Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
2qiuik
Wys³any: 2015-08-04, 23:15   Proszê o pomoc przy wyborze pistoletu
0
UP DOWN

Posty: 20
Witam wszystkich Forumowiczów.

Z racji kolejnej obcierki zderzaka na parkingu pod blokiem postanowi³em kupiæ pistolet do malowania. Z racji tego, ¿e nie mam zielonego pojêcia co i jak zwracam siê z pro¶b± do Was drodzy Forumowicze o pomoc przy wyborze DOBREGO i sprawdzonego pistoletu.

Poni¿ej kilka danych którymi siê kieruje przy wyborze pistoletu:

-Kwotê jak± mogê przeznaczyæ na pistolet to oko³o 1000z³
-Pistolet ma mi s³u¿yæ do po³o¿enia bazy jak i klaru
-Marka jaka mnie interesuje to w pierwszej kolejno¶ci Sata, Iwata a na koñcu Devilbiss
-Nacisk k³adê na pistolet typu HVLP z racji mniejszego pylenia ni¿ RP ( z tego co zd±¿y³em zauwa¿yæ oraz przeczytaæ)
-Pistolet ma ³adnie k³a¶æ bazê oraz klar na szybko¶ci w malowaniu mi nie zale¿ny

Mam nadzieje ¿e jest taki pistolet aby spe³nia³ moje wymagania :)

Kompresor mam o wydajno¶ci 740l/min

Interesuje siê aukcj± http://www.allegromat.pl/aukcja175676 poniewa¿ przeczyta³em na forum, ¿e to bardzo dobry pistolet

Z góry dziêkuje za wszelka pomoc w doborze pistoletu.
Pozdrawiam
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2015-08-04, 23:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Zapraszam do tego tematu ....
http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=2703

Jak siê orientujê to na s±siednim forum ju¿ kolega otrzyma³ odpowiedz ...

Tak¿e "wyskrob" ze skarpetki te dodatkowe 300z³ (do tego 1000z³)
i kup sobie tego DeVilbissa GTI Pro Lite z dysz± 1.3
 

misias
Wys³any: 2015-08-05, 09:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 246
2qiuik,Nie chcia³bym wchodziæ w kompetencje i do¶wiadczenie moderatora Robertlodz09 ,ale jest sprzêt za który siê zamkniesz w 1000zeta bo tyle kosztuje +wysy³ka 20z³.

Jest to pistolet marki SAGOLA 4100 GTO porównywa³em go z Devilbiss parametrami i co wysz³o Technogia natrysku Trans -tech ta sama co w devill,oraz technogia HVLP zu¿ycie powietrza porównywalne z devill nie pamiêtam czy wiêksze czy mniejsze,Szeroko¶æ strumienia ten sam,bdb.wykonanie i gwarancja na 3lata.

Ja jestem w posiadaniu sagoli 3300 pro 1.3 evo zu¿ycie powietrza 255l/min,jego wykonanie jest naprawdê w porz±dku solidne narzêdzie(mia³em okazjê trzymaæ w ³apie Az3,flg 5,jako¶æ materia³u w porównaniu do tego sprzêtu niema porównania,Walcome Slim by³ równie¿ dobrze wykonany ale ostatecznie wybra³em Sagolê)

Nikt nie musi siê zgadzaæ z moim skromnym porównaniem,jest to tylko informacja ¿e inne opcje istniej± i s± równie dobre ;)
 

2qiuik
Wys³any: 2015-08-05, 12:17   
0
UP DOWN

Posty: 20
Zgadza siê panie Robercie, ¿e na innym forum za³o¿y³em taki sam temat ale z racji malej ilo¶ci odpowiedzi postanowi³em tutaj przerzuciæ swoje pytanie.

Ten Devilbiss którego opatrzy³em na all..... wpad³ mi w oko i na jego temat s± dobre opinie wiec chyba bêdê siê sk³ania³ w jego stronê.

Co do tej Sagoli mo¿ne jest dobrym pistoletem i dziêki za jego pokazanie ale ja kieruje siê w stronê Saty, Iwaty albo Devilbissa z racji dostêpno¶ci czê¶ci na rynku. O Sagoli nic nie s³ysza³em o serwisie gwarancyjnym tez nic nie wiem wiec zostaje przy tych trzech markach.

Tak z ciekawo¶ci co powiecie na ten pistolet:

http://olx.pl/oferta/sata...html#ce3ede0ee6

Nada³by siê do bazy jak i klaru?? Mo¿e lepiej dozbieraæ jeszcze trochê i takiego kupiæ.
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-08-05, 19:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
misias napisa³/a:
(mia³em okazjê trzymaæ w ³apie Az3,flg 5,jako¶æ materia³u w porównaniu do tego sprzêtu niema porównania,Walcome Slim
Traktuj te pistolety jako mocniejsze Chiñczyki bo porównywaæ ich z górn± pó³k± nie ma najmniejszego sensu.
Devilbiss za podpisanie siê pod gniotem FLG bêdzie jeszcze d³ugimi latami s³ono p³aci³ renom± - taj jak IWATA za AZ3 czy co¶ takiego.
AZ3 i FLG tak siê maj± do swoich rzekomych dro¿szych markowych braci jak ¶winie z lotami w kosmos.
Ale có¿..... Logo na korpusie jest? JEST i teraz to ich ból.
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-08-05, 19:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
2qiuik napisa³/a:
ja kieruje siê w stronê Saty, Iwaty albo Devilbissa z racji dostêpno¶ci czê¶ci na rynku
Niby teoretycznie normalny tok rozumowania.
Tyle tylko ¿e nie do ka¿dego du¿y zapas czê¶ci na rynku jest potrzebny - s± takie które siê nie sypi± ze wzglêdu na jako¶æ wykonania, jako¶æ u¿ytych materia³ów, czy ich budowê.

Cenami czê¶ci równie¿ siê nie kieruj, bo maj± siê nijak do ogólnego wyobra¿enia o danej marce.
Z tych trzech co wymieni³e¶ najdro¿sze czê¶ci s± do IWATY a najtañsze do SATY.
TYLE TYLKOOOOOOOOOOOO:
- ¿e do IWATY pies z kulaw± tego nie kupuje bo IWATA siê nie psuje/nie wyklepuje/nie pêka/nie gniecie
- da SATY s± najtañsze i jest ich pe³no bo tam jak ig³a nie wyklepana, to uszczelka pod g³owic± wysr...na, a jak nie ala zegarek w korpusie co to okrzykiwany jest b³êdnie reduktorem to uszczelka/podk³adka pod dysz± materia³ow±.... Itd
I choæby sekciarze siê biesili to takie s± fakty.

Dla mnie nr.1 to: IWATA.
 

kalbi 
Wys³any: 2015-08-05, 21:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
mia³em Devilbiss Gti Pro Lite t10, Sata 3000 Rp 1.3, Sata 3000 hvlp 1,3 i 1,4 oraz Iwata w400 WBX 1,3. Tak¿e szukaj Iwaty. ;)
_________________

 
 

Przemek 
Wys³any: 2015-08-05, 21:01   
0
UP DOWN
Przemek


Pomóg³: 4 razy
Posty: 514
Sk±d: Szczecin
AZ3 bardzo dobry pistolet . Lakierujê nim przemys³ówkê do tego bezawaryjny.
_________________
Tym siê zajmujê
http://piaskowanieszczecin.pl/
http://akwarium.szczecin.pl/
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-08-05, 22:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Przemek napisa³/a:
AZ3 bardzo dobry pistolet .
Przemek wszystko jest bardzo dobre tylko w zale¿no¶ci do czego siê to porównuje.
AZ3 jest mo¿e dobre w porównaniu do jakich¶ FOBO BUBO LEADERY SPEDY i cholera wie co jeszcze.
Ale jest to tylko mocna podróba w porównaniu do czego¶ takiego jak np WBX i du¿o s³abszy ni¿ leciwe LV2 (o innych siê nie wypowiadam bo nie widzia³em).
To mocna pó³ka ale niska, bo nawet nie ¶rodkowa.
Ale zapewne lepsze to ni¿ jakie¶ totalne egzotyki.
Lecz ¿eby siê o czymkolwiek przekonaæ trzeba po prostu samemu spróbowaæ.
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-08-05, 22:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
kalbi napisa³/a:
Devilbiss Gti Pro Lite t10, Sata 3000 Rp 1.3, Sata 3000 hvlp 1,3 i 1,4 oraz Iwata w400 WBX 1,3.
Ja z tej górniejszej pó³ki porówywa³em tylko pomiêdzy:
sata 3000 HVLP
sata 3000 RP
sata 4000 RP
DeVilbiss GTI PRO
WALCOM HTE
WALCOM HVLP
IWATA LV2
IWATA WBX - i ten zamiót³ je BEZDYSKUSYJNIE wszystkie pod dywan
(oczywi¶cie o takich jak FLG, WALCOM SLIM, DeVilbiss GTI...i innych nawet nie wspominaj±c)
Ale ka¿dy ma swój rozum, gust oraz przyzwyczajenia.
 

unek
Wys³any: 2015-08-05, 22:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 205
http://lakiernik.info.pl/viewtopic.php?t=2625 Takie tam wykopaliska ;)
 

2qiuik
Wys³any: 2015-08-06, 11:14   
0
UP DOWN

Posty: 20
Panowie a co powiecie na Iwate WS400?? Opinie s± bardzo dobre na temat tego pistoletu i chyba niema co przyrównywaæ do Devilbissa Gti Pro

Tylko z jak± dysz± szukaæ WS-a bo z przeczytanych tematów to do WBX-a jest polecana dysza 1.4 dla bazy oraz klaru.
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-08-06, 17:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
UNEK.
Czytn±³em i muszê cosik dopisaæ a w zasadzie lekko sprostowaæ to co jest tam przeze mnie napisane.
Zrobi³em to wtedy kilka dni pó¼niej ale nie wiem czy zosta³o to wyciête z tamtego tematu, czy pisa³em to w innym w±tku.

Chodzi o szybko¶æ tego WBX-a któr± poda³em tam jako bardzo ma³±.
Otó¿ nie jest taka ma³a tylko nazwa³bym normalna i jest to jak dla mnie z tych które próbowa³em i najbardziej uniwersalny gun i najlepiej skonstruowany i najprzyjemniejszy w u¿yciu.
DEKLASUJE wszystkie pozosta³e.
A jest jeszcze nowsza szeroka oferta - nie wiem co tamte potrafi±.

(powodem mojej pierwszej opinii by³ niefortunny zbieg okoliczno¶ci przy którym montuj±c filtr pod gunem nie zauwa¿y³em ¿e podczas jego wkrêcania wkrêci³a mi siê ¶ruba regulacyjna przepustowo¶ci powietrza w korpusie WBX-A i testowa³em na innym ci¶nieniu ni¿ widzia³em na reduktorze :D )
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-08-06, 17:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
2qiuik napisa³/a:
Tylko z jak± dysz± szukaæ WS-a bo z przeczytanych tematów to do WBX-a jest polecana dysza 1.4 dla bazy oraz klaru
Nie wiem nic o WS-sach, ale 1,4 w WBX do normalnego lakierowania nie cystern jest za bogata.
1,3 jest wystarczaj±ca - mi nawet chodzi testowo po g³owie zakup 1,2
 

unek
Wys³any: 2015-08-06, 19:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 205
A widzisz ³ysy73, ja kupi³bym 1.4 w 4000rp :D Bo jeszcze mi za wolna 1.3 ^^ Mia³em kupiæ 5000 tzn ju¿ prawie kupi³em ale by³y sprawy wa¿niejsze i posz³a za 2 plan ... Ale zapewne kupie w nie d³ugi czasie wiêc pozostajê przy tych jak¿e dla nie których psuj±cych i wyklepanych Satach

Ps Mam 4000 rp ju¿ prawie 4 lata i oprócz Renaty nie wymienia³em nic :!: Ma³e sprostowanie zakupi³em kilka innych dysz( w ramach testu ) ale od 3 i pó³ lat robiê na 1.3 :cool:
No oprócz przy tym obracanym kruæcu i pokrêtle od ci¶nienia czasem mi syczy ... wiêcej wad u mnie nie wysz³o ...
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-08-06, 21:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
RP 4000 1,4 je¶li mówimy o gara¿owym lakierowaniu zwyk³ych samochodów dla mnie to jaka¶ bzdura lub co najmniej totalny bezsens. Chyba ¿e malujesz cysterny albo wagony kolejowe.
Ale je¶li tak wolisz i tak lubisz to ¿aden problem bo ma to odpowiadaæ tylko i wy³±cznie dla Ciebie i nikomu innemu.
unek napisa³/a:
Mam 4000 rp ju¿ prawie 4 lata i oprócz Renaty nie wymienia³em nic
Nie wiem co to Renata.
unek napisa³/a:
No oprócz przy tym obracanym kruæcu i pokrêtle od ci¶nienia czasem mi syczy ... wiêcej wad u mnie nie wysz³o ...
I to o tym TYLKO czym¶ mówiê:
- a to TYLKO SYCZY przy króæcu
- a to TYLKO SYCZY przy pokrêtle regulacyjnym ci¶nienia
- a to dziesi±tkom innych u¿ytkowników padaj± jak muchy TYLKO USZCZELNIACZE g³owicy
- innym padaj± TYLKO PODK£ADKI pod dyszami materia³owymi i maj± szampana w kubkach
Czyli cytuj±c Wojtasa z BLOK EKIPY: "ogólnie sprzêt dobry, tylko non stop siê co¶ w nim pie...rdo...li i ¿re jak smok"

W IWACIE nic nie syczy, nic nie ¶wiszcze, spasowana na sto¿kach a nie uszczelkach/podk³adkach i innym badziewiu, czyli jest:
- TYLKO kompletnie bezawaryjna
- TYLKO przyjemniejsza
- TYLKO robi mniejszy syf
- TYLKO od groma oszczêdniejsza
I dla mnie DEKLASUJE ca³± resztê.
I ka¿demu kogo znam, kto mia³ styczno¶æ z t± mark±.

Ale mi to gwizdek kto czym pêdzluje bo mnie interesuje tylko to co dla mnie pasuje i jest najlepsze.
I to tyle bo temat rzeka a czasu szkoda.
Pozdro
 

KK 
Wys³any: 2015-08-06, 21:35   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
£ysy73, te¿ mam wbx z dysz± 1.4 i na pewno nie jest wolny. Mia³em te¿ wbx z dysz± 1.3.
Potwierdzam zalety tych pistoletów.
_________________

 
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-08-06, 21:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
KK napisa³/a:
£ysy73, te¿ mam wbx z dysz± 1.4 i na pewno nie jest wolny.
Wiem.
Wtedy opisa³em to co widzia³em.
Kilka dni pó¼niej zobaczy³em odkrêcaj±c z pod guna dodatkowy filtr powietrza ¿e nie jest do koñca wykrêcone pokrêt³o regulacji przep³ywu powietrza przez gun co d³awi³o przelot.
Napisa³em o tym albo w tamtym w±tku albo w innym, a teraz doda³em tutaj aby czytaj±c tylko to co jest w zalinkowanym po¶cie nie wprowadzaæ w b³±d.
Wsio jest OK
 

2qiuik
Wys³any: 2015-08-06, 23:15   
0
UP DOWN

Posty: 20
Panowie wszystko fajnie i piêknie ale WBX-ów na znanych portalach aukcyjnych jest brak :sad: WS400 te¿ jest sprzedany wiêc muszê czekaæ na jak±¶ okazje.

Jedno pytanie odno¶nie Iwaty oraz Saty. Powiedzcie mi czy w modelach z wy¿szych pó³ek trafiaj± siê podróbki pistoletów?? Pytam ¿eby siê nie naci±æ na byle gó...no.
 

kalbi 
Wys³any: 2015-08-08, 14:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
jak co¶ to mam do sprzedania Satê 3000 hvlp 1,3 w bdb stanie.
_________________

 
 

KK 
Wys³any: 2015-08-08, 20:03   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Te¿ mam takowy pistolet do sprzedania z nowym zestawem naprawczym 1.3.
_________________

 
 

Przemek 
Wys³any: 2015-08-08, 20:45   
0
UP DOWN
Przemek


Pomóg³: 4 razy
Posty: 514
Sk±d: Szczecin
Czyli co SATA srata ? Moja iwatka z pare stówek jest wspania³a . Przyjdzie czas na WBX :)
_________________
Tym siê zajmujê
http://piaskowanieszczecin.pl/
http://akwarium.szczecin.pl/
 

kalbi 
Wys³any: 2015-08-08, 21:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
ja nie mówiê, ¿e Sata jest z³a. Sata to bdb gun tylko, ¿e ja wybra³em Iwatê. Mo¿e komu¶ pasuje Sata, a innemu Devilbiss czy tam jaka¶ Sagola
_________________

 
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-08-08, 21:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
KK napisa³/a:
mam wbx .....Potwierdzam zalety tych pistoletów.
Przemek napisa³/a:
Moja iwatka z pare stówek jest wspania³a . Przyjdzie czas na WBX
kalbi napisa³/a:
ja wybra³em Iwatê
:fiu: :fiu: :fiu: :D :D :D :spoko: :spoko: :spoko: :spoko: :spoko:
I ja te¿ szybko i stanowczo siê o tym przekona³em ju¿ kilka lat temu.
 

KK 
Wys³any: 2015-08-09, 14:15   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Jeden preferuje blondynki drugi brunetki. Taki to wybór.
_________________

 
 

Przemek 
Wys³any: 2015-08-09, 15:04   
0
UP DOWN
Przemek


Pomóg³: 4 razy
Posty: 514
Sk±d: Szczecin
A co jak kto¶ woli rude :>
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-08-09, 19:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Przemek napisa³/a:
A co jak kto¶ woli rude
To te¿ wybiera IWATÊ tylko LPH400 i tam ma prawie rudy AIR CAP ;P
 

2qiuik
Wys³any: 2015-08-09, 23:27   
0
UP DOWN

Posty: 20
Panowie ja wiem, ¿e jest gor±co i trochê grzeje w g³owê ale bez przesady z t± Iwat± LPH400 :) ))))))
Chcia³oby siê takiego gun-a ale wtedy mój bud¿et musia³by byæ pomno¿ony przez minimum 2. Po drugie wed³ug mnie to by by³o bezczeszczenie takiej "RUDEJ" przy sporadycznym malowaniu w przydomowym gara¿u bez kabiny.

Ile chcecie za te satki?? Pytam z ciekawo¶ci bo jak nic siê nie trafi w najbli¿szym czasie z Iwaty to rozwarze wasze propozycje.

Nastêpne pytanie jakie mam tyczy siê panów Kalbki, KK oraz Przemka. Co wam podoba siê w Iwatach ¿e wybrali¶cie i polecacie ta markê a nie Satê??
Zdanie p.£ysego73 ju¿ znam na temat Iwaty a teraz jestem ciekawy waszych opinii.

Odno¶nie Iwaty WS400 podobno ma jak±¶ bol±czkê która zosta³a poprawiona w wersji WS400 EVO. Dok³adnie nie wiem o co chodzi bo nie mam czasu na wyszukanie opinii i przeczytanie.
 

KK 
Wys³any: 2015-08-10, 01:31   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Ws 400 to sobie podaruj. W evo poprawili pokrêt³a. Dopiero dysze hd zmieni³y czê¶ciowo problemy tego pistoletu. Teraz ws400 jest tak drogie, ¿e kupno tego to szaleñstwo.
_________________

 
 

unek
Wys³any: 2015-08-10, 08:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 205
³ysy73 napisa³/a:
Nie wiem co to Renata.
To bateria do digi...

Cytat:
RP 4000 1,4 je¶li mówimy o gara¿owym lakierowaniu zwyk³ych samochodów dla mnie to jaka¶ bzdura lub co najmniej totalny bezsens. Chyba ¿e malujesz cysterny albo wagony kolejowe.
Nie lakieruje wagonów i nie mam czysto gara¿owych warunków ..
gugun, ma tak± w³a¶nie dysze i jako¶ kiedy¶ lakierowa³ nim w zwyk³ym gara¿u..

Nie widzê aby moja 1.3 pobiera³ jako¶ wiêkszych ilo¶ci lakieru bezbarwnego wiêc czy ¿re jak smok to raczej kwestia operatora ;) A teraz ile macie ¶rednio mikronuff na elemencie czy jest podobnie jak w karcie ? Czy czasem nie oszukujemy siê tymi ilo¶ciami i oszczêdno¶ciami !

Cytat:
- a to TYLKO SYCZY przy króæcu
- a to TYLKO SYCZY przy pokrêtle regulacyjnym ci¶nienia
Pokrêt³o jak doci¶niesz mocniej do koñca syczy a nie ca³y czas- gdy ustawisz normalnie nic nie syczy ( ona ma tak± mo¿liwo¶æ ci co maj± saty wiedz± chyba o czym pisze ;) ) ..przy króæcu obrotowym jak jest przegiêty pistolet . Iwata ma taki króciec ?
Akurat te dwie niby usterki w moim przypadku nie musz± byæ usuwane gdy¿ przy normalnej aplikacji w niczym nie przeszkadzaj± .. Tak samo koszt tych 2 czê¶ci nie jest kosmiczny a po 4 latach ten pistolet zarobi³ ju¿ swoje..
³ysy73 napisa³/a:
Ale mi to gwizdek kto czym pêdzluje bo mnie interesuje tylko to co dla mnie pasuje i jest najlepsze.
I tak samo jest w moim przypadku wiêc pozostajê przy Sacie...
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-08-10, 09:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Cze¶æ UNEK
unek napisa³/a:
To bateria do digi..
Ok. Wiêc to nie usterka - tym razem :D
Ale mo¿e byæ jej powodem je¶li kto¶ ma³o kumaty nieprecyzyjnie to posk³ada do kupy.
unek napisa³/a:
Nie lakieruje wagonów i nie mam czysto gara¿owych warunków ..
Dla mnie co¶ co nie ma z 1000m/kw placu na auta i mniej ni¿ 10 stanowisk w ¶rodku to gara¿/dziupla/mini warsztacik itp., itd.
Wiêc nie bierz tego tak dos³ownie a tym bardziej jako jaki¶ przytyk. To takie moje prywatne nazywnictwo
unek napisa³/a:
Nie widzê aby moja 1.3 pobiera³ jako¶ wiêkszych ilo¶ci lakieru bezbarwnego wiêc czy ¿re jak smok to raczej kwestia operatora
Widzisz to dok³adnie wokó³ siebie. Gdyby¶ w po³owie lakierowania zmieni³ guna np. na IWÊ jak moja dopiero zobaczy³by¶ ró¿nicê - a jeszcze lepiej gdyby¶ zrobi³ to na odwrót, czyli zaczynaj±c IWAT¡ i przechodz±c na stratê, tzn satê.
unek napisa³/a:
A teraz ile macie ¶rednio mikronuff na elemencie czy jest podobnie jak w karcie ? Czy czasem nie oszukujemy siê tymi ilo¶ciami i oszczêdno¶ciami !
Z za³o¿eniem ca³kowicie siê zgadzam.
A nawet zrobi³em do¶wiadczenia lakieruj±c swoj± IWATK¡ na 1,5 warstewki i na 2,5 (a nawet 3,5). I od tamtej pory NIGDY nie jadê na 1,5 - ale to moja sprawa i niech ka¿dy robi jak uwa¿a.
Natomiast UNEK czym innym jest ilo¶æ wypryskanej farby a czym innym ilo¶æ która zostaje na elemencie - i tutaj IWATA bije stratê jak Pudzian Najmana.
unek napisa³/a:
Pokrêt³o jak doci¶niesz mocniej do koñca syczy a nie ca³y czas- gdy ustawisz normalnie nic nie syczy ( ona ma tak± mo¿liwo¶æ ci co maj± saty wiedz± chyba o czym pisze )
Czyli wada - chcia¿ jak widzê wyt³umaczalna bo ka¿dy kto ma sate j± zna - czyli na dodatek powtarzalna :D
unek napisa³/a:
przy króæcu obrotowym jak jest przegiêty pistolet . Iwata ma taki króciec ?
Nie ma i nie jest mi kompletnie do niczego potrzebny - tak jak i DIGITAL bo nie jest reduktorem tylko gad¿etem za dodatkow± kasê.
Poza tym czy IWATA ma czy nie ma to nie ma znaczenia bo nie jest to wyt³umaczeniem ¿e jest nieszczelny. Nieszczelny = wadliwy i koniec.
Bo zaraz dojdziesz do wniosku ¿e jest awaryjny tylko dlatego ¿e musieli wstawiæ cokolwiek aby by³y o kolejny zbêdny gad¿et (jak digi) "lepiej wyposa¿one" :D :D
unek napisa³/a:
koszt tych 2 czê¶ci nie jest kosmiczny a po 4 latach ten pistolet zarobi³ ju¿ swoje..
Mój te¿. I na dodatek ze wzglêdu na oszczêdno¶æ materia³u szybciej i bez ¿adnych dodatkowych kosztów :D :D
unek napisa³/a:
³ysy73 napisa³/a:
Ale mi to gwizdek kto czym pêdzluje bo mnie interesuje tylko to co dla mnie pasuje i jest najlepsze.
I tak samo jest w moim przypadku wiêc pozostajê przy Sacie...
Spoko.
Ale nie po³±czê siê z Tob± w bólu. :D
Nie ma ani jednego dowodu, ani jednej przes³anki która by wywindowa³a straty ponad IWATY, wiêc szkoda czasu na przepychanki które z góry s± spisane na saty, tzn straty :D :D
IWATA pod ka¿dym wzglêdem bije stratê - czasami jest dro¿sza ale watro do IWATY do³o¿yæ kilka groszy.
Sata tylko lakieruje (jaki¶ czas i z wadami :D ), a IWATA i lakieruje i WYMIATA ;P
Narka UNCIO
 

audi80
Wys³any: 2015-08-10, 14:39   
0
UP DOWN

Posty: 46
Proponujê satê 5000 b rp
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-08-10, 21:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
audi80 napisa³/a:
Proponujê satê 5000 b rp
A co¶ wiêcej?
Dlaczego sata?
Dlaczego 5000?
Dlaczego RP?
Jakie RP?
W czym jest dla Ciebie lepsza od innych markowych z górniejszej pó³ki i od których?
 

2qiuik
Wys³any: 2015-08-10, 21:57   
0
UP DOWN

Posty: 20
³ysy73 napisa³/a:
audi80 napisa³/a:
Proponujê satê 5000 b rp
A co¶ wiêcej?
Dlaczego sata?
Dlaczego 5000?
Dlaczego RP?
Jakie RP?
W czym jest dla Ciebie lepsza od innych markowych z górniejszej pó³ki i od których?


No w³a¶nie czemu sata 5000 i w dodatku wersja RP?? Bylem zainteresowany Sat± 5000 ale w wersji HVLP z powodu mniejszego kurzenia ni¿ RP.

Panowie co z tymy cenami za sate 3000??? pisac na priva :D
 

Miki
Wys³any: 2015-08-10, 22:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
Z satanistami to jest tak jak z w³a¶cicielami alfy romeo. Jak zapytasz jak tam twoja alfa psuje siê czy nie to uzyskasz jedyn± odpowied¼. No co ty alfa jest bezawaryjna tu siê nie ma co zepsuæ. A to tylko lampka nie ¶wieci, o to to bzdet ¿e szyba nie dzia³a, o jakie¶ tam tylko pokrêt³o odpad³o i tak w nieskoñczono¶æ wszystko to takie TYLKO.
_________________
Mart-Dent
 

unek
Wys³any: 2015-08-11, 18:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 205
³ysy73 napisa³/a:
Nie ma ani jednego dowodu, ani jednej przes³anki która by wywindowa³a straty ponad IWATY
Gdy¿ tych co posiada ten pistoletu mo¿na tutaj policzyæ na jednej rêce :D
Po za tym, ¿e jest wolnaaaaa w porównaniu do Saty to piku¶ - i nie jeden lakiernik to pisa³ tu czy tam .. sam mia³em te¿ j± w ³apce fakt nie wyla³em ni± nawet litra..
I ten jej kosmiczny wygl±d :sciana: ... trzeba przyznaæ do bazy( tylko trzeba uwa¿aæ aby czasem koñcówek nie przesusza³a :D ) fajny gun ale do klaruuuu mu³ :!:

Widzisz co lakiernik to inna opinia wiêc luz...

Na resztê nie ma sensu odpisywaæ, gdy¿ ty masz swój ¶wiat a ja swój :!: A prawda jest taka
kalbi napisa³/a:
Mo¿e komu¶ pasuje Sata, a innemu Devilbiss czy tam jaka¶ Sagola

Wiêc czy brunetka czy blondynka lepsza -proste ta która lepiej ci±gnie :D Tekst z Novol i szkolenie które jest na youtube ..
Ps ³ysy73, ogl±dnij sobie ten prawie godzinny filmik tam nawet technik z Novol wypowiada siê o Iwacie i jej szybko¶ci ;P I jeszcze co¶...
 

KK 
Wys³any: 2015-08-11, 20:00   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Ju¿ skoñczcie siê przekomarzaæ... do klaru Iwata mu³em nie jest, poniewa¿ dysza 1.3 w Iwacie nie równa siê 1.3 w Sacie. Czyli do klaru we¼ 1.5 z Iwaty i na pewno nie bêdzie mu³.
Druga sprawa, ¿e w Sacie jest wiêcej zawodnych czê¶ci i czy to Sata 3000 czy 5000 to niestety ca³y czas co¶ siê kupuje do tych gunów. To t³oczek, to sprê¿ynka, to uszczelka pod g³owicê itd itp. Iwata ma te¿ wady, proatomizacja czasami jest a¿ za bardzo pro :) szczególnie jak jest bardzo gor±co.

Technik Novola Roman u¿ywa prywatnie Iwaty wbx z dysz± 1.3. Bardzo chwali ten gun. O tym, ¿e pistolet jest wolny wspomina³, ale przy ws400. Sam o tym z nim gada³em to wiem.
_________________

 
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-08-11, 20:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
unek napisa³/a:
Gdy¿ tych co posiada ten pistoletu mo¿na tutaj policzyæ na jednej rêce
No w³a¶nie.
Niby tylko kilku lecz opinia jest absolutnie jednoznaczna:
- IWATA = nr. 1

A poczytaj fora za granicami - tam w wiêkszo¶ci jest wymieniana tylko jedna marka w ró¿nych konfiguracjach: IWATA

I co wiêcej jest du¿o wiarygodniejsza ni¿ 99,9% tych którzy j± neguj± z bardzo prostego wzglêdu:
- te 99,9% najczê¶ciej nie trzyma³o nawet IWATY w rêku i tylko powtarzaj± debilne zas³yszane bzdury.

I z drugiej beczki odno¶nie dobrych opinii o satach:
- w tym przypadku pozytywy w wiêkszo¶ci s± od ludzi którzy kupili je jako pierwsze markowe guny w zamianie za jaki¶ syf typu fobo srob....o.
I w 99,9% nie trzymali nawet w rêku IWATY, Devila czy co¶ inszego.
I ich opinie nie powinna brzmieæ :sata jest najlepsza, tylko: sata jest lepsza od mojego wcze¶niejszego syfu o nazwie X Y Z, czy kolorze X Y Z
unek napisa³/a:
Po za tym, ¿e jest wolnaaaaa w porównaniu do Saty to piku¶ - i nie jeden lakiernik to pisa³ tu czy tam
I tutaj zadajê proste pytanie:
- która IWATA jest wolniejsza od której saty?
(pomijaj±c szczegó³ ¿e szybko¶æ to nie zawsze wiêksza kasa w kieszeni)
unek napisa³/a:
I ten jej kosmiczny wygl±d
No teraz to ¿e¶ UNCIU pojecha³ jak go³± dup...± po r¿ysku.
Bo bardziej toporne w rêku od saty jest chyba tylko KOWAD£O :D :rotfl:
Nawet mój pistolet do baranka jest dla mnie przyjemniejszy w trzymaniu :D
unek napisa³/a:
ogl±dnij sobie ten prawie godzinny filmik tam nawet technik z Novol wypowiada siê o Iwacie i jej szybko¶ci
Chyba co¶ widzia³em.
Tyle ¿e raz jeszcze Ci powiem: co do czego jest porównywane?
A dwa: do technika absolutnie nic nie mam, ale on za lakiery w pracy nie p³aci ANI GROSZA, w przeciwieñstwie do Ciebie, mnie i reszty, wiêc raz jeszcze Ci powiem ¿e szybko¶æ nie zawsze równa jest z oszczêdno¶ci±, czyli ZAROBKIEM
Je¶li chcesz to Ci to nawet tutaj udowodniê.
unek napisa³/a:
ty masz swój ¶wiat a ja swój
Nie.
Obydwaj jak i ca³a reszta ¿yjemy z w tym samym.
Tylko niektórzy (szkoda ¿e wiêkszo¶æ) ma klapki na oczach.
Ale spoko mo¿e kiedy¶ je zdejmiesz :cool:
Czym sie
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-08-11, 20:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
KK napisa³/a:
do klaru Iwata mu³em nie jest, poniewa¿ dysza 1.3 w Iwacie nie równa siê 1.3 w Sacie
Tylko co dok³adnie o tym wspomnie³em pytaj±c UNKA jak± sate porównywa³ do jakiej IWATY.
Bo co to za porównywanie guna z dysz± 1,3mm do hydroforu z wylotem np. 1,7mm :D
KK napisa³/a:
Iwata ma te¿ wady, preatomizacja czasami jest a¿ za bardzo pro szczególnie jak jest bardzo gor±co.
To nie wada tylko teoretyczny minus PLUSA czyli mega atomizacji/preatomizacji.
ALE.... SIÊ NIE SYPIE !!!
I ³atwiej oraz taniej jest podczas bazy co jedno kó³ko przemyæ pysk guna rozpuchem ni¿ dokupowaæ co jaki¶ czas do niego ró¿ne klamoty :D
Ale... ka¿dy liczy inaczej.
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-08-11, 20:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
unek napisa³/a:
Novol i szkolenie które jest na youtube ..
Ps ³ysy73, ogl±dnij sobie ten prawie godzinny filmik tam nawet technik z Novol wypowiada siê o Iwacie i jej szybko¶ci
A tak w nawi±zaniu do tego filmiku to tylko tak od siebie dodam co zauwa¿y³em, b±d¼ co mi siê wydawa³o (przyznam ¿e nie ogl±da³em powtórek):

- Wydawa³o mi siê ¿e w WBX nie by³o równej miot³y.

I tutaj mam swoje dwa spostrze¿enia:

- piersze to takie ¿e: w przynajmniej moim WBX regulacja szeroko¶ci strumienia musi byæ lekko skrêcona, bo odkrêcona na maxa ma j± i za du¿± i nierównomiern±, czy te¿ jak kto woli mniej/s³abiej skupion±

- wed³ug mnie po tym co s³ysza³em (po syku) by³o na niej ustawione za du¿e ci¶nienie - a to te¿ mo¿e byæ powodem nierównomiernej miot³y, gdzie gór± i do³em daje ciut wiêcej ni¿ ¶rodkiem.

Ale to jak mówiê tylko raz obejrzany filmik na Y-T krêcony telefonem - wiêc co ja tam wiem :x:
 

unek
Wys³any: 2015-08-11, 21:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 205
³ysy73 Ju¿ porównywa³e¶ te pistolety w tamtym linku co poda³em z lakiernika
Wiêc proszê nie wyje¿d¿aj mi teraz o dyszach ....


Jakie mam dysze 1.2 ,1.2w ,1.3.( dodam, ¿e mam jeszcze czwart± dysze ale toooo naprawdê konkretny kaliber :D )
A czy jest wiadrem hymm czytam tu i tam i ¶rednio wychodzi mi tyle samo ale co ja tam wiem ...Dla ciebie pewnie wszystko w zielony paintstopie w moim przypadku wylatuje ^^

Chyba bardziej powiniene¶ zapytaæ jak aplikujê , ¿e wychodzi mi tak samo ?
Powiem tak jak pan Rafa³ Mania na szkoleniu - nie myliæ z filmikami z netu ;)

A i 4 lata nic nie wymienia³em :!: wiêc w procentach nie napiszê czemu akurat u mnie jest inaczej ..


Ps A do testu by³a Iwata wbx 1.3




Pozdr trzyym siê
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-08-12, 08:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
unek napisa³/a:
Chyba bardziej powiniene¶ zapytaæ jak aplikujê , ¿e wychodzi mi tak samo ?
Nie bo kompletnie mnie to nie interesuje. To Twoja robota i Tobie ma ona odpowiadaæ a nie dla mnie.

unek napisa³/a:
4 lata nic nie wymienia³em
Poza baterejk± do zbêdnego gad¿etu.
A to ¿e nie wymienia³e¶ to ju¿ pisa³e¶ - ¿e TYLKO jest nieszczelny przy króæcu i regulatorze :D :D ^^

unek napisa³/a:
do testu by³a Iwata wbx 1.3
Rozumiem ¿e to ona jest Tobie wolna jak muuuuu³.
Wiêc raz jeszcze zapytam gdzie j± porównywa³e¶ i na czym.
Oraz do jakiej dok³adnie saty/sat
 

2qiuik
Wys³any: 2015-09-08, 10:28   
0
UP DOWN

Posty: 20
Panowie powiedzcie mi jeszcze jedn± rzecz. Jak mo¿na sprawdziæ jaka jest zamontowana g³owica w iwacie wbx oraz jak sprawdzic kondycie pistoletu.
Trafi³a mi siê iwatka do kupienia ale nie wiem na co zwróciæ uwagê przy jej kupnie wiec jak mo¿ecie to pomó¿cie w temacie.
 

2qiuik
Wys³any: 2015-09-08, 10:29   
0
UP DOWN

Posty: 20
Panowie powiedzcie mi jeszcze jedn± rzecz. Jak mo¿na sprawdziæ jaka jest zamontowana g³owica w iwacie wbx oraz jak sprawdzic kondycie pistoletu.
Trafi³a mi siê iwatka do kupienia ale nie wiem na co zwróciæ uwagê przy jej kupnie wiec jak mo¿ecie to pomó¿cie w temacie.
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-09-08, 15:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Iwata jest praktycznie bezawaryjna, a jej konstrukcja jest w zasadzie g³upoodporna i prosta.
WBX ma z³oty pier¶cieñ na dyszy powietrznej.
WBX ma 3 naciêcia na g³owicy materia³owej (LV2 ¿adnego a WB wydawa³o mi siê ¿e wiêcej ale fotka pokazuje równie¿ 3)
Nie mam teraz go pod rêk± wiêc nie pamiêtam czy na dyszy jest grawera WBX czy tylko rozmiar - ale wydaje mi siê ¿e WBX te¿ - jutro luknê chyba ¿e zaraz inni szczê¶liwcy dopisz±.
W zasadzie oglêdziny zewnêtrzne sporo powiedz± bo bêdzie widaæ czy nie ma uszkodzeñ mechanicznych.
Wyjmij ca³kowicie iglicê i zobacz jak wygl±da sto¿ek, oraz miejsce uszczelnienia.
Mocniejsze otarcia nie musza oznaczaæ du¿ego przelotu bo niektórzy przezornie zbyt mocno dokrêcaj± to uszczelnienie.
Je¶li nie ma widocznych wad to zrób test i wszystko wyjdzie.

http://www.anest-iwataeu....ClassicPlus.pdf
 

2qiuik
Wys³any: 2015-09-08, 16:47   
0
UP DOWN

Posty: 20
Fotki iwaty która jest na sprzeda¿. Jak jeszcze bêd± potrzebne jakie¶ fotki to mówiæ:)

CAM01285_3.jpg
Plik ¶ci±gniêto 226 raz(y) 155.36 KB

P1070549.JPG
Plik ¶ci±gniêto 174 raz(y) 438.31 KB

P1070547.JPG
Plik ¶ci±gniêto 240 raz(y) 419.15 KB

P1070548.JPG
Plik ¶ci±gniêto 295 raz(y) 429.16 KB

P1070546.JPG
Plik ¶ci±gniêto 156 raz(y) 454.08 KB

 

2qiuik
Wys³any: 2015-09-08, 17:42   
0
UP DOWN

Posty: 20
Mam jeszcze jedno pytanie ile wed³ug was mo¿na daæ za u¿ywana Iwate WBX??
Kebek jest w zestawie.
 

mezotr 
Wys³any: 2015-09-08, 21:07   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 172
Tyle pochlebnych opini o Iwacie wbx, ze i ja postanowi³em ja zakupic. Bede mia³ porównanie tylko do saty 3000 hvlp, ktora dotychczas lakieruje. Testy pod koniec tygodnia, tak¿e jesli mi nie podpasuje bedzie nówka na sprzeda¿ :cool: ,
Na jakim cisnieniu lakierujecie wbx-em?, baze?, bezbarwny?
 
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-09-08, 22:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
2qiuik napisa³/a:
Fotki iwaty która jest na sprzeda¿
Powiem Ci, ¿e jak dla mnie to w³a¶ciciel s³abo o ni± dba³.
I nie tyle chodzi mi o syf na gwincie czy ogólnie stare widoczne lakiery co pysk dyszy powietrznej i materia³owej.
Powietrzn± to chyba do sprzeda¿y szorowa³ druciank± - i to niedok³adnie.
A materia³owa wygl±da jak poobijana - szczególnie przy otworze.
Ale to nie znaczy ¿e nie dzia³a jak trzeba, czy te¿ poprawnie.

Poza tym na korpusie brak hologramu - lecz tym nie ma co siê martwiæ bo na mojej te¿ ju¿ go nie ma od ostrych k±pieli w nitrze.
2qiuik napisa³/a:
ile wed³ug was mo¿na daæ za u¿ywana Iwate WBX??
Nie wiem.
Ka¿dy liczy inaczej, bo nie ka¿dy od nówki z f-v odliczy podatki.
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-09-08, 22:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
mezotr napisa³/a:
jesli mi nie podpasuje bedzie nówka na sprzeda¿
Nie sadzê.
Chocia¿ na samym pocz±tku bêdzie Ci dziwnie w rêku le¿a³a - za lekka, za ³adna, za ma³o kanciasta ^^ :fiu:
mezotr napisa³/a:
Na jakim cisnieniu lakierujecie wbx-em?, baze?, bezbarwny?
Tabelkowe 2bary.
Ale bazy bez problemu 1,7-1,8 (czasami to jest nawet max)
Bezb. 2 to a¿ a¿.
Ale ka¿dy lubi co innego - a ten gun/te guny nie wiem dlaczego ale robi± cuda i na takich wiatrach, na których -w przeno¶ni- w innej marce dopiero "zegarki" zaczynaj± dzia³aæ :D
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime