Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
maras 
Wysłany: 2015-06-13, 23:43   Dosychanie lakieru bezbarwnego
0
UP DOWN

Witam. Od kilku lat mnie tu nie było. Z pewnych względów miałem kilkuletnia przerwę w lakierowanie(tym praktycznym). Ostatnio jednak malowalem kilka elementow Tourana zaniepokojony mnie zachowanie lakieru bezbarwnego. Używałem App Hs Spezial 2:1, ale podobne zjawisko miałem kiedyś ze Spectralem 505. Przez malowaniem robiłem próbkę koloru, położyłem na nią bezbarwny bez rozpuszczalnika. Tourana robiłem ze względu na luszczenie bezbarwnego lakieru. Miałem problemy z szlifowaniem tego starego lakieru(ciągnął się) wiec zrobiłem test rozpuszczalników. Nitro rozpuścilo lakier, tzn.zrobił się miękki. Wtedy mnie tknelo, żeby zrobić taką próbę z moja próbka lakieru,która zrobiona było jakieś dwa tygodnie wcześniej i niestety zachowywalo się tak samo :/ Pomyślałem, że może nie było dokładnie zmieszane, albo proporcje delikatnie zachcianek. Pomalowem wiec naprawione elementy, ale zrobiłem przy okazji nowa próbkę. W związku z tym,że malowalem tworzywo lakier był zmieszany z uelastyczniaczem, wszystko App(lakier, utwardzacz, uelastyczniacz, rozcienczalnik). Lakier był suszony w 20st, na drugi dzień można było bez problemu szlifować wtrącić, polerowac. Lakier, który został w kubku tez się utwardzil na wskroś ( ok 1cm). Po kilku dniach sprawdziłem próbkę i Nitro znowu rozpuścilo, tzn lakier się nie podniósł, ale paznokciem można go bez problemu zeskrobac. Teraz minęły już ok 4 tygodnie i nic się nie zmienilo. Czy uważacie takie zachowanie za normalne, bo mi się wydaje, że nie powinno tak być. Co może być przyczyną? Warstwy wg mnie odpowiedniej grubości, proporcje mieszania ściśle zachowane(zgodne z TDS). Tak jak napisałem, kiedyś podobnie miałem ze Spectralem 505. Wtedy był to spojler od mojego samochodu, wiec całość usunąłem i polakierowalem od nowa pokrywające novolem 570. Czy być może te lakiery są przeznaczone do suszenia w podwyższonej temp. I stąd inne właściwości przy suszenia w garażu? W karcie 505 jest mowa o różnej twardości w zależności od metody suszenia. Z góry dzięki za porady, pozdrawiam

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materiały

Odpowiedz do tematu