Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
GMC
Wysłany: 2015-06-02, 23:57   Rękawiczki w płynie (biologiczne)
0
UP DOWN

Wku.wiłem się dzisiaj na mycie rąk bo musiałem szpachlówę nakładać palcami i stąd moje pytanie. Jakie macie doświadczenia z takimi rękawiczkami w płynie, czy to się sprawdza, jakie firmy polecacie itd Czy jednak dać sobie spokój?

KK 
Wysłany: 2015-06-03, 01:51   
0
UP DOWN

Travabon Stoko mam. Polecam, nie drażni skóry. Jak się nam ręce spocą to się rozpuszcza. Nie dotykał bym rękoma miejsc lakierowanych...tak dla bezpieczeństwa(czuć, że na ręce coś jest).
Przez miesiąc używałem tego w warsztacie zamiast rękawiczek, smarować trzeba z dwa razy dziennie.

No-limit
Wysłany: 2015-06-03, 10:24   
0
UP DOWN

Ja używam SECOL.

GMC
Wysłany: 2015-06-03, 10:33   
0
UP DOWN

A jak to jest, załóżmy że tak jak wczoraj babrałem się palcami szpachlówką i miałbym wcześniej nasmarowane ręce tym kremem to jak mi się kończy porcja szpachlówki bo zaczyna wiązać (na rękach też) to co dalej się robi? Myje się ręce? Czym? Czy po prostu ta szpachlówka by mi się nie przyczepiła do rąk? A jeżeli myje się to czy trzeba ponownie nasmarować?
Ja to sobie wyobrażałem że takie coś to się ściąga z rąk jak takie gumowe maski z twarzy na filmach gangsterskich :D

juny 
Wysłany: 2015-06-03, 16:29   
0
UP DOWN

Ja dzisiaj środki w caddy robiłem to też mam paluchy uje.bane jak bym mieszał palcami :D

Miki
Wysłany: 2015-06-03, 20:25   
0
UP DOWN

A nitrylówki całe 25zł za 100szt. Oj bieda, bieda się zakradła.

mariusz80 
Wysłany: 2015-06-03, 21:31   
0
UP DOWN

ja kupuje nitrylowe i inne od nich http://allegro.pl/czarne-...5170114791.html bezpośrednio w sklepie wychodzi około 16zł (kieszeni nie urwie taka cena) folie lakierniczą też mają w dobrej cenie

juny 
Wysłany: 2015-06-04, 00:08   
0
UP DOWN

U siebie mam , na praktykach niestety nie :P

GMC
Wysłany: 2015-06-04, 11:58   
0
UP DOWN

Nitrylowe mogą być przy szpachlowaniu szpachelką, podkładowaniu, lakierowaniu ale do zaciągania szpachlówki palcami nie będą - próbowałem :nie:

Miki
Wysłany: 2015-06-04, 12:25   
0
UP DOWN

GMC, a co niby idzie nie tak, bo ja żadnych problemów nie zauważyłem.

jama 
Wysłany: 2015-06-04, 15:16   
0
UP DOWN

GMC napisał/a:
ale do zaciągania szpachlówki palcami nie będą - próbowałem

może kwestia rozmiaru? Ja zawsze wybieram mocno obcisłe rękawiczki nitrylowe. Takie które teoretycznie są o rozmiar za małe. Czasem pękają przy zakładaniu i po dłuższym czasie są niezbyt wygodne, ale dają "lepsze wyczucie".

GMC
Wysłany: 2015-06-04, 21:10   
0
UP DOWN

jama napisał/a:
może kwestia rozmiaru?

No może właśnie dlatego mi to nie pasowało bo miałem chyba za duże. Wydawały się fajne, jakby grubsza guma ale jeździły mi i ściągały w miarę przysychania szpachlówki.

GMC
Wysłany: 2015-06-04, 21:18   
0
UP DOWN

Dupa, zerknąłem właśnie na pudełko - to są lateksowe :/

Dzender90
Wysłany: 2015-07-03, 09:01   
0
UP DOWN

Używam tego typu płynu w pracy.
Bardzo polecam.
ręce po przesmarowaniu muszą wyschnąć a następnie przez kilka godzin można sie brudzić do woli w smarach i innego typu brudach.
Następnie jeśli ręce są bardzo brudne należy wytrzeć w szmatke a potem tą rękawiczke w płynie w raz z p[ozostałym brudem myjemy zmywamy wodą.
Ręce są takie jakie były podczas nakładania.
Zdarza się że rękawiczka w płynie będzie się łuszczyć i odchodzić od ręki należy wtedy poprawić na nowo nakładanie płynu na ręce.
Sorek masz u mnie dużego plusa za znalezienie tego w polsce i podzielenie się uwagami na forum.
Polecam zakup

KK 
Wysłany: 2015-07-04, 00:37   
0
UP DOWN

Cytat:
następnie przez kilka godzin można sie brudzić do woli w smarach i innego typu brudach.

Tak? Kilka godzin... płyn chłodniczy odpada, produkty oparte na bazie wody też. Dodatkowo ta bariera wytrzymuje może z 4h. Jak przychodzimy do domu na jakiś posiłek to myjemy ręce i nakładamy od nowa. Takie nałożenie z 3 razy dziennie wystarcza, żeby ręce wieczorem były w miarę. Jedno nałożenie rano i cały dzień pracy... ciężko to widzę. Stosowałem krem Stoko czy jakoś tak przez 3 miesiące dzień w dzień. Głównie mechanika i się sprawdzał. Przy lakierowaniu już nie jest tak różowo.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materiały

Odpowiedz do tematu