Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
Pawelll
Wysłany: 2015-06-27, 12:32   jaka gestosc lakieru jest dobra ?
0
UP DOWN

Lakierujac mdf...

1. Poliuretan mieszam w wiekszym badz mniejszym stopniu z rozpuszczalnikiem. I tak sie zastanawiam czy mniej lub bardziej rzadki lakier ma wplyw na jakosc i wyglad powierzchni ? Bo jak gesciejszy lepsza robi powierzchnie to chyba warto lać gesciejszy by rownierz byly wieksze szanse aby z pionowych plaszczyzn lakier nie splywal. Zas jesli rzadszy lepiej sie rozplywa robiac lepsza powirzchnie to wtedy robic jak najbardziej rzadki sie da az do takiego stopnia aby nie bylo problemu ze splywaniem z pionowych powierzchni.

2. Podklad gesty sie juz tak nie rozplywa i jak jest zbyt gesty to powierzchnia jest grudkowata po wyschnieciu wiec trzeba w miare rzadki podklad robic. tylko tu mam pytanie czy moze jesli podklad przy pewnej gestosci sie dobrze rozplywa ze nie ma grudkowatosci to czy nie robic jeszcze bardziej rzadki niz potrzeba w celu jeszcze lepszej powierzchni ?

3. Moze najwieksze z tego wszystkiego ma znaczenie porzadne jakosciowo wyszlifowane powierzchnie ?

pierwsze pytanie tyczy sie matowych lakierow bo nie wiem czy polyski dzialaja inaczej czy tak samo ale o polyskach moze kiedy indziej sie popytam.

Pawelll
Wysłany: 2015-06-27, 17:29   
0
UP DOWN

Dzis tez robilem testy i w przypadku rzadkiego lakieru sa znow dwie opcje lakierowania.
1. Malo powietrza a duzo dawki i lakier sie leje. Szybko sie lakierowalo.
2. Duzo powietrza, malo dawki i wtedy lakier jest mocno rozbity robi sie mgla ktora ladnie siada i dosc fajnie sie malowalo, tylko wiecej czasu zajmuje bo trzeba kilka razy przejechać pistoletem.

obydwie wersje sa dobre czy nie bardzo. Niby pytam a sam widzialem/malowalem, zrobilem tylko probki dlatego wiem ze praktycznie nic nie wiem i dlatego pytam: Jak malowac ? :)

Robertlodz09 
Wysłany: 2015-06-27, 19:58   
0
UP DOWN

Ja zamiast "testów" polecam zapoznać sie z kartami technicznymi tych materiałów
na których kolega pracuje ...
Szczególnie podaną tam lepkością natryskową

Pawelll
Wysłany: 2015-06-27, 20:41   
0
UP DOWN

Na necie się naczytałem że jeden lubi takim pistoletem malować inny zaś woli innym, jeden woli taka dawke inny inną, więc myślałem że jak kto woli, poza tym w necie była instrukcja że rozpuszczalnika według instrukcji też można dodawać między 15 a 35% a to chyba duża różnica lepkości.

Chcesz powiedzieć, że każdy kto robi to inaczej niż w instrukcji na własnych zasadach to źle robi ? Czy że można tak i siak, ale najlepszą powłokę można uzyskać tylko i wyłącznie według instrukcji producenta lakieru?

Ten co sprzedawał lakiery tez mówił że rozpuszczalnika tyle żeby się dobrze lakierowało.

Robertlodz09 
Wysłany: 2015-06-29, 10:52   
0
UP DOWN

Pawelll napisał/a:
Chcesz powiedzieć, że każdy kto robi to inaczej niż w instrukcji na własnych zasadach to źle robi ?

Nic nie chciałem "powiedzieć" zwróciłem tylko uwagę na bardzo istotny parametr podczas aplikacji materiałów lakierniczych określony przez producenta ....

Pawelll napisał/a:
Na necie się naczytałem

Pawelll napisał/a:
Ten co sprzedawał lakiery tez mówił że rozpuszczalnika tyle żeby się dobrze lakierowało.

Skoro masz takie "wsparcie" to nie rozumiem skąd to twoje zwątpienie ...
przecież możesz skierować się z pytaniami (pytaniem) do sprzedawcy tych materiałów ;)

Ewentualnie poprosić o przyjazd ich technika celem wykonania pokazu jak należy właściwie aplikować te materiały ....

Pawelll
Wysłany: 2015-06-29, 20:30   
0
UP DOWN

Na necie też się naczytałem że dobrzy lakiernicy zawodowi mają większe pojęcie o lakierowaniu od techników.

kzychu
Wysłany: 2015-06-29, 21:01   
0
UP DOWN

Na necie to prawie jak na płocie, tam było dupa, a od głaskania to tylko drzazga weszła.

Pawelll
Wysłany: 2015-06-29, 21:10   
0
UP DOWN

znaczy że to nie prawda ?

slawciu 
Wysłany: 2015-07-02, 18:06   
0
UP DOWN

Producent lakieru? Jakaś konkretna linia produktu

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materiały

Odpowiedz do tematu