: 2015-04-18, 20:32   
0
UP DOWN

Z tego co wiem to nowa Dyna ma być Systemem Żywicznym . :tak:

Lackdoctor 
Wysłany: 2015-04-19, 13:28   
0
UP DOWN

Pytałem z ciekawości w mieszalni o koszty wymiany dyny.
Powiedzial że wszystko za free :rotfl: i pigmenty i wzorniki.

To taki przykład lokalnego uprawiania prawdy.
Prawda, cała prawda i gó..o prawda. :fiu:

barkley3434
Wysłany: 2015-04-20, 19:47   
0
UP DOWN

hm... sprawdzałem u 4 dystrybutorów Akzo i wszędzie powiedzieli mi tak samo jak wyżej napisałem 3tyś za wsad i 4tyś za wzornik albo podpiszesz umowę na obrót . Nieliczni dystrybutorzy dla swoich dobrych klientów robią to faktycznie za free . Jest inny sposób - zerwać z nimi umowę i wziąć nowy mieszalnik jako nowy klient wówczas płacisz tylko za wsad 3tyś a wzornik w użyczenie . AKZO myśli ze jest pępkiem świata - ja postanowiłem zakończyć współpracę w piątek wyjechał Lesonal w przeciągu 2 miesięcy wyjedzie Dyna . Na ich miejsce już w środę staje Debeer . Wydaje mi się ze R-M , SH i Debeer do tego 2 spektra wystarczy mi by godnie konkurować z goniącą mnie ciągle konkurencją .

Elissa
Wysłany: 2015-04-20, 20:11   
0
UP DOWN

A widzial ktoś z was te nowa Dyne? To prawda, ze udoskonalili receptury? Tak cos mój kolega z konkurencji wspominal ostatnio...

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2015-04-20, 21:04   
0
UP DOWN

barkley3434 napisał/a:
Na ich miejsce już w środę staje Debeer

Ja robię podmiankę na APP. 30% na kolorze to sporo. W skali roku różnica w zakupie zwróci się a potem mieszalnik już zarabia na czysto. APP od początku istnienia ani razu nie podniosło cen pigmentów.

Siekiera
Wysłany: 2015-04-20, 21:25   
0
UP DOWN

APP pewnie nie musi podnosić a Valsparowi raczej nie wypada być tak tanim skoro to firma która w USA jest porównywalna z Axaltą. Moim zdaniem w najbliższych latach będą gonili peleton większymi podwyżkami niż średnia rynkowa.

lakierok
Wysłany: 2015-05-14, 10:33   
0
UP DOWN

Robi ktoś z Was na nowej dynie ? :shock:

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2015-05-14, 12:21   
0
UP DOWN

Kupiłeś tego DeBeera?

lakierok
Wysłany: 2015-05-14, 16:48   
0
UP DOWN

trzeźwy inaczej napisał/a:
Kupiłeś tego DeBeera?

Nie , zastanawiam się nad dyną ale najpierw muszę jechać zobaczyć, jak kolory i jaka cena

barkley3434
Wysłany: 2015-05-14, 19:41   
-1
UP DOWN

Rozmawiałem dzisiaj z pracownikiem dystrybutora na mój rynek ( mamy takie same zdania i spostrzeżenia co do mieszalników i kolorystyki różnych producentów) który pracuje na nowej Dynie od 2 tygodni . Powiedział mi wprost - kolorystyka dupy nie urywa . Jest trochę lepiej niż było . Nowe spektro gorzej współpracuje niż poprzedni model i woli ręcznie dobarwiać mimo tego że to nowy system i musi więcej czasu na to poświęcić . Cenowo - cena wzrosła o 2,5% w stosunku do starej. Ja na obecną chwilę Akzo mam w .... i do puki mam dostep do starych mixów będę robił na starej a dostęp będę miał jeszcze długo . Mało tego na obecną chwile wziąłem Debeera i się szkole z dobarwiania . Powiem szczerze klienci sa lepiej zadowoleni i z krycia i ceny.

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2015-05-14, 21:01   
0
UP DOWN

barkley, to pomyśl, że APP jest 30% tańsze niż DeBeer na rabacie 29% :D

barkley3434
Wysłany: 2015-05-15, 05:40   
0
UP DOWN

trzeźwy inaczej napisał/a:
barkley, to pomyśl, że APP jest 30% tańsze niż DeBeer na rabacie 29% :D

Trzeźwy ja z APP jestem na wojennej ścieżce . Dałem im 2 szansy trzeciej nie dostaną . Przez ich debilną politykę obopólnie potraciliśmy wspólnych klientów którzy przeszli do Inter Carsu lub bezpośrednio biorą od dystrybutora Gold Cara . Tak na marginesie już na dniach APP-y będą mieli w swych osobowo-ciężarowych magazynach na 4 kółkach pełen colorbox i będą jezdzić od stodoły do stodoły i sprzedawać bazy . Najmniejsza ilość do zamówienia 0,5l i dzisiaj zamawiasz i na rano masz. Jak to powiedział APP-c 5 x 12 zł daje 60 zł - cena czyni cuda a za taka kwotę to sobie pocieniują. Pomyśl sobie Trzeźwy ty wstawisz maszynę a za rogiem APP- c będzie ten sam towar sprzedawał po 12 zł i mało tego będzie Ci jeździł na około twojego komina i przykładał fiszki do wszystkiego co na drzewo nie spier..dala .

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2015-05-15, 12:30   
0
UP DOWN

Żaden z nas nie ma wpływu na politykę sprzedaży APP. Ja natomiast patrzę na ich mieszalnik z innej perspektywy. Przeciętny rabat na DeBeer wynosi 26%. Czyli zakładając, że wyprodukowanie litra lakieru kosztuje Cię 100zł netto, to ten sam lakier, tej samej jakości mnie kosztuje 77zł netto (29% + 30%). W skali 20 litrów to daje kwotę ok. 460zł. W skali roku 5500zł.

barkley3434
Wysłany: 2015-09-11, 05:17   
0
UP DOWN

CZY KTOŚ MOŻE Z FORUMOWICZÓW MA NOWĄ DYNE I MOŻE SIĘ O NIEJ WYPOWIEDZIEĆ

lakierok
Wysłany: 2015-09-11, 12:25   
0
UP DOWN

Mój znajomy ma i mówił że trochę lepiej ale Dupy nie urywa, na dodatek jak mu zamieniali to wymienili mu tylko całe puszki na całe puszki a te w ramie co były ponapoczynane to strata, czyli jak miałeś w rami 30 litrów a w nowych 15 litrów to dostał tylko te 15 , te w ramie już nie. Ciekawe po co wymieniali cały system :shock:

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2015-09-11, 20:06   
0
UP DOWN

Pewnie go sprzedali. Czyli niebawem kolejny gracz na rynku pod nazwą ......?

Siekiera
Wysłany: 2015-09-11, 20:54   
0
UP DOWN

A był kiedyś u mnie jakiś handlowiec od Dyny i chwalił się że będą zamieniać sztuka za sztukę czyli pełna za napoczętą. Kolejne bajki koncernowe ^^

barkley3434
Wysłany: 2015-09-12, 21:38   
0
UP DOWN

Z tą wymianą jeden wielki wałek . Za całe płacą w cenie zakupu a rozpoczęte zabierają sobie w gratisie. I już na sam początek jestem w plecy ładnych pare stówek . Mało tego jeszcze mam zapłacić za wsad 3... zł netto i kupić kolorbox za 4.... zł lub dadzą mi go w obrót. Normali dystrybutorzy wymieniają mixy gratioswo a inni chciwi , mniej zamożni itp wołają kasę . Z tego co wiem z dobrego źródła to za wiele tych mieszalników nie wymienili . Drugi problem jest to że nowy mieszalnik bardzo słabo sprawdza się ze spektro. Nowe mixy to niby Autobaza Plus sikkensa z dodatkiem tanich żywic . Powiem tak kolorystycznie odpowiadają sikkensowi i nawet tak samo śmierdzą . Zastanawiam sie nad wymianą ale z drugiej strony frajerem nie jestem . Porozmawiam z innym dystrybutorem jako nowy klient zobacze co mi zaproponuje .

Dementor
Wysłany: 2015-09-28, 18:33   
0
UP DOWN

barkley3434 napisał/a:
Nowe mixy to niby Autobaza Plus sikkensa z dodatkiem tanich żywic

He he, taka moda nastała bo o Challengerze też tak mówią że to Spies Hecker rozrzedzony tanią żywicą ^^

barkley3434
Wysłany: 2015-09-28, 21:01   
0
UP DOWN

a mi powiedzieli ze to stary DP

Dementor
Wysłany: 2015-09-28, 22:23   
0
UP DOWN

Mówią co komu wygodnie żeby tylko kupić ^^ DP raczej nie jest jego dawcą bo to mixowy system a nie żywiczny chociaż cholera ich tam wie. Jedno jest pewne że co by to nie było przerobione to na dobre mu nie wyszło :D

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2015-09-29, 07:19   
0
UP DOWN

A ja tam wczoraj odkryłem ciekawą rzecz. Namieszałem sobie lakier z 4M i wtopa. Inny kolor. Więc odpaliłem program ze Spectrala gdzie ten sam kolor miał te same pigmenty, tyle, że w innych proporcjach. Po namieszaniu też wyszedł inny kolor, ale najlepsze jest to, że kolor z 4M i Spectrala wyszedł taki sam, mimo innych receptur :sciana:

Siekiera
Wysłany: 2015-09-29, 07:54   
0
UP DOWN

Pewnie Novol przerobił sobie recepturę w ramach procesu reklamacyjnego tyle że nie trafili w kolor ;P To u nich normalne, jak się odpali stare wersje programów to można się lekko przerazić bo wiele receptur sprzed kilku lat jest zupełnie innych niż obecnie. Na pytanie które lepsze, odpowiedź przedstawiciela: "zależy do której wersji kolorboxu" ^^

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2015-09-29, 21:15   
+1
UP DOWN

Generalnie to 4M jest zdecydowanie lepszym systemem, i jeżeli ktoś trzyma Spectrala wyłącznie jako atrapę, zachęcam do dogadania się z CSV albo Inter Cars. Zdecydowana większość pigmentów jest tańsza. Te kilka droższych, można kupować ze Spectrala, wtedy wychodzi naprawdę tanio. System jest lepszy kolorystycznie. Są wtopy ale o wiele wiele mniej. Jedyna przewaga Spectrala, to kolorbox, bo jednak chromatyczne ułożenie fiszek, znacznie przyśpiesza prace.

Siekiera
Wysłany: 2015-09-29, 21:37   
0
UP DOWN

Trupa się nie reanimuje ;P

dejmon
Wysłany: 2015-09-30, 23:11   
0
UP DOWN

niedaleko mnie jest mieszalnia dyny i mówilem z kolesiem to mówił ze cała wymian jest za free tzn

wszystkie pigmenty ze starego systemu oddał i dostał nowy wkład+fiszki . musiał zapłacić jedynie jakieś nowe dodatkowe pigmenty . ale ma cały system z spektofoto czy jak sie to tam zwie
i nowy program wgrali w komp + i tyle

krzychu129
Wysłany: 2015-12-30, 14:32   
0
UP DOWN

od pazdziernika mam nową dynke i jest super solidy kryją na 1.5 warstwy kolorystyka chromatyczna cieżko się było przestawić ale teraz mogę powiedzieć że nie chce starej. Pozdro z Krk :D

kameleon
Wysłany: 2016-01-07, 10:55   
+1
UP DOWN

ja mam nową DYNE , i jestem zadowolony kolorki pasują krycie dobre i cena ok

barkley3434
Wysłany: 2016-01-07, 14:17   
0
UP DOWN

hm... a ja powiem tak krycie faktycznie lepsze a co do kolorystyki to sie poprawiła względem starej dyny ale szału nie robi. Nie porównuję tego do r-m czy sh tylko ogólnie . Problematyczne jest odszukanie fiszek oraz to ze jedni technicy mówią by wlewać 60 , 70 a inni 80 % rozpucha . Hm... idąc dalej pięknie wychodzą srebra ze spektro oraz białe. Do czarnych jak w starej i w nowej nie podchodzę po to wielka kicha jest . Co do korygowania różnicy nie widzę jesli ktoś miał dobrze opanowaną starą dynę to nie odczuje różnicy przy nowej.

krzychu129
Wysłany: 2016-01-08, 12:15   
0
UP DOWN

jesli chodzi o rozpuszczalnik to technologia przewiduje to wygląda to tak solidy i perły 2:1 a metaliki 100:80 :tak:

[ Dodano: 2016-01-08, 12:17 ]
a kolorystyka też miałem problem na początku ale kwestja przyzwyczajenia teraz jest ok i ta opcja skanowania telefonem kodu i receptura na telefonie jest super :D :D :D

Dementor
Wysłany: 2016-06-04, 07:46   
0
UP DOWN

krzychu129 napisał/a:
a kolorystyka też miałem problem na początku ale kwestja przyzwyczajenia teraz jest ok i ta opcja skanowania telefonem kodu i receptura na telefonie jest super :D :D :D

O co chodzi z tym skanowaniem telefonem :shock: Stary wpis ale zaciekawił mnie

Siekiera
Wysłany: 2016-06-06, 21:38   
0
UP DOWN

A widzisz, żartowaliśmy w temacie o mieszalniku on-line a tu Panie cuda już na wyciągnięcie ręki :D

Dementor
Wysłany: 2016-06-13, 09:58   
0
UP DOWN

Cuda cudami ale o co chodzi?

barkley3434
Wysłany: 2016-06-13, 13:25   
0
UP DOWN

hm na fiszkach dyny są kody QR i niby po zeskanowaniu przechodziło sie od razu do receptury ale to w ogóle nie działa i w ogóle ten mieszalnik nie działa i ten kolorbox nie działa . Miało byc lepiej a moim zdanie jest gorzej jedynie co sie poprawiło to krycie i tyle. Od miesiąca mam Challengera i jestem o wiele bardziej zadowolony z pasowwalnością niż ...ale to nie jest t w ... . W starej dynie spektro o wiele bardziej fruwało niż w nowej a tu z prostymi kolorami nie może sobie poradzić nie jest to tylko moje zdanie ale kilku osób. Następną rzeczą jest to że wchodzimy w jakąś recepturę i okazuje sie ze podstawa ma taki sam numer jak odcień np. R czyli bardziej czerwony i sie człowiek zastanawia czy to R czy podstawa. Mnóstwo jest takich błędów niedopracowań itp. Tak naprawdę moim zdaniem ten system jest niedopracowany i AKZO za wcześnie wypuściło go na rynek .

Dementor
Wysłany: 2016-06-13, 17:57   
0
UP DOWN

Teraz jarzę ;) Rozumiem że jak zeskanujesz QR to przechodzisz do bazy online? Ale pewnie normalnie z palucha można wklepać do kompa nr fiszki czy jednak nie?

barkley3434
Wysłany: 2016-06-13, 21:02   
0
UP DOWN

Tak jest z palucha tez mozna wklepac numer fiszki bez problemów .

Dementor
Wysłany: 2016-06-13, 21:10   
0
UP DOWN

No to ok, wszystko teraz jasne :spoko:

kalbi 
Wysłany: 2016-09-30, 14:43   
0
UP DOWN

ktoś porabia jeszcze na tej nowej dynie? dziś lakierowałem czerwony 3e5 z toyoty i powiem, że krycie zajebiste na 2 razy i kolor też wszedł pięknie to tak na początek, chcę trochę liznąć tego systemu bo słyszałem trochę pochlebnych opinii a i cena niezła

barteek933
Wysłany: 2016-09-30, 15:57   
0
UP DOWN

ja robiłem na dynie. krycie to masz rację. 2 warstwy wystarczają w 100%.

Pasowalność kolorów ostatnio kupowanych myślę że w 80-90%. Wszystko szło bez cieniowania

Siekiera
Wysłany: 2016-10-01, 20:31   
0
UP DOWN

Jak sam nie robisz kolorów tylko dostajesz gotowy to jak najbardziej normalna baza ;)

kalbi 
Wysłany: 2016-10-03, 09:26   
0
UP DOWN

Siekiera napisał/a:
Jak sam nie robisz kolorów tylko dostajesz gotowy to jak najbardziej normalna baza ;)

a jak sam robisz to jaka? nienormalna? ;) masz z nową Dyną doświadczenie, jak wchodzą kolory, jak z tym co na fiszcze do tego co w kubku? czy dużo jest zabawy?

Siekiera
Wysłany: 2016-10-03, 09:57   
0
UP DOWN

Nie mam u siebie tej Dyny. Mój dobry kolega ją ma i twierdzi że jest dużo takich wku.wiających niuansów w tym systemie ale tylko na etapie przygotowania koloru bo samo malowanie jest ok.barkley3434, ma u siebie i z tego co pisze można wywnioskować że coś w tym jest.

kalbi 
Wysłany: 2016-10-03, 12:39   
0
UP DOWN

a możesz spytać kolegi co to są te niuanse ? bede bardzo wdzięczny, :)

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu